Rozpočet tříčlenné rodiny. Kolik utratíte vy?

jankanej
20. pro 2009

ahojky, protože v dnešní době je málo lidí kteří utrácejí a nekoukají kolik bych chtěla udělat malou anketu.Pořád se někde snažím ušetřit ale nevím kde. Naše rodina probaští cca tak 5-6tisíc měsíčně (započítávám i hygienické potřeby), máme skoro tříletou dceru a měsíční mimko, které kojím.
tak mě zajímá kolik tak utratíte vy další maminy a nízor jestli můj rozpočet je moc nebo málo? 🙂 díky za příspěvky

libka1
20. pro 2009

mne to nepride vela, ked su v tom aj hygienicke potreby, teda aj plienky... taketo temy tu uz su, ked pokukas vo volnej diskusii najdes nejake 😉

rimmel
20. pro 2009

pisala som aj vedla, my minieme 8-9tisic a nepride mi to vela, neviem kde by som mala ubrat 😒 a to kojim, mliecko ci vyzivu nekupujem.

enilora
21. pro 2009

rimmel
prepáč mi za otázku...len som zvedavá prečo si svojmu synovi dala v pase tu na MT meno mala svina..príde mi to také divné ☹

motylek
21. pro 2009

enilora, už jsem se taky chtěla zeptat, asi před týdnem na jiné diskuzi 😀 😀 😀 😀

katrin21
21. pro 2009

asi je narodeny v roku svine 😀 😀 😀 ja mam doma dračicu 🙂

rimmel
21. pro 2009

enilora niesi jedina komu to pride divne, zavisi od povahy..ja takto syna volam doma zo srandy ako napr, no pod ty mala svina, dame novu plienku....ale to by bolo treba pocut ako to hovorim, takto pisane to vyznie inak, ale pre niektorych ludi aj kebyze topoculi hovorene by sa pohorsili, takze hovorim fakt zavisi od cloveka 😝 😀 ja niesom z tych ktori hovoria iba same tutu mutu lasocka a pusinocka a podobne. 😉

lamarika
21. pro 2009

Tak já asi žiju v jiném světě, měsíčně utrácím za domácnost, sebe a malýho okolo 20 tisíc. . . Počítám tam teda veškerý vydaje.

libka1
22. pro 2009

lamarika pokial tam pocitas najomne, energie, popripade nejake uvery nemam pocit ze by to bolo rozdielne ako u iných... zakladatelka hovorila o strave a hygienických potrebách 😉
pokial tych 20 tisic minies na stravu a plienky, tak fakt žiješ v inom svete 😀 to by sa mi nepodarilo minut ani keby som sa velmi velmi snazila, a to mi tiez tych 10000 zhruba prejeme 😅 ba, teraz rozmyslam ze podarilo, kebyze chodime kazdy den do restiky 😉

bets
22. pro 2009

ja predpokladam, ze strava+drogeria je u nas asi 12tis. Sk, co je teraz vyrazne lepsie, lebo nevarim kazdy den, obedy mame v praci, skola, skolka.
lamarika ako to myslis, ze v inom svete, tebe sa to zda malo, alebo vela?

libka1
22. pro 2009

ak som dobre pochopila zda sa jej malo to co napisala jankanej, ktora minie 5-6 tisic 😉 ale mozno sa mylim 😅

rimmel
22. pro 2009

no to je nejak malo nie? to lamarikine? ked tam teda pocita aj najom aj stravu aj energie a ostatne vydaje 😕

libka1
22. pro 2009

fakt? tak u nas to zhruba vychadza tak aj so vsetkymi ostatnymi vydajmi, a to dame 10000 na stravu 😅 vy to mate kolko aj s najmom a ostatnym? 😕

lamarika
22. pro 2009

Já jsem to myslela, tak, že je to asi víc než u jiných. . . Ty peníze jsou jenom na domácnost, ale bez nájmu, prostě jen to co je potřeba pro provoz, pak moje výdaje a malýho výdaje. Nájem platí manžel a zbytek je na mě. Já mám ještě při mateřský práci, kterou dělám většinou po večerech a něco málo přes den i s malým a ten výdělek si nechávám pro moje a malýho potřeby. Jinak i s nájmem a se splátkama to shruba dělá okolo 30-35 tisíc (ty splátky jsou vysoký)

rimmel
22. pro 2009

mna sa pytas? 😀 nas vydaj vsetko aj najom energie jedlo a proste vsetko je takych 45.000 😅

rimmel
22. pro 2009

ale to aby ste si nemysleli, neusetrime nic i ked by sme mohli,peniaze vzdy nejak otrieskame o necakane vydaje, ako napriklad tento mesiac novy kocik sme museli kopovat za 140uer ☹

