Vydělávám víc. Nevím, jestli nás přítel uživí

talky
4. čer 2009

Ahoj, jsem tady vlastně uplně poprvé a našla jsem tu spoustu důležitých věcí, které mě trápily.
Jsem s přítelem krátce, známě se něco přes tři měsíce, zjistila jsem že jsem těhotná 5+4, říkala paní doktorka🙂
Mám z toho radost a přítel to vzal taky mooc dobře, jen mě trochu trápí finanční stránka a tak bych chtěl vědět vaše zkušenosti.
Doted jsem vydělávala víc já, mám hodně perpektivní práci se slušným platem, přítel práci má, ale nevím, jeslti by se o nás dokázal postarat tak, abychomto zvládli když já budu bez příjmu ( splácí půjčku) Asi jsem ze všeho ještě vykulená, nedokážu si život s miminkem představit, tak povězte, jak to jde u vás a jsou finance tématem, které musíte často řešit? 🙂

popelka.miri
4. čer 2009

Talky, je tu téma: Rodinný rozpočet s malým miminkem, tak tam mrkni 😉

bobulle
4. čer 2009

Ahoj Talky,
tak to máte miminko opravdu brzo... 😉 ... mám kamarádku, která taky otěhotněla po třech měsících známosti... Malá má teď skoro dva roky a jsou spolu stále, ale mají takový vztah na dálku ona je z Moravy a on pracuje v Praze, ale za holkama jezdí...
Tím že se znali tak málo, tak to občas skřípe ( i kvůli financím), ale zatím to zvládají... držím pěsti Tobě i jim ať to zvládnou 😵
No a taky hodně záleží na věku přítele... pdvacetiletý kluk to zvláhne asi hůř než třicetiletý chlap... ale myslím to obecně, každý je jiný 😉

aja123
4. čer 2009

Tak finance jsou u nás doma opravdu věčné téma 🙂 Taky jsme to nikdy neřešili, peněz bylo dost a mohli jsme si dovolit cokoliv. Byla jsem na tom podobně jako ty, mám výbornou práci s opravdu slušným platem a vydělávám víc než manžel. Tak se vlastně tento problém vyřešil sám, teda vyřešil ho manžel a přišel s tím že půjde na mateřskou 🙂 Už to tak funguje půl roku a funguje to skvěle, jsem na něho hrdá, že to tak bravurně zvládá 😵
Talky přeju hodně štěstí, ať to dobře dopadne a myslím si, že se to dá vždy "nějak" zvládnout 😉

jittuss
4. čer 2009

Myslím že tohle o věku není ale o zodpovědnosti leckterej pětadvacetiletej je víc vyzrálej pro rodinu a povinnosti než ten třicetiletej ale je to kus od kusu.
Talky není nic jednoduššího aby jste si to doma otevřeně probrali vzali kalkulačku a řekli si co a jak. 😉

talky
autor
4. čer 2009

To bobulle - je to hodně brzo, ani moc nevím, jakse to mohlo stát, ale stalo se, je mi 27 a příteli o rok víc, tak už to máme v hlavě trochu srovnaný... tak nejak cítím že i kdyby nevyšel vztah, tak moc se teším na mimi, že bych to musela nějak zvládnout... Je jasný, že po třech měsících člověk neví, s kým žije vlastně, jsem realista🙂 proto mám myšlenky o financích a tak, nechtěla bych ztratit současnou pozici a budu se na něj nejakou dobu muset spolehout, no🙂

talky
autor
4. čer 2009

to AJA - manža na mateřské? Přítel něco takového taky vypustil, já si to asi eště nedokážu představit, ale proč ne🙂 ještě máme mraky času to vymyyslet a taky nevím, jaks e ke mě postaví zaměstnavatel... jak jsi to zvládala ty, nechat mimčo doma a tradááá do práce? 🙂

