7 týdenní miminko a 3,5 letý kluk. Jak zvládnout rozvod?

mikulka
7. dub 2012

Ahoj holky, nedorozumění s mým manželem trvá delší dobu. Nyní ale vyvrcholilo a manžel mi včera řekl, že už se mnou nechce žít. Že už se nechce pokusit dát náš vztah dohromady, nechce zkusit ani poradnu atd. prostě konec.
Máme ani ne 7týdenní holčičku a tří a půl letého kluka.
Já v noci kojím, vstávám k mimi, jsem unavená a do toho se rozvádět?
Nevím, zda to zvládnu a neporazí mne poporodní deprese.
Manžel odjel na Velikonoce pryč, mluvit se mnou nechce a nebude, což je nejhorší, že si to nemůžeme vyříkat.
Řekl jen, že zatím bude pomáhat s dětmi.

Je hodně ovlivněný svým otcem, který mne nenávidí a popouzí ho proti mně.

Hodně jsem v našem vztahu zkazila já. Manžela jsem si nevážila, komandovala ho a srážela. Doma hodně pracovat a pomáhal, prý se cítil jako poskok a ne jako chlap.
Ale proč něco neřekl? Copak to jde mlčet a pak rovnou odejít? Nemám příležitost mu to říct. Teď bude tři dny s rodiči a ty mu nalejou takové věci do hlavy, že se bojím, s čím ještě přijde.

Jde mi o to, holčiny, jestli je možné to zvládnout tak brzo po porodu, při nevyspání, kojení a péči o dvě děti. - tedy zvládnout to bez následků Mám toho i tak dost a do toho teď rozvod? Moc se bojím, že to neustojím.
Nevím, co mám dělat.
Jeho rodiče mi volali, že jsem ho zničila a že je to konec.

Ale vinu přece nemá vždy jen jeden člověk, vždy oba. Manžel o mne nepečoval, není na sex, takže jsme spolu spávali 1x za půl roku, navíc má hormonální poruchu, takže jsem řešila různé jeho stavy. Není bez chyby.

Jak se řeší rozvod s miminkem, co peníze, jak to zvládnu? Mám mateřskou 5900Kč. Kdyby mi dával třeba další 3 tis., to se nedá zvládnout.
A psychika, jak to zvládnout?
Co děti, kluk ho miluje.

bettynka222
12. dub 2012

@mikulka ahoj, je mi veľmi ľúto čím prechádzaš ☹ podľa mňa ti určite bude lepšie bez neho. A čo robit aby si to fyzicky aj psychicky zvládla? presne to, čo písala @berenika39 ale podľa mňa by ti navyše mala prísť pomáhať mama - ak pracuje, nech si vezme čo najdlhsiu dovolenku. v šestonedelí su ženy vplyvom hormónov veľmi precitlivené ajkeď sa im nič nedeje - teba psychicky vydiera manžel, si sama na malých...slobodné mamičky jedného dieťaťa sú koľkokrat "zrelé na psychiatriu" (starať sa o dieťa nie je ľahké, že 😅 ) a ich ani zo dňa na deň nikto neopustil, vedeli že dieťa budú vychovávať samé... Nejde mi to úplne dobre vysvetliť, ale chápeš čo chcem povedať? Ty si potrebuješ v prvom rade oddýchnuť, nesmieš sa dostať na pokraj tvojich fyzických síl, lebo sa mu bude ľahšie dariť zdeptať ťa ☹
Veľa síl prajem, aby sa tvoj život čo najskôr dostal normálnych koľají 😵

mikulka
autor
15. dub 2012

Ahoj holky, je už skorojisté, že náš ke kroku, který udělal manžel, ho přinutili jeho rodiče. Jenže to víte, pokud je to takový měkký člověk, který se nechá přemluvit k tako velké věci, co s ním v životě?
Zatím se ke mně chová odtažitě, chladně, povýšeně, ale s dětmi byl venku a vidím, že kluk mu chybí.
Jemu zase chybí táta a velice tím trpí.
Jak dlouho bude trvat, než si kluk aspoň trochu zvykne na to, že táta tady nebydlí???

camelinka
15. dub 2012

@mikulka Bude to znit blbe ale ve finale budes rada ze je manzel pryc. Protoze pokud se v tyhle situaci nechal prinutit k takovehle velke veci, tak je to clovek bez vlastniho nazoru a casem by se cimdal vic podobal svemu otci. Az si to vsechno srovnas a vse kolem se uklidni,najdes si s detmi nejaky novy rezim a zacnete fungovat odznova bez nej, tak vam bude lip, ikdyz ted to vypada bezvychodne.
Docela bych i verila, ze casem se mu to rozlezi v hlave a bude se chtit vratit a moc doufam ze v ty dobe uz budete spokojeni s nekym,kdo vam snese modry z nebe 😉 .
Kluk si na to zvykne, deti sou gumovy vic nez si myslime,nasi se rozvedli kdyz mi byly 3 a s mamkou sme to zvladly.

sayast
15. dub 2012

@mikulka mikulko, moc me to mrzi co te potkalo ☹
k tvemu muzi nemam slov, je to zbabelec! a myslim ze rozvodem jen ziskas! ale na to prijdes az casem 😉

jinak ja jsem taky rozvedena, ma dcera byla mladsi, byl ji rok a pul. ex si ji ted bere kazdy druhy vikend v mesici. dcera to bere perfektne. deti jsou tvarne a berou to tak jak to je. je jasny ze se obcas zepta, ale pak uz mu to prijde normalni. jde jen o prekonani par tydnu. vydrz.
co se tyce toho co bys mela delat. ja osobne bych hned zitra zasla na POD a podala navrh na svereni deti do tve pece a vymereni vyzivneho. jak uz tu zaznelo, i me na socialce bylo receno, ze se vetsinou prihlizi k tomu kdo prijde a poda jako prvni! takze bych necekala..

myslim ze jsem kdysi pochytila ze jsi zdr. sestricka? nepletu se? ja jsem taky, je to vyborne povolani na privydelani k materske. ja jsem v roce a ctvrt julky (jeste jsem kojila) zacala chodit na vypomoc. nevypadla jsem aspon z prace a penize se hodili. tak pokud bys pak mela hlidani, tak je to dobra moznost si prilepsit.

posilam moc sil, nerada na tohle obdobi vzpominam, nemeli jsme klidny rozvod.
drz se a mysli hlavne na deti..
P.S. podpora rodiny je zaklad uspechu 🙂. pomuzou ti.

berenika39
15. dub 2012

@mikulka malý si zvykne, uvidíš, důležité je, aby pochopil, jak se věci mají, aby nebyl zmatený a pokud možno jeho pohled na tu situaci nebyl negativní - můžeš mu říct - pozitivně - že ted prostě bude jeho milovaný táta sice bydlet jinde, ale má ho rád, bude se s ním vídat a nic se nemění na tom vztahu - jen nebudete bydlet spolu. jakmile se zajedete do nějkého svého režimu bez táty, bude to dobrý, děti žijí okamžikem, nedomýšlí tolik, nekoukají do budoucnosti.
vím, že je to jiná situace - ale nám ted "zmizel" z bytu (zahnízdil s přítelkyní) velký bráška, s petou jsou jedna ruka, byli na sebe zvyklí den co den, vstávali spolu a četli před spaním....petrovi to bylo moc divné, kde je, proč tu není, ptal se, denně. ale když pobral, kde michal je, tak to vzal. trvalo to asi dva týdny. táta je trochu jiná situace, ale píšu ti to, aby ses nebála, malý to pochopí.

mikulka
autor
16. dub 2012

Holky, díky. A jak s emám zbavit pocitu viny, že jsem jeho odchod zavinila já, že jsem asi byla poslední rok špatná manželka a že mou vinou ztratily děti tátu? Jednou mi to vyčtou, Je to hrozný pocit. Prostě se cítím vina.

luznicarka
16. dub 2012

@mikulka a čim že je manžel slaboch co se nechá lehko svou rodinou ovlivnit ?! Tak za to asi těžko můžeš ty ne. Todle si vůbec nepřipouštěj děti si o tátovi udělají obrázek sami jednou a určitě ti ještě poděkují že si s ním nezůstala. Už si byla na sociálce ? Řeš ty důležité věci a ne to že si viná tím že manžel od tebe a dětí odešel protože si špatná manželka to je kravina a jestli si to o tobě někdo myslí tak je to blb. Hele to já bych už musela bejt rozvedená tak 2 roky 😀 😀 😀 😀 😀 fakt to mi věř. Důležitá je doma komunikace a ta u Vás nebyla a ne tvojí vinou ale manželovou on se neuměl ozvat a říct todle se mi nelíbí. TY ZA NIC NEMŮŽEŠ NEJSI TÍM VINA JASNÝ !!!!!!!!!!!!! Nemůžeš si to dovolit se timdle trápit a zabejvat zhroutíš se z toho a to je to na co oni čekaj . PRosím přestaň na to myslet takhle kvůli dětem ano 😉

mikulka
autor
17. dub 2012

@berenika39 Díky moc, to jsi mne povzbudila. U6 je to lepší, řekla bych. Ale zítra jdu stejně za dětským psychologem poradit se. Když malý přijde od táty, chová se hrozně, je úplně vykolejený. Taky si začal cucat palec- Ach jo.

@luznicarka Ty jsi úžasná! Moc jsi mne povzbudila. Dnes už si říkám, že to snad nemůže být jen moje vina. Opravdu měl říct, že se mu moje jednání s ním nelíbí a ne mlčet, vykonávat a pak se sbalit.
Na sociálku jsem jen volala. S manželem teď sepiseujeme u právníka dohodu o dětech a financích. On chce platit byt, na kluka dávat 3 tis.,na holku 2 tis. Já mám necelých 6 tis. Tak s emi zdá málo vyžít s necelýma 11 tis. na všechno... Co myslíte? Ale zase nebudu platit byt.

Možná že někoho má, kluka včera ani dnes nechtěli vidět, auto před domem neměl (bydlí u rodičů hned vedle v domě). I to může být ten důvod.

Jinak dnes k němu cítím spíš vztek. O vík. mi řekl, že je teď maximálně spokojený, že je šťastný. TO mě prostě nas... Kdo by nebyl. Ze dne na den se zbavil zodpovědnosti, úkolů a povinností. Nemusí nic, jen si 2x do týdne na hodinu užije kluka- Je to hnus.

mikulka
autor
17. dub 2012

Jo a jeho matka, kterou jsem potkala, mi řekla:konečně je můj syn po letch zase šťastný a u nás je tak spokojený.
Kdyby to byla dobrá máma, nakope mu zadek a pošle ho zpět k rodině, ne?

petrunka01
18. dub 2012

@mikulka je a bude to těžký..ale za čas se ukáže,je je to jenom dobře,že s ním nejsi.Když se dospělej svéprávnej člověk nechá zblbnout rodiči,tak není něco v pořádku.
A rozhodně není chyba jen na tvé straně.Partnerství je o komunikaci.Když mu něco vadí,má to řešit a ne se tvářit,jako,že dobrý a pak zmizet.Taky jsem se už dozvěděla,že jenom prudím a nic mi není dobrý...ale aspoň se pohádáme a oba s tím něco děláme-já zase neprudím jen tak,je pár věcí,co můžu opakovat donekonečna a stále žádná změna..

berenika39
18. dub 2012

@mikulka Výčitky ti teď vůbec nepomůžou, navíc si myslím, že nejsou na místě. Takoví chlapi prostě jsou - maminka je víc než manželka a nikdy se to nezmění. S takovým by to lepší nebylo. Jen pro povzbuzení - takový byl můj první manžel - odešla jsem od něj, když bylo malému 2r3m a bylo to to nejlepší, co jsem udělala. Tchyně byla příčinou rozvodu a oni dodnes žijou spolu - jen sami dva, babče je přes osmdesát, jemu 52, leží doma na gauči, komanduje mámu, ta se smeká, nakupuje, vaří, a on je na ní hrubý, vulgární a neurvalý. (máme společné přátele, vím, jak to tam chodí poměrně objektivě). Byla jsem tenkrát mladá a nezkušená, myslela si, že se tohle dá přeprat, že ho změním, ale kdepak. podobně by to asi bylo u vás, tohle je nemoc - opičí láska, patologická láska, která brání mužům odpoutat se od maminek. Nemusíš myslím litovat, zvládneš to líp.

motylek
18. dub 2012

@mikulka Přestaň se užírat nečím, co jsi stejně nemohla ovlivnit, jeho rodiče jsou neuvěřitelní a nemůžu pochopit, že se takto někdo může chovat. Nemám ani ve svém slovníku výraz, kterým bych je nazvala. Tvůj muž je ubohej a nechutnej a buď šťastná, že to vlastně vyřešil za tebe. Stejně bxs ho po pár letech hnala sviňským krokem. S klukem to bude chvilku složitý, ale děti jsou ohebný a rychle si zvyknou na změnu. Jen je fakt, že bych měla strach ho k tatínkovi pouštět (mmch ani to jejich ,,pravý,, tatínek není), bůh ví, co mu budou valit do hlavy. No ale to vyřeší až soud. žadala bych o styk pouze v mé přítomnosti nebo žádný. Buď ráda, že je pryč, začneš zase konečně pořádně žít. Držím palce, ať to zvládneš, bude to těžký,ale pak se ti hrozně uleví 😉

mikulka
autor
27. črc 2012

AHoj holky, kdo jste sledovaly, co se dělo, je to už jasné. Manžel odešel kvůli jiné ženě, měl ji už v mém těhotenství. Už u ní bydlí. Na mně je zlý, hnusný a o děti nemá zájem. Což je možná dobře. Vyhrožuje, že z nás vytříská miliony! Je to hnus.

evaviki
29. črc 2012

@mikulka ze z vas vytrieska miliony? a nezaujem o deti?? 😀D debil.. uprimne gratulujem, ze si sa takeho chlapa zbavila..

mikulka
autor
29. črc 2012

@evaviki Jenže mám z něho strach, když je tak zlý a má peníze na dobrého právníka, bůh ví, co na nás ušije....

evaviki
29. črc 2012

@mikulka odkladaj si sms, nahravaj si ho (hlavne tajne, aby o tom nevedel..), chod na socialku, aby ti poradili ako postupovat (budu mat zdokumentovane, co sa deje), ak sa s nim musis stretnut, tak iba v pritomnosti tretej osoby.. a ak sa naozaj bojis, je lepsie ist na policiu a aj k psychologovi (aby bolo jasne, ze si nevymyslas).. asi blba otazka,ale za co chce tie miliony?? to si nejaka extra bohata? alebo ma pocit, ze si mu ublizila?? nechapem..

mikulka
autor
30. črc 2012

@evaviki CHce peníze za rekonstrukci bytu. Byt byl sice zrekonstruovaný, ale ještě jsme ho vylepšovali. P"jčovali nám na to jeho rodiče a taky jsme si brali úvěr, chce to vrátit a ještě další věci, které zatím nechce prozradit.

evaviki
30. črc 2012

@mikulka tak to ma myslím smolu.. Ak ste to mali ako manželia, patrí to do bezpodieloveho vlastnictva.. Moze po tebe čast požadovat, ale nie vsetko.. Neviem aky mate velký byt, ale možnost bude předat ho a vyplatit z polky, připadne jeden z vás vyplatí druhého.. Ale to rozhodne sud, urcite je na to nejaka lehota, hlavně ak si na mateřský.. (bratranec takto dostává Exmanzelku z bytu, ktorý bol před manželstvím na něho uz pěkných par rokov.. ) Fakt si na něho zhromazduj,co mozes, vsetko ti při rozvode pomůže..

tera87
31. črc 2012

@mikulka kočko je mi to moc líto a můžu tti říct že kdybych ho znala a potkala tak mu snad nabiju hubu!
Ale niočeho se neboj boží mlýny melou ...v dobré se to obrátí a ty budeš zase štastná 🙂 uvidíš 🙂
držim pěsti at to zvládneš co nejlépe 🙂