Vybíráme novou banku, máte zkušenost s těmi bez poplatků?

mrsblack
1. lis 2013

Už mě začínají trochu štvát ty všemožné poplatky České Spořitelny, u které asi zůstávám jen ze zvyku a nostalgie. Chtěla bych přejít k jiné bance bez poplatků (Air bank, Fio apod.), ale trochu se bojím, protože je vůbec neznám a nemám s nimi žádnou zkušenost (a ani nikdo z rodiny a blízkých přátel).
Proto doufám, že mi sem nahrnete svoje zkušenosti s dalšími bankami 🙂

skotskaa
4. lis 2013

Jsem u Fio banky a v podstatě spokojenost. Máma je u Český spořitelny. Prý tam zaběhla, jestli by jí nesnížili měsíční poplatky, s tím, že jinak přejde k jiný bance. A oni to vážně udělali. Jejímu partnerovi je ale snížit odmítli. Nevím, podle čeho se rozhodujou. Asi podle počasí.

ninive211
4. lis 2013

@steffi23 5000 Kč je nesmysl (pravděpodobně překlep), mám také mBank, vývběr z bankomatu zdarma je při platbě kartou od 2000 Kč, od 3000 Kč dva výběry a při platbě víc jak 4000 3 výběry zdarma. Navíc si pak k tomu můžeš aktivovat zvýhodněný úrok 2% u souběžného "spořícího" účtu eMax Plus (v uvozovách to mám proto, protože jej za klasický aspořák fakt nepovažuju, při nesplnění podmínek, úrok myslím 0,5% p.a. a bez poplatku si lze na běžný účet převést jen jednou měsíčně...ale já se do toho vždy vlezu, na spořáku mají být peníze "navíc", pokud si z nich někdo vybírá 10x měsíčně, tak ať si to rovnou nechá na běžném.
@mrsblack Jinak jako spořící účet mám Air Bank (předtím AXA) - tam mě teda trochu štvou, že furt snižuijí a snižují sazby od té doby, co jsem vstoupila...ale to snižují i ostatní banky, hold blbá politika ČNB pro "spořílky", příliš levné peníze. Plus teďka uvažuji i o založení běžného účtu u AirBank
Jo a od odchodu od komerčky v r. 2009 jsem za běžný účet nezaplatila ještě ani Kč! (jen jednou 19 Kč a spořáku u AXY, když končili a já si aktivně přeposílala penízky jinak...zapomněla jsem za ty roky -resp. jsem to možná ani nikdy nevěděla - že zdarma mám pouze dvě odchozí platby měsíčně na vlastní účet). jen vidím jednu nevýhodu u toho účtu u mBank - jde fakt o intenretovou baku, preferují platby přes internet, platby kartou, prostě "virtuální peníze" - neleze si třeba vložit hotovost na přepážce - ale dneska každej dostává výplatu snad na účet, tak by vadit tolik nemělo.

chris_n
4. lis 2013

@elennka placení kartou v zahraničí má zdarma snad každá banka... něco jiného jsou výběry z bankomatu.

chris_n
4. lis 2013

@pellullinka jsi z KB?

betelgeuzz
4. lis 2013

Mám už 4 roky účet u Mbank a jsem spokojená. Nemají sice klasické přepážky, ve větších městech mají nějaké kiosky. Ale v podstatě všechno se dá vyřešit přes internet nebo telefon, ani kvůli založení účtu jsme nikam nemuseli.
Jak už je napsáno více, vybírat se dá z jakéhokoliv bankomatu, člověk má výběry zdarma, podle množství plateb kartou za měsíc, při 2tis 1 výběr, při 3 tis 2 výběry, při 4 tisících 3 výběry. Plánujem si to vždycky tak, abychom nemuseli platit víc. Pak od založení omezili počet jednorázových příkazů na 10 měsíčně zdarma, ale nepočítají se do toho trvalé příkazy, takže to nám taky bohatě stačí. Jinak máme s m účet společný, oba jsme majitelé (ne jeden majitel a druhý disponent), každý máme svoji kartu.

