Rodičovský příspěvek, kdy mi přijdou první peníze?

zituse
25. bře 2015

Dobry vecer,potrebovala bych se zeptat ... Pred mesicem mi prisel dopis o schvaleni rodicovskeho prispevku,ale penizky stale nikde. Kdy mi prijdou prvni penizky? Jeste ted v breznu a nebo az v dubnu? Materskou jsem koncila 27.2.2015,tak vubec nevim kdy by meli dorazit ☹ Moc dekuji za odpovedi.

lucie01
25. bře 2015

Dobrý večer, řekla bych, že by to mělo být tak, že pokud jste mateřskou končila 27.2. 2015, tak peníze za únorovou mateřskou Vám došly teď v březnu. A rodičovský příspěvek za březen, Vám dojde v dubnu ( mě chodí vždy 9. v měsíci, ale to je různé, podle toho kdy to ve Vašem kraji odesílají ) 🙂

lucifereeek
25. bře 2015

tak v březnu ti může maximálně přijít částka za ten jeden den v únoru 28.2., za březen je logické že ti to dojde v dubnu, když se vyplácí vždy vše zpětně.

mysonek
25. bře 2015

Asi záleží na tom kolik jsi měla mateřskou. Mě totiž za ten měsíc co jsem končila mateřskou, bylo to ani ne v půlce měsíce, poslali z RP jen malou část s tím, že celková částka za měsíc (mateřská + část RP) nemůže být vyšší než 11500 u dvouleté varianty. Takže mi poslali asi 3 tisíce a další měsíce už normálně 11500.

zituse
autor
26. bře 2015

Moc dekuji za odpovedi. Kdyz nad tim ted tak premyslim, je to vlastne logicke ze mi dojdou az v tom dubnu 😔 Jen mne asi trochu zmatl ten dopis a to datum 1.3.2015 🙂 Jeste jednou dekuji