Rodinný rozpočet. Jak řídíte tok peněz své domácnosti?

pe.martina
23. lis 2011

Ahojda maminky, chci se zeptat, jak máte doma uzpůsobený rozpočet a penízky?? Já mám na malou k dispozici RP z něho platím jen svůj úvěr, zbytek (plyn,elektřina,voda,internet, telefony,občas benzín) platí manžel. Zbyde mi teda z RP necelých 6000,- Nemůžu si pomoct, ale když malé koupím něco navíc (teď například zimní capáčky, teplou čapku a bundičku) tak ke konci měsíce už nevyjdu. Dost peněz tedy utratíme za jídlo, jinak mi nepřijde, že bych nějak extra utrácela a stejně mi nic nezbude ☹ Malé kupuju klasika: plínky, ubrousky, mlíko, přesnídávky a občas hotové příkrmy (nechce mi teď nic jiného jíst než jednu značku, jeden druh příkrmu ☹) Jak to děláte vy?? Jsem už z toho nešťastná, ráda bych si ušetřila nějakou rezervu, ale fakt nevím jak to udělat, co zkrouhnout abych s penězmia vyšla :-/

jasekd
25. lis 2011

@llluckaaa My meli Nutrilon AR a tak to bylo jeste drazsi nez obycejnej, a kdyz se kupuje nejaky HA nebo vubec specialni mliko, je to jeste vetsi cena, ale taky nevim presne, na kolik nas to prislo, nepocitam to, a trochu jsem i kojila.

llluckaaa
25. lis 2011

@jasekd Tyhle speciály jsou zatraceně drahý. Jedna 400g krabka za 240 Kč, děs!

misaskul
25. lis 2011

@llluckaaa Také jiné UM než Nutrilon dle názvu neznám.
@jasekd Ano, vlastně jsme super eko! 😀 A také jsem ráda, že se tak daří! 😉

svatule
25. lis 2011

taky jsem si naivně myslela, jak budu kojit aspoň rok 🙂 no, realita byla jiná, jsem zpětně šťastná za ty 3 měsíce, z toho poslední měsíc s dokrmem, teď u druhého uvidíme, jak to půjde, ale každopádně počítám i s variantou, že nepůjde, i když už mám nějaké zkušenosti...

svatule
25. lis 2011

ještě jsem se holky chtěla zeptat, zda nemáte některá zkušenost s pracím práškem z Lidlu? Známá ho chválí, prý poměr cena kvalita je výborný, ale nevím...dříve jsem si dělala i sliz, ale přišlo mi, že mi ničí pračku a teď většinou kupuju nějaký persil, či ariel v akci, nebo z dm jejich tekutý...

majatob
25. lis 2011

@svatule Formil z Lidlu je super, dobre se umistil i v testech a je fakt levny a hezky mi vonel, neni tak vyraznej jak Ariel a Persil, ale ty mi az vadi jak jsou prevoneny, takze ja byla maximalne spokojena 😵 😵 😵

svatule
25. lis 2011

@majatob tak to ho musím někdy taky zkusit, dá se v něm prát i malým miminkám? 🙂

majatob
25. lis 2011

@svatule ja jsem prala sestinedeli ve slizu a pak v nem a v pohode 🙂 ale tak kazdymu miminku vadi neco jinyho, ze, chce to vyzkouset 🙂 ale fakt ho muzu jen doporucit 😵

maja3.s
25. lis 2011

@svatule ...dřív jsem kupovala výhradně tekutý Ariel..ale po výsledcích z D-testu jsem zkusila taky Formil z Lidlu (kupuju jak gel tak prášek). Nevidím v tom rozdíl...teda krom vůně, které mně u Arielu vyhovovala, u těchto teda nic moc, ale tak přidám aviváž a je to.

svatule
25. lis 2011

@majatob super, díky za radu 🙂 já prala ze začátku v lovele, sliz teď většinou používám jen na ruční přemáchání, nebo k vytírání 😉 ale ten prášek vyzkouším

maja3.s
25. lis 2011

@svatule ...jo ale pro mimčo s tím zkušenost nemám...peru v něm naše věci

svatule
25. lis 2011

@maja3.s tak jak pak vyzkoušíš, napiš reakci malé 🙂 držím pěsti k porodu, já měla termín porodu 10.12. a malá je nakonec na Mikuláše 😵

majatob
25. lis 2011

@svatule me prislo, ze Lovela nic nevypere, tak jsem ju koupila jen jednou 😅 ale po cem se mi teda decka hodne osypaly, tak byl Persil sensitive 😅

svatule
25. lis 2011

@majatob no malá naštěstí moc neblinkala, takže na ty její hadříky to stačilo, ale jak jsem začla dávat zeleninu, musela jsem přejít na ariel, to měla asi 5 měsíců
no neosypala se mi naštěstí zatím z žádného, už používám i normální aviváž, tak uvidíme, jak druhý prcek, atopici nejsme ani jeden, ale manžel je mírný astmatik, tak možná se ještě něco projeví

anysek85
25. lis 2011

@majatob
@svatule
Holky, nedočítám, nemám čas, ale jak vidím slovo Lovela... mně udělala hnusný veeeliký žlutý fleky na veškerým prádle 😝, takže končím a jedu zase ecover+sliz 😵.