chris_n
4. lis 2013

@ninive211 jestli nechceš za běžný účet platit ani korunu, tak se ti ten AirBank podle mě nevyplatí. Jelikož svých bankomatů mají fakt málo, výběr přes sazku od prosince budou zdražovat a výběr z bankomatu u jiné banky je cca 25 kč. Jak jsem psala, my si teda nastavili ten velký tarif (kde tu 100,-/měsíc zaplatíme), ale máme tam přístup oba dva, dvě karty, spořící účet. Neomezené platby, výběry v EU z bankomatu zdarma... oproti placení poplatků ve dvou samostatných bankách se nám to asi vyplatí (předtím jsem platila taky 95 u CSOB a měla teda omezenější platby + výběry). No a o nutnosti účtu u jiné banky kvůli hypotéce nemluvím 🙂

pejsanek
4. lis 2013

Já mám Fio banku a nemůžu si stěžovat. Žádný poplatky, pobočku mám po cestě z práce. Mohu jen doporučit 🙂

chris_n
4. lis 2013

@pejsanek ja mam pocit, že tohle je strašně individuální.... banka může být fajn. Ale tobě zrovna bude vyhovovat, protože máš pobočku poblíž... jinému nebude, protožee je pobočka a bankomaty daleko.... 😉

pejsanek
4. lis 2013

@chris_n to je pravda, já bydlím v Brně, takže tady není moc problém s pobočkami a bankomaty 😀

ninive211
4. lis 2013

@chris_n My si chceme nechat každý svůj učet u mBank a pak navíc asi společný u Air bank. Že bych tam třeba převedla vždy pár tisíc měsíčně, 5x měsíčně zaplatila nějakou tu stovku v obchodě a tím bych splnila ten limit pro úročení a bylo by to OK. O velkém tarifu ani neuvažuji. Jinak pobočku Air Bank i s bankomatem mám naštěstí máme na České, což mám 15 minut z domu 🙂 Jak píše @pejsanek, tak ve velkém městě to naštěstí není problém. Chápu že pro lidi někde na vesnici holt zbývá jen ta spořka anebo Poštovní spořitelna.

lostakova
4. lis 2013

Já můžu doporučit účet Genius Gratis od GE Money. Mají i zpoplatněné účty (které ale snižují úrokovou sazbu u hypotéky), ale tenhle je zdarma. Zůstavají tam s poplatkem jen výběry z bankomatů jiných bank (ale GE má spoustu bankomatů). Podmínkou účtu je přivedení dvou nových klientů, kteří si účet založí taky. Přese mě si založila mamka a je moc spokojená a i manžel, kterej účet zatím ale nevyužívá, protože nemůže odejít od Spořky, kde má hypo. U Spořky se nám podařilo vyhádat snížení poplatků na nějakých 60.-, ale k tomu se platí každý pohyb na účtě. Chtěli jsme tam účet zrušit úplně a hypo platit z jiného účtu, ale to nám nepovolili, přestože jiným se to povedlo.
@mrsblack

chris_n
4. lis 2013

@ninive211 tak to asi ani ne... my měli v Praze pobočku taky kus od baráku, ale i tak je pohodlnější moct vybírat kdekoliv bez omezení. A my kolikrát dohromady vybereme i 5x za měsíc s mužem... Ono je hlavně fajn, že to můžeš zdarma tři měsíce vyzkoušet. Ale ja věděla, že bychom ty poplatky zaplatili na výběrech z bankomatu, protože u nás na maloměstě prostě nejsou 🙂. Ale rozhodně si myslím, že zaplatíme mín, než třeba spořce 😉

ninive211
4. lis 2013

@chris_n Já naštěstí nemám tu potřebu vybírat tolikrát za měsíc, já si docela hlídám, abych vybírala, jen když splním limit té platby kartou...a pak třeba vyberu víc, i za muže (který kartou tolik neplatí a limit splní málokdy-zatím kupujeme hlavně potraviny, drogerku, občas lékárna anebo oblečení, nemáme auto, takže kdyby bylo, byly by limit splněn hned jen díky nákupu PHM 🙂)

