Žádost o hypotéku/otěhotnění. Jsou podmínky pro získání tímto nějak omezeny?

mimig
2. lis 2021

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s tím, když jste žádali o hypotéku a zároveň jste byli v očekávání? Zda touto, byť milou, situací byly podmínky pro vyhovění žádosti nějak omezeny?

katherine177
2. lis 2021

@mimig neříkala bych

sebestka
2. lis 2021

Mně bylo řečeno, že dokud neporodíš, tak se nenarozené dítě počítat nemůže 🙂D

marketka_m
2. lis 2021

Ne.

marselina
2. lis 2021

@mimig myslím, ze i dost záleží jestli chodis do práce nebo jsi na neschopence.
Já zadala jen o uver u stavebního spoření, jsem tehu ale zároveň na neschopence.Uver mi prošel , ale prověřovali si mě fest

levandule_k
2. lis 2021

Při plánování výše splátky počítej s poklesem příjmu během mateřské a rodičovské dovolené.

janule0123
2. lis 2021

@mimig ještě jsem nenastoupili ani na mateřskou 😂a už ne počítali příjem z rodičovské na tři roky tzn 7tis 😂a manželovi tam pripocetli ještě dítě na víc

n_ikola
3. lis 2021

Jsem bankéř, co dela hypotéky a není to ,,problém “ 🙂 maminky mají většinou strach, ale taky záleží na lidech, co v bance pracuji 🙂 jestli má spoluzadatel solidní příjem a nemá například minimum a hlavní příjem je ten Vás (který poté nebude) tak buďte klidní 👏

n_ikola
3. lis 2021

Jinak pokud pracujete a jste těhotná, příjem se normálně počítá. Pokud jste na PN NIKOLIV.

janule0123
3. lis 2021

@n_ikola nebyla jsem na PN … úvěr jsme řešili v srpnu a na mateřskou jsem nastupovala koncem října … počítala mě 7 tis měsíčně… manžel má ale dobrý příjem, takže mám to pořad vyšlo … tak to bude mozna banka od banky … jinak příjem jsem měla tehdy násobně jinde než byl RP…doba neurčitá