libka1
22. pro 2009

hm, tak od 45.000 my mame daleko nastastie 😅 ale vy ste v zahranici, tak neviem ci sa to da porovnavat 😅
strava + ostatne do domacnosti zhruba 10.000
nájomné + energie zhruba 4.000
auto poistka + benzín zhruba 3.800
internet + káblovka zhruba 900
hypo zhruba 2.000 momentalne
neratam ale vsetky poistky, sporenia a stavebka, to by bolo o dost viac, ale to nepokladam za naklad ako taky 😉
a ani neplanovane vydaje tam nie su 😉 toto su take tie stabilne, ale len tak z brucha, presne to urcite nie je 😉

rimmel
22. pro 2009

da sa to porovnat z jedneho hladiska a to ze libra je skoro to iste ako euro

za najom napr.platime 550 eur mesacne, potom 100 navyse za council tax potom energie potom jedlo je takych 250-300eur, telefony, internet, hyg.potreby, oblecko pre maleho ak treba ci pre nas, veci do domacnosti, hracky, a ja neviem co nenapada ma

rimmel
22. pro 2009

ale ano je to ine..vseobecne clovek tu zarobi viac a minie menej, resp ten ziv.standart je vyssi i ked to zo mna tak nevyzera 😀

libka1
22. pro 2009

no to mate vysoke najomne napr. v porovnani s nami, ale my nie sme v podnajme, ja myslim tym najomnym to o platime spravcovskej spolocnosti, byt je nas 😉

rimmel
22. pro 2009

no hej zalezi od toho kde byvas ci v hlavnom meste al. na dedine ci malom mestecku 🙂

libka1
22. pro 2009

pokial je byt tvoj, tak ani v bratislave o moc viac spravcovskej spolocnosti neplatis, zalezi skor od toho ci mas vlastny byt alebo ho mas v prenajme 😉

rimmel
22. pro 2009

no my ho mame v prenajme 🙂

vefi89
22. pro 2009

u nás sú rozpočty trochu vyššie. Keď som si brala manžela, vedela som, že jeho pri....ex ho okrádala a narobila mu problémy. Takže kopec exekúcii a podobne. takže nás mesaný rozpočet:
strava+ cigarety+ drogéria: 380 eur
voda+ elektrika+ telefony: 70 eur
výživné: 93 eur
splátky na exe: zatiaľ 90 eur, ale každým mesiacom to stúpa, aby sme to mali čím skôr za sebou

takže spolu dosť 😀 😀

bets
22. pro 2009

rimmel, tak u nas je to o nieco viac, a to nie sme mimo... ale zalezi, co do toho pocitate, ci aj nejaky uver a rozne sporiace produkty, poistenia a pod.
ja si kopirujem do excelu polozky z elektronickeho bank.vypisu a potom sa mi uz jednotlive skupiny nakladov spocitavaju, do roku 2010 by som mala pridat aj skupinu knihy, zacina to byt tiez celkom vyznamna polozka u nas, ako syn zacal chodit do skoly vela citame. potom mame dost vydavky s cestovanim/dovolenka/volny cas/vylety a s tym spojene naklady.
potraviny, byvanie, energie, poplatky si dlho drzime na rovnakej urovni, skor sa mi pravidelnym sledovanim ich podarilo znizit maximalne ako to islo. celkom sa mi podarilo aj znizit vydavky na oblecenie detom, zistila som, ze je zbytocne mat pre nich vela oblecenia, maju akurat tolko, aky mame cyklus prania
a po rokoch je potrebne zacat s vymenou spotrebicov (ale aj inych veci), pracka nam uz tecie zo spodu, po vianociach uz je najvyssi cas na novu...

libka1
22. pro 2009

bets, kolko mate naklady na potraviny byvanie energie a poplatky ak sa mozem spytat?

paola.o1
22. pro 2009

No ja miniem 1200 eur mesacne a uz to viacej nestlacim ani o cent. Pisem si vydaje a kazd mesiac mi vyde rovnaky...

libka1
22. pro 2009

a ja som si myslela ze aka som marnotratna a nakoniec tu budem jedna z najsetrnejsich 😵 a to si uz roky slubujem ze si zacnem pisat vydaje 😝

jankanej
autor
22. pro 2009

no já jsem myslela jen co probaštíte...plínky nepočítám to počítám tak tisíc kč na měsíc cca, ale za jídlo, někdy se samozřejmě musí koupit i pasta šampon apod tak dohromady utratíme 1500kč na týden, ted o vánocích je to jiný to projíme víc ale nedovedu si představit kde bych mohla ušetřit, na malý nešetřím, když je něco potřeba tak se to koupí a nečeká se na slevy a akce, ale někdy se vydaří...pokud se vám to zdá málo tak jsem jedině ráda to mě akorát těší že neutrácím moc 😀 😀 😅

lindda
23. pro 2009

cafte my sa pod 40 tis tiez nedostaneme mozno i viac