Vyjdeme finančně, když budeme mít děti?

nikccca
31. bře 2014

Chtěla bych poprosit o názor především maminky. Posledních pět let jsem myslela, že nikdy nebudu moct mít děti. V únoru mě, ale překvapil doktor, když řekl, že došlo k zlepšení a můžeme se snažit. Měla jsem hroznou radost a za podpory léků se snažíme, ale čím víc počítám, mám strach z budoucnosti. Můj vydělá cca 20000 - 22000 a když bych šla na nemocenskou, mateřskou, rodičák přes 30000 se dohromady nedostaneme. Na účtech měsíčně necháme 13500 + můj tak 3000 měsíčně nechá na naftě, zázemí sice máme, ale nemáme nic našetřeno. Strašně se bojím, že to nemáme šanci utáhnout ☹...

golla
31. bře 2014

@nikccca takže vám zůstane tak 13 000.- na jídlo a ostatní?

glimmer
31. bře 2014

podle mě vyjdete. My máme příjem dohromady cca 24 tis. a měsíční "složenky" máme za necelých 11 tis. + 2.000,-kč cestování manžela do práce. Takže nám na jídlo, plenky, granule pro psy a další výdaje zbývá cca 10 tis. Jako dá se to, ale je to o plánování co se nakoupí, uvaří, ... aby se vyšlo.

nikccca
autor
31. bře 2014

@golla jj do těch 13500 jsem počítala i telefony a internet... Teď vycházíme, že vycházíme a netuším kam dáváme peníze ☹ . Do konce roku se zařizoval byt a tam jsou všechny naše úspory ☹...

laurital
31. bře 2014

@nikccca Vyjdete naprosto v pohode, pokud nebudete utracet za blbosti.
Zacni si vest ucetnictvi a opravdu zkus evidovat kazdou polozku.Nam ve ctyrech staci 30000,- a to i vcetne Hypa a najmu a to mame vetsi deti.

vendulka
31. bře 2014

já tento měsíc musela vyjít s 6 tisíci (po zaplecení všeho co se musí zaplatit) takže vyjdete, sice to bude asi s odřenýma ušima a nebo s hodně velkým omezením,ale 13 tis je v pohodě 🙂

eficenka
31. bře 2014

@nikccca
my musíme vyjít i s polovinou 🙂
( jídlo, kosmetika do 4 tis měsíčně 🙂

zuza01
31. bře 2014

Podle mě vyjdete, máme vyšší hypotéku než platíte vy a příjmy v podstatě stejné...

golla
31. bře 2014

@nikccca určitě to půjde. ;o)
Už 3.měsíc si píšu výdaje a taky nějak nevidím, kam ty peníze jdou. :o( A taky mám obavy, ale určo se to zvládnout dá. My máme našetřeno, ale nechci naše úspory utratit za ,,běžný" život.

indy2
31. bře 2014

@eficenka Evi a jak najit zpusob, jak opravdu vyjit? Promin, ze se tao blbe ptam..ale ja uz se nekolikaty mesic snazim redukovat vydaje za jidlo, kosmetiku a proste to neumim.. mas nejaky system? Rekla bych, ze zbytecne utracim, ale to jidlo je proste drahe..

orchidis
31. bře 2014

@nikccca Piš si veškeré výdaje. Ono to problém nevyřeší, ale aspoň budeš mít přehled. Vaše příjmy nejsou nijak vysoké, ale pokud vám zůstane cca 13 tis na jídlo a spol, tak se to tak tak zvládne.
Hlavně si ale udělete rezervu! To bych fakt doporučila.

My máme malou hypo, táhnem ještě starej byt (budem se stěhovat), celkem tedy za bydlení cca 12000/měs. Doprava tak 3500. Jídlo cca 12 000, drogerie, sunary a spol cca 4000. Celkově většinou měsíčně frčíme bohužel přes čtyřicítku, protože je vždy něco navíc (stavbu nepočítám, tu jedem ještě z rezervy a hypošky). Teď třeba jednorázový zákrok (zuby) 12 000. Jen to luplo 🙂. A vždy je něco třeba (autosedačky, oprava auta, helmy, kola, další sedačka za kolo - věci, na kterých se šetřit nevyplatí). Někdo tu kdysi psal, že na člena domácnosti počítat cca 10-15tis. To bych podepsala.

