Půjčka. Půjčí mi někde, když jsem v insolvenci?

2. kvě 2022

Ahoj všem 🍀 ocitla jsem se v opravdu hrozne situaci a potřebovala bych si někde vzít půjčku,problém je v tom,že s manželem jsme v insolvenci,je možnost,že mi někde půjčí? Jde o 3000,- . Bohužel nemám možnost se obrátit na někoho z rodiny,takže to musím zkusit vyřešit takhle ☹ Děkuji za rady! ☀️

merope
2. kvě 2022

3000 se dají vydělat brigádně za víkend - nedá se něco takto narychlo sehnat? Pomoc na zahradě, úklid, cokoli. Zkus případně hlidacky.cz - tam by se dal udělat profil a třeba tě někdo osloví nebo ty někoho taky oslov.

autor
2. kvě 2022

@merope tohle všechno jsem zkoušela. Bohužel moc možností nemám,někam dojít na brigádu. Mám čtyři malé děti a jsem absolutně bez hlídání ☹

nat
2. kvě 2022

Ne urcite nepujci,pohledat,poprosit kamaradky,zname,neni to takova castka,aby nekdo nepomohl v tezke situaci,....

martt
2. kvě 2022

Jediné kde ti pravděpodobně půjčí jsou nebankovní sektory , ale tam to výsledně o dost přeplatíš na úroku vůbec pokud jste oba dva s manželem inslovenci. 3000 není zas tak vysoká částka , aby se nějaká sehnat bet půjčky. Co takhle projít domácnost a zkusit prodat věci co nepotrebujete? Docela se prodávají i třeba přebytky ze zahrady zavařeniny apod.

lv
2. kvě 2022

Asi nějaké ty pochybné menší společnosti, co neproveřují. Ale zaplatíš zpátky 4tis, máš kde vzít třeba na 4 tisicovkový splátky? Manžel nemůže vzít fušku? A co tak nutně potřebuješ zaplatit?

levandule_k
2. kvě 2022

Nedá se požádat o zálohu v práci?

Na co potřebujete 3000 Kč?

Existuje něco jako okamžitá pomoc v nouzi, ale absolutně nevím, jestli na ni máte nárok, viz. úřad práce.

Pokud jste zdraví, můžete darovat krevní plazmu.

Z půjček tak možná zonky, ale když jste v insolvenci je to cesta do pekla.

elesse
2. kvě 2022

Spis bych hledala na par noci brigadu, muzete se doma u deti vystridat. Nebankovni preplatis a kdyz nezaplatis, shodi ti oddluzeni a bylo k nicemu

guliii
2. kvě 2022

Normální půjčku ti nejspíš nedají, u nebankovních společností není dobré si půjčovat. Pokud to nejde jinak řešit tak bych raději volila zastavárnu. Samozřejmě by nejlepší byla nějaká brigáda. Když jsi doma s dětmi můžeš nabídnout hlídání dětí, venčení psů nebo roznos letáků, třeba jsem i sekala důchodcům trávu nebo co bylo třeba. To se dá i s dětmi a někteří starší lidé jsou za takové pomoci rádi. A dá se s nimi domluvit i časově, aby to vyhovalo všem. Švagrová chodí uklízet jedné starší paní. A když se osvědčíš lidi si to řeknou a můžeš si docela něco přivydělat. To jen takový typ.

autor
2. kvě 2022

@nat bohužel takovou možnost opravdu nemám. S manželem se rozvádíme a veškeré kamarády jsme měli společné a ti teď bohužel stojí při něm. Moje ,,rodina,, ta je taky úplně mimo. Něco prodat,to mě taky napadlo ale vlastně nemám co ☹

autor
2. kvě 2022

@levandule_k jak jsem psala,rozvádíme se,takže nějaká záloha v práci mě nezachrání. Potřebuji to na stěhování,které musím bohužel uskutečnit ještě dneska,nejpozději zítra.

elesse
2. kvě 2022

Tak nebankovni no, ale abys mela na splaceni…

autor
2. kvě 2022

@elesse A je teda nějaká možnost,že by mi ta nebankovní společnost poskytla peníze ještě dneska?

kitycat
2. kvě 2022

Zenska nepadaj do este vacsich dlhov...nic nemas a chces si pozicat?

Stahovat sa musis este dnes a od manzela? Tak nech to da frajer polovicu alebo pis do skupin nejakych zien v nudzi, ci sa nenajde niekto kto ti pomoze so stahovanim..to si doteraz vaznenetusila, ze musis so 4mi detmi odist?

