Rodinný rozpočet. Jak řídíte tok peněz své domácnosti?

pe.martina
23. lis 2011

Ahojda maminky, chci se zeptat, jak máte doma uzpůsobený rozpočet a penízky?? Já mám na malou k dispozici RP z něho platím jen svůj úvěr, zbytek (plyn,elektřina,voda,internet, telefony,občas benzín) platí manžel. Zbyde mi teda z RP necelých 6000,- Nemůžu si pomoct, ale když malé koupím něco navíc (teď například zimní capáčky, teplou čapku a bundičku) tak ke konci měsíce už nevyjdu. Dost peněz tedy utratíme za jídlo, jinak mi nepřijde, že bych nějak extra utrácela a stejně mi nic nezbude ☹ Malé kupuju klasika: plínky, ubrousky, mlíko, přesnídávky a občas hotové příkrmy (nechce mi teď nic jiného jíst než jednu značku, jeden druh příkrmu ☹) Jak to děláte vy?? Jsem už z toho nešťastná, ráda bych si ušetřila nějakou rezervu, ale fakt nevím jak to udělat, co zkrouhnout abych s penězmia vyšla :-/

kammka
23. lis 2011

u nás doprava do práce u mně legitka 1130,- + benzín, neb na bus se musím taky nějak dostat..bydlíme v zakopaný díře..
u chlapa je to taky dost darda.. tam by se dalo ušetřit, občas jede do práce autem,z časových důvodů, dorazil by pak dom hrozně pozdě..

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@anieanne zdražuje se teď všechno takže nevím... ☹

qitecek
23. lis 2011

@anysek85 Na tom něco bude 😨 ! Na to budu teď u každé takové akce myslet! Není k tomu někde zveřejněný výzkum na netu? 🙂

moudivlacek
23. lis 2011

@kammka UPC moc nedoporucuju z vlastni zkusenosti,ale pokud neni jina moznost a chces net,tak se neda nic delat, mozna pro tebe jako noveho zakaznika,budou mit super nabidku,my u nich byli dlouho a nic,tak jsem presla k mistnimu provozovateli za polovic a pak me UPC bombardovalo,ze by me to dali taky za polovinu 😀 jako jina net bez problemu,parkrat nesel,ale tak nejde o zivot,s TV to bylo horsi vypadavalo a neslo puldne xkrat do mesice bez slevy,takze jsme to zrusila

anieanne
23. lis 2011

@ffiinnkkaa Nám právě taky to dřevo asi o kilo zdražili...
@kammka Jj, díry jsou děs, od nás sice spoj jede do města, s jedním přestupem, ale dojede do jiný části města, než manža pracuje, takže cesta by byla něco přes dvě hodiny ( jedna ), a kolikrát manža musí dělat fakt od rána brzkýho ( dnes třeba vstával ve 2:30, to si za a) nedovedu představit, v kolik by musel vstávat, kdyby jel busem, za b) v tuhle dobu bus ani nejede... Navíc ta jedna cesta by ho vyšla přes stovku, což autem má na dvě ( máme hoodně spořivé autíčko )...

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@anieanne Ono někdy se prostě MHD jezdit nedá - jednak taky se za to musí platit a jednak někdy to prostě trvá strašně dlouho - a čas jsou taky peníze 🙂 Navíc manžel taky dělá na směny a asi bych ho nenutila ještě třeba po porvní noční čekat hodinu na bus pak jet daší hodinu atd.. 🙂

rozarka65
23. lis 2011

Ahojky, tak my jsme na tom bohužel jako @sygy...společný účet je u nás nesmysl, protože si náš taťka koupí měsíční jízdenku na vlak a nezbyde mu vpodstatě na účtu nic, když se odečte hypotéka, poplatky apod. No a zbytek jde z mého...Taky bych ráda něco,někdo ušetřila,ale netuším, jak to udělat...oblečení ze sekáče, nebo dostaneme, jídlo to nejlevnější, drogérie jen to nejnutnější, plíny látkové a stejně...☹

