Vybíráme novou banku, máte zkušenost s těmi bez poplatků?

mrsblack
1. lis 2013

Už mě začínají trochu štvát ty všemožné poplatky České Spořitelny, u které asi zůstávám jen ze zvyku a nostalgie. Chtěla bych přejít k jiné bance bez poplatků (Air bank, Fio apod.), ale trochu se bojím, protože je vůbec neznám a nemám s nimi žádnou zkušenost (a ani nikdo z rodiny a blízkých přátel).
Proto doufám, že mi sem nahrnete svoje zkušenosti s dalšími bankami 🙂

simculajs
1. lis 2013

Já jsem u fio banky a moc by sis nepomohla, sice nemají jednorázový poplatek za měsíc, ale zas za každý výběr u jiné banky platíš 30 Kč...což je podle mě dost. Za takové ty info sms platím 2,40 za jednu...takže možná když to pak sečtu, tak jsem na tom stejně jako kdybych si někde platila 100,- za měsíc... 😒

mrsblack
autor
1. lis 2013

@simculajs hm, to je dost, na to, že Fio bankomatů asi moc nebude, co... Ale jinak to je zadarmo? Já jsem si to spočetla - 117 korun za poslední měsíc - 5 korun za příchozí/ odchozí platby, k tomu ještě za platby z internetbankingu, no prostě úplný vydřidušký ceny.

simculajs
1. lis 2013

No právě, tady u nás je jeden ve Strakonicích a pak asi až České budějovice, já jezdím do práce do Prachatic a tam taky není, je to na houby...ale jde to vyřešit placením kartou, ale stejně podle mě musíš aspoň jednou vybrat, protože všude se platit kartou nedá...Jj, jinak je to zadarmo, příchozí, odchozí platby nic, když vybíráš na pobočce tak myslím že když je to nad tisíc tak zadara, když pod tak taky něco platíš a vklad je zdarma. Já jsem právě přemýšlela o ČS, mají teď akci že za účet máš kávovar a co jsem koukala na poplatky tak 98 Kč měsíčně a josu tam všechny výběry zdarma a všechny příchozí platby, jsem zvědavá, kolik právě stojí ta odchozí platba, ale na míň než 100 se asi nedostaneš nikde..

chris_n
1. lis 2013

@mrsblack my máme u air bank spolecny účet s manželem. Platíme 100 měsíčně, ale mámeveškeré výběry zdarma u jakéhokoliv bankomatu. Vedení účtu, výběr o eu zdarma. Úrok i na běžném úctě, jako na sporicim. Máme k tomu automaticky sporici účet. Jen nemají pjištění karty. Holt nizkonakladova banka

elennka
1. lis 2013

Tak já mám už nějaký ten rok účty u m-bank a spokojenost a ještě jeden účet u zuna.. u obojího je vedení účtu zdarma, u m-bank výběr z jakéhokoliv bankomatu při splnění plateb kartami zdarma.. u zuna myslím 1x výběr zdarma.
Takže občas platím jen za výběry z bankomatu, ale nedostane se mě to na částku větší než 50 Kč.
Pro někoho je možná nevýhodou, že m-banka nemá hotovostní přepážky a je to hlavně o internetovém bankovnictví (což mě vyhovuje). Za odchozí a příchozí platby ve standardním rozsahu se neplatí.

kotatko
1. lis 2013

Taky mám spořitelnu a chystám se ji zrušit, protože mi už skoro rok souběžně funguje m-bank. Taky jsem měla obavu jen tak odejít, tak jsem si zřídila ještě jeden účet na zkoušku, když je to zadarmo 🙂 Hodně platím kartou, takže mám výbery v bankomatu zdarma, pohyby na účtu jsou taky zdarma. Jediný co nešlo a nevím jestli se to od té doby nezměnilo... jsou platby na zahraniční účty. Což běžně asi stejně něděláš. Já vyhrála aukci na ebay a nebyla tam možnost platby přes paypal. To je jediný co za tu dobu měla jako výhodu ČS.

