Rodinný rozpočet. Kolik utratíte měsíčně za rodinu?

petule.h
27. dub 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, kolik tak za měsíc utratíte za rodinu? já mám pocit, že měsíc od měsíce je to víc a to mluvím jen o nákupech, to je cca 12.000,- 🙂

dasap
27. dub 2008

asi záleží na situaci každého. my s těmi 12000 musíme zaplatit všechno, můj rodičák padne na hypotéku 😖
ale taky mám pocit že je to víc a víc, aby taky ne, když jídlo pořád zdražuje 😝

zdenicka
27. dub 2008

My zase zijeme z meho rodicaku,MM vyplata se setri na bydleni.Samo,ze vetsi vydaje plati MM,ale normalni mesicni nakupu ,benzin a male vydaje platim ja.

nensy
27. dub 2008

ahoj mi máme měsíční výdaje tak 15000 měsíčně 😖

spagatice
27. dub 2008

Peťule myslíš výdaje bez pojistek, nájmu, splátek apod?

petule.h
autor
27. dub 2008

jasně bez nájmu, pojistek...atd, o to já se nestarám, prostě jen čistě nákupy potravin, plen, věci do domácnosti...atd.Je fakt, že jsou asi věci, které by si člověk koupit nemusel, ale zase my jsme doma přes to žrádlo 🙂 , kozí sýry, salámky-...atd, mě zase člověk musí přemlouvat do nákupu hadrů, většinou manžel 😀 . Je fakt, že my rozhodně nijak nestrádáme, ale pokud by nějaká taková situace někdy nastala, halt člověk musí omezit vše zbytečné 🙂 .Ale zase je fakt , že těch 12.000,- za nákupy dá okolo mě víc lidí, takže jsou na tom lidi určitě i víš ve financích.Ale co si budeme povídat, s dětma je to vždy více, výživy, více praní, pleny, ubrousky, no znáte to...Navíc já ráda a skoro denně vařím,takže se ani není co divit 🙂

spagatice
27. dub 2008

No tak u nás je to asi tak 10.000 bez benzínu, a to nemáme dítě, až ho mít budeme, tak se budeme muset uskromnit my, aby nám to taky stačilo

andrysek2
27. dub 2008

ahojik tak my mame tr deticky takze to je penez no dess co dva dny nakup kolem 1000 a to jeste obleceni takze tak 15000 mesicnee 😝 😝 😀

marselina
27. dub 2008

přidávám se bez benzínu utratíme měsíčně kolem 15tisíc teda i s nějakýma spořeníma,telefonem,inkasem to vše dělá kolem těch 7000kč a tak těch 8dáme za jídlo,máme jedno dítě,ted jsem asi v 6týdnu těh.tak budeme muset koupit vše nanovo,to budou výdaje.my se na jídle uskromníme ale jakoubkovi koupíme vše co je třeba.

susik77
27. dub 2008

my kazdy mesic kolem 25000 bez hypo a poplatk. 😎

susik77
27. dub 2008

a vubec nedokazu pochopit, jak nekdo muze detem kupovat jenom bio-vyrobky-nam by to proste nestacilo...to bychom museli mit cisty prijem kolem 90 000 😎

mataharyy
27. dub 2008

susik: 😀 😀

susik77
27. dub 2008

pri teto prilezitosti bych se chtela zeptat: na cem setrite? na obleceni, potravinach, cestovani, nebo?...
😕

andrysek2
27. dub 2008

no tak n potravinach se usetrit urco neda holt jist se usi a obleceni taky asi ne jelikoz decka rostou jako z vody vidim t u svychhh 😅 😅 😅 😕

mataharyy
27. dub 2008

Takže zbohem cestování... ☹

marselina
27. dub 2008

setříme na sobě a nakupujeme levnvější potraviny,třeba těstoviny za 7kč místo za 14kč.dívám se co je kde levnější,ale nejraději mám tesco,mají spousty svých výrobků za dobré ceny.výlety také nepodnikáme každý měsíc a nákup jednou měsíčně velký a pak jen u nás v krámě koupím to nejnutnější.

susik77
27. dub 2008

marselina: ty jo, vidim, ze mame dobre rezervy 😎 vylety kazdy vikend, kdyz je hezky, testoviny kupuju aj kolem 40 kc 😔

petule.h
autor
27. dub 2008

tak to my naštěstí šetřit nemusíme, susík 77, jsme na tom tak stejně.Myslím, že .15000,- je tak průměr, jasně, někdy je to víc, třeba dnes, když nechal manžel jen v makru 5000,- to tak jednou za čas prostě nakoupíme 8 balení vod, karton mléka...apod. u nás taky nákup každý týden 3000 -5000,- záleží co dojde a hlavně se do toho dostanou narozeniny...atd a to je vždy výdaj navíc že 🙂

susik77
27. dub 2008

my taky nemusimeobracet kazdou korunu, jen bychom radi splatili hypo za polovicni cas a koupili si domecek, tak hledam rezervy 😉

petule.h
autor
27. dub 2008

domeček už máme, my te´d splácíme ty hypotéky 🙂 , já ušetřit dokážu, ale jak tu někdo píše, né na dítěti, ten a´t jí vše kvalitní, nicméně biopotraviny opravdu nekupuji 🙂