llluckaaa
23. lis 2011

@brisalek To je ale radikální přístup 🙂 Ne že by se mi líbil, ale asi to někde jinak nejde. Já nejsem moc zastánce oddělených rozpočtů, prostě jednou jste společná domácnost a co vydělá tvůj manžel, na to máš nárok i ty i vaše dítě, a to samé s tvým rodičovským příspěvkem. U nás je to ale spíš naopak, manžel je ten, který by rozhazoval, a já jsem šetřílek. Ale naučili jsme se naštěstí domluvit se. Jo a zásadně nesnáším rozdělování na ženské a mužské práce - tohle na mě taky manžel zkoušel, ale bydlíme v paneláku, tak nevím, co by si tady jako mužskou práci představoval. Jedině tak válet se na gauči a čučet na bednu nebo do kompu. Takže jsem prohlásila, že přeci nejsem něčí služka, abych tu uklízela bordel jenom já a že snad taky umí vydrhnout schody a koupelnu. A to že vydělává, to na to nic nemění, já bych taky vydělávala, kdybych si nemusela nechat rozřezat břicho kvůli jeho dítěti a teď s ním trčet doma za nějakou almužnu a dělat mu chůvu a uklízečku. A že moje práce je sice hůř placená, za to je mnohem odpovědnější 🙂
Když to po sobě čtu, tak to vyznívá skoro stejně jako ten tvůj příspěvek.... Takže s tebou vlastně souhlasím a dávám za pravdu 🙂 Hlavně žádné rozmazlování, které je naučily jejich maminky.

anieanne
23. lis 2011

Ono je pravda, že když o tom uvažuju, tak třeba u kocoura bych mohla trochu ušetřit... Jen ze své vlastní poholdnosti mu kupuju kapsičky, abych měla usnadněné to podávání, přitom konzerva je jen o pár korun dražší než jedna kapsička, a vydrží mu na třikrát, čtyřikrát... 😒 A myslím, že u nás taky hodně dělá to, že jsme zmlsaný, a třeb jinou tatarku než Helmanns prostě nepozřeme... A ono je toho víc, když se nad tím zamyslím. Je tady třeba někdo, kdo kupuje jinou tatarku než Helmanns, a je fakt dobrá ?

michaela_2
23. lis 2011

@anieanne můžeš zkusit udělat tatarku doma 🙂 nám takhle docela chutná.........

brisalek
23. lis 2011

@llluckaaa 🙂🙂🙂

deyana
23. lis 2011

@anieanne nám chutná i lidlu a penny 😀 i z kauflandu nám chutnala 🙂

moudivlacek
23. lis 2011

@anieanne co domaci 😉

anieanne
23. lis 2011

@michaela_2 @moudivlacek No jednou jsem na d ní uvažovala, ale přišlo mi to složitý, jsem takovej trochu kuchyňskej antitalent, opakuju pořád deset stejných jídel...
@deyana Vyzkoušíme 🙂

brisalek
23. lis 2011

@anieanne tak s tim kocourem jsme na tom podobne🙂 akorat mame kocku a tam by se fakt usetrit dalo🙂. I kdyz kupuju whiskas(cely balik vyhodne) a ne nejake za 26,- jednu kapsu stejne je to palka + kockolit, protoze ma zachod na balkone....

llluckaaa
23. lis 2011

@anieanne U nás se tatarka nejí.

deyana
23. lis 2011

Jinak teda my s rozpočtem to máme taky pěkně nahnuté.. za jídlo utratíme 6-8 tisíc měsíčně, podle toho, kde manžel jí (dělá venku, takže svačinky, obídky v hospodách, to naskáče). Za byt dáváme vč.internetu 10tis., ale stát přispívá cca 3900 + ještě dostávám 500 přídavek na dítě, takže zase taková hrůza to není, ale nemít tyto dávky, tak rozhodně nemáme kde bydlet. Teď manžel například ještě nedostal výplatu, a já nemám zaplacený nájem. Ale občas se nám podaří koupit si něco do bytu, nebo nějaké oblečení pro malou z bazaru, nebo tak 2x do měsíce pizzu z restaurace.. takže si myslím, že úplná bída to není, zatím.. ☹

anieanne
23. lis 2011

@brisalek Tak u nás se ani ten kočkolit nekupuje, kocouř chodí ven.. Kapsičky kupuju, co je zrovna v akci, takže ty balení 10+2 Whiskas, Kitekat, nebo v DM ty jejich Dein Bestes... Ale on spucuje u ty konzervy za 15,- Kč z Globusu, je mu to jedno, a já nejsem zrovna ten typ, co študuje etikety, aby konzerva měla max. obsah masa a podobně...