Co staujes? Iba veci alebo j nejaky nabytok a odkial kam...Pis hned a zaraz na co peniaze potrebujes, davno ti niekto mohol podat pomocnu ruku

autor
2. kvě 2022

@kitycat bohužel,dneska se to vyhrotilo tak,že tady opravdu nemůžu zůstat. Stěhování věcí by mohlo počkat(stěhovala bych je do garáže,kterou máme v pronájmu) jen dneska prostě potřebuji s dětmi spát někde jinde než doma a bohužel tady prostě opravdu nikoho nemám. Našla jsem tady ubytovnu,kde by nás do neděle ubytovali ale bohužel prostě nemám ani na to peníze ☹ Proto jsem sháněla tu půjčku..

kitycat
2. kvě 2022

Uz zase pises nepresne, tak je to na stahovanie alebo na ubytovanie od pondelka do nedele?

pan manzel ma aj nadalej vyzivovaciu povinnost tak nech vysoli 1500 a ty zhanaj druhu polovicu, kedze je to pre deti..

Skus napisat na nejaky azylovy domov v okoli

Ak nemas ani 3000ky na "necakane vydaje" z coho chces deti zivit?

elesse
2. kvě 2022

Je, vsechny ty smspujcky a spol. Vyplaci prakticky obratem. Jen zaplatis obvykle minimalne jednou tolik. Ja osobne bych to radsi zvladla jakymkoli jinym zpusobem, nez takhle, ale kdyz myslis, ze je to pro tebe reseni

bara88
2. kvě 2022

A jak ty prachy chceš potom vrátit? Nechápu takové lidi co si půjčují a přitom nemají ani na vrácení

merope
2. kvě 2022

Jestli se to doma vyhrotilo, tak že tam nemůžete být s manželem dohromady - proč neodejde on? Vyhrožuje ti násilím? Pak ho může i policie vykázat. Ne že tě vyhodí se čtyřmi dětmi na ulici. To tak úplně nefunguje. Volej případně na Bílý kruh bezpečí či další organizace na pomoc ženám. Azylák vás taky v nejhorším nějaký vezme.

Mimochodem - do neděle ubytování máš, co potom? Půjčíš si další 3000?

amazonkajanik
2. kvě 2022

Jak už tu padlo, pokud je vaše domácí situace tak vyhrocená, tak nelze, abys šla se čtyřmi dětmi rychle na ubytovnu, ale ať jde on! Klidně i spát do auta, když se s ním nedá vydržet. A nebo kouknout na nejbližší azylový dům, tam vás ubytují po nějaký čas bez poplatků...

adel_si
2. kvě 2022

V dnešní době už nepujci ani žádná nebankovní půjčka člověku v insolvenci. I ty společnosti,které hlásí,že neprověřuje registry,tak je prověřují protože ze zákona prostě musí. Jestliže si půjčíš,když jsi v insolvenci, můžou ti taky insolvenci zrušit.
Obrat se na sociální odbor na příslušném městském úřadě, obvolej azylaky. Můžeš zkusit i ÚP, oddělení hmotné nouze s žádostí o mimořádnou okamžitou pomoc, ale to se obávám,že stejně nedostaneš (počítají se příjmy bez insolvence).

lv
2. kvě 2022

Takze v pondeli, za tyden, muzes mít dluh 4 tis, a muzou ti zrusit insolvenci, to fakt nechceš, ne? Je mi lito, co se děje, ale tihle není řešení.

tasimia
2. kvě 2022

Nez se takhle zadlužit a skrýt peníze před inso správcem, zkus nějaké krizové centrum - berou okamžitě i o půlnoci, pokud mají místo a z toho ti pomohou na Azylový dům. To co plánuješ ty neni řešení, pokud nemáš kam jít zůstala bych doma, s manželem třeba nemluv.
Ale pokud jak píšeš se nemáš na koho spolehnout, tak upřímně jak to budeš řešit za pár dní? Až ti dojdou peníze na ubytování aj.? Vezmeš si další nebankovní půjčku, kde kdyz to nebudes platit tak ti může i někdo přijít namlatit papulu.

heduskak
4. kvě 2022

Bude to dotaz trosku mimo, mame insolvenci a budeme se stehovat a resim tu ted jestli nam daji elektrinu na nas? Budeme v tydnu prevadet s majitelem elektřinu na nas.