Vybíráme novou banku, máte zkušenost s těmi bez poplatků?

mrsblack
1. lis 2013

Už mě začínají trochu štvát ty všemožné poplatky České Spořitelny, u které asi zůstávám jen ze zvyku a nostalgie. Chtěla bych přejít k jiné bance bez poplatků (Air bank, Fio apod.), ale trochu se bojím, protože je vůbec neznám a nemám s nimi žádnou zkušenost (a ani nikdo z rodiny a blízkých přátel).
Proto doufám, že mi sem nahrnete svoje zkušenosti s dalšími bankami 🙂

luciorlice
14. srp 2017

Taky mám u Equa, příjem není třeba, neplatíte nic, max.V zahraničí za výběr hotovosti z bankomatu nebo jiné nestandardní služby, jinak vše zdarma, zdarma můžete zřídit propojený spořící účet a účet v eurech či amerických dolarech čili pro běžného člověka dostačující 🙂

zirafka1988
14. srp 2017

@therenka není. Přišla jsem a za 15 minut odcházela se smlouvou.

zzandulkaa
15. srp 2017

@therenka Kvůli toho poplatku za převod skončila segra s nima. Já z bankomatu moc nevybírala. A spořící měla jinde. Teď jsem i spořící převedla do Air bank, mají tam větší úrok, než kdekoliv jinde.

salot
30. zář 2017

Přešla jsem z mBank (původně bez poplatků, pak to začali omezovat) k Fio a zatím nemám větších výhrad (jsem tam něco přes rok).

eden
7. říj 2017

@mrsblack Ja jsem mela Sporku spoustu let a platila za vsechno.. prichozi platby, odchozi platby, vsechno.. takze jsem presla k Air Bank a za me nejvetsi spokojenost.. muzes si vybrat maly tarif, ktery je zadarmo, nebo ten velky za 100 mesicne a tam neplatis vubec nic.. navic na urocich ti nejakou castku vraci zpatky, takze vlastne ani neplatis 100 mesicne.. a navic, nemusis chodit primo do banky, ale muzes vse vyklikat pres net, coz je pro me obrovska vyhoda, protoze bankovni instituce nesnasim+uspora casu 🙂 Jinak jsem s Air Bankou nikdy nemela nejmensi problem, vse s ni vyresis rychle a bez problemu a nemusis nikde dochazet, tak jak je to u zastaralych bank typu Sporitelny ;)

marketst
12. říj 2017

ahoj holky, já jsem u KB. Poplatky nemám, protože mi ještě do 30 prodloužili studentské konto, ale pak se taky budu dívat jinde, v merku mám Raiffku nebo Air bank. Nedávno jsem četla tento článek https://edufi.cz/clanky/am/nevyhazujte-penize-o... a taky tam doporučují Air bank, Fio a i tu mbank, ale @salot píše, že už to taky není ono.. Tak uvidím, kde to nakonec podepíšu.

pxtulka
12. říj 2017

já mám Air bank a naprosto v pohodě 🙂 i hypotéku jsme k nim měli převedenou, kvůli tomu že jsme ji chtěli rychle doplatit během cca roku (prodej bytu). Air bank neměla totiž žádné poplatky a sankce za předčasné splacení hypotéky.

dc2015
12. říj 2017

Chtěli jsme Equa bank, ale neumožnili nám disponenta na účtu. S manželem máme společný účet a je to pro nás jedna z priorit, aby měli oba přehled.

Nakonec máme Air bank a jsme oba spokojení. Snadný převod mezi běžným a spořicím účtem, celkem už i dost bankomatů, jen pobočku máme mimo město, ale popravdě potřebovali jsme ji dvakrát za cca 4 roky 🙂

alemari
12. říj 2017

@mrsblack mám Fio, nechala jsem převést i všechny firemní účty k nim, protože si nekladli podmínly, limity atd. Odešla jsem právě od KB...

78marcela
12. říj 2017

@marketst mam srovnani vsech tri, fio, mbank, airbank.
Od mbank jsem odesla, změnili podminky a zacalo se platit.
Ted mam ucet osobni v airbank a firemní ve fiu.
Co se tyka poplatku, tak se neplati ani tam ani tam, pokud si zvolis u airbank maly tarif, ktery je naprosto dostacujici.
Co se tyka pristupu k zakaznikovi, tak airbank vyhrava na cele care. U fia jsem si sla pred vice nez rokem pujcit, potrebovala jsem jen blbych 50tis, chtela jsem.koupit jednu nemovitost v drazbe, tak jsem chtela kontokorent. Nedali mi to, ackoliv jsem mela docela slusny obrat na tom uctu a nekolikaletou firemní historii.
V airbank mi nabidli dokonce 150tis a to pouze na rodicovsky prispevek, ktery mi tam chodil, nemusela jsem dokladat daňové priznani, nic.
Ted mam jeste ucet ve sberbank kvuli hypotece, taky jsem s pristupem spokojena a pokud se bude ucet aktivne vyuzivat (tusim tri transakce mesicne, nevim jiste), tak taky nebudu nic platit.