Vyjdeme finančně, když budeme mít děti?

nikccca
31. bře 2014

Chtěla bych poprosit o názor především maminky. Posledních pět let jsem myslela, že nikdy nebudu moct mít děti. V únoru mě, ale překvapil doktor, když řekl, že došlo k zlepšení a můžeme se snažit. Měla jsem hroznou radost a za podpory léků se snažíme, ale čím víc počítám, mám strach z budoucnosti. Můj vydělá cca 20000 - 22000 a když bych šla na nemocenskou, mateřskou, rodičák přes 30000 se dohromady nedostaneme. Na účtech měsíčně necháme 13500 + můj tak 3000 měsíčně nechá na naftě, zázemí sice máme, ale nemáme nic našetřeno. Strašně se bojím, že to nemáme šanci utáhnout ☹...

laurital
31. bře 2014

@indy2 To casem vychytas 🙂 , dnes uz fakt odhadnu kolik ceho potrebujeme a dokupuji jen malokdy.

ninive211
31. bře 2014

@vendulka My budeme mít, až bud na MD, příjem dohromady necelých 30 000. A to počítám s přivýdělkem při RD. (pokud nevyjde, tak to bude okolo 25 000 a s tím budeme muset vystačit a ještě z toho něco ušetřit bokem, protože je to počítáno s maximální možnou RD 11 500 měsíčně - chci si vzít tuto max. možnou variantu a dávat si část bokem na druhé, ale pro případ, že by druhé mimčo vyšlo dřív, než je v plánu, tak ať stihnu RP vyčerpat celý a nenechávám zbytečně státu prašule)

laurital
31. bře 2014

@vendulka Ja v Lidlu kupuji prakticky jen jednou tydne sunku a goudu, takze cca 80,- dohromady.

chris_n
31. bře 2014

@orchidis chápu, ono to mám pocit jde ruku v ruce společně. Většinou platí vyšší příjem = vyšší výdaje (a to ne za blbosti). Ale člověk si zvykne na určitý standard. Když si vezmu, že švagrová je se dvěma dětmi sama na mateřské, tak si říkám že mi se máme luxusně.

chris_n
31. bře 2014

@vendulka co je raciola? Já teda kupuju šunky v Lidlu za cca 25 korun ty vysokoprocentní. A všude ostatně je mají tak přes 30 kč. A o vysokoprocentní šunce z masny si můžu nechat zdát. Tam jsem ráda, když narazím na 85% ☹

orchidis
31. bře 2014

@chris_n Máš pravdu, u nás teď v patře bydlí ségra se čtyřma dětma, odešla od manžela, šla z cca 50000 na 10 000. Buďme všechny rády za ty malá zlepšení a přilepšení a chlapy, co se staraj a jsou hodný, dolů to může jít vždycky.

chris_n
31. bře 2014

@laurital jestli dáme 7 tisíc za jídlo, tak budeme asi na mizině a nebudeme se mít jak dopravovat atd... 😲

indy2
31. bře 2014

@laurital takze delas nakupy v itescu pravidelne kazdy tyden? Kdyz ja kupuji jeste nejake potraviny napr. v dmku nebo v bioobchudku a tak..ale rozpocitat by se to melo dat..Jinak dekuji 😉

blahova_andrea
31. bře 2014

neřeš peníze a raduj se, že můžeš být matkou. nenech si to pokazit penězma, i když hýbou světem. my nemáme ani zázemí (bydlíme v nájmu), ani našetřeno (padlo na přítelovi dluhy z dřívějška), ani příjmy 30000 a čekáme druhé dítě a to má přítel 2 z prvního manželství, takže -alimenty ☹ jako pokud chceš být opravdu matkou...tak vyjdete. s miminkem určitě a až budou výdaje na dítě vyšší, tak půjdeš do práce a příjmy budou taky vyšší 😉

indy2
31. bře 2014

Holky, ani nechtejte vedet, jake vydaje mame my. Ano, prijmy jsou vysoke, ale ony musi byt, protoze jinak bychom nemeli ani a suchy rohlik.. jooo, nebyt tak M. rozvedeny, asi se mame "kralovsky"...

