Příteli asi vadí, že jsem těhotná. Co s tím?

vejulinka
1. dub 2013

Ahoj Holky, 26.3. jsem zjistila, že jsem těhotná, antikoncepci jsem nebrala už od září, přítel o všem věděl, souhlasil s tím, ale teď mi připadá, že mu to vadí. Co s tím? JAKÉ MÁTĚ VY REAKCE PARTNERŮ?

gwennie
1. dub 2013

Ahoj, no a z čeho usuzuješ, že mu to vadí? Ono už se to stihlo za těch 5 dnů, cos mu to řekla, nějak projevit? Není to trochu unáhlený závěr? Možná jenom neprojevuje nadšení navenek...

vejulinka
autor
1. dub 2013

spíš asi čeká až to bude potvrzeno od lékaře. Myslím že tomu zatím nechce věřit. Trochu mě to mrzí. ☹

kajovaevicka
1. dub 2013

@vejulinka Já tě na jednu stranu chápu, na druhou stranu rozumím jemu. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, měla jsem radost, ale dva metry do stropu neskákala, i když to bylo chtěné a plánované. Prostě strach z komplikací a případného neúspěchu mě pořádně děsil. A že jsem těhotná mi pořádně došlo až někdy kolem začátku druhého trimestru. Tím spíš chápu, že chlap z toho neskáče radostí, je to čerstvé, nedochází mu to až tak, zato mu pořádně dochází, co vás teď čeká, jak bude muset máknout, aby dobře zabezpečil rodinu... chlapi to tak mají, je to náhodou fajn🙂 Ono to přijde, vezmi ho na pár ultrazvuků a ono to přijde. Můj manžel uronil slzu hned na první kontrole, já až asi na třetí... 😀

vejulinka
autor
1. dub 2013

Já ho na jednu stranu taky chápu, jen mám v sobě tolik emocí, které bych s ním chtěla sdílet, ale ještě počkám.
Vzali jste sebou partnera na první UTZ?

kajalka
1. dub 2013

Souhlasím, že chlapi to maj jinak. Manžel zazářil jen nad myšlenkou, že mi narostou prsa 😀 Jiný reakce nemá doteď. Jen na UZ ve 12. týdnu byl dojatej, že je to kluk. Ale my jsme oba takový neřešivý. Berem to jak to je. Možná se trochu rozplynem až nad spícím miminem. 🙂

kajovaevicka
1. dub 2013

@vejulinka Já ho na první vzala... kdyby náhodou nebylo srdíčko nebo bylo něco zle, abych na to nebyla sama... a stejně tak, když by bylo vše OK, abych na tu radost a emoce nebyla sama🙂

leniiis
1. dub 2013

Já myslím, že mu to jenom nedochází nebo je to pro něj prostě nová věc, miminko vám vlastně změní život, takže se s tím možná nějak vnitřně srovnává..určitě bych si s tím nelámala hlavu 🙂 počkej až ho vezmeš na ultrazvuk, to bude radosti 🙂

vejulinka
autor
1. dub 2013

🙂 Tak jsem se trochu uklidnila. Já se prostě strašně těším. 🙂

mafeska
1. dub 2013

@vejulinka já tě docela chápu, přítel reagoval podobně, taky se vším souhlasil, ale když se to potvrdilo byl celý "mimo" a řekl mi že musí odjet do Prahy a potřebuje si o tom s někym popovidat. No trochu jsem to nechápala, právě jsem mu řekla že bude tatínek a on se sebral a téměř beze slova odjel. Ještě jsem ho opatrně upozornila že je to začátek a může se stát i to nejhorší, no koukal na mě a vůbec nechápal proč mu řikam že budeme mít miminko ale zároven i že se může stát cokoli a budeme zase dva. Souhlasim s příspěvkama výše, berou to rpostě jinak, dochází jim že to bude finanční zátěž a vše bude na nich. Dej mu čas to "vydýchat".

