Tři děti a hypotéka. Zvládáte finančně?

hanulkaha
12. dub 2020

Ahoj holky 😊 mohu poprosit ty z vas, ktere mate hypoteku a tri deti, nejlepe jiz skolaky, jestli se to da financne zvladat, nebo musite otacet kazdou korunu?
Mame dva kluky, 1a 3 roky a oba bychom s manzelem radi jeste treti ditko, jenze mam strach, abychom to utahli financne, hlavne az budou deti ve skole (krouzky, skoly v prirode...) mame hypoteku a oba plat cca 25000,-, nejsme nijak narocni, zijeme skromne...
Dekuji moc 😃

nikinelinaty
17. dub 2020

@lennus No my máme v Brně bezlepkove 3 pekárny. Bydlime mimo Brno tak nás to donutilo péct. Jenže já dávno chtela peci, ale mě to pořád nešlo. Nakonec mě tady holky poradili jak to přesně dát do trouby a na kolik stupňů. Pekárna to nezvládla bylo ti surové
Určitě ted ušetříme, otázka je dle může jak to budu zvládat s 3 dětmi včas upéct ze ma raději když se jim věnují a ne ze jsem cely den v kuchyni.
Ale rozhodně bych v tomto pokračovala chutná nám to více než pecivo od Kocmana

marketa11112
17. dub 2020

@journals ted jsi me pobavila.
jinak diskusi procitam postupne, jak stiham. tak reakce byla mozna uz na minulou stranku 🙂).
kazdopadne rict, ze tak jak zijeme my, je uplne na pytel, je scestne. my opravdu mame vse a defakto se nemusime hnat za silenymi vydelky a vetsinu casu travit v praci. do baraku jsme jit nemuseli. ale chteli jsme zit jinak. mela jsem krasny byt ve meste, nasetrene prachy na ucte, cas jsme travili v praci ci po zabavach, koncertech, vyletech... ale chteli jsme zmenu, deti, hodne spolecneho casu s detma, chteli jsme vice zvirat a pod. tak jsme zkusili toto. a zjistili, ze to je ono. mozna to ted branim vic, nez bych musela (vliv na to ma jedna pripitomela pribuzna, ktera nam do vseho kafrala).

jinak u nas to neni o vyberu, opravdu ne. mame defakto dva zivoty. ten s domem a praci kolem, a ten zabavny a moderni (na ktery pak zbyvaji penize).

journals
17. dub 2020

@marketa11112 Ale to tu přeci nikdo netvrdí! A právě o tom pár posledních stránek je. Každý si žije po svém, jak je mi milo a není to špatně. Někdo napíše, že by takový život nechtěl a někdo ho preferuje. Není třeba se zde obhajovat a vysvětlovat. Ani jedna strana není povinná. Může napsat názor a tím to končí. Zbytečné se hádat.

Btw. Jenže on je právě rozdíl bydlet v Mostě a bydlet v Praze... Ten rozdíl je pár milionů. Bohužel. Znám hromadu lidí, kteří by moc rádi pěstovali a chovali. Ale to v Praze nelze. A hodně z nich je na Prahu fixováno prací, rodinou, závazky atd. Myslím, že už jsme se o tom někde bavily. A ani se mi do toho nechce zabředávat, je to zbytečné. Opět to je zase jen o tom, že každý jsme jiný, máme jiné možnosti, jiné podmínky a každý žijeme jiný život. Svůj život.

denny27
17. dub 2020

Rychle jsem procetla diskuzi a zarazilo mě 17 kroužku na 3 děti??😀😀
Kam ty děti chodí, že jich mají tolik? To má jeden 8 kroužku na týden? Baví to vůbec ty děti, nebo do toho jsou nucené??

zuzineckah
17. dub 2020

@denny27 predpokladam, ze to jsou kroužky v rámci školky a školní družiny a jen něco navíc k tomu mimo. Což je de facto čas, který by tam děti trávily tak jako tak, akorat nestaví kocky, ale třeba dělají hrnecky z keramiky...

veruska007
17. dub 2020

@denny27 Chodí tam, kam chtějí - a ještě jsme něco zredukovali. Část kroužků mají ve škole a ve školce, ostatní v oblasti městské části (ZUŠ, kroužky pod Sokolem, Orlem, církví, Skaut).
Máme plný úvazek a děti po vyučování můžou být zaparkované v družině, anebo chodit na kroužky.
Vyloučili jsme kroužky, na které děti nejsou schopny dojít/ dojet samy, vrcholové sporty a finančně příliš nákladné koníčky.

marketa11112
17. dub 2020

@journals nebydlim v moste. To je fuk 🙂.
Kazdopadne bydlet v praze a nebo v jine casti republiky, rozdil je. S tim samym prijmem tady mame pekny dum, v praze bychom za stejne penize meli ,,jen,, slusny byt. Predpokladam, ze v praze by byl prijem vyssi. Takze i ten dum by byla moznost. Manzel zil v praze 5 let, prijem v te dobe mel dvou az troj -nasobny oproti nyni. Ale pak uz je to o tom, co chces, co jsi ochotny obetovat pro neco jineho, co te bavi a jak vlastne chses zit.

marketa11112
17. dub 2020

@veruska007 skaut mi pripada super. Tady ve meste je take. Az deti dorostou , pozeptam se tam.

veruska007
17. dub 2020

@marketa11112 ju, detem velmi prospívá.

mlynkova85
24. lis 2021

@hanulkaha já jsem na 3 děti sama. Nejhorší finanční situace je vždy na začátku září kdy jdou děti do školy. Dá se počítat že první třída vyjde kompletně na 10.000. Teď mám děti v 6 a 4 třídě září vyšlo dohromady na 10.000. Jen obědy pro 3 děti ve škole a ve školce jsou 2500. Když to spočítám tak potřebuji každý měsíc minimálně 20tisic nepočítám do toho výdaje za bydlení ale mám auto jezdím jen na nákupy a k lékaři. Psala jsi ze mas 2 kluly? Nejstarší mi začíná dospívat a teda toho je lepší šatit než živit. U holek je to zase obráceně.
Jinak v té částce nejsou žádné výlety a dovolené. Je to prostě jen částka kterou dám za jídlo, drogerii, oblečení a provoz auta.