Zjistila jsem, že jsem těhotná. Přítel se 2 dny neozval

alenqa
6. dub 2017

Dobry den,pred dvema dny jsem zjistila,ze jsem tehotna,priteli jsem to oznamila s usmevem,ale nasledoval negativni nazor a tisic duvodu proc je to spatne.Je mi 31,priteli 49.Vedel od zacatku ze bych chtela mimco a ze se nechranim,pozor si nedaval,a ted nevim co ocekavat.Prosim o radu nebo zkusenosti,jak se zachoval,co mam cekat?

lv
6. dub 2017

Prvně mě napadla reakce fíha, skoro 50 a nezodpovědný jak "malej Jarda", přece když se nechrání, ví, že ani ty, že chceš dítě..
No může to být jinak, třeba i ten jeho věk, na miminko, má vyřešenou minulost, má děti, bydlení (chápu, že spolu nebydlíte a nebude nejlehčí začínat to až s miminkem, je něco jiného se jen vídat a najednou žít jako rodina), finance atd.
Napsala bych mu zprávu, že chápeš, že se situace lekl, změn co musí přijít, a čekáš, až se ozve. Nevyčítat.

soyevita
6. dub 2017

@alenqa Kamarádce se neozval týden,byli spolu krátce a hned dvojčata.
Vše ale zatím funguje,dětem je rok.
Uvidíš,asi se lekl.....

yerry
6. dub 2017

Řekla bych že to potřebuje vstřebat. Kdyby měl nastat konec tak neodejde jen tak. I ti chlapi to potřebují nějak rozsekat a ne odejít a nevyjasnit si situaci. Podle mne kdyby chtěl konec tak to nějak řekne a pak odejde, když to neřekl tak si to potřebuje jen promyslet a teprve přijde s tim co vymyslel.....

nevesta2708
6. dub 2017

Třeba ještě oslavuje😉

alenqa
autor
6. dub 2017

Diky vsem za odpovedi,snad mate pravdu,a budu rada za dalsi nazory.

anetka1701
6. dub 2017

Když s otec mých dětí, teď už manžel :D Dozvěděl o tom, že ekám první (přesto že jsme jí oba chtěli) tak semnou o těhoenství prních 5 měsíců (možná víc) vůbec nebyl schopnej mluvit :D Byl z toho totálně hotovej a bál se... Srovnalo se to a je to skvělej táta, jen ten prvotní šok... Bude to dobrý 🙂

@alenqa těžko takhle na dálku odhadovat, záleží na mnoha věcech - jak dlouho jste spolu a jak moc se znáte?
Má práci a vyřešenou minulost? (předchozí vztahy, případně péči o děti pokud nějaké má)...

může to být šok z té zprávy...
někteří muži mohou i vzít nohy na ramena a bohužel se nedá říct "věděl o tom, že dítě chci, nechránili jsme se, takže asi s tím tiše souhlasil"... ne každý je takhle zodpovědný, jedna věc je si říct, že by rodinu nejspíš chtěl a když to přijde, tak se s tím popasovat a přizpůsobit tomu svůj život...

na druhou stranu je zbytečné panikařit... není to ideální reakce, ale možná s tím jen prostě úplně nepočítal a neví jak zareagovat.... nejlepší by bylo mu napsat... v klidu, bez nátlaku... ono dítě je opravdu velká změna v životě..

držím palce!

monikaa_p
6. dub 2017

Tak já jsem asi jediná,která to nechápe. Pokud se nechrání ani jeden z partnerů,nemůže se divit,že tato situace přijde a potom vzít nohy na ramena a dva dny se slečně/paní neozvat. To je chování dospělého chlapa? Co kdyby teď za ty dva dny potřebovala pomoct nebo cokoliv.. sama vím,že to není sranda,kór ty začátky. Minimálně měl přijít a hned to začít řešit. Pro tyto případy já pochopení nemám. Nikdo neříká,že ho to nemůže zaskočit,ale beze slova zmizet a nedat o sobě vědět je zbabělost. Ty se drž a držím pěsti,ať to dobře dopadne!!

