Rodinný rozpočet. Jak řídíte tok peněz své domácnosti?

pe.martina
23. lis 2011

Ahojda maminky, chci se zeptat, jak máte doma uzpůsobený rozpočet a penízky?? Já mám na malou k dispozici RP z něho platím jen svůj úvěr, zbytek (plyn,elektřina,voda,internet, telefony,občas benzín) platí manžel. Zbyde mi teda z RP necelých 6000,- Nemůžu si pomoct, ale když malé koupím něco navíc (teď například zimní capáčky, teplou čapku a bundičku) tak ke konci měsíce už nevyjdu. Dost peněz tedy utratíme za jídlo, jinak mi nepřijde, že bych nějak extra utrácela a stejně mi nic nezbude ☹ Malé kupuju klasika: plínky, ubrousky, mlíko, přesnídávky a občas hotové příkrmy (nechce mi teď nic jiného jíst než jednu značku, jeden druh příkrmu ☹) Jak to děláte vy?? Jsem už z toho nešťastná, ráda bych si ušetřila nějakou rezervu, ale fakt nevím jak to udělat, co zkrouhnout abych s penězmia vyšla :-/

fwllo
25. dub 2012

Já mám od listopadu spořící účet u Zuno a nemůžu si stěžovat.. Peníze kdykoliv k dispozici a 2,2 % úrok.. Mají těch produktů víc, ale tenhle mi vyhovuje nejvíc.. A část mám danou na vkladu na jeden rok, je akce na 3 %. Výplata mi chodí k mBank, takže na poplatcích bance opravdu nezaplatím ani korunu..

meo
25. dub 2012

@2veverka Ahojky, jestli můžu přispět o spořících účtech - tak doporučuju si postupně otevřít spořící účty ve více bankách, ale samozřejmě ty u kterých nic neplatíš na poplatkách, aby se to vůbec vyplatilo. Já jsem kdysi měla spořící účet u mBank, bohužel po čase snížila o hodně úroky, takže jsem to přesunula na ING a teďka mám penízky na Zuno, jelikož tam měli 3%, sice termínované na rok, ale s možností si vybrat i dřív, když to budeš potřebovat bez úroků. Takže přesouvám penízky zrovna tam, kde mají největší úrok, a když to vedení účtu je zadarmo, tak proč ne? Koukala jsem na UniCredit a tam je to podle mě taky bezpoplatkový účet a mají docela slušný úrok, tak uvidíme za čas, jak se to změní.

fangi
26. dub 2012

Jestli jste některá aktuálně spořící účty porovnávala, tak budu ráda, když napíšete, který vám vyšel nejlíp, díky 😉

2veverka
26. dub 2012

@meo To máš pravdu, akorát je hrozná otrava to stále sledovat a měnit, zvláště když uvážíme inflaci. O termínových vkladech náhodou přehled nemáš? Mám pocit, že tam bývá vždycky nemalý vstupní poplatek, ale úročení by mělo být zajímavější.

meo
27. dub 2012

@fangi Unikredit má pokud vím teď nejvíc -2,5%, Zuno taky 2,5%

meo
27. dub 2012

@2veverka Nedávno měla akci Zuno, na 12 měsíců 3% bez poplatků, samozřejmě si to můžeš vybrat i dřív, jenom ti nepřipíšou úroky. Teď už má o něco míň, ale já to tam mám kvůli tomu, že si to můžu kdykoliv vybrat. Na klasický termínovaný vklad většinou nemůžeš šáhnout. Záleží jestli víš, že to nebudeš v dohledné době potřebovat. My v dohledné době scháníme byt, takže se chci dostat ke svým penězům, když je zrovna budu potřebovat.
Já teda nesleduju úročení bank každý den, ale kdykoli má banka nějakou dobrou nabídku, tak na ní většinou běží reklama.

regi777
2. čer 2013

Ahoj,
používám kupi.cz: http://www.kupi.cz/?u=433ms
Šetřím, sbírám body a za odměnu dostanu poukázky do obchodů.
Vyzkoušej to taky! Tady je odkaz: http://www.kupi.cz/?u=433ms

alisnovak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela_hermanice
5. dub 2017

@alisnovak píše se: vydělat, vědět..🙄