elennka
1. lis 2013

@kotatko zahraniční platby už jdou, ale jsou docela drahé. A ještě co má m-bank- placení kartou v zahraničí zdarma 🙂

pajenka
1. lis 2013

@mrsblack Mám krátce u Fio banky a jsem zatím spokojená. Žádné poplatky, přehledné internetové bankovnictví. U založení účtu máš dva výběry z cizího bankomatu zdarma a pokud platíš kartou, tak se další přičítají. Vše mají na stránkách i ceník, co tam je, to platí.
@simculajs Já za žádné sms neplatím 😕

pellullinka
1. lis 2013

Platba kartou v zahraničí se u nějaké banky platí??? @elennka

speedygon
1. lis 2013

@pajenka ale i ty 2 výběry z cizího bankomatu jsou zdarma jen při aktivním využití karty...jinak za sms taky neplatím,, ale to budou asi nějaké informační, ne ty sms klíče

jasekd
1. lis 2013

@mrsblack mam Fio banku a velka spokojenost. Neplatim za nic. Mam ucet bezny a sporici. Kartu pouzivam minimalne, obcas musim vybrat hotovost. ted nam tu dali jejich bankomat, takze zadarmo, driv jsem vybirala u bankomatu CSOB, kde to bylo tusim za 6 Kc, to uz ted mozna neni, kdyz maji sve bankomaty, nevim... Dokud jsem mela na uctu i dost nasporino, byly z toho i nejake ty uroky, cili kazdy mesic neco malo pribylo a ne jako u jinych bank, kde jsem platila treba 100 Kc mesicne za poplatky 😅 Nevyuzivam vsechny sluzby Fia, takze uplny prehled o cenach nemam, ale to, co potrebuju ja, je zdarma 🙂
@simculajs
@pajenka jake SMS? Ja taky nic neplatim. Mozna to zalezi, jake sluzby si clovek pri zakladani uctu nastavi? 😕 Ja jsem spokojena maximalne. Jsem rada, ze me muz dokopal banku vymenit, neni nutne jim ty penize za poplatky donekonecna cpat 🙂

gabina_ch
1. lis 2013

Já jsem u Fio banky už asi rok. Kromě výběru z bankomatu jiné banky (30 Kč) za nic neplatím. Bankomat máme asi 5 km, když mám cestu kolem vyberu tam, když ne zaplatím 30 Kč. Takže u mě oproti České spořitelně úspora min. 100 Kč. Spořící účet mám u Air bank a taky spokojenost.

pajenka
1. lis 2013

@speedygon Nechci se hádat, ale jakmile jsem si založila účet, tak jsem měla 2 výběry zdarma a logicky jsem ještě neměla kartu, ale to je jedno, já vybírám u nich 🙂
@jasekd Nevím, jaké sms, já je neplatím 😉

elennka
1. lis 2013

@pellullinka možná jsem to špatně napsala, některé banky neměly karty pro platbu v zahraničí a mám pocit, že u některých bank byla i platba v zahraničí s poplatkem.. teď už by to tedy mělo být všude standardem, že se dá bezproblémů platit.. ale oni si banky zaobaleně naúčtují spoustu poplatků (hlavně ty velké,známé...)
Já jsem před pár lety odcházela od české spořitelny, protože jsem za příchozí platby zaplatila cca 400 Kč a řekla jsem dost.. m-banku mám 4 roky a zuno cca 1,5 roku a spokojenost..

cernalu
1. lis 2013

mám Equa bank a absolutně žádný poplatky! Výběry z bankomatů všech bank zdarma, myslím že podmínou je příchozí platby minimálně 10tis!

sasanka033
1. lis 2013

ahoj, ja pred dvema mesici skoncila se sporkou, ty poplatky mi neskutecne vadily, ta banka se chova naprosto netrzne, clovek ji dava svoje penize a ty kurvy ta to chtej pres kilo mesicne. hruza. za kazdej pohyb s penezma, no skoda slov. vybrala jsem si airbank a jsem naprosto spokojena, neplatim poplatky ZA NIC.
rozhodovala jsem se mezi FIO a airbank a pro air rozhodly dve veci: bankomaty airbank mam bliz (za vyber z bankomatu z cizi banky se plati 25,-, ale kdyz v tom mesici zaplatite aspon 5x tusim kartou, tak vam ten poplatek zas vrati a ja pouzivam kartu porad, takze i tak muzu vybirat i z ciziho) a pak taky jako jedina banka uroci beznej ucet. takze misto toho, abych platila bance, tak ona plati mne. sice je to malej urok, ale tak to ma byt!🙂 kdyz jsem si to spocitala, tak rocne jsem ty sporitelne za svoje penize zaplatila 1500!!! to je strasny.
kdyz se to vezme do dusledku, tak ten, kdo si nechava penize doma pod polstarem, tak je na tom lip, nez klient banky. teda krome fio a air, kde poplatky nejsou. to je fakt ulet.

pellullinka
1. lis 2013

@elennka já v jedné velké bance pracuju,proto se ptám 🙂 překvapilo mě to. A i my se nsazime klientům vyjít vstříc a teď nové mohou mít účet zdarma 🙂 sem ráda,že konečně můžeme klienty potěšit :D

elennka
1. lis 2013

@pellullinka mě právě žádná se známých velkých bank nabídkou neoslovila (sice vím, že v podstatě Zuno je odnož Raifky atd..), měly jsme třeba úvěr u raifky a nespokojenost.. ale každému vyhovuje něco jiného..
Já hodně využívám účet na platby přes net a hodně platím kartou, hotovost vybírám úplně minimálně.