kulistice
7. dub 2017

@monikaa_p napadlo mě úplně to samé...taky tuto reakci nechápu a nepřijde mi zodpovědná....ale každý reaguje jinak, takže nemůže člověk na dálku říci, co je adekvátní pro daného člověka...hlavní je, aby se k tomu pak postavil jako chlap a přezval tu zodpovědnost 🙂

jancisek81
7. dub 2017

Hlavní je miminko! Jde to i bez chlapa.Moje maminka mě měla taky bez táty.V tomhle období je krásné dělit se o to příjemné a mít podporu, když je mamince zle .Roste ve vás nový život, spousta žen takové štěstí nemá. Jestli o ten malý zázrak nemá zájem, je to vůl a škoda to není ! Nebo to musí strávit. Každopádně alimenty platit bude ,malé je jeho a třeba na Vás čeká štěstí někde jinde.Držím palce, aby to dobře dopadlo.Těhotenství je opravdu jiný stav, i emočně.

alenqa
autor
7. dub 2017

Dekuju vsem za odpovedi a za podporu,i kdyz to vypada,ze nezodpovednost zvitezila nad rozumem.Vcera jsem dostala zpravu,ze je to hranice za kterou jit nemuze a ze strasne trpi,a jak me miluje a ze nevi co vic rict.Takze je to vic nez jasny.

vineta
7. dub 2017

@alenqa To je divný.. a to jste spolu měli normální, oficiální vztah? Taková reakce mi totiž přijde fakt úplně ujetá, zvlášť v tomhle věku, tak bych spíš tipla, že nemá dořešenou minulost..nicméně za tou hranicí, ať už to znamená cokoliv, už jaksi je..

somalicats
7. dub 2017

@alenqa Tak takovyho bych pekne kopla do zadele. Skoro v 50 letech nevi, k cemu vede nechraneny sex? Nicmene otcem bude, to, ze se mu do te role nechce, nic neznamena. Osobne bych ho za tenhle pristup pekne "vyzdimala", ma povinnost zivit dite i Tebe.

dolezalovalucie
7. dub 2017

@alenqa No to je ale sobec.Myslim,ze to zvladnete i bez nej,Mate aspoň sanci si najit nekoho kdo bude milovat vas ale i dite a nemyslet jen na sebe.Nekoho kdo nepraskne do bot když potrebujete oporu.No dite je jeho tak at plati.

wiinnii
7. dub 2017

@alenqa jak dlouho jste byli spolu? Má jiné děti z předchozího vztahu? Jeho reakce na tuto situaci je hrozná, ALE u chlapa celkem i očekávatelná (to ale záleží na mnoha okolnostech). Třeba se s touto situací potřebuje pouze sám vnitřně srovnat, což je pro nás ženy celkem nepochopitelné 😉. Zatím bych na tvojem místě asi nedělala definitivní závěry. Určitě to budete spolu probírat osobně, ať už dojdete k jakémukoli závěru. Tobě je 31 a je pochopitelné, že o to dítě stojíš!

lv
7. dub 2017

@alenqa no, to JE případ. Sdělit, že za hranicí je, 35let ví, jak vznikají děti.
Je mi moc líto, čím si procházíš.

kulistice
7. dub 2017

A přítel má nějakou rodinu nebo je svobodný? Jak dlouho jste spolu byli? A jaké ty důvody byly, když říkal, že to nejde? Možná se ve skoro 50 cítí na dítě už starý, on dítě chtěl nebo jste o tom mluvili jen že možná?

fallingstars
7. dub 2017

@alenqa Toho to slušně semlelo. Ono dokážu si představit, že je teď v panice, spousta chlapů to prostě potřebuje schroustat a přesto jsou pak dobří tátové...
Taky by mě zajímaly ty důvody, proč to teď nejde? Trochu mě i napadlo...není ženatej? Třea je to blbost...ale tak nějak by mi to sedělo...