luckar
23. lis 2011

Taky bych potřebovala šetřit, ale prostě mám pocit, že to fakt nejde. Malé se snažím dopřát co můžeme, ale na hypotéce, poplatcích, pojištěních a třeba cestách MM do práce se bohužel ušetřit nedá. Jedeme na 2 účty, ale peníze používáme oba. Jednou platím já, jednou on. Velké výdaje posílám z MM účtu a z rodičáku platím jídlo, drogerii, oblečení a prostě zbyde prd.
@anieanne stačí přejít na granule a ušetří se docela dost. Dřív dostával kocour kapsičky (min. 1 denně) a postupně jsme přešli na kvalitnější granule a kapsičky úplně odbourali. A člověk docela kouká kolik to ušetří. Taky miluju tatarku a jiná mi moc nechutná 😀

majatob
23. lis 2011

my mame kazdej svuj ucet, me na neho chodi RP a pridavky, platim z neho vsechny pravidelne poplatky-byt, internet, manzeluv telefon a nejstarsiho skolku, vychazi mi to tak akorat co prijde, to zase odejde, ale mam tam ulozenou mensi rezervu, kdyby nahodou bylo potreba vic penez. Zbytek platime z uctu manzela, kam mu chodi vyplata-veskere nakupy a vsechno okolo auta (benzin, ruceni, opravy atd.). Ikdyz nema jako ucitel buhvijaky prijem, vychazime v pohode a zvladame i setrit, sice po troskach, ale za tech par let co jsme spolu uz mame nasetreno tolik, ze jsem v klidu kdyz se cokoli stane, tak nezustanem uplne na suchu 🙂
Zapisuju vsechny vydaje (i blby lizatko pro deti), delame jeden velky nakup tydne a pak uz dokupujem jen cerstve rohliky, sunku apod.. Obedy stridam levne a drazsi, tak 80%, mozna vic jime bezmasy jidla, ktery jsou pak v souctu za par korun a najime se dosyta. Obleceni pro deti mame vetsinou podedeny a kupujem jen sem tam neco co chybi, ale na botach nesetrime, ty dostavaji novy a kvalitni. Pro sebe tak nejak nic moc nepotrebujem, kdyz je potreba tak si koupime, ale jen tak pro radost malokdy, coz nam ale ani jednomu nevadi. No a za nic jinyho moc neni za co utracet, zvirata nemame, zadny dluhy taky ne,... 🙂

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@majatob Jo kdyby jsme neměli dluhy tak by jsme se měli dobře 🙂 ale dobrá zpráva je, že za dva roky jsme čistí 🙂

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@majatob nazvala bych to teda půjčky (zní to lépe) 🙂

moudivlacek
23. lis 2011

bohuzel bez hypoteky je maloktera domactnost

anieanne
23. lis 2011

@luckar Granule taky má, Brit Care.
@ffiinnkkaa Tak to se máte, my ještě 23 let... Jojo, ať žije hypotéka..

majatob
23. lis 2011

@ffiinnkkaa lip to zni, ale je to to samy 😀

jo jeste me napadlo, ze nemame televizi, to je taky par korun usetrenych 😀 😀 😀

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@anieanne Jo co bude za dva roky 🙂 ale na hypotéku si ještě teda netroufáme 🙂

ffiinnkkaa
23. lis 2011

@majatob 🙂

weri1
23. lis 2011

@pe.martina manžel mi dává peníze na jídlo ...dává mi dost,takže z toho kupuji i malýmu vše. Rodičák si neberu, stačí mi co mi manžel dá.

andilek01
23. lis 2011

jak vidím, tak je to všude stejné.. Peněz čím dál míň, všechno dražší.. ☹

weri1
23. lis 2011

@kammka mám upc