Víte, kolik má váš manžel výplatu?

85p
29. bře 2022

Dobrý večer, víte kolik má váš manžel výplatu? Můj manžel má veliký problém mi to říct.

janule0123
29. bře 2022

@85p nevím a nepotřebuji vědět .. nepáčím to z něj… ale tak nějak tuším cca…

jako_mala_holka
29. bře 2022

Ano, vím, podle mě je to samozřejmost, manžel moji výplatu ví taky - tedy před RD... a nemá(me) s tím problém, jsou to přece naše peníze dohromady

jana21278
29. bře 2022

ano a manžel ví moji

mimi1004
29. bře 2022

Ano, používáme 1 účet - můj a on má k němu veškerá dispoziční práva včetně platební karty. Takže oba víme kolik přichází a kolik odchází peněz.

blondynka400
29. bře 2022

@85p zhruba tak tuším, přesně nevím a je mi to jedno. Stejně tak přesně neví, kolik mám já.

veunka17
29. bře 2022

Ano, peníze máme společné, ikdyz každý svůj účet.

kokoska29
29. bře 2022

@85p jasně že ano... máme přehled o svých financích.. je to podle mě celkem podstatná informace 🤷

30bar
29. bře 2022

Ano vim. Dalo by se říct, ze se mi manzel kazdy mesic pochlubí 🙂 miva ruzne bonusy atd. Pro to,ze by mi to nechtel rict bych teda pochopeni nemela. Co je moje to je tvoje...

ferda90
29. bře 2022

@85p vím, ale kdybych nevěděla, tak mi to nevadí. Jsou to jeho vydělané peníze. Společné finance máme na chod domácnosti jako jídlo, hypotéka, inkaso a společné šetření financí, např na dovolenou, auto atd a zbytek je už jeho věc. Asi úplně nepotřebuji vědět kolik peněz má, k čemu vlastně.

trzks22
29. bře 2022

Ano, žijeme spolu, živíme syna. Je docela duležité vedět jaký ma ten druhý finance, co si můžeme dovolit atd. Platíme mesicne spolecne náklady na bydlení, nakupy, benzin a nedokazu si tedy predstavit, ze bych ze bych nevedela jaky ma manzel prijem. Naopak kazdy mesic resime spolecne jaka bude vyplata ( je obchodak po kazde ma castku jinou)...Ve spolecném soužití mi to prijde bezna vec vedet o financni situaci.

loylii
29. bře 2022

@85p nevím jaký má příjem. Je podnikatel a každý měsíc to má jinak. Pokud bych se zeptala jaký měl zrovna ten měsíc příjem, řekne mi to. Stejne jako by se zeptal mě. A já nemám problém mu to říct. Ale za 10 let vztahu jsme neměli potřebu to z druhého páčit😃 Já, když se chci rozšoupnout, tak se zeptám - miláčku máme na to? A on odpoví - ano, máme. Pošlu mu link a zaplatí to ze svého účtu. On dostává třeba od rodičů postupně dědictví a mě posílají rodiče taky peníze na účet. Narozky moje i deti, Vánoce atd. A nějak se nehlásí při veceri kolik😀 Proste na to nějak nepřichází řeč. A ano, asi kdybychom měli napnuty rozpočet, tak to klidně na papír hodime.
Ale třeba vím, za kolik pronajimame byt, kolik stojí provoz domácnosti, technických věci, aut atd.. A já kupuju dětem věci a nákupy. Ale nehlasim poslední den v mesici kolik jsem utratila za to a to. I když si to zapisuji.

tasimia
29. bře 2022

@85p ano 😊

jaja01k
29. bře 2022

@85p Přibližně tuším, ale přesně nevím, nikdy jsem se ho na to neptala, nepotřebuju to vědět. Ale kdybych se ho zeptala, neměl by problém mi říct, jakou má výplatu nebo kolik peněz má na účtu.

intonace
29. bře 2022

Manžel má každý měsíc jiný příjem (podle zakázek) před RD věděl i můj příjem, teď vlastně také,je pořád stejný 🙂 je důležité mít na zaplacení všeho potřebného a důležitého a víc neřeším. Vždy se domluvíme jestli to a to půjde nebo to odložíme.Ale neptám se každý měsíc na přesnou částku. Nepřijde mi to důležité 🤷

kocvarovas
29. bře 2022

@85p nevím. Máme každý svůj účet, takže on můj příjem taky nezná. Náklady na chod domácnosti a bydlení, pojistky, obědy dětí atd. jsme si rozdělili a pokud je nějaká mimořádka jedeme taky na půl (dovolená atd)..

pampeliska1313
30. bře 2022

Jó vím, říká mi i když přijde, to samý já.🙂 ale máme kazdej svůj účet a pak spolecnej na nájem atd, tak si to “musíme” říkat abychom poslali peníze včas, třeba na nájem.) jediný co “nevim´ je, kolik si dává stranou na svůj další účet:D ale beru to tak, že to jsou jeho peníze a neřeším to, když nám společně nechybí. Když nám přijdou odměny navíc, taky si to řekneme a pak záleží co s tím člověk chce udělat - chceš to dat na spořící, protože je dobrý mít další peníze bokem společně? Ok. Chceš si koupit radši tohle a tamto a utratit si to sám? Taky ok, tvoje odměny. Kdybychom ale peníze neměli, tak asi chci aby dal bokem aspoň část odměn, kolikrát jsem to udelala taky, protože mu to přišlo jako žádoucí. )

ivi88
30. bře 2022

@85p Ano, máme společný účet, posílá mi i výplatní pásku. On moji částku také zná.

marketa11112
30. bře 2022

Ano. Prijem kazdeho z nas bereme jako prijem rodiny. Vetsi vydaje spolu vzdy konzultujeme.

vacel1
30. bře 2022

Ne, a kdybych se ho zeptala, tak mi to neřekne.

martt
30. bře 2022

@85p Dobré ráno . Vim kolik můj manzel vydělává a i kolik má peněz na účtu , ale to je z toho důvodu, že mám jeho účet přidružený ke svému internetovému bankovnictví.

bara88
30. bře 2022

Ano a přijde mi to jako samozřejmost. Nechápu ani rodiny co mají rozdělené peníze,jednou sme rodina tak máme vše dohromady

marcicek84
30. bře 2022

@85p jako do koruny?To me nikdy nezajimalo.Zhruba ano,kdyz je to lepsi nez normalne,tak se samozrejme pochlubi... Kdyz se zeptam,neni problem rict zustatek na uctu,komunikace a duvera u nas funguje skvele...

jjasmina
30. bře 2022

Ano, máme jeden účet, mrkam i na vyplatnici, když mu přijde na mail, není co tajit

jana_zofie
30. bře 2022

Ano. Mame spolecny ucet a k tomu kazdy svuj soukromy na kapesne. Vyplaty chodi na spolecny. Predtim chodila na jeho, to jsem vedela priblizne +-nejaky ten tisic. Slo by to i dopocitat z toho zbytku co preposilal na spolecny (minus hypo a kapesne), ale to me nikdy nezralo.
Priblizne jsem to vedela i kdyz jsme jeste nebyli svoji, ale uz spolu bydleli.

pavlinar
30. bře 2022

Vím, normalne se o tom bavime. Ucty mame oddelene

lovemusicsun
30. bře 2022

Vím zhruba, většinu výplaty mi posílá na chod domácnosti. Výplatnici mu nekontroluji.

g_m
30. bře 2022

@85p Jen ze zvedavosti i na ostatni, proc maji problem vam to rict? 🤨
Penize mame spolecne i kdyz mame kazdy svuj ucet, ale vime, kolik mame vyplatu i kolik zbyva na jeho ucte. Moje penize se utraci a vse se z nich plati, jeho se setri, takze prehled mit musime....

dura175
30. bře 2022

Ano, znám manželovu výplatu do koruny, stejně jako on moji. Hlásíme si občas, kolik peněz máme na účtech a kolik jsme utratili. Nevidím jediný důvod toto v manželství/dlouhodobém partnerství nevědět. Ideální podhoubí pro růst nedůvěry a zneužívání finančně “slabšího” partnera.

jana7ka
30. bře 2022

@85p Ano vím.

jana7ka
30. bře 2022

@mimi1004 Znám i chlapy co si část výplaty odkloní na druhý účet. 😀