hav81
1. dub 2013

U nás to bylo taky tak.První miminko jsme zkoušeli 1,5 roku,pak když jsem otěhotněla,tak manžel to jen tak zaregistroval,ale žádné extra emoce.Ani se o mě nijak extra v těhotenství nestaral.Měl akorát velkou radost,když se narodila dcera,protože jí vymyslel jméno.Na ultrazvuk šel se mnou jen jednou,na ten velký.
Je pravda,že chlapi to mají s emocema trochu jinak.Ale když jsem tak nad tím přemýšlela,tak si myslim,jestli mi ženské nejsme zase zblblí romantickýma filmama 😖 Tam jakmile je holka těhotná,chlap skáče dva metry vysoko,opečovává ženskou.....
Každopádně bych si z reakce partnera nic nedělala,hlavní je aby byl šťastný až se miminko narodí 😉

vejulinka
autor
1. dub 2013

Máte pravdu. Dám tomu čas a uvidíme jak se to vyvine.
mafeska: a jak to pak dopadlo, když se vrátil?

vejulinka
autor
1. dub 2013

@hav81 Myslím že s tím zblbnutím romantickýma filmama máš pravdu. 😉

lv
1. dub 2013

souhlasím se všemi příspěvky nade mnou..a takymi můj vysvětloval /když jsem byla těhotná poprvé/, že jemu se za těch prvních pár týdnů život nezměnil, jasně, myslel na miminko, ale já nezvracela, byla jsem navenek pořád ta stejná, a já tím žila každou vteřinou, on jen párkrát za den. Na utz byl všech, dojatej, super.

petrusew
1. dub 2013

Je to naprosto normální reakce chlapa. Opravdu. Spousta z nás by si to představovalo jako v románcích, ale ono to tak ve skutečnosti není a potom jsme zklamané. Ono pro chlapy je velice těžké představit si, jak to s tím těhotenstvím ve skutečnosti vlastně je, co prožíváme a co cítíme. Je to složitější, dej mu čas, uvidíš, bude v pohodě. MMch můj se mnou nešel ani na jeden utz, vozil mě, ptal se jestli jsme v pořádku, ale to bylo vše. Před porodem se to zlomilo a vše bylo jinak. Manžel byl jak na jehlách a u porodu byl perfektní!

mafeska
1. dub 2013

@vejulinka víš že ani nevim? byl to totiž s budoucím dědečkem zapít 😀 dala jsemmu čas a srovnalo se to.

prcek91
1. dub 2013

můj manžel je teda asi "vadnej" výrobek... on už nemohl vydržet než jsem načůrala na ten papírek no a od tý doby je jak blázen,,furt o mě pečuje... furt si o tom chce povídat.. ale na uz jsem ho sebou ještě neměla, to plánuji asi až na ten screening....🙂

radka8888
2. dub 2013

@prcek91 manzel se me zeptal, jako prvni vec jestli si ma pordit literaturu, aby to delal spravne....a pak ze citi jak se mu zapinaji otcovsky hormony 🙂

andelka
2. dub 2013

První // musel rozdýchat, zajíst a zapít. A vstřebat. to bylo odpoledne. Večer už mi byl oporou, když jsem depkovala že to je brzo a že to nezvládnu. Ale pár dní trvalo než se s tím srovnal. A stejně do potvrzení doktorem a do srdíčka to ještě nebral jako stoprocentní. O druhých // se dozvěděl nečekaně, ale pobral to v pohodě. Kluci byli plánovaní oba, jen ani u jendoho jsme nepočítali s tím že to bude tak rychlé, takže jsme poněkud překvapení byli oba.
Je to normální, chlapi reagují různě, netřeba si brát všechno tak osobně.

paulittav
2. dub 2013

@vejulinka Ahoj, no nemůže být trochu v šoku? Já přestala brát antikoncepci někdy v květnu minulého roku, přítel taky souhlasil a kdybych otěhotněla, tak říkal že jsou přece horší věci (ehm:D tenkrát jsme spolu byli ani né měsíc, nicméně bylo hezké, že mě takhle utěšoval) no a jak šli měsíce, víceméně jsme s tím vždy počítali, že se to může stát, ale nic se nedělo. Dá se říct, že během toho roku jsme na to přestali myslet a neřešiili to. Načež před 3 měsíci jsem objevila na testu dvě čárky. Chvíli jsem byla v šoku, a pak měla obrovskou radost. No a když jsem to oznámila budoucímu taťkovi, vyděšeně se na mě podíval a povídá: "Ty seš v tom?!" Tak jsem na něj kývla, on mě objal, že je rád. Ale to jste měli vidět ten následující týden :D První dva dny se z toho vzpamatovával tak, že si vždycky na kuráž musel dát panáka slivovice a když jsme to jeli oznamovat k našim, tak z něho měli pocit, že z tý zprávy není nadšenej. Ale nebylo tomu tak. Občas prostě chlapům trvá, než jim takovéhle věci dojdou, většinou se jim hlavou točí takový ty realistický věci - finance, studium (já dokončuji 3. ročník BC), co rodiče, bydlení atd. Ale ve skutečnosti jsou rádi :o) Jen jim to chvilku trvá, než se přes všechny tyhle reálný "problémy" dostane :o)