weri1
26. lis 2011

@hojda bydlíme v pronájmu a opravy do tisíce korun si hradíme sami....udělej to taky tak

hojda
26. lis 2011

@weri1 Jenže tahla oprava by vyšla na 4,5 tisíce....měli jsme tam opraváže, to se fakt nevyplatí, za 4 tisíce je nová.

hojda
26. lis 2011

@anysek85 Taky mi zničila hodně dětských věciček, ta sypká na barevné, tekutá byla zatím ok.

weri1
26. lis 2011

@hojda hele ale jestli to zničila ona , tak aŤ si to opraví, jo jestli odešla sama tak je to jiná, ale takhle

llluckaaa
26. lis 2011

Kde se dají najít ty testy na prací prášky? My jedeme na tekutém Persilu sensitive. Žádný zázrak to není, ale hlavně že dětem nevadí.

hojda
26. lis 2011

@weri1 to je těžký opravář prý řekl, že to bylo stařím (9 let), ale u té opravy jsme nebyli, takže nevím. Tchýně má tu samou stejně dlouho, tak uvidíme jestli jí taky odejde, ale zase oni mají malé dítě a to se pračka nezastaví....

hojda
26. lis 2011

@llluckaaa Myslíš na všechny, nebo jen dětské prášky? V Dtestu dobře dopadl Formil z lidlu na bílé, tak ho kupuju.

llluckaaa
26. lis 2011

@hojda Na všechny, abych viděla srovnání. Na těch jejich stránkách jsou výsledky zamčené, takže se nedají přečíst.

hojda
26. lis 2011

@llluckaaa To je jasný, že tam jsou zamčené, musíš si to předplatit a dostaneš přístup, nebo najít někoho, kdo ten přístup má. Já teď bohužel ne, pamatuju si jen ten Formil.

2veverka
24. dub 2012

Obnovuji tuto diskusi. Zajímalo by mě, jestli využíváte nějaký inteligentní spořící účet, jehož výhody by vydržely déle než rok (v tomhle mě zklamala i čistě internetová banka), dětské účty pro své vlastní spoření atp. Nevím, jestli tady můžeme být konkrétní, ale doběhlo mi stavební spoření a už mě nějak nebaví to věčné "získáváte od nás 10 kč" (za měsíc).

copa
25. dub 2012

@2veverka my máme spořící účet u AXA, zatím tam mají 2,4%, ale to garantují do konce dubna 😒 že je extra inteligentní, to bych neřekla, každopádně úroky mnohem lepší než na běžném účtu

loni jsme v prosinci chytli u Wüstenrotu stavebko pro naší malou - pevný úrok 3% po celou dobu spoření, poplatek za uzavření neúčovali, pokud jsme do 4 měsíců vložili asi 3tisíce - no mám je vložit hned nebo postupně, to mi bylo srdečně jedno 😉 ročně nás teda vedení účtu stojí 240Kč, ale něco tam přibyde na st.podpoře plus ten úrok - na to, jak málo je to rizikové, tak je to celkem výnosné 😉
v únoru se nám narodilo druhé a doufám, že koncem roku zase narazíme na podobnou výhodnou akci 😉

2veverka
25. dub 2012

@copa Děkuju 🙂 . A prosím tě, budete sledovat ty akce zase u Wustenrotu, nebo sis dělala nějakou analýzu a srovnání (třeba u Lišky apod.)? Já jsem v tomhle neandrtálec, jen jsem si všimla, že Unicredit Bank teď má dobré spoření, v němž by snad neměl být háček, otázka je, jak dlouho potrvá. Taky předpokládám, že to stavebko u dětí lze použít jako běžné spoření pro sebe...

copa
25. dub 2012

@2veverka za nás to sleduje náš fin.poradce 😉 já jsem finančně celkem gramotná, ale proč tím trávit čas, když to za mě udělají jiní a navíc zadarmo 😉
stavebko pro děti lze použít normálně na spoření, k založení stačí i jen 1 z rodičů, výplatu naspořených peněz ale musí podepsat už oba rodiče, což může být někdy problém, když se třeba rozvádí...

s těma spořícíma účtama - tam se ty úroky dost mění, žádná banka ho negarantuju na dlouho, jednou má lepší úrok ta, pak zas druhá 😒

blahova_andrea
25. dub 2012

to buď ráda, že aspoň něco platí manžel...já začínám být taky na nervy, protože jsem na vše sama z mateřské a za měsíc bude už jen RP, který nepokryje ani náklady na bydlení. šetřila jsem, abych měla něco do začátku na vlastní bydlení, ale nakonec z toho budu dorovnávat každý měsíc rozpočet, abych prcka vypiplala do doby než půjdu zas někam do práce...otázka je jestli pak nějakou seženu...doba je dost blbá...snad se jednou víc zapojí i Miškův tatínek

2veverka
25. dub 2012

@copa A prosím tě, o termínovaných účtech máš taky nějakou povědomost? Já mám fin. poradce jen ve své bance, což není ideální. Kolik stojí "nezávislý" poradce, netuším, ale pořád mi přijde, že pokud by měl opravdu dobře poradit bez ohledu na své bonusy, musel by to být kamarád, nebo ještě lépe, dobrý přítel.