Udělejte si rezervu a tu chvíli na Md nějak překlepete.
Držím palce!

orchidis
31. bře 2014

@eficenka Můžu se zeptat jak? Neber to jako rýpání, jen mi vypadly oči z důlků. 🙂

opifka
31. bře 2014

My řešíme podobnou situaci, přítel pracuje, já jsem od ledna na rizikovém. Jsme v podnájmu, máme dvě půjčky, telefony, lítačku, internet a kocoura což nám ve finále hodí dohromady asi 3400,-. Žijeme od výplaty k výplatě, ale vždycky to nějak zvládneme. Problém teď je, že se neomezujeme, rádi si zajdeme někam ven na žvanec, do kina, na přehradu, atd., do toho ještě musíme dozařídit byt. Ale jakmile bude prcek na světě, tak si od pusinky utrhneme. Přeci jen budeme spíš myslet na to, aby on měl vše, co potřebuje, než jestli máme sušenku ve spíži 🙂

vendulka
31. bře 2014

@orchidis za jídlo 12 tis.? to jíte kaviáry?:-d teď to nemyslím zle,ale jako 12 tis mi přijde jen za jídlo hafo...jako taky dost utratíme za jídlo (na kterém nešetřím),ale vyjdu i s 6 tis.

chris_n
31. bře 2014

myslím, že 13 tisíc na jídlo a spol je pohodička. budeme mít mín

vendulka
31. bře 2014

to jako jestli se počítá na člena rodiny 10-15 tis. tož to by sme museli mít přijem 40-60 tis a kdo to v dnešní době bere? 😀 ani těch 40 nedáme dohromady 😀 a vyjdeme

laurital
31. bře 2014

@indy2 Ja jsem si treba zvykla objednavat nakup z Tesca, dopredu promyslim, co budu varit a klidne se necham inspirovat i tim, co je zrovna v akci.Kdyz jsem sama jezdila na velke nakupy, utracela jsem za blbiny, o dennim nakupovani v marketech ani nemluvim.Ted utracime cca 1500,- tydne za jidlo vcetne masa a takove te bezne drogerie pro ctyri osoby.Varim denne a nikdo z nas se nestravuje mimo domov.

orchidis
31. bře 2014

@vendulka Právěže vůbec! Zelenina, ovoce, celozrné pečivo, krůtí maso, hovězí, bio tvarohy a zakysanky, lepší čaje, sirupy bio bez sladidel, těstoviny obyč. třeba adriana někdy penáčská značka. Ryby - tuňák, losos, treska (1x-2x týdně). Nic extra, sem tam lepší sýry, víno, ořechy, semínka.

Prostě zdravě, nejíme ani moc na kvanta. Šunku nekupuju, sladkosti minimálně, kafe obyč., další uzeniny vůbec.

nikccca
autor
31. bře 2014

Našetřeno bylo cca 200.000, ale máme nový byt a doslova se to nastrkalo do nábytku ☹... Mám i kamarádku která má mimi 8měsíců a říkala, že mi všechno schovává, takže za oblečení by se ani moc neutratilo. Já vím, že můj by si klidně našel ještě jednu práci a toho se bojím, nikdy nebude doma a budeme se hádat ☹. Změnila jsem práci a už teď musíme ve dvou vyjít místo s 45ti tis. s 33tis. a jde to hodně poznat, tak se bojím ☹ . ..

chris_n
31. bře 2014

@orchidis teda, chtěla bych mít váš příjem 🙂, jen né ty vaše výdaje 😀 😀

vendulka
31. bře 2014

@orchidis no tak to nakupujeme zhruba to samé až na to, že sirupy vůbec (stačí nám voda, je to to nejlepší na pití)...vím jak je zelenina a ovoce drahá (vezmu 4 papriky a 70,- jen to hvízdne),ale nějak jsem se naučila nakupovat tím stylem, že si sestavím co během týdne budu vařit, a dle toho nakoupím a ne ani moc navíc co není potřeba (sem tam teda nějaký pamlsek dětem) a to vařím 2 teplá jídla denně a i upeču buchtu atd a s 6 tis. jsem vyšla ,sice s odřenýma ušima,ale vyšla...

