Vybíráme novou banku, máte zkušenost s těmi bez poplatků?

mrsblack
1. lis 2013

Už mě začínají trochu štvát ty všemožné poplatky České Spořitelny, u které asi zůstávám jen ze zvyku a nostalgie. Chtěla bych přejít k jiné bance bez poplatků (Air bank, Fio apod.), ale trochu se bojím, protože je vůbec neznám a nemám s nimi žádnou zkušenost (a ani nikdo z rodiny a blízkých přátel).
Proto doufám, že mi sem nahrnete svoje zkušenosti s dalšími bankami 🙂

mrsblack
autor
4. lis 2013

@soleilll do ledna jsme u ČS měli úvěr a stavebko, díky tomu jsme měli poplatky minimální a neměla jsem potřebu něco měnit. Teď už je to jiné, proto tato diskuse 😀 Dneska tam manžel zavolal a ani mu neslibovali hory doly, rovnou řekli, že nesníží, že nemá kam, takže v týdnu tam zaběhnu a od prosince ho zruším. Mám měsíc na to oběhnout si všechny instituce a nahlásit nové číslo účtu pro platby.

Jinak holky všem děkuji za zkušenosti!!! Nejvíc se mi zatím líbí mbanka a airbank, s těmi bankomaty je to teda slabší u těch malých bank, ale když pojedeme někam do většího města, vyberu víc a bude hotovo 😉

soleilll
4. lis 2013

@mrsblack Myslím, že jeden výběr z bankomatu u mBank za 9,- tě nezruinuje. Stačí trochu plánovat a nevybírat opakovaně malý částky, ale to si určitě brzo zvykneš. Pokud jste měli u ČS léta nějaký jiný produkty, je asi složitější měnit účet. Mimochodem - minimální poplatky nejsou nulový poplatky. 😉 Tak dobře vyber.

zmrz_lina
4. lis 2013

@mrsblack
@soleilll - ono to je dokonce ještě jinak. Pokud někdo u mbank nesplní limit 2000,- Kč pro 1 výběr z bankomatu zdarma, tak má první 3 výběry po devíti korunách za každý a až čtvrtý a každý další výběr je zpoplatněn částkou 35 Kč. Jinak je to tak, že když někdo zaplatí v souhrnu 2000-2999,9 Kč, tak má zdarma 1 výběr + 2 za 9 Kč/výběr a další za 35 Kč; pokud zaplatíte v souhrnu 3000-3999,9, tak má zdarma 2 výběry + třetí za 9 Kč a další za 35 Kč; pokud zaplatí za 4000 a více, tak má zdarma 3 výběry a každý další za 35 Kč.

soleilll
4. lis 2013

@zmrz_lina Jistě, podmínky jsou čím dál tím víc komplikovaný. Nicméně platí, že jeden výběr za měsíc je za 9,- Kč. 🙂 A víc než 3 běžně nejsou potřeba.

medakote
4. lis 2013

Jsem už docela dlouho u FiO, spokojená, běžné věci, co potřebuju, jsou zdarma, takže mě účet nic nestojí. Jediné, co mi dost vadí, je, že poslední dobou stále snižovali úroky a v současné době jsou úroky na běžném účtu nulové. Bydlím ve vetším městě, Fio bankomaty tu máme,pokud je člověk má daleko, tak bych to zvážila, které má člověk dostupné.

kotatko
5. lis 2013

Jedna nevýhoda u mBank na kterou jsem včera přišla je, že nelze na pobočce vložit peníze na účet na pobočce, ani bankomatem 😒 . Jediná možnost je převod z jinýho účtu, nebo zaslání poštou. Manžel má airban - malý tarif a vše je zdarma, i výběry a vklady v jejich bankomatu, výber přes sazku 10,- 🙂