Teďka jsem třeba od svatby ještě nevybírala, stále čerpáme ze svatebních darů 🙂

chris_n
4. lis 2013

@ninive211 je to asi o zvyku... ja nemam rada moc penez najednou v peněžence, takže vybírám cca do 1500. Jinak my třeba taky občas musíme vybrat větší obnost na servis, nejaké práce ted okolo bytu byly... a hned máš spoustu výběrů 🙂

ninive211
4. lis 2013

@chris_n Chápu, já jsem z toho taky občas nesvá 🙂 Hlavně před svatbou, když jsem vybírala třeba i 12 000 najednou - ne všichni dodavvatelé akceptovali platební karty anebo platbu převodem. Takže vybírám nejčastěji v bankomatu blízko dobu, abych s tím nemusela půlden trajdat po městě. A docela jsem se naučila platit kartou, kde to jde, je to teď rychlejší, než vytahovat hotovost.
Ale zase - ne každému to vyhovuje, třeba pro tchyni je karta veřejný nepřítel, od doby, co ji dostala, ji má v šuplíku a ještě ji nevytáhla. SIPO a telefony platí složenkou!!! Prostě internetu nevěří, kartě nevěří...tak radši zaplatí majlant na poštovném. a to ještě má taky spořku a zaplatí přes stovku na poplatkách bance jen proto, že jí tam chodí invalidní důchod. Teď přemýšlím, jak si vybírá peníze, když nepoužívá vůbec kartu...asi na pobočce, zase za majlant :-/ A nenaučíš ji to a nenaučíš...

zmrz_lina
4. lis 2013

No hlavně - vy co nemáte poblíž bankomaty své banky - proč nevyužíváte CashBack (nákup za 1000 a 1000 chcete v hotovosti vyplatit - zaplatíte kartou 2000) v obchodech? Je to zdarma a ještě se Vám to počítá do peněz utracených za platbu kartou... 🙂

chris_n
4. lis 2013

@zmrz_lina ja nevim o tom, že by to všechny banky teda umožnovali 😉 ale možná jsem jen neinformovaná. A taky to asi nejde u všech prodejců ne?

kronecka007
4. lis 2013

My máme GE Money Bank a já mám teď účet gratis (zcela bez poplatků, jen za nějaké služby které jsem nikdy nevyužila a standardní zákazník ani nevyužije). Jde o to, že jsem musela sehnat 2 neklienty banky. A máme napořád účet všichni 3 zadarmo. Teď se bude ptát v okolí i manžel po 2 nových klientech. Pokud by někdo chtěl, ozvěte se mi do zprávy. Nejsou na sobě zákazníci nikterak vázáni, každý má samozřejmě svůj účet a jen předloží kód v bance, která mu na základě něho vystaví účet Gratis. Je to i na jejich stránkách. S bankou jsem moc spokojená hlavně kvůli množství bankomatů.

zmrz_lina
4. lis 2013

@chris_n - pokud vím, tak to umožňují všechny banky běžně a většina z nich to má zdarma (minimálně ty nízkonákladové banky jako fio, mbank apod. určitě). U prodejců záleží - je jich spousta, kteří to umožňují. Konkrétně u mBank to jde všude, kde terminál provozuje ČS nebo KB - náklady jdou za bankou, nepřenáší je na klienty = je to tedy pro ně zdarma.

lostakova
4. lis 2013

@chris_n @zmrz_lina Známý je s tím Albert, jinak nevím.

chris_n
4. lis 2013

@zmrz_lina tak dík za info...

zmrz_lina
4. lis 2013

@lostakova - já to běžně využívám v Globusu, když tankujeme na ONO, už jsem to využila v intersparu 😉