ladie
2. dub 2013

Mám doma asi "vadný" kus 😀
Manžel byl od té doby, co jsem mu ukázala test naprosto nadšený. Pečoval o mě jako o královnu, na rukou by mě nosil. Byl se mnou na skoro všech UZ (kromě úplně prvního a pak jednou v průběhu, kdy byl na služebce). Vybral kočárek...

Jen tak neprožíval první měsíce, co se růstu dítěte týče. To ho začalo zajímat, až mi začalo růst bříško (asi v půl roce 😀 ) a prcek kopal.

No a už půl roku mě přemlouvá do dalšího 😀

prcek91
2. dub 2013

@radka8888 zapínají otcovský hormony ..:D to je pěkný..:D

lucyvivien
2. dub 2013

Gratulujem všetkým ženám, čo máte doma tzv. vadné kusy 😉 🙂

vejulinka
autor
2. dub 2013

Holky, dneska v noci mi bylo fakt mizerně, bolela mě hlava, zvracela jsem a prostě děs, nevěděla jsem jestli si můžu vzít brufen nebo ne. No a v tu ránu, když mě viděl, jak mi je, tak mě obletoval jak včelka květinku. A pořád opakoval, jestli nechci na pohotovost jestli jsem já i miminko v pořádku a tak mě to dojalo, že jsem do toho ještě bulila jak malá. 😀

vejulinka
autor
2. dub 2013

Tak třeba to nakonec bude taky ten "vadnej kus" 😀

ayenkas
2. dub 2013

No tak to můj manžel to podle mě nějak moc neprožívá ani teď pár týdnů před porodem😀 Na dítě se těší, samozřejmě je chtěné a plánované. Když jsem mu oznámila, že jsem v tom, tak řekl něco jako ,,já budu táta? Tak super'' a to bylo vše🙂 Jak jsem ho vzala na UTZ, tak se tam spíš nudil, než dojímal🙂 A třeba nějaké chystání, vybírání a nakupování výbavičky, to jde úplně mimo něj🙂 Samozřejmě, že teď má o mě i to nenarozené mimčo větší strach a nechce mě občas něco nechat dělat, abych třeba nezačla předčasně rodit, ale že by mě nějak extra opečovával se mi teda nepoštěstilo😀 Já si mysím, že jim to pořádně dojde až to dítě uvidí na vlastní oči. Pak se teprve ukáže, jak se s tou novou rolí poperou🙂

gwennie
2. dub 2013

@vejulinka Ibuprofen ani ibalgin každopádně neber!! Jednou jsem i v těhu vzala, ai ve 4.měsíci, a to jsem teprv skončila v nemocnici 🙂

vejulinka
autor
2. dub 2013

@gwennie dneska jsem se na to ptala v lékárně s prý si ho vzít můžu, když je to jen mimořádně. ALe stejně se raději zeptám až na kontrole u doktora....

consti
3. dub 2013

Já myslím, že fakt můžeš být v klidu. Můj muž to taky moc neprožívá, ale to spíš z toho důvodu, že se bojí, aby bylo vše ok. Zatímco já jsem v euforii 😀 . Podařilo se nám po 4,5 letech, v lednu jsme byli na umělém oplodnění, které taky neklaplo...takže když jsem nedávno našla //, tak to se mnou málem švihlo. Podařilo se přirozeně, což po té době asi nikdo nečekal 😉 . Proto i jeho reakce byla: Jak to? A jak to víš? Pár dní to asi vstřebával, ale teď už se mě pořád ptá, jestli nechci někam odvézt a tak. Už se začíná starat a začíná mu to docházet 😉 . Nicméně, co si budeme povídat, nevím, jak to máte vy, ale mě to třeba připadá pořád neskutečné, že jsem těhotná. Já sama tomu nemůžu uvěřit a to pociťuji vše na vlastní kůži, zatímco chlap prostě nemůže nic takového cítit a pochopit... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru