7 týdenní miminko a 3,5 letý kluk. Jak zvládnout rozvod?

mikulka
7. dub 2012

Ahoj holky, nedorozumění s mým manželem trvá delší dobu. Nyní ale vyvrcholilo a manžel mi včera řekl, že už se mnou nechce žít. Že už se nechce pokusit dát náš vztah dohromady, nechce zkusit ani poradnu atd. prostě konec.
Máme ani ne 7týdenní holčičku a tří a půl letého kluka.
Já v noci kojím, vstávám k mimi, jsem unavená a do toho se rozvádět?
Nevím, zda to zvládnu a neporazí mne poporodní deprese.
Manžel odjel na Velikonoce pryč, mluvit se mnou nechce a nebude, což je nejhorší, že si to nemůžeme vyříkat.
Řekl jen, že zatím bude pomáhat s dětmi.

Je hodně ovlivněný svým otcem, který mne nenávidí a popouzí ho proti mně.

Hodně jsem v našem vztahu zkazila já. Manžela jsem si nevážila, komandovala ho a srážela. Doma hodně pracovat a pomáhal, prý se cítil jako poskok a ne jako chlap.
Ale proč něco neřekl? Copak to jde mlčet a pak rovnou odejít? Nemám příležitost mu to říct. Teď bude tři dny s rodiči a ty mu nalejou takové věci do hlavy, že se bojím, s čím ještě přijde.

Jde mi o to, holčiny, jestli je možné to zvládnout tak brzo po porodu, při nevyspání, kojení a péči o dvě děti. - tedy zvládnout to bez následků Mám toho i tak dost a do toho teď rozvod? Moc se bojím, že to neustojím.
Nevím, co mám dělat.
Jeho rodiče mi volali, že jsem ho zničila a že je to konec.

Ale vinu přece nemá vždy jen jeden člověk, vždy oba. Manžel o mne nepečoval, není na sex, takže jsme spolu spávali 1x za půl roku, navíc má hormonální poruchu, takže jsem řešila různé jeho stavy. Není bez chyby.

Jak se řeší rozvod s miminkem, co peníze, jak to zvládnu? Mám mateřskou 5900Kč. Kdyby mi dával třeba další 3 tis., to se nedá zvládnout.
A psychika, jak to zvládnout?
Co děti, kluk ho miluje.

luznicarka
8. dub 2012

@mikulka Když to tak čtu kočí tak s takovou bych mu po velikonocích řekla jestli už žádost podal a pokud ne tak bych jí bejt tebou podala sama todle nemá cenu ani kvůli dětem. A malýmu to prostě v klidu vysvětli už toho hodně chápe mám kluka stejně starýho. Ale rozhodně vše plať tak aby si měla účtenky od všeho. S takovým chlapem, který uteče od dvou dětí a ještě se chová tak jak se chová bych nezůstala ani minutu právě už kvůli dětem ne. Navíc bude stejnej jednou jako jeho otec. A víš co je na tom nejhorší když sem to přečetla manželovi tak i on sám řekl že je todle hnus a chlap co to udělá si nezaslouží ani bejt táta. Děti ti jen tak prostě vzít nemůžou ani kdyby se oběsili a myslím že ani nebudou chtít jen se asi připrav ta tunu hnoje a hnusu a naschválů od nich a bejt tebou našla bych si nějakýho právníka. Fakt to neprodlužuj a až s nim budeš mluvit tak mu jen řekni že si o tom hodně přemejšlela a že se ti to rozleželo a vlstně má pravdu, že se prostě rozvedete, protže takovýho chlapa nechceš. Někdy pomáhá takovýdle nastavení zrcadla a když je trochu normální chlap tak otočí. Dokud po něm budeš chtít aby si promluvil tak si nebude chtít promluvit, ale když řekneš že ani ty už o to nestojíš a že to chceš rychle ukončit a položíš mu telefon tak třeba ho to trefí někdy ale ani to nepomůže bohužel ☹. Ty musíš vědít ejstli ho fakt chceš i přes to všechno a jestli ti za to stojí bojovat, ale já osobně si myslím, že on se nezmění a časem jen přidá na na tom zlým chování a proto bych s ním nezůstala.

mikulka
autor
8. dub 2012

@luznicarka To je dobrá strategie, díky 😉
Když o tom přemýšlím teď, když je pryč, myslím, že ta jeho zloba nejde přímo z něho, ale že mu někdo - asi jeho ptec - radí, co vše zlého mi provést.

Zároveň si ale říkám, proč to vzniklo, proč to najednou dělá. Když opominu to, že mne deptal i celé těhotentsví, které jsem musela proležet s předčasnými stahy a v den porodu dokonce vyhrožoval, že od nás odejde a mohla bych péokračovat.

Ale myslím si, že to, že se takto chová, je moje vina.
Kdybych byla na něj hodnější a chovala se já líp, nemohl by mi přece takto ubližovat?
Takže mám pocit, když o tom přemýšlím, že chyba byla od začátku u mně. Samozřejmě z důvodu nedostatku sexu, nepečoval o mě, nepohladil mne, nepochváli, neřekl, že mne má rád - víte, jak to ženská potřebuje slyšet a ubezpečit o tom.
Na tom základě jsem se jasi rozsypala, zatvrdla a začala být rázná a tvrdá. Ne vždy, ale často. No a on na ten popud začal taky.

Jenže HROZNÁ SRABÁRNA JE, ŽE ON S TÍM ZAČAL AŽ V DOBĚ MÉHO TĚHOTENSTVÍ A PO PORODU. V době, kdy já byla ráda, že jsem ráda a už jsem nemohla reagovat, bránit se.

Já třeba blila na procházce a on nic. Klouček za mnou přišel a maminko, co ti je. A muž, ten nic, nehnul brvou. Ani když jsem kolem něj chodila s předčasnýma stahama, ohnutá a v bolesti, nic.
Už asi proto, že se v něm ztratil cit. Přestal mne mít rád a přestalo mu na mě záležet.

Holky, má zítra přijet a jít s dětmi ven.
Chci mu říct, že na část venku půjde můj táta a my si promluvíme. Ne zatím o nás, ale o tom, jak to bude dál, jak si to představuje s námi v nejbližších dnech.¨
Ráda bych věděla, jak plánuje tu pomoc s dětmi. Taky, abych na to připravila kluka.

Když to shrnu, mám z manžela strach, co mi se svou rodinkou provedou, jestli mne tu nebude deptat a jestli se udržím v klidu. Taky se ale bojím, že tu s námi nebude vůbec a to klukovi zlomí srdce.
Jak to plánuje s penězi, to bych taky ráda věděla.
No a kvůli dětem se budu snažit, abychom spolu byli. Uvidíme ale, s čím přijde on. Bojím se, že naplánovali zlé věci a může přijít s něčím děsným.

Stve mne to, protože je ve mne velké napětí a děti to cítí.
Hlavně se bojím, a bych nepadla.

rydal
8. dub 2012

@mikulka Mikulko Tvuj muz jedna (at uz jsi k nemu byla tvrda atd.) uboze, sobecky a jako srab. Z toho, co pises je to opravdu psychopatologie a momentalne bych byt Tebou zacala pripravovat plan B. Prochazka a rozhovor zitra je skvely napad. Musite si promluvit a Ty se hlavne rozhodnout, jestli ho opravdu dal mas rada a chces s nim popr. dal zit. On mozna (podle Tvych prispevku mam pocit, ze on uz diskutovat nechce, jen to chce co nejpohodlneji vyresit) uz prijde s nejakym navrhem. Pokud neukaze aspon trochu vule rodinu a manzelstvi zachranit, tak necekej ani minutu a hledej dobreho pravnika a mysli na financni/ organizacni zajisteni odchodu. Byt Tebou bych si rozmyslela, jestli mu deti aktivne davat s sebou (v teto situaci by me neprekvapilo, kdyby si je jednou proste nechal u sebe doma..). Bud (treba i proto, aby Te ranil) je bude chtit mit v peci a nebo (mozna proto, ze neni biologicky otec) bude dal hrat svoji chladnou lhostejnou hru i k malemu. Pokud jsi byla hlavni osoba v peci o ne, je skoro 100% jistota, ze zustanou u Tebe. Ale jestli ma zle naseptavatele i pravnika v rodine, investuj do dobreho advokata. Jedine, co je skutecne na povazenou je Tvoje zivobyti-jak vyzijes s dvema detmi a pritom si aspon trochu uzijes ty krasne prvni roky zivota a materskou. Deti jsou nastesti male, takze je to tolik nerani. Chlapeckovi se to muze i pres detskeho psychologa vysvetlit, zejm. pokud mu manzel nezajem neprojevi otevrene. Pokud zitra neprijde s prosikem a v dobrem, je podle me velika sance, ze se to bude jen horsit (nedochazi mu nahodou i to, ze TE vlastne ma diky penezum v hrsti a dela mu to dobre?) Drzim palce!

mikulka
autor
8. dub 2012

@rydal On právě o kluka zájem má a veliký. Možná bojivat při nejmenším o střídavou péče, nevím.
Nevím, co nachystá a mám strach.
Mám velké nervy celé Velikonoce, furt lítám na wc a bojím se o mlíčko. Holky, držte mi palce, ať se s ním dá aspoň mluvit. Kluka, doufám, nevezme pryč, to by snad neudělal už kvůli němu. Jemu na něm hodně záleží. Doufám teda, že po dnech s rodiči a právníkem se to nezměnilo.

Jinak o mně všude říká, že jsem šílená.

luznicarka
8. dub 2012

@mikulka Víš co ve finále je to na tobě ale upřímě nežila bych s nim už ani vteřinu a sehnala si dobrýho rpávníka a jemu bych natvrdo řekla dobrá rozvod ano ale jen za těchto podmínek, děti budou v mé péči a dostanu od tebe na ně i na sebe měsíčně tolik a tolik pod to nejdu a za tokovejch podmínek ti to podepíšu okamžitě a bude sepsala bych to se svým právníkem a dala to jako podmínku rychlého rozvodu a ať si ho rodiče naloží do láku. Já bych s nim nezůstala ani kvůli dětem prostě ne on se nezmění a bude to jen horší začne bejt zákeřnej a časem se to dle mýho přenese i na děti. A děti to snáší špatně to mi věř můj otec mámu tloukl a do dneška si to pamatuju bylo to hrozný a nesu si to sebou celej život takže na mě je todle jako červenej hadr na bejka prostě todle ti za to nestojí. Si pěkná ženská a myslím že najdeš mnohem lepšího chlapa kterej si tě bude vážit a nebude se k tobě takhle chovat. Jako aby si si říkala, že za vše můžeš ty to mi přijde scestný dyť na vztah musí bejt dva a jestli on neuměl tě uspokojit tak zákonitě musel počítat s tím že se to vše pokazí a když se to začlo kazit tak o tom měl mluvit a když todle neumí tak to neni chlap pro rodinu 😉

takyja
8. dub 2012

@mikulka Měla bys navštívit co nejdříve (poté, co se rozhodneš a samozřejmě jen pokud rozhodnutí bude rozvod) orgán péče o dítě v místě bydliště (laicky "sociálka"). Jednak pomohou, poradí, jednak máš šanci získat jejich sympatie (ve smyslu: kdo přijde první, tomu věříme...).
Mohli by ti poradit právníka (např. nějaké sdružení, kde bezplatně pomáhají sepisovat návrhy), popř. bych ti doporučila, aby sis podala návrh na svěření obou dětí do péče s návrhem na to, aby otec hradil výživné.. Spolu s tímto návrhem, který ti obvykle pomohou sepsat na sociálce či na soudě (dle místa bydliště dětí), požádej soud, aby ti z důvodů nedostatku finančních prostředků (pokud si advokáta nemůžeš dovolit) ustanovil advokáta bezplatně. Sice si nebudeš moci vybírat, kdo to bude, ale je to lepší než úplně bez právníka...
Co se týká výživného pro tebe - soud ti ho přizná až nejdříve ode dne, kdy o něj požádáš (u dětí lze žádat zpětně), takže s tím případně neotálej, pokud ti manžel nebude dávat finance.

Je mi to líto, neumím si představit, že by mne manžel opustil de facto v šestinedělí... Zvaž, zda nevyhledat psychologa - kvůli sobě, máš toho teď hodně, tak abys to zvládla a mohl by ti pomoci, jak s vysvětlením pro děti, tak s ujasněním priorit. Hodně štěstí...

lvka
8. dub 2012

@mikulka mozno to vyznie ze sa mi "lahko hovori" ale ked som citala tvoj uvodny prispevok tak som si pomyslela ze by som nebola s tym muzom... Ked som docitala vsetky tvoje prispevky, som si tym viac ako ista... Presla by som si asi vsetkymi stadiami od zloby cez lutost a hnev ale nechcela by som ho, "netrapilo by ma ze ma nechava, skor sposob akym to robi - ziadna komunikacia, ziadne vysvetlenie, ziadna dohoda.. Myslim si ze uz sa rozhodol a jeho rozhodnutie je nemozne (alebo velmi dlhodobo problemove) zmenit. Je jedno aky ma dovod na odchod, je zodpovedny za dve male deti, za ich vyvoj, za ich zivot a hlavne za svojho syna ( dcerka nevie ake to je byt s ockom, trpiet tym v detstve zatial nebude), ale syn ... Mal sa s tebou chlapsky dohodnut co dalej, sadnut si s tebou k synovi, nejakym sposobom mu pomoct prekonat tuto situaciu, vysvetlit atd , ale nechal to cele na teba... On sa bude iba chodit hravat...
Pravdepodobne by som sa skontaktovala s detskym psychołogom a to co najskor. Kamaratka riesila nieco podobne a so starsim synom chodili k psychologicke... A tiez by som si premyslela ake chcem podmienky a co od manzela budem pozadovat - bude zrejme treba spravit najprv dohodu medzi vami kym nejako rozhodne sud....(ale aj to poznam iba z pocutia tak dufam ze nezavadzam). Nech ta nic neprekvapi - peniaze, stretavanie, ako casto, ako dlho, kde atd....
Aj ked je to velmi tazka zivotna situacia, z takeho "nezaujateho pohladu" si myslim ze ti nema byt za kym luto.. Takto o rok bude situacia uplne ina a najvacsie rany budu boliet menej, ak nie uplne
Drzim palce a vela stastia...;)

mikulka
autor
8. dub 2012

@takyja Děkuji za vysvětlení a podporu. A na sociálku mohu jít již teď, když ještě manžel nepožádal o rozvod? Už mi totiž dnes psal, že nebude financovat žádné mé výlohy, tak abych věděla, zda mohu žádat už teď....

@lvka Děkuji za krásný příspěvek plný podpory, moc pomohl, díky.
Máš vlastně pravdu, že on si to představuje tak, že přijde večer po práci a bude si s malým hrát a ostatní bude na mne. Celá domácnost a vše.

Víte čeho se, holky, bojím? Že se před ním zítra rozbrečím a na to on čeká, když říká, že jsem šílená a dovolí si na mně jen v době slabosti - v těhotenství, po porodu. Do té doby držel pusu a to říká, že žije 4 roky v šikaně a že je nešťastný. Proč něco neřekl, mohli jsme pracovat na vztahu, ale on to prostě rovnou utne a nechce se bavit.
Já jsem asi ještě takhle krátce po porodu mimo, protože si fakt dost říkám, že za vše můžu já, že jsem neudržela rodinu, že jsem mého muže zničila v tom, že jsem z něj udělala tvrdého až tak, že dokáže opustit sedmitýdenní miminko. Pak si říkám, že to přeháním, že to musí být jeho podlost a ne že jse to způsobila já.
Mele se to ve mně.

Holky, navíc mám nemocnou kočku, denně jí píchám antibiotika, nejedla, nepila, dávala jsme jí vodu stříkačkou a měla strach, že umře. V té době odešel. Teď už se kočka sebrala a žere, ale mám jí ráda, je se mnou 11 let. měla jsem ji ještě za svobodna. Porstě blbá situace na to, aby odešel. Ale nevidí v tom problém, bude přece chodit za dětmi a pomáhat s nimi. O malou zatím moc nejeví zájem, tak myslím, že s tou se zabývat nebude a bude si jen hrát s malým.

Díky,pomáháte mi strašně moc a myslete na mě zítra - pokud skutečně přijede. Ale už to řekl i klukovi, že se uvidí, tak snad ho nezklame. Jinak zatím jsem klukovi řekla, že táta je na chalupě u babičky a dědy. Jak dál se uvidí dle toho, s čím manžel přijde.

takyja
8. dub 2012

@mikulka Na sociálku si nejdeš žádat o peníze, jestli jsi to tak pochopila. Jdeš na "orgán péče o dítě", což je úřad, který tvým dětem bude dělat opatrovníka v řízení o péči o nezletilé, ve kterém soud rozhodne, kdo dostane děti do péče a kdo bude kolik platit výživné. Tam zajdi ve chvíli, kdy je jasné, že jdete cestou rozvodu. Přijdou se podívat na děti, jak se o ně staráš, jak bydlíte, prostě jak jsou zabezpečené, atd. Soudu o tom dají zprávu a budou také podporovat stanovisko tebe nebo manžela, prostě budou moci mluvit do toho, kdo bude mít děti u sebe a jaká má být výše výživného... Proto je důležité je "mít na své straně". Rozumíme si teď?

andinecka
8. dub 2012

@mikulka
je fajn, že kočičce je líp - já byla kdysi u léčitelky a ta mi řekla, že kočky stahují z lidí nemoci ( to jak píšeš o své kočičce) a berou je na sebe a pomáhají tak svým páníčkům.
.
Je to strašný, co píšeš, ale.. já zažila roky manželství kvůli dítěti a to mi nedávno řeklo, mami, proč jsi to tak dlouho vydržela, vždyt to bylo hrozný. Ve finále to bylo stejně strašný, my se o holku přetahovali a potíže trvají i 4 roky po rozvodu. Opravdu si sežeň nějakého právníka, protože ty jsi mužovi dala to nejcenější, co jsi mohla a on se ti takto odvděčuje.
Zítra na tebe myslím, zkus před ním nebrečet at nemá pocit výhry ( lehce se mi to píše, ale musí to být strašný)

mucu
8. dub 2012

Ahoj strašná situace achjo jak můžou bejt chlapi takový ....ani nebudu psát co..Mám tři děti a jak tu někdo psal že manžel si musí odpočinout a kdesi cosi a co jako my??? my nic?? Já osobně bych s takovým člověkem nebyla a manželství už jenom kvůli dětem nelepila je to blbost.....zítra bych ho vyslechla jak si co představuje a zabouchla bych za ním dveře 😉 😉 v týdnu bych oběhala úřady a podala žádost o rozvod čím dřív tím líp 😉 a tím že říká jak malího miluje ha to říká skoro každej chlap když si hraje na tvrďáka většinout si pro prcka párkrát dojde pak nebude čas bude si ho brát mín a míň a jednoho dne nepříjde vůbec...neříkám že to dělají všichni ale co si budem povídat je jich většina ..taky jsem slýchávala jaká jsem hysterka jsem blázen léčit bych se měla holku mi vezme protože nebudem mít co žrát a kdesi cosi a ted? už je to víc jak 10let co holku neviděl...Zítra držím palce at ti to dopadne jak si přeješ 😉

evaviki
8. dub 2012

@mikulka prec od neho.. este ma napada.. to, ze ti zatajil zavaznu chorobu pred manzelstvom je tusim porusenie zakona, nie?? resp. manzelstvo by sa dalo kvoli tomu anulovat (i ked teraz, ked mate dve deti "od darcu", tak by to asi uz bol problem).. urcite chod na socialku a najdi si pravnika.. drzim palecky..

sue
9. dub 2012

@mikulka hmm...a ak stretnutia s ním nezvládaš, tak si zavolaj k sebe niekoho, prečo by si pri tom mala byť sama? Kamarátka, mamina, niekto z príbuzných...

maminuska
9. dub 2012

@mucu 🙂 , ako keby som o sebe čítala.

camelinka
9. dub 2012

@mikulka moc na tebe myslim, zvladnes to, zenska opravdu dokaze zatnout zuby, kor kdyz jde jeste o deti. @mucu ma pravdu,navic nekteri chlapi sou ubozaci,kteri si musi zvysovat ego ponizovanim a zastrasovanim zen, v cemz je asi jeho otec prebornik 🙄 a tvuj muz by asi casem byl uplne stejny. Poradne si na socialce i u pravnika vsechno pozjistuj, protoze to sice nevim jiste,ale krome deti muzes myslim v urcitych pripadech pozadovat penize i pro sebe,ale to ti tam urcite nekdo poradi 😉 .
Radsi se priprav na tu "nejhorsi" moznost (pisu v uvozovkach,protoze zit bez takovyho despoty bude pro vas asi lepsi) a pak mu ukaz dvere. Nekde na vas vsechny ceka nekdo,kdo si vas bude vazit 😉 .Drzim pesti, dej vedet jak to u vas vypada 😉

halienka
9. dub 2012

@mikulka tiež ti držím dnes moc palčeky, nenechaj sa vystresovať a akýkoľvek nátlak alebo nejaké zlé vydieračské reči ber s nadhľadom a s tým vedomím, že sú to len pokusy nahnať ťa do kúta, proste ak mu ten otec dáva rozumy tak to bude možno na teba skúšať, ale ty sa nenechaj vykoľajiť. Ako píše @mucu v takýchto situáciách to veľa chlapov skúša. Aj keď si možno porobila vo vašom vzťahu chyby aj ty, aj tak ty nie si tá, čo práskla dvermi a nechala ho samého s dvoma maličkými deťmi chvíľu po pôrode. Za to sa môže hanbiť ako pes dakde v kúte a nie s teba robiť šialenú. Mysli na to 😉 🙂

misa84
9. dub 2012

@mikulka je mi hrozně líto, že tohle potkalo zrovna Vás, oblíbila jsem si Vás, když jste mi vždycky dokázala zvednout sebevědomí a náladu, když byl můj Vojtíšek nemocný a nepřibýval na váze. Souhlasím se vším, co už tady bylo řečeno, pryč od něj, i když to určitě bude těžké, ale vše zlé je pro něco dobré. Nebrala bych to jako konec ale jako začátek...Navíc vzory táhnou a tak, jak je Váš muž teď podobný povahově svému otci, byl by i jednou Váš syn jako jeho otec...Je mi strašně líto, že si tímhle děti musí projít, ale věřte, že Vaše vina to není. Držím Vám palce a budu na Vás myslet.

seb
9. dub 2012

@mikulka podle toho co tu čtu, tak tu sebeobviňování není na místě, spíš se mi zdá, že tě do této pozice dotlačili svými kecy rodiče tvého muže, pokud se "mužem" tedy dá tento ubožák nazvat. Přeci to není malé děcko a pokud jsi ho tedy sekýrovala, tak se mohl proti tomu postavit a ne utíkat si postěžovat k mamince a tatínkovi, jakej je to chudáček a dělat ti doma naschvaly jako nějakej malej smrad. Vzít ti děti si myslím nema šanci, a určitě ti musí zajistit stejnou úroveň živobytí jakou ma on, což ovsem samo muže zatajit výši přijmu apod, to mu jistě právník v rodině poradi všechny finty, ty mas nárok zdarma na právní rady od advokáta nebo právníka, zkus se někde na to poptat
Jestli se ho bojis (myslím psychicky) tak jak tu někdo psal už, bych si domu pozvala treba svou mámu, před ni si určitě nedovolí te nějak deptat
Držím palce at to zvládneš bez pláče a určitě se před nim neponizuj, jestli chce odejít, tak stejně odejde, a bude to tak pro všechny lepší, děti bych mu pujcovala dle domluvy, to zas bych naschvaly nedělala, malej bude stastnej a ty si odpocines

lvka
9. dub 2012

@mikulka moja mama mi vzdy hovorila ze ked chlap chce opustit zenu spravi to bez mihnutia oka... Zo dna na den, manzelke, detom, v chorobe, bez penazi...atd, proste ze nech si zapamatam ze to urobi bez problemov ked to urobit chce... Toto je zivy priklad :( netrap sa ak to len malicko ide... Hlavu hore, zeny su silne.... Mas deti 🙂 bud hrda na to ze toto dokazes - vychovat ich sama... Netrap sa kvoli muzovi ktory v krize zdupka a necha vsetko tak... Viem si predstavit ze to nie je lahke, ale naci by ti taky bol... :( drzim palce, snad to dnes dobre dopadne

eliss2
9. dub 2012

@mikulka Ahojky, držim pesti at to dnes dopadne co nejdyl. Doporučim ti jen nějakou literaturu, pro lepsi psychicke zvladnani.. hodně mi pohly knižky Zdenky Jordánové, a i představení na CD Jaroslava Duška Čtyři dohody... to je i na ulozto.cz ...

mikulka
autor
10. dub 2012

Ahoj holky, situace je taková, že manžel se do bytu již nikdy nechce vrátit ani sem vkročit.
Takže žádné pomáhání s dětmi, nene. Byl s nimi venku jednou a pak už nic.
Chce si kluka vzít někdy k rodičům na dopo, ale bojím se, aby ho nenesl. Začal říkat, že jsem nepříčetná a blázen, že se bojí nechávat děti se mnou atd. To je asi nějaká strategie k soudu.
Zatím se prý nechce rozvést, až bude po povinné rozluce půlo roku, pak ano.

Holky, kluk se na něj furt ptá, co mu mám říkat, už mu hodně chybí. Jsem jako ve snu. Až bude víc času, napíšu víc.

Jinak myslím, že možná někoho má, bydlí vedel v domě u rodičů a každý večer někam odjíždí.

Mám jít na sociálku už teď, i kdyý ještě nepodal žádost o rozvod?

germaine
10. dub 2012

@mikulka Tak koukám, že nastal obrat k horšímu, už je zřejmě rozhodnutý vás opustit, ať už je to z jeho hlavy, či ne...no budeš muset zmobilizovat všechny síly a začít se starat 😒 určitě to nebude vůbec jednoduché, ale musíš zatnout zuby a přežít! Já jsem tuhle situaci zažila v dětství s mámou, měla jsem ještě dvě starší ségry, ale ty už se tehdá staraly samy o sebe. U nás to bylo tak, že jsme s otcem byli nucené ještě s ním další tři roky bydlet a to byl popravdě řečeno očistec na zemi 😢 ale moje máma, moje zlatá máma mě v tom dokázala vychovat, postarat se o mě, jak nejlíp to šlo, sice jsem neměla všechno, ale vystudovala jsem a je ze mě slušný člověk a to samé uděláš ty pro svoje děti! Jak jsi psala, máš rodiče, věřím, že se budou snažit ti pomoct ze všech sil. Takže přeju pevné nervy a hlavně hodně síly, abys to všechno zvládla, jak psychicky, tak fyzicky i materiálně.

p.j.jacky
10. dub 2012

@mikulka ahoj som v podobnej situacii.Tiez muz na mna kyda spinu.Vraj ho chcem financne zrujnovat,som neznesitelna,robim mu naschvali,ublizujem dcerke a podobne reci.Moj muz ma milenku a vraj za vsetko mozem ja,lebo som neschopna,zla,vypocitava bla bla bla.Tiez byva u rodicov a chodi na sexosky k drahej dokonalej.
U teba si myslim ze je to to iste,az na to ze este nevies ,ze ma inu... ☹

petrunka01
11. dub 2012

@mikulka Mám z toho teď takový pocit,že někoho má a to už delší dobu a te´d se mu to všechno jen "hodí do krámu".Chápu,že se bojíš o děti,ale nemyslím,že by měl reálnou šanci ti je nadobro vzít.Maximálně střídavou péči a to jen u staršího syna a musel by dokazovat,že se o něj dokáže sám postarat.Snaží se tě jen psychicky zdeptat a je moc důležitý,aby se mu to nepovedlo a ty jsi skutečně nepůsobila tak,jak tě bude chtít vykreslit.
Synovi bych řekla něco v tom smyslu,že už s náma nebude tatínek bydlet,ale že ho má pořád rád a bude se s ním vídat.Je to asi slabota,ale nic jinýho mě nenapadá

januska191
11. dub 2012

@mikulka naozaj ti nezavidim tvoju situaciu a velmi velmi ti prajem, aby si bola silna.. hlavne kvoli detom. Pre syna je to este nove, ze tam nie je ocino, ale uvidis, casom si zvykne a uz sa nebude tolko pytat. Asi by som mu povedala pravdu, ze ocino uz nebude s vami byvat, ale ze ho ma stale rad a bude ho chodit navstevovat. Teraz mas sancu zacat zit odznova, vyuzi to, nenechaj sa nim deptat, mozno ti bude po par mesiacoch lepsie, ked si na to zvyknes. Zelam ti vela vela vela stastia, sily a energie, aby si to vsetko zvladla....

mucu
11. dub 2012

Hlavně se musíš hodit do pohody kvůli dětem vím lehko se říká hůř dělá 😉 neboj neunese a aby ti je vzal by musel mít pádnej důvod a ten nemá ..a vidíš povídá jakej seš blázen a kdesi cosi a za dětma byl jen jednou od tý doby kdyby to byla pravda tak je s dětma pořád ..má jen silný keci a skutek utek..já osobně byl podala žádost o rozvod však v dnešní době to na soudech dlouho trvá a na sociálku bych taky zašla čím dřív tím líp 😉 já čekala na soud kvůli alimentům rok!! Synkovi řekni pravdu že už se nemáte rádi a že tatínek bude ted bydlet jinde a bude za ním chodit a neboj je to určo chytrej klučina on si to v hlavičce přebere 😉

luznicarka
11. dub 2012

@mikulka Rozhodně na nic nečekej a udělej potřebná opatření zajid na sociálku ať vidí co a jak vysvětli stav věci a klidně řekni že máš podezření že má někoho bokem a že se bojíš aby neunesl syna. Podala bych sama žádost o rozvod jak radí @mucu . Čím dřív to začneš řešit tím líp pro tebe. Je to šílený ale je to tak když budeš čekat až se on rozhoupe tak tě může pořád deptat a nervovat a on je toho bohužel schopný 😒

berenika39
11. dub 2012

@mikulka ahoj, nejdří ti upřímně přeji, aby ses z toho vysekala se ctí, jde to, nebude to lehké, ale výsledek bude dobrý.
Nevím, jaké máš možnosti, koho máš kolem sebe, na své straně, ale možná bych našla někoho, komu důvěřuješ, kdo je chytrý ( ježiš prosím ne že ty bys nebyla!!!) , a s ním(ní) celou tou cestou prošla. Kamarád,ka, příbuzný....někdo, komu budeš moct kdykoliv zavolat, požádat o pomoc (dojít někam na úřad, něco vyřídit, vytelefonovat, kdo se v tom trochu orientuje...je to pro tebe ted náročné, a pokud se v začátku udělá chyba, strašně špatně se to napravuje. A to vůbec neznamená, že bys něco ty zvorala, ale prostě těch zákonů, pravidel a tak je tolik, že je nejsou schopné někdy reprodukovat ani ty pracovnice na sociálce, všechno se mění. Jednak tě ten někdo bude podporovat psychicky, a jednak se budeš "mít kde zeptat", takový ostrov jistoty v té louži☹. Na jednu čerstvou mamču dvou malých dětí je toho moc. Najdeš?

dukie
12. dub 2012

@mikulka Když jsem tohle téma uviděla... a ještě k tomu, že jsi zakladatelkou Ty... nemohla jsem věřit. Vůbec nevím, co říct... situacím kolem rozchodu/rozvodu vůbec nerozumím, takže s žádnou užitečnou radou nemůžu přispět... ale moc na Tebe myslím. Drž se, děvče.

camelinka
12. dub 2012

@mikulka to me mrzi, ale aspon vis co a jak,muzes se na nej zdrave nastvat a zacit jednat. Vsechny pochybnosti (unos kluka,pomlouvani tveho psych.stavu atd) bych poresila na socialce a s pravnikem. Ted zavcas, at vi jaka si silna zena a ze si od nej uz nenechas nic libit.
Kvuli detem se proste musis zakousnout a zacit resit. Moc ti tu vsechny drzime palce a ikdyz si to vetsina z nas ani nedokazu predstavit, tak vime ze to zvladnes! Drz se a dej vedet
Jo a klukovi se to snaz nejak vklidu vysvetlit, na neco prijdes, zas tak maly uz neni a odvykne si od nej, uvidis.