vineta
7. dub 2017

@fallingstars Taky mě to napadlo, to bych ty hranice chápala (ale stále bych nechápala ten nechráněný styk)

fallingstars
7. dub 2017

@vineta Tak byl by to střelec, ale úplně bych se tomu taky nedivila, oni leckteří pak nepřemýšlí...

elvira
7. dub 2017

@alenqa no, taky mě napadlo, jestli není ženatý a nechce měnit zaběhnutý řád.

journals
7. dub 2017

A jak dlouho jste spolu? Neni v tomhle zakopan pes? Nemyslel si,ze to bude jen takove zpestreni programu? Nema jinde manzelku? Tohle by totiz fakt sedelo na jeho reakci - manzelka x milenka

@alenqa pokud přítel věděl, že se nechráníte a přesto teď takhle reaguje, tak to je hodně nezodpovědné a smutné jednání... nebo minimálně velmi nepromyšlené

právě kvůli takovým situacím je dobrá jasná domluva předem...

není ženatý, jak tu padlo?
nebo rozvedený a platící alimenty?

marcicek84
7. dub 2017

@alenqa - no asi bych se ho zeptala co teda očkává, že uděláš, když věděl, že dítě chceš, věděl, ža nejsi chráněná a přesto to do tebe vesele pumpoval a teď se tedy dekuje pomyslně pryč...
dítě je zodpovědnost, pokud on od něj dá pryč, pak se musíš rozhodnout ty sama co dál (zvládneš to sama s dítětem, nezvládneš, necháš si ho, nebo adopce?)

alenqa
autor
7. dub 2017

Takze jeste jednou vsem dekuju za nazory a podporu,nakonec se ukazal.Kdo tu psal o tom ze mu mam dat cas a netlacit na pilu a nevycitat,ze si to musi srovnat,meli jste pravdu a snad uz to je na dobre ceste.

rebe
7. dub 2017

Oni jsou v tomhle trochu jelita a skutečné dítě v břiše je něco víc než teoretické vědomí, že se to může stát. Můj muž se také nezačal radovat hned, spíš vypadal, že je mu to jedno. Dneska je z něj perfektní a milující táta. Držím palce 🙂

jancisek81
11. dub 2017

Hlavně at to dobře dopadne, každopádně špuntíkovi i Vám držím palce.

sisinka74
12. dub 2017

Můj manžel měl přes 40 a taky nechtěl slyšet o dítěti. Moc dobře si uvědomoval, co dítě obnáší. Vůbec jsem ho do ničeho netlačila, sice mě to nezanechávalo klidnou, ale dítěte jsem se vzdát nechtěla, to raději jeho. Nebyl ani na jednom UZ a téměř celé těhu byl chladný jako kámen. Dokonce jsem už byla jednou nohou odstěhovaná. Pak se to nějak samo změnilo. Známí se dozvěděli, že čekáme a mu to najednou bylo příjemné poslouchat jejich historky o dětech. A světe div se, začal se i těšit. Dokonce koupil barák, ať máme více místa. Dneska je to tatínek, který svou holčičku tak rozmazluje, že bych ho někdy zabila DDD Asi si uvědomil, že svět se vážně točí hlavně kolem dětí a bez nich je život prázdný, byť máš plno kamarádů, koníčků a aktivit.
Dej tomu čas. A netlač na něj.

hrasek15
12. dub 2017

Mému příteli je 45, má už 3 děti z předchozích dvou vztahů. O dítěti jsme mluvili, sám přišel s tím, že by si ho moc přál. Já byla ten typ, kdy si mimčo ráda pochovám, ale rychle vrátím. Věděl, že se nechráním a rozhodování bylo na něm. Když jsem příteli oznámila, že jsem těhotná, malém omdlel. První reakce byla snad až před měsícem, kdy malé začalo citelně kopat, pak šel na 2.sreening. Od té doby mám co dělat, abych mohla aspoň na záchod bez neho

hrasek15
12. dub 2017

Chtěla jsem tím říct, že to těm chlapům prostě trvá dlouho, než jim​to dojde. A čím starší, tím déle jim to sepne. Zasekl se mi telefon a nějak jsem dokázala odeslat komentář dřív, než jsem chtěla😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru