Víte, kolik má váš manžel výplatu?

85p
29. bře 2022

Dobrý večer, víte kolik má váš manžel výplatu? Můj manžel má veliký problém mi to říct.

rencinka87
9. dub 2022

@felixfelicis ja jen rikam, ze mi deset tisic neni jedno ani u vysokyho prijmu - sice nezustaneme na dlazbe, ale napriklad budeme o to dyl splacet hypoteku nebo podobne, proste by me nikdy nenapadlo rict, ze 10 tisic je malo penez a je uplne jedno, kolik ma celkem - proste 10 tisic je opravdu hodne penez.

blondynka400
9. dub 2022

V životě by mne nenapadlo, jakož diskuzi může rozpoutat jedna poznámka, že 10 tis není rozdíl, který by bylo potřeba řešit 😂😂.

@rencinka87 každý má stanovenou tu hodnotu co je pro něj hodně peněz prostě někde jinde. Pro mne 10 tis rozhodně není hodně peněz, naopak. Ale chápu, pro někoho to tak není a jsou to relativně velké peníze.

ferda90
9. dub 2022

@blondynka400 jestli pro tebe není 10 tisíc hodně peněz, pošlu ti číslo účtu, mě by se hodily a ty ani nepoznáš, že ti chybí 😁

somalicats
9. dub 2022

@rencinka87 Evidentne jsi muj prispevek vubec nepochopila. Tak polopate: muj mesicni prijem na plny uvazek je hodne vysoky. Ted pracuju jen castecne a vydelam polovinu. Klesla jsem tedy o 50%. A ekonomicky se rodina opravdu nezhrouti, ja mam dost casu na deti a o to nam jde. Ano, nebudi ted moci posilat mimoradne splatky hypoteky. Ale ty deti jsou male jen jednou a chceme si je s manzelem uzit oba, ne ze jeden bude makat na fulltime a deti pres tyden uvidi jen spici.
Pokud bych vydelavala 25tis, tak bych si 50% pokles prijmu dovolit nemohla. Uz to chapes?

rencinka87
10. dub 2022

@somalicats “Předpokládám, že Tvůj manžel tolik nevydělá (pokud si z diskusí dřív pamatuju ,Ty nepracuješ), takže Tvůj pohled na to chápu, nemáš s tím zkušenost. Jestli vydělám v měsíci 70k nebo 80k je mi celkem šumák, protože tolik prostě nespotřebujem a přebytky ukládám. Takže jestli uložím o 10 víc, nebo uložím o 10 míň, je mi fakt jedno.”
Reagovala jsem na tenhle tvuj prispevek.
Zkusenost mam (i proto muzu byt doma a venovat se detem), a stale nemuzu rict, ze je mi (nebo manzelovi, ktery ty penize realne vydelava) jedno, jestli je to o 10 tisic min nebo vic, o to tady slo,
@blondynka400 nekolikrat v diskuzi zminila, ze “10 tis pro me nejsou penize” - to tu od zacatku resime.

drep
10. dub 2022

@rencinka87 každý máme k penězům trošku jiný vztah. Hypoteticky vydělám 80000, utratím 50000. 30000 zbývá. Když si budu chtít dát voraz a dva měsíce dělat míň a vydělám o tu desítku míň, tak to nijak nepocítíme. Nebudeme muset koncem měsíce kupovat jogurt ve slevě, neodložíme nákup bot o měsíc, ani nás nerozhodí nedoplatek na elektřinu, nijak dramaticky to neovlivnil ani investiční ani cestovatelské plány. Prostě nám jen přibyde méně peněz. To ale přece neznamená, že je 10000 málo, že si jich nevážíme, že je bezhlavě utratíme za kraviny (což vzhledem k mými minimalismu je obzvlášť blbost), ale zároveň u si umíme rozmyslet, jestli nám dalších 10000 stojí třeba za další víkendovou čtyřiadvacítku v práci (nestojí). Ale je to úplně jiná situace, než když je příjem celé rodiny třeba 40000, tam absence 10000 může udělat existenční problémy.

rencinka87
10. dub 2022

@drep ja znovu opakuju, ze s timhle souhlasim, rozporovala jsem jen to, co psala blondynka, ze 10 tisic je jedno, ze to pro ni nejsou penize, tak s tim mam problem, jde o vnimani hodnoty penez jako takovy, ne o to, co ty penize realne znamenaji v rozpoctu a podobne.

drep
10. dub 2022

@rencinka87 jasný, ale tak pokud bere blondýna půl mega měsíčně, tak to pro ni jsou 2% a chápu, že to jsou peníze mimo její rozlišovací schopnost. Budeš mít milionáře, kteří budou řešit dvacku, budeš mít lidi, co žijou od výplaty k výplatě a přesto neřešil, že jim kámoš dluží 20000,-.
Každý máme, podle mě, nějaký vztah k penězům ve smyslu, že když si koupím na eshopu sukni za třu stovky a nebude mi, že se mi nevyplatí ji vracet (protože balení a cesta na poštu) a věnuji ji sestřenici, když to bude sukně za 5000, tak už ji vrátím. A každý to bude mít ložený jinde, někdo vrátí i sukni ze sekáče za pár korun a někdo nebude řešit nesedící šaty od blanky matragi (obrazně, věřím, že od ní sedí vždy).

lu31nka
20. dub 2022

@85p s manželem máme společný účet, navíc finance u nás doma spravuji já 🙂