Veliký nedoplatek na topení a vodu, proplatí něco stát?

marecekavendulka
22. kvě 2014

Ahoj,prosím o váš názor,radu,zkušenost.Přišel nám nedoplatek za topení a vodu,celkem je to 12000.Bereme příspěvek na bydlení a příspěvek na péči na našeho synka.Nyní budu rodit,takže přibude RP. Hmotnou nouzi nepobíráme,ani přídavky na dítě (na ty sice dosáhneme,ale pořád se nemám k tomu je vyřídit ☹ ).Partner pracuje,má 10000 hrubého,ale jeho příjmy se zatím nepočítají,neboť nemá s námi trv.pobyt-to až od srpna,kdy se budem brát.Kdyby byl ten nedoplatek třeba 2000,tak se a to ani neptám,to bychom nějak přežili,ale 12000 je prostě na nás moc.Jaké máte zkušenosti z praxe?Proplácí alespoň něco stát?Děkuji za rady a za to,že mě hned neodsuzujete,že tahám peníze ze státu.

marecekavendulka
autor
26. čer 2014

@zuzana_ka už má jinou práci 🙂,naštěstí.

zuzana_ka
26. čer 2014

@marecekavendulka Tak to je dobře, že se to vyřešilo 🙂

alcar
26. čer 2014

@jijulka a prave proto ja vzdycky kazdy rok navysuji aspon o 300 kc veskere zalohy. Vsechno zdrazuje, energie nejsou vyjimkou. Ale toto vse si lze pozjistovat, popr. nahlasit aktualni stavy i behem roku, pokud mam obavu ze zdrazovani. A jeste lepe si pozjistovat, kdy chodi vyuctovani a vzdy si radsi neco odlozit. At si rika kdo chce, co chce, proste k nedoplatku 12 tis. clovek fakt neprijde jen tak...

p3tulkaa
26. čer 2014

@alcar já chápu jak člověk přijde k takovému nedoplatku, bylo psáno, že jsou v bytě první rok ... já když jsem se kdysi přestěhovala do pronájmu tak nám majitel schválně vše úplně snížil (i když tvrdil, že na tyhle částky mu vraceli) - a stejně mi přišel nedoplatek 22.000 Kč, jsem zírala jak puk ... my naštěstí neměli problém to zaplatit, ale vím, že se to stát může ...

jijulka
26. čer 2014

@alcar tak my taky neměli problém to zaplatit, jen že každej rok nám zálohy navyšují a každej rok při stejný spotřebě doplácíme takovouhle sumu... moc to nechápu 😀

hanulkapal
26. čer 2014

@alcar Mě se ale stalo to samé, co p3tulkaa a marecekavendulka. Opravdu se to může stát. Taky jsem měla první podnájem v bytě, kde jsem za vytápění plynem doplácela 12tisíc za topnou sezónu a to podotýkám, že v bytě byla opravdu zima, nedal se vytopit a majitelka bytu se dušovala, že "jí ale vždycky vraceli", takže podle mě udělala to samé co majitel u p3tulkaa, snížila zálohy a pěkně se na mě pakovala. Holt, chybama se člověk učí, ihned jsem vypověděla smlouvu, částku si majitelka strhla z kauce a tím byla celá záležitost vyřešená. Pro mě ponaučení, od té doby opravdu kontroluju, jaké kde zálohy jsou a průběžný stav, protože teď bych tu stejnou situaci neměla jak vyřešit ani kam jít.

alcar
26. čer 2014

@p3tulkaa staci si zkontrolovat kazdy mesic elektromer, plynomer a vodomer a spocitat to cenou za kw, m3 apod. a nebude problem. My si takto hlidali spotrebu prvni rok v novem dome a doplaceli minimum. Kdyz se chce, tak to jde. I vy jste si mohli pozjistovat, na kolik vam pan majitel zalohy snizil. 😉

@jijulka no u nas to je taky tak. 😀 Ale kdyz mi napr plynarny zvysi zalohu o 200 kc, aby to vychazelo pristi rok zhruba stejne, jako letos, ale ja stejne vim, ze opet budou zdrazovat, tak tam proste volam, ze to chci zvednout o 400. A vychazi mi to. Nekdy je to tezke odhadnout samozrejme, ale neni tezke se jit obcas kouknout na stavy meraku a spocitat si to. My si takhle hlidame plyn i vodu porad. Elektrinu mam takove brutalni zalohy, uz jsem se nasrala, tak tam neni boha, abychom furt doplaceli. 😝 😅

p3tulkaa
26. čer 2014

@alcar to pravda je, my jen naivně věřili, ale zase jsme to tolik neřešili to je pravda, věděli jsme, že peníze máme ... 🙂

alcar
26. čer 2014

@hanulkapal no je to hnus. Ale opet to neni ospravedlnujici argument. Staci si promluvit s majitelem a mit dobre sepsanou smlouvu.

alcar
26. čer 2014

@p3tulkaa no prave... A kdo nema, musi holt hlidat hlidat hlidat a nenechat to zajit do prevratnych sum. Ja budu letos prvnim rokem na rodicaku, takze tipuju, ze budem mit furt hlavu zanorenou v plynomeru. A beztak bude jako na potvoru hnusna zima. 😀

hanulkapal
26. čer 2014

@alcar Já to beru, však říkám, že jsem se z toho poučila. Ono člověk v 19ti letech kolikrát není tak bystrý, byl to můj první samostatný podnájem.. Bohužel jsem nevěděla, jak tyhle věci chodí a neměla jsem ani tušení, kolik vlastně běžně se dá protopit na plynu (s rodiči jsem bydlela v dálkově vytápěném bytě, takže jsem ani nevěděla, že mezi tím je nějak velký rozdíl).

castava
26. čer 2014

Nejvíce mi vadí jak stát hospodaří s penězi daňových poplatníků. Myslím tím projekt ,,SKARET,, atd. To, že někdo potřebuje přispívat na bydlení, tak ať si žádá, když se má špatně. Spíše mi vadí ti, kteří pravidelně pobírají příspěvky nevím na co všechno a potom jsou viděni ve značkovém oblečení a ve zlatě od hlavy až k patě.