speedygon
1. lis 2013

@pajenka já právě taky měla dojem, že to tak je...ale kdykoliv vyberem jinde, je to zpoplatněno už při prvním výběru...a ségra mi právě říkala, že to chce aktivně využít kartu(alespoň 4000 zaplatit nebo jak to je) a máš ty výběry bezplatné...ale my si ten účet právě pořídili hlavně kvůli bezhotovostním transakcím, takže ty 4 tácy fakt neotočíme....naštěstí tu 1 bankomat je, tak už to hlídáme, když to jde...

speedygon
1. lis 2013

@cernalu to mě taky právě zaujalo, že tam nejsou poplatky absolutně žádné...ale Equa bank nemám poblíž...Fio mám 3 zastávky tramvají, bankomat 1 zastávku 🙂

cernalu
1. lis 2013

@speedygon nepotřebuješ ji mít poblíž, vše jde vyřídit po nettu 🙂

pellullinka
1. lis 2013

@elennka my nabízíme účet zdarma každému komu chodí na účet alespon 1kc a má u nás třeba úvěr,kreditku (nemusí být aktivní),penzijko,stavebko nebo prostě uložené peníze alespon 100tis.
takze pro každého kdo účet využívá. Výběry z bankomatu za 9kc u našeho,ale pokud kartou zaplatit tak se ti ten poplatek za výběr vrátí. Jen tedy neomezene platby na netu stojí 39...což je jedinej náklad. K účtu je platební karta s cestovním pojištěním zdarma. Myslím že na banku,která je v silne 3,je to myslím slušný oproti konkurenci

speedygon
1. lis 2013

@cernalu to je fajn...no, měnit už nebudu, ale kdyby nastala situace, že by byl potřeba druhý účet, asi bych o Equa uvažovala 🙂

berynka
2. lis 2013

@mrsblack já mám už docela dlouho MBanku a jsem spokojená, ale vybírala jsem jí proto, že využívám hlavně internetové bankovnictví a platím kartou. Hotové peníze vybírám málokdy, na to mi většinou stačí výběry zdarma, ty jsou ale jen za určitých podmínek. Jinak se platí taky 30Kč
Spíš bych doporučila, říct ve Spořce narovinu, že chceš odejít, ale pokud ti nabídnou něco výhodnějšího, tak zůstaneš. A uvidíš, s čím přijdou 😉 .
Já mám třeba zrovna na účtu u ČS nastaveno - platby v rámci ČR zdarma, zvýhodněné úročení a program výhod ČS, to mi snižuje 75% z ceny za vedení účtu (tam jsou nějaké podmínky počtu odchozích a příchozích plateb). Ale k tomuhle účtu nemám ani kartu, je to spíš pro platby na jiné účty a kvůli zvýhodnění hypotéky.

j.a.n.i
2. lis 2013

@berynka Jojo, mám u ČS nastaveno to co ty a díky obratu mě to nestojí ani korunu... nebo tedy vlastně jo, stojí mě to 9,50 za papírový výpis, protože se mi nechce řešit tisknutí toho elektronického, ale nebýt lenoch, tak mám účet úplně zadarmo.

mrsblack
autor
2. lis 2013

@berynka @j.a.n.i no, já se do těch slev spořky nevejdu, mám teď 10%, což je prd. Můj jediný příjem je rodičák a zůstatek není moc vysoký. Dokud jsme měli hypotéku, měli jsme slevu 75-100% a moc jsme za účet neplatili. Ale jak jsme půjčku doplatili, tak to vyskočilo na hrozný peníze.

kotatko
2. lis 2013

@elennka no super! Tak už není vůbec žádný důvod setrvat u spořitelny. Jinak já tenkrát dala za převod na zahraniční účet poplatek cca 300,- Už si to přesně nepamatuju, ale byla jsem dost tou částkou překvapená. Běžně používám Paypal a tam si účtují jen za převod měny nějaký zlomek procenta. Byla jsem si vděčná, že jsem tu aukci vyhrála hoooodně pod cenou, jinak by se to vůbec nevyplatilo 😖

steffi23
2. lis 2013

@berynka Mam taky Mbank a myslim, ze za vyber je jen 9Kc, pokud tedy neplatis kartou v mesici aspon 5000Kc, pak mas jeden nebo vic vyberu zdarma. 🙂

j.a.n.i
2. lis 2013

@mrsblack Tak my právě máme tu hypotéku...

berynka
2. lis 2013

@steffi23 tak tim líp 😉