ninive211
31. bře 2014

@orchidis No to jídlo za 12 000 to mě teda taky zajímá, co v tom máte. My se vejdeme měsíčně (zatím teda pravda ve 2) tak do 4 tis. za jídlo a drogerii (protože drogerku většinou nakupuji dohromady, tak to nějak nerozlišuji). Je teda pravda, že neholdujeme hovězímu apod.a taky nás vcelku dotují rodiče (jako že jedno až dvě hlavní jídla týdně máme od nich), ale kupovat se snažím spíše kvalitní, rozhodně nekupuji jen to nejlevnější (i když samozřejmě tak 80% je v akcích) a teda vařím obědy do práce doma, nechodíme na obědy do restaurací, to asi také udělá dost. ale i tak- 12 tis. za jídlo je fakt hodně - teda je to možné, pokud musíte dodržovat nějakou speciální diety jako bezlepkovou dietu apod. To je fakt, že pak to asi naskáče ☹

indy2
31. bře 2014

@laurital dekuji, ja se uz x tydnu snazim vejit do rozpoctu 2 tis/tyden a vzdy se neco zvrtne a proste mi to nevychazi. Take musim varit denne (pokud to tedy neni omacka na dva dny), kupuji ale kvalitni potraviny, dost ovoce a zeleniny..ale i tak mi prijde, ze musim vyjit a ono ne. Take uz jsem to udelala tak, ze jsem si naplanovala tydenni vareni, podle toho udelala jeden veliky nakup (cca za 1700) a pak stejne musela chodit kupovat pecivo, nebo zrovna doslo maslo nebo jogurty pro malou apod a ty tri stovky mi nestacily.. uz jsem z toho sama otravena 🙂

vendulka
31. bře 2014

@nikccca my musíme vyjít i s méně penězi a máme dvě děti (plus hypotéka, nájem,spoření, telefony, internet...)

orchidis
31. bře 2014

@vendulka Jo, jako já se nehádám 😀. Sice nevěřím, ale nechme to bejt 🙂.

chris_n
31. bře 2014

@nikccca já teda nevím, jak to lidi děláte. Ale dokud jsem nebyla na neschopence, ale v práci, tak jsme měli příjem cca 40 tisíc dohromady. A i tak jsme si žili dost dobře. I přes zařizování bytu jsme vůbec nemuseli počítat každou korunu a stále zbývalo. Teda ve dvou. Ale jakmile mi klesl příjem na nemocenskou, tak už se musíme trochu snažit a nekupovat blbosti. A to podotýkám, že stále ještě spoříme (což s prckem budeme muset asi utnout)

vendulka
31. bře 2014

nejvíce u nás z rozpočtu na jídlo semelou jogurty (kupuji kvalitní - hollandie, choceňský) ,maso, zelenina a ovoce....

laurital
31. bře 2014

Holky ja jsem tech 12000,- jeste na zacatku roku davala za jidlo taky, ale fakt to chce trochu planovat a jsme na cca 7000,-.A naprosto v pohode.Uzeniny kupuji v Lidlu, maji vysokoprocentni a za slusne ceny.

vendulka
31. bře 2014

@orchidis já jsem dříve také nevěřila,ale když nejsou peníze, tak se prostě nedá svítit a vyjít se musí s tím co jea jde to 🙂 sice blbě,ale jde 😀

orchidis
31. bře 2014

@chris_n Není o co stát 🙂. Dost jsme se museli vypracovat, šli jsme z nuly, naštěstí manžel má dobrou práci a já můžu taky částečně pracovat, tak to jde. Kolem 60tis teď většinou máme, zbývá nám prd (viz ty výdaje na nové bydlení a mimořádky ala zubní implantát 😝 ). Klobouk až na zem před ženskejma, co to táhnou z pětky. Nezvládla bych, podle mě se to nedá ☹.

vendulka
31. bře 2014

@laurital přesně, musí se naplánovat,pak člověk nekupuje nic navíc, když neví co bude vařit, takto vím co bude na jídlo celý týden, tak na to nakoupím a je to..a uzeniny z lidlu jsou pěkně drahé, já kupuji šunku v raciole, má 98% masa a kilo stojí 185,- a sýry mají také za super peníze (salámy a pod. nekupujeme)