rilwen
5. lis 2013

Jak psala @kotatko, na účet mBank nelze vložit hotovost. A další problém přijde ve chvíli, kdy je potřeba předložit originální hlavičkový papír o proběhlé platbě (když někdo neakceptuje elektronický výpis z účtu jako doklad). Tahle sranda mne stála cestu do mKiosku, 300,- a papír nikdy nedorazil. Teď jsem se vdala a to taky stálo za to. Jméno, bydliště, číslo OP šlo změnit jen v mKiosku, byla jsem tam 4x, 3x jsem to po hodině čekání vzdala. Pak mi změnili údaje a když jsem zažádala o novou kartu, řekli mi, že musím počkat na potvrzení změny údajů a pak si zažádat přes internet o novou kartu. V mKiosku to nedělají. Potvrzení přišlo po dvou týdnech a kde se v Ibankingu žádá o výměnu karty z důvodu změny údajů, dodnes nevím, zatím jsem to nenašla... 😉

linchilli
20. lis 2013

Já jsem přešla z České spořitelny do GE Money (účet Genius Gratis). Nenašla jsem jedinou službu, snad kromě výběru v cizím bankomatu, kterou bych využila a byla by zpoplatněná. Internetové bankovnictví má lepší než ČS. Jsem maximálně spokojená - síť bankomatů GE mi stačí, ale to bude asi město od města. Teď uvažuju i o kreditní kartě GE, která vrací 1% z každého nákupu, ale tam je podmínek víc (platba min. 3tis měsíčně, aby byla vedená zdarma apod).
Manžel má ještě Eru kvůli hypotéce (převedl si tam účet z ČSOB) a je prý docela dobrá a ještě účet u FIO, ale ten má podmínky pro výběry z bankomatů, takže to nehlídá (kartou platím nejčasteji já). Účet z ČS si teď převádí po mém vzoru k GE 🙂 - mám tedy k dispozici kód k založení Genius Gratis s platností do 30. listopadu, kdybyste chtěly napište vzkaz.

luzmaria
14. bře 2014

já jsem přešla od KB do Airbank....využívám hodně internetové bankovnictví, vybírám minimálně a když jo, tak po zaúčtování této transakce, si nechám poplatek 25,-Kč vrátit 😉 super. Neplatím nic za příchozí ani odchozí platby, naopak, úročí mi i běžný účet, jak tu některá psala, je to sice pár korun, ale pořád lepší, než to cpát bance. Jinak jsou možné i výběry u Sazky - 10,-Kč, ale na to je nějaký kód....zatím spokojenost 😉

terezzz_zl
14. bře 2014

Mám mbank a je to naprosto v pohodě, úplně mi to vyhovuje a jsem spokojená.

denca2000
14. bře 2014

Tak za mě Equa bank, byla jsem 15 let u Spořitelny a došla mi trpělivost, nemínila jsem je dotovat. Když budete mít zároveň na spořícím účtu 100tis., tak je vše zadarmo. Výběry z jakéhokoli bankomatu zdarma, jsem nadmíru spokojená

zirafka1988
3. únor 2017

Chtela bych aktualizovat diskuzi. Chystám se odejít od ČS. Ty jejich poplatky mě už opravdu nebaví. Je v tuto chvíli na trhu nějaký účet, který nemá plno poplatků ?

linee
3. únor 2017

@zirafka1988 airbank,fio a nebo equa

zirafka1988
3. únor 2017

@linee Děkuji.

linee
3. únor 2017

@zirafka1988 jinak u nas ma cela rodina airbank a spokojenost.

tarianna
3. únor 2017

Airbank, jsem nadšená, a mají skvělé, intuitivní a přehledné internetové bankovnictví, i mobilní aplikaci

malakoala
3. únor 2017

Já mám teda komerčku a příjde mi že těch poplatků je tam teda dost, a to mám ten studentský účet. Prý je ale možnost zřídit si 2.2G nebo tak něco a ten je v podstatě taky bez poplatků. S tím má někdo zkušenost? Já jsem zvyklá platit všecko elektronicky, převodem, ideálně internet.platební kartou takže se mi nechce měnit banka a všechno to znovu vyřizovat..

78marcela
3. únor 2017

@zirafka1988 mam airbank i fio, obe bez poplatku. Je pravda, ze u fia bych platila za sms pri prichozi platbe, ale mam to zrusene a neplatim.nic.
Sympatictejsi je mi ale airbank. Tam jsem spokojena maximalne.

rafej
3. bře 2017

Mám taky Fio i Airbank.