soleilll
4. lis 2013

Myslela jsem si, že účet u ČS má už jen věková skupina 50+ a lidi bydlící na vesnicích, kde je jejich pobočka a bankomat. 🙂 Já mám účet u mBank už od počátku jejího působení u nás na trhu a jsem víceméně spokojená. Samozřejmě mě štve, že za tu dobu několikrát změnila podmínky (výběr z bankomatů zdarma atp.), ale na druhou stranu banka je si dobře vědoma toho, že když jsem byla schopná a ochotná změnit účet, můžu to udělat kdykoli. Mně totiž nevadí sednout na 10 minut k PC a přeťukat trvaláky. 🙂 Každopádně pokud hotovost nepoužíváš tak často a platíš spíš kartou, nemusíš řešit, za kolik je výběr z bankomatu. Navíc u těcho bank většinu věcí vyřídíš online a nemusíš se hnát na pobočku (a ještě si hlídat, kdy vlastně má otevřeno a jestli daná přepážková pracovnice vůbec ví, o čem je řeč).
Společnej účet s mužem máme u Fio a taky bez problémů. Opět ty výběry hotovosti, ale jak říkám - pokud nepotřebuješ disponovat velkou hotovostí nebo pokud si to seš schopná spočítat dopředu, aby ti vyšla z jedinýho výběru z bankomatu, je to v pohodě.
Hlavně až na ČS nahlásíš, že jdeš jinam, nenech se zlákat na první pohled výhodnýma nabídkama, jak ti sníží poplatky a podobně, jen abys u nich zůstala! Mé matce volali po několika týdnech od zrušení účtu a ukecávali ji potelefonu. Ona účet obnovilaa ještě si sjednala jakýsi pojištění - myslela jsem, že mě vomejou!

chris_n
4. lis 2013

@soleilll a ja rušila u ČSOB, jeden mě přeekecával at zůstanu a dají mi slevu na poplatky.... a druhý mě na rovinu řekl, že nemá smysl u nich být, že mi nic rozumného nenabídne.

elana
4. lis 2013

@mrsblack taky máme m-Bank od začátku co je na trhu a nemůžu si stěžovat. Ono záleží fakt na tom, jakým způsobem účet využíváš, pokud jsi takovýten naprosto standardní uživatel, který platí u obchodníků v 90% kartou, nakupuje v eshopech (takže platí zboží předem a převodem z účtu, bývá to pak levnější na poštovném), na většinu pravidelných plateb má zadaný trvalák a hotovost má v peněžence malou a spíš pro sichr (aby si mohl koupit zmrzlinu když na ní dostane ve městě chuť), tak se Ti taková banka maximálně vyplatí.

adelka21
4. lis 2013

Byla jsem u české spořitelny, poplatky mi pořád rostly, tak jsem přešla k Mbank a je to v pohodě🙂

soleilll
4. lis 2013

@elana Přesně tak. SIPO nepoužívám (proč dávat vydělat další státní pseudo-bance?) a na všechno mám trvaláky. Jejich zadání nebo změna je otázka pár minut. Platím většinou kartou, komplikuje mi to jen kadeřnice a masérka, ale tam chodím jen 1x za 2 měsíce. 🙂
MBank byla šílená jen když jsme vyřizovali hypotéku - trvalo to 4 měsíce a neustále vyžadovala dodat další a další dokumenty a potvrzení. No ale je jen málo bank, který berou v potaz celou výši rodičáku a navíc nabízené úroky jsou taky zajímavá, takže jse to překousli.

ladie
4. lis 2013

@mrsblack koukni na https://www.gemoney.cz/lide/ucty/bezne-ucty-gen...
Sice k tomu, abys měla vše zadarmo (vedení účtu, výběry, vklady...) potřebuješ ještě dva lidi = všichni budete mít tyhle výhody.
Mě štvaly poplatky, domluvila jsem se s lidmi z okolí, kteří taky nadávali na svou banku, všichni jsme přešli k GE a maximální spokojenost!

monik_a
4. lis 2013

Mám účet ve fio. Neplatím vůbec žádné poplatky. Využívám jen běžné věci jako platby kartou, výběr bankomatu, trvalý i jednorázový příkaz. Některé věci jsou samozřejmě zpoplatněné. Ale proti KB kde jsem měla studentský účet a platila např. 2 kč za příchozí platbu z cizí banky, 20 kč internet banking.... .
Jedinou nevýhodou pro někoho může být počet poboček a bankomatů. Já mám např. nejbližší 40 km v Brně, ale jezdíme do Brna aspoň jednou týdně. Takže s tím počítám a v cizích bankomatech nevybírám.

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz