Vyjdeme finančně, když budeme mít děti?

nikccca
31. bře 2014

Chtěla bych poprosit o názor především maminky. Posledních pět let jsem myslela, že nikdy nebudu moct mít děti. V únoru mě, ale překvapil doktor, když řekl, že došlo k zlepšení a můžeme se snažit. Měla jsem hroznou radost a za podpory léků se snažíme, ale čím víc počítám, mám strach z budoucnosti. Můj vydělá cca 20000 - 22000 a když bych šla na nemocenskou, mateřskou, rodičák přes 30000 se dohromady nedostaneme. Na účtech měsíčně necháme 13500 + můj tak 3000 měsíčně nechá na naftě, zázemí sice máme, ale nemáme nic našetřeno. Strašně se bojím, že to nemáme šanci utáhnout ☹...

hedusska
31. bře 2014

@golla a myslíš ze nam když se doma neco posere, že to zaplatí nekdo jinej? to v tom mam samozřejmě taky započítaný...a dárky a podobne...a bydlení mám vlastní , máme vlastní 3+1 , jen s tou vyjímkou že to je náš barák takže za celý barák se mesicne platí okolo 9000, tudíž 4000 budeme platit ja s přitelem...

chris_n
31. bře 2014

@nikccca jj, plenky jsou asi největší pálka. A pak se musí člověk modlit, aby mohl kojit a nemusel kupovat mlíko. A opět tady na těch dětských věcech se nám snad fakt vyplatí jednou vyjet s kamarády ve 4 jednou za půl roku do německa a nakoupit do zásoby trvanlivé věci (hlavně drogerku). Tam si vezmi, že mi jezdíme do jednoho obchodu, kde mívají akci, že mají za 10 eur 10 lahví aviváže (softlan či něco takového 1L). To máš 28 korun za litr aviváže 🙂. Pak jak jsem tu už psala, kupujeme tam sprchové gely Duschdas (je to stejné, jako radox, uplně stejný obal i výrobce), ten je většinou do Eura. Teď mi tam mamka brala pro malou kosmetiku Bübchen, a prý to přepočítala a na 4 věcech dohromady ušetřila skoro 400, oproti tomu co to stojí tady.

hedusska
31. bře 2014

@golla nám zbývá 6000 na jídlo a na to když se něco posere, na dárky, na zubaře, na doktory.... ja nevim jako jestli si myslíte že mi to zaplatí nekdo jinej? asi těžko..:D rodiče jediný aby nám pomohli tak za nás platí zatim ty 4000, ale jinak nemáme nic navíc...

nikccca
autor
31. bře 2014

@hedusska když se rozdělí inkaso budeš platit 4000, další 4000 pro mimčo na nutné věci, 4000 na jídlo pro vás, 3300 benzín, pak počítám 1000kč nečekané výdaje, další 1000 blbosti pro mimčo, už jsem na 17300 a jsou další výdaje co budete muset platit jako třeba popelnice, stočné, drogerie pro vás, pov. ručení na auto, boty na zimu pro vás atd. nevím, ale podle mě máš zkreslené představy...

golla
31. bře 2014

@hedusska barák koupili/postavili/nějak získali rodiče a nechali vás tam bydlet. Toto pro mě není vlastní bydlení..
Podívej se kolik stojí barák/byt 3+1 a za 4000.- si pronajmeš tak jeden pokoj. 😉
je dobré s tím počítat, ale často nás překvapí i věci, které naplánovat nejdou.. Např. si přítel zlomí nohu, dva měsíce sádra a pak 4 měsíce rehabilitace.. Nemocenská je 60% platu.. Co pak? Na domečku u rodičů to je pohodička, ale v podnájmu nebo při hypotéce je to sakra znát..

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n tak my na ty nákupy v zahraniční moc nejsme, ale zkusím se poptat tchýně, ta ráda jezdí na výlety 😀...

hedusska
31. bře 2014

@nikccca nevim v čem mám zkreslené představy..🙂 Popelnice je u nas 1000 za rok, pojistení na auto mam za 1000 rocne, drogerie cca za 500 tak na 3 měsíce..mimčo drogerie moc nepotřebuje, zimní boty se taky nekupují každý rok..🙂 i kdybychom dali tech 17 300 mesícne tak nam porád zbyde..🙂

laurital
31. bře 2014

@nikccca Teorie a praxe jsou dve rozdilne veci, staci, aby mimino onemocnelo a 1000,- v lekarne leti.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca nenutím tě to provozovat. Ono se ty hezký ceny dají najít i tady. Kolikrát jsem v globusu narazila na radox za 30 korun. 🙂.... jen některé věci holt jsou tu zbytečně drahé. Nebo se dá taky nakupovat drogerka po netu, ve větším objemu a nakonec ušetříš 🙂

luciafff
31. bře 2014

@golla Myslím, že se do @hedusska navážíš zbytečně. Tady se řeší jestli @nikccca vyžije se 14 500,- na jídlo a kosmetiku a věci pro první miminko. Ostatní výdaje má už odškrtané a jestli někdo má hypotéku, leeasing nebo platí nájem je jeho osobní věc. Holky tady řeší jestli vyjdou s těmahle penězma na jídlo a tak ...
To, že neplatí nájem nebo hypotéku neznamená snad , že neví co je život ... Je jí 20 let a má aspoň jistotu a podporu v rodičích. To snad není důvod jí to zazlívat ne ?

chris_n
31. bře 2014

@nikccca tvé počty jsou zase podle mě zbytečně přehnané ;) nemyslím, že dítě nutně stojí 4 tis. měsíčně. To nestojí ani dospělý.

hedusska
31. bře 2014

@golla jo ja to chápu že to je znát to nepopírám..🙂 přítel byl ted 3 mesice na neschopence a dostal mesícne od práce 4000 , zbytek socka doplácí až po návratu do práce .... hooooodně jsme se ten mesic omezili, ale na to jidlo nam to tak nejak dalo.... jinak se hold nic nekupovalo no...
Já vás chápu, že ty hypoteky atd je hodne penez, že když nezaplatíte mužou vás vyhodit....mě fakt tady jen zarazilo to jídlo a drogerie, co nekdo dokáže za mesic utratit no..:/ Jinak se rozhodne nechci dohadovat kvuli najmum apod. napsala jsem sem z jediného duvodu, a to že me zarazilo to jídlo a drogerie..🙂

nikccca
autor
31. bře 2014

@hedusska zbyde vám 2800 a vždycky je co platit. Vem si malej od kámošky onemocněl 14 dní byli v nemocznici a platili 14*100*2. Tzn. těch 14 dní v nemocnici při stovce na osobu je stálo 2800... Kde kupuješ boty, že ti vydrží dýl? Já mám co sezónu, to nové boty. Jarní/letní/podzimní/zimní a to nechodím na tržnici 😀 😀

hedusska
31. bře 2014

@luciafff děkuji..🙂 me také šlo jen o to jídlo a drogerii, ale bohužel se tu začli vytahovat hypoteky apod...

hedusska
31. bře 2014

@nikccca tak botasky mam nike vetsinou, vydržej mi tak 2 roky minimálne..:D zimní vetsinou deichmann a taky vydržej minimálne dva roky..:D 🙂

hedusska
31. bře 2014

@nikccca tak pozitivně- ted už se za nemocnici neplatí..🙂

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n kámoška to tak utratí včetně léků, nekojí, pleny, kosmetika atd...

chris_n
31. bře 2014

@hedusska tobě deichmann boty vydrží dvě sezony??? 😲, šťastná to žena...

golla
31. bře 2014

@luciafff určitě se do @hedusska nenavážím. Naopak volím i slova, aby to tak nevyznělo. Ale ráda bych jí uvedla do reality. Má to zařízené jinak, nic proti ničemu, je to hezké, že rodiče pomáhají, tak by to mělo být..

laurital
31. bře 2014

@luciafff Ja bych se @golla zastala, mne naopak prijde, ze radit by mel ten, ktery tu situaci realne zna a vi, kolik penez bude pro zajisteni potreba, pokud se divi castce nekdo, kdo neresi ceny najmu a hypotek a naklady na dite ma spocitane jen hypoteticky, neni to relevantni, ale spise usmevne.
Rozhodne se nechci navazet do hedussky, jen si myslim, ze za rok i s ditetem tu situaci bude videt trochu jinak.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca no, uvidím, co budu říkat za pár měsíců, ale přijde mi to fakt moc. Když vezmu ideální stav, kdy budu kojit a budu potřebovat jen plenky a trochu kosmetiky, tak by mi to tolik dát nemělo.

hedusska
31. bře 2014

@chris_n noo..:D jedny mam uz dokonce asi 4 roky..:D a to že sem je fakt nosila denně..🙂 asi každému nesednou no..:/

nikccca
autor
31. bře 2014

@hedusska Ha, já pořád nadávám na křivé brněnské chodníky co mi ničí boty 😀. Tak to ani nevím, ale byla tam s malým v říjnu na týden a v prosinci 14 dní a pokaždé platila. Jenom jsem tím chtěla říct, že ty výdaje si tě vždycky najdou. Nám se v prosinci pokazila pračka (2 měsíce před koncem záruky), v lednu noťas (1900 oprava), v únoru oba telefony (jeden šel ještě vyreklamovat, druhý 3500), v březnu 24 tis nová lednice jo a v listopadu můj ťukl auto (3000)...

chris_n
31. bře 2014

@hedusska no, mě žádné boty nevydrží tak dlouho. botasky za jednu sezonu prošlapu (podrážky) a taky mám divně rostlou nohu. Mám hrozně ostré paty a ty ničí botu vzadu :_(

lenka5731
31. bře 2014

@hedusska 10 tis za jídlo utratit snadno, pokud je mas. Stačí chtít se stravovat relativně zdravě, něco Bio, třeba sladit jen javorovým apod. sirupem, mít v rodině potravinové alergie, muž chodí na pracovní obědy.. To je hned 🙂 a vím jistě, že ve 20 letech bych to taky nechápala.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca od nového roku se neplatí, zrušili to 🙂

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n kojení udělá hodně, ta kámoška neměla mlíko od začátku...

chris_n
31. bře 2014

@lenka5731 tak tak. Ještě nedávno jsme šli do obchodu vzali krabicové mléko, šunku za dvacku, nějaký kus sýra a bílé housky a šli jsme. Dneska už koukám na to, abych kupovala chleba s vyšším podílem žita nebo prostě zdravější pečivo. Šunky aby byly šunkou, atd.... Rozumně vypadající maso, více ovoce, zeleniny... a ono to skáče pak.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca jooo, to musí pak být pálka

hedusska
31. bře 2014

@laurital
@nikccca
@golla Máte pravdu v tom, že to mám jednodušší, když peníze nebudou, tak rodiče přinejhorším pomůžou,ale rozhodne se na to nespolíhám..🙂 Do týhle diskuze sem se zapojila jen proto, že me zarazilo že nekdo nevystačí s x penezma na jidlo a drogerii.... hypoteky , najmy apod by se tu vubec řešit neměli, na to se slečna v uvodu ani neptala, ptala se jestli vyjde se 14500 na jídlo a drogerii....Což si myslím, že s tim se dá vyjít uplně v pohodě a jeste zbyde..🙂
Ano je mi 20 let, ale od 16ti se starám jak o sebe tak o přítele, o domácnost...Zvládla jsem dostudovat, zvládla jsem z přítelovi výplaty si zaplatit cesty do školy (30 km), jídlo, benzin, drogerii atd. a v té době mel asi 8500.... Rodiče mi od té doby nedali ani korunu, krome toho že za nás platili ty 4000....bylo by mi i trapný si o něco říct ještě....Vím, že kdyby jsme byli v podnájmu nebo meli hypotéku, tak rozhodně ted nečekáme mimčo...