Stavebko na děti nelze zrušit do jejich 18 let?

willow4
19. čer 2014

Máme stavební spoření na děti a rozhodli jsme se je ukončit (na radu fin.poradce, že už z toho původně požadovaný zisk stejně nebude a ať převedeme peníze jinam). Překvapilo mě, že prý podle nového zákona nelze smlouvu za děti vypovědět, prý jsou tam peníze blokovány do jejich 18 let a my se k nim můžeme dostat jen složitě přes soudy... Setkal se s tím někdo??? Přijde mi to postavené na hlavu...

Díky.

1kacaba1
19. čer 2014

@kami1984 No, to asi ne...u každého je to jiné a každý má jiné možnosti a potřeby. My holkám ukládali klasických 1500, někdy méně, někdy více, podle finanční situace, ale dlouhodobě...takže sice to není na celý byt, ale aspoň na částečné uhrazení hypotéky, nebo třeba nové kuchyně, renovaci bytu...

1kacaba1
19. čer 2014

@chris_n My stavebko využili, včetně překlenovacího úvěru. Hodilo se. A v dnes už je to s výpovědními lhůtami taky trochu jinak než dřív. Já teď měla další smlouvu na 6 let a nakonec mi moje poradkyně řekla, že si ty peníze klidně můžu vybrat i dřív, což jsem udělala.

letadlo13
20. čer 2014

Holky začaly mi od vás chodit maily do IP. Odpovím, jen mi to může chvilku trvat 😀

konidana
20. čer 2014

@evaviki Dobrá zpráva:D, já se už začala bát že mně taky poženou k soudu, ale kvůli pár desítkám tisíc na dceřiném stavebku se jim to snad nevyplatí.

keba
12. srp 2014

@willow4 ..soud je zadarmo...nic se neplatí...pouze si musíte sepsat na soud žádost a čekat,až vám zašlou předvolání tak si vše vyslechnou a rozhodnout...po nabití pravní moci se jde na staveb. spořitelnu a oni ověří,pak ihned vyplací peníze.