talky
autor
4. čer 2009

to jituss- kalkulačky jsem se už chopila🙂 jen nemám uplně představu co kolik stojí, jaké jsou největší výdaje a proto se Vás maminek ptám🙂 Ale hodně mi pomohla ta diskuze rozpočet s MIMINKEM🙂

aja123
4. čer 2009

Talky budeš se asi divit, ale celkem v pohodě, dokonce jsem se i do práce těšila. Manžel je mateřský typ, tak jsem ani neměla obavu, že by to nezvládnul, staral se o malou už od narození a dělal všechno, tak jsem byla v klidu jít po půl roce zpět do práce 😉

talky
autor
4. čer 2009

AJA🙂 tak to jsem zvědaná, jak to proběhne u nás, na VŠECHNO JE BRZY, ale možná bych se mohla vracet do práce i postupně, a pak, přítel bude ještě práci měnit, takže možná bude všechno jinak....
Stejně všechny tady obdivuju, jak to pěkně zvládáte, ty mimísky🙂

aja123
4. čer 2009

Talky neboj i ty budeš, je to totiž geneticky nakódováno 😀 😉

berenika39
4. čer 2009

ahoj talky, k tomu kolik co stojí....neboj se toho. Ono to vypadá (a může to tak být, když budeš mít dost financí, na rozdávání) děsně, ale....mám zkušenost, že ty přípravy plná komoda oblečení 10ks od každého,super přebalovák,lehátka,sedačky,židličky,křesílka,super desetikombinace kočárků, kosmetika půl drogerie a lékárny - to vůbec, vůbec není potřeba. Oba jsme s manželem spíš pro jednoduchost, ve všem. V jídle,zařízení bytu,oblečení, spíš si dopřejeme nějaké akce a výlety, prostě něco nám dá zážitky, všem, i dětem. Je paradox, že manžel vydělá tolik, že bychom mohli cokoliv,já podnikám a mám, co si vydělám, pohoda, a přesto jsme v klidu.
Moje kamarádka právě byla takhle maniak na výbavu, použila z toho pětinu a ostatní pak nevěděla jak prodat. Nemusíš fotit značkové oblečení sem do albumu, prckovi je to šumák.
Dost věcí jsme měli "po někom", pak to dali zase dál, v rodině máme dvě mimča, mladší.
Na začátek si pořídíš jen to nejnutnější, pak sama poznáš, že dokoupit nutné je dneska sranda, všechno mají všude a kdykoliv.
Příklad: židlička na jídlo se dá koupit za tisíce, má polohování, hrací pult, cingrlátka, polstrování, veselý barvičky, ale - jídelní židlička je na to, aby se v ní dítě najedlo a šlo si hrát, ne? Takže máme poděděnou suprovou takovou tu dřevěnou, a max spokojenost.
Prostě takový SIMPLE PLAN.

bobulle
4. čer 2009

Talky,
určitě bych doporučila, ať si s přítelem sednete, spočítáte náklady na život, náklady na výbavu, vaše příjmy a dohodnete se, kolik Ti bude partner dávat na hospodaření. Když uvidí, že jsi si částku nevycucala s prstů, bude se i on určitě cítit líp...
A s výbavou si hlavu nelam.... určitě taky spiustu věcí podědíte a když ne, dá se nakoupit na pár korun použitá a pořád hezká... mrkni na mimibazar.cz 🙂 😉

talky
autor
4. čer 2009

Ahoj holky, díky za rady🙂 sešla jsem se odpoledne s kamarádkou, oznámila jí tu novinku a je ráda, že jestli vše dopadne jak má bude mít partáčku ke svému kočárku. říkala hodně podobně jako vy, že skutečnost je lepší než ta strašidelná představa před tím. A taky jsme zapoměl, že až moje ted už vlastně skorobabi zjistí, že bude BaBIČKA, TAK JI BUDE NĚKDO MUSET Z TECH OBCHODŮ TAHAT NÁSILÍM🙂 ....Nikdy jsem ještě nebyla závislá na chlapovi, tak jsem na toho svého obra zvědavá, jak se pochlapí🙂