laurital
31. bře 2014

My mame vlastne v soucasne dobe jen prijem manzela, coz je tech cca 50000,-, ale zase to nechceme rozfrcat, protoze clovek nikdy nevi, co se muze stat zitra..

vendulka
31. bře 2014

@chris_n www.raciola.cz a mají tam šunku 98% a 96% (samo i míň a oproti super,hyper marketům za pusu) jako 185,- za kilo šunky s 98% masa mi přijde super

nikccca
autor
31. bře 2014

@blahova_andrea Já vím, ale chtěla bych, aby mimčo mělo všechno co bude potřebovat a nemuselo řešit, že rodiče nemají na zimní bundičku ☹. Jsem ze tří dětí, mamka byla samoživitelka a peněz u nás nikdy moc nebylo. Vždycky jsem si říkala, že raději žádné dítě, než nemít na zimní boty pro něj...

laurital
31. bře 2014

@indy2 V podstate ano, obcas neco v DM, obcas na trzich.

ninive211
31. bře 2014

@laurital Taky kupuju šunky v Lidlu, ale jen jednou za čas, ne pravidelně. Ale občas si prostě "dopřejeme" tu kvalitu. Každopádně, nějaké levné juniory nebo gothaje nekupujeme vůbec, to u nás nikdo nejí, to jsme radši bez šunky. My stejně radši sýry 😀

laurital
31. bře 2014

@ninive211 Ja prave nakupuji jen sunku z Lidlu, protoze ma 98 procent masa, podle DTestu nejlepsi na trhu, takze to neni o cene, ale o kvalite.Jine uzeniny nekupujeme.

glimmer
31. bře 2014

Holky, než jsem šla na MD, tak jsme měli s manželem příjem cca 65 tis./měsíc. Když jsem otěhotněla, tak jsem si neuměla představit, že budeme mít příjem kolem 25 tis. / měsíc. Máme našetřeno, ale na účtu, kam nechodíme, nechci z rezervy utárcet na běžné výdaje. Takže prostě žijeme z toho co máme. Z rezervy vytáhneme jen když je nějaká akutka (léčení psa cca 16 tis., oprava auta, lednička). Prostě běžné výdaje řešíme z toho co máme ten daný měsíc za příjem. Chce to pevnou vůli, nešáhnout na peníze, když víte že je máte. Ale jde to.

vendulka
31. bře 2014

no já nevím , párkrát jsem v lidlu koupila ty vysokoprocentní,ale vůbec mi nechutnaly a ta z racioly, to je požitek 🙂 ale sto lidí, sto chutí

ninive211
31. bře 2014

@laurital V čistém? Docela závidím...to je hodně nadprůměrný příjem. To je je víc jak manželův příjem za čtvrt roku 😢 Bohužel, jinou práci moc hledat nechce, protože tady má "jistotu" příjmu a hlavně flek na dobu neurčitou, což ti dneska jen tak někde nedají...ale jsem z toho docela nešťastná, to je pravda...holt státní správa je státní správa, vždycky se směju těm, co si myslí, jak se úředníci nemají královsky!

koada
31. bře 2014

@nikccca Až otěhotníš tak to řešit přestaneš, 90% z nás má fin. trable, my taky. Manžel teď nemá jistou práci, já jsem už na MD, od půlky února jsem byla v PN, teď jsme pořídili větší byt, takže hypo atd. Total výdaje budeme mít měsíčně cca 20tis - bez jídla drogerie, benzinu. Musíme to zvládnout. A tečka.

ninive211
31. bře 2014

@laurital Dulano,že? Ty jsou mňamka. Fakt si člověk aspoň pochutná...