Fio mám už hodně dlouho a jsem u nich spokojená. Je toho hodně, co se mi líbí:
- platby v rámci banky v řádu minut,
- odeslání platby zkouší během celého dne několikrát, takže platba kvůli nedostatečnému zůstatku selže až kolem zavíračky pokladny (cca 17.00),
- možnost přijímat platbu i v eurech pomocí slovenské pobočky,
- cizoměnové účty (EUR, USD) i s kartou pro zahraniční nákupy bez konverze,
- bezvadné internetové bankovnictví s prima filtry a exporty, které se dají importovat i do účetních programů
- pro mě dostupné pobočky (doma i na chalupě)
- teď nově možnost zrušit obnovení karty přes internetové bankovnictví (pokud staré kartě vyprší platnost a už novou nechci, nemusím kvůli tomu na pobočku)

Nevýhody jsou:
- minimální zůstatek 100 Kč nebo 10 EUR / USD na účtu
- upozornění SMS je zpoplatněné, ale místo toho se dá použít e-mail
- brzká zavíračka pokladen na pobočkách
- málo vlastních bankomatů

Hlavní důvod, proč jsem zakládala účty u Airbanky byly úroky na spořících účtech a možnosti platebních karet. Teď už bohužel úroky bez běžného účtu a aktivního placení kartami (5 plateb měsíčně) padají.
Ale pro běžné soukromé použití má airbanka pořád zajímavé vlastnosti:
- možnost nulového zůstatku
- jednoduché internetové rozhraní
- po platbě nabízí rovnou i vytvoření šablony pro další použití
- obálky na spořícím účtu
- úročí i běžné účty (při 5 platbách kartou)
- vysoké úroky (při 5 platbách kartou)
- slušně teď rozšiřují síť bankomatů
- možnost vkládat peníze některými bankomaty (vkladomaty)
- více než 1 karta k účtu zdarma (2 karty + nálepka)
- cizoměnové účty (EUR, USD) i s kartou pro zahraniční nákupy bez konverze,
- při pořízení velkého tarifu lze pod něj zahrnout účty pro celou rodinu a mít i informační SMS, výběry z cizích bankomatů, bank a u Sazky pro všechny účty zdarma

spulinek87
15. bře 2017

Dobrý den, já za sebe doporučuji Mbanku. 🙂 Zavedení účtu zdarma, vedení účtu zdarma bez poplatků. Kurýr přiveze smlouvu až k vám domů a kdykoliv se dá účet zrušit. Aplikaci na smartbanking to má také. Takže za mě Mbanka. 🙂 zde případně odkaz

http://www.ipropagace.cz/mkonto/?…

🙂

therenka
14. srp 2017

@spulinek87 od mBank chci právě odejít a dívám se na recenze jiných bank, tak mne překvapuje, jak ji může někdo doporučovat 😲
Už vůbec není bez poplatků, tak jako bývala dřív.

aktakd
14. srp 2017

Fio 🙂

therenka
14. srp 2017

Zatím se mi zdá nejlepší Equa

belleelle
14. srp 2017

@therenka fio nebo equa
Bohuzel mam mbank skoro od zacatku a ty jejich skryte poplatky ☹((((

zirafka1988
14. srp 2017

Nakonec mám equa a zatím spokojenost.

therenka
14. srp 2017

@belleelle přesně, jsem s nima taky skoro od začátku, ale to co teď předvádí je už fakt moc

zzandulkaa
14. srp 2017

Já měla mBank a byla jsem hrozně spokojena. Nedávno jsem přešla k airbank, bo mají úročený jak běžný, tak spořící účet.

therenka
14. srp 2017

@zirafka1988 díky za recenzi, je nutný u equa nějaký měsíční příjem peněz, aby bylo vedení bez poplatků nebo ne?

jenni4
14. srp 2017

Taky jsem odcházela od ČS k Equa a nemůžu si stěžovat. Opravdu spokojenost, žádné poplatky, výběr z kteréhokoliv bankomatu zdarma.. Navíc si tam můžu peníze posílat na spořící účet, kde mi připisují měsíčně úrok, takže ještě pár korun vydělám 🙂

therenka
14. srp 2017

@zzandulkaa u mBank jsem teď zjistila, že mi účtují poplatek 29,- za každý převod mezi mým spořícím a klasickým účtem, výběry z bankomatu už též nemají bez poplatků, pokud se vybírá míň než 1500,- atd