crawler
31. bře 2014

@nikccca já si doporučuju minimálně 1/4 roku vést rodinné účto - sloupečky - jídlo/telefony/doprava/domácnost/oblečení apod.pak docela dobře uvdíš,kam se ztrácejí zbytečně peníze,protože to budeš mít černé na bílém - některé výdaje se osekat nemůžou, ale někde se po troškách peníze ztrácejí zbytečně a uvidíš, že když to změníš, tak máš třeba tisícovku k dobru apod. Ale je potřeba si zapisovat opravdu všechno - i když si řekneš, že je to blbých 20 kč za žvýkačky,ale ono třeba takovou "blbost"koupíš několikrát měsíčně a ani si to neuvědomíš, že v tom máš třeba 500kč zbytečně😉nám tohle domácí účto prospělo😉

hedusska
31. bře 2014

TY jo já jak to tady čtu, tak my bychom neměli vubec vyjít..:D Bydlení zatim teda neplatíme, ale když zaplatíme přítelovu pokutu (1000 kč),učty za telefon (cca 1000) tak nám na celý měsíc zbyde okolo 10 000 a máme to jak na benzín, jídlo, kosmetiku...Jednou nebo dvakrát do měsíce si objednáme i pizzu domu, nebo jdeme nekam na jídlo, přítel měsícne utratí jeste tak 1000 za svuj koníček( airsoft) a já kupovala věci pro mimčo, i něco na sebe...a vycházíme ..sice jen tak tak, ale vycházíme vždycky do další výplaty...až budu mít rodičák ( dám si na 2 roky), tak nám přibyde na placení část "nájemného" a věci pro prtě a i když to tak nějak spočítám tak nám bude zbývat..:D

vendulka
31. bře 2014

ano,máme to tak nějak jako @glimmer peníze bokem na spořícím účtě, na které nesaháme, je to v podstatě na dovolený a na nečekané výdaje...dřív jsem taky moc nemusela přemýšlet, zda vyjdu a vyšla jsem vždycky ať už byl příjem za měsíc 40.30 nebo 25 tis.Bohužel manžel nemají teď moc práce a já jsem si musela nechat snížit rodičák,tak se taky obávám jak teď v dubnu vyjdeme a to se ještě musí platit popelnice přes 2 tisíce

hedusska
31. bře 2014

a ještě teda občas neco "bouchne" a platíme třeba opravu auta, benzín navíc něco do bytu a tak...a žijeme..🙂

laurital
31. bře 2014

@ninive211 Tak on to ma, protoze ma svou firmu a proto mam obcas trochu strach, ono dnes je fajn a za pul roku muze byt vsechno jinak.Takovych uz bylo hafo, bohuzel.

eficenka
31. bře 2014

@orchidis
@indy2
tak pečivo peču doma - vyplatí se to ( i když peču třeba z dražší žitné nebo špaldové mouky, je sytější..)
nekupujeme sladkosti, zelenina - ovoce - vzimě kupujeme, v létě se snažím pěstovat svoje, plus říkat si jako dary od příbuzných ( na narozky sem dostala 2 bedýnky jahod a jablek 🙂 😵 )
kosmetiku vyrábím také doma- prvně sem začala pro malou a tam bylo ušetření veliké
- měsíčková mast od weledy 150 kč, domácí měsíčková - 45 kč 😀 ....
maso kupuji u řezníka
je teda fakt, že manžel má od po-pá obědy v práci za 20 kč a já vařím chutně,zdravě- levně 😀

nikccca
autor
31. bře 2014

Jinak mám ještě u babičky 100tis, které dostanu až budu mít rodinu na dětský pokojík + mi za 2 roky končí stavebko. Teoreticky kdyby se z toho 30tis vzalo, dal by se doplatit úvěr a měsíčně by se ušetřilo ještě 1500kč, takže by nám po zaplacení účtů, telefonů a nafty zůstávalo 14500, ale je to těžké. Mám pocit, že dneska si rodinu můžou dovolit jenom bohatí nebo sociálky co to mají rození jako job ☹ ...

chris_n
31. bře 2014

@vendulka ja se chystám dělat šunku doma 🙂

indy2
31. bře 2014

@eficenka toz dokonala to zena! 🙂 jooo, mit tak vlastni zahradku.. mas to moc hezky zarizene a zni to tak "jednodusse" 🙂

terry1512
31. bře 2014

Jak to tady tak čtu tak my asi umíráme hlady.Dohromady máme cca 26 000,- Nájem,auto,spoření,splátky,šalinkarta dělá cca 22 000,- měsíčně.Zbytek jde na jídlo a mimiska.Taky vyjdeme holt musíme nikdo nám nic nedá.S 13 000,- bych si asi výskala.