Alimenty. Má syn (12) nárok na víc než 3000 Kč?

zzz111
22. bře 2012

Od roku 2007 beru na syna - nyní 12let alimenty 2700kč - byla to dohoda. nyní bych si měla zažádat asi o zvýšení. S ex jsem se domluvila na 3000 bez soudu. Bude to tak od června. Má plat asi 22000, z 2.manž. dceru. Sice pronajímá byt - vím že za pokoj bere 6000, má 3pokojáč. Ale toto by nikdy nikde nepřiznal. Kolik berete vy? myslíte, že 3000 je akorát nebo by měl syn nárok na víc?

zamilovany
23. bře 2012

ja se s manzelem rozvadim mame spolu 2 leteho syna a plati na maleho 3000kc.nevim kolik bys chtela uz 3000 je slusna cena a kde kdo muze zavidet

lenka5731
23. bře 2012

Chtela bych rozhodne vic. 3000 v tomto veku ditete s takovymi prijmy otce je malo. Idealni by bylo, aby ho tvuj pravnik u soudu podusil kvuli prijmu z pronajmu.. zalezi na mnoha okolnostech, ale tak jak to pises bych chtela nejmene 4500. Vzdyt jake mas vydaje na syna? Na jidlo, obleceni, boty, skolni potreby atd? Prispiva otec mimo vyzivne? Stara se o nej?

michamicha
23. bře 2012

no asi záleží jestli ten příjem z pronájmu přiznává ke zdanění, pokud ne a s podnájemníkem nemá uzavřenous smlouvu, ale dávají si to jen tak na ruku, tak mu nikdo nic nedokáže 😖 jinak můj manžel platí na 11-letého syna z 1.manželství 3000,-Kč plus když je potřeba tak dá vždycky něco navíc na školní pomůcky, kroužky, atd. 😉

bocinka
23. bře 2012

Můj táta na mě do dvaceti platil 1 300 Kč.... Myslím si - i ze zkušeností okolí - že tři tisíce je dost a pokud je to bez tahanic a hádek, tak bych to brala jako bonus.... 😉

lenka5731
23. bře 2012

Teda holky, vas vsechny bych chtela jako byvale manzelky 🙂🙂

neu.sona
24. bře 2012

@zzz111 Manžel platil na prvního syna 4000,- měsíčně. A horko těžko jsme to zvládali, ještě, když mu vzali z platu od ledna 5 tisíc. Naštěstí ex je rozumná, bohatě se vdala a je s ní domluva, takže pro nás plus.
Teď záleží, jak moc dobře spolu vycházíte. Jestli dobře, nelámala bych to přes soud a právníky, dobré vztahy by to mohlo zkazit. Jestli Ti dává 3000,- a ještě mu něco koupí a má ho na víkendy, tak mi to přijde ok a v pohodě.

zzz111
autor
24. bře 2012

@lenka5731 posílá mu měsíčně na účet 100 a stavebko 500 , ale to má u něj. Ale snad ho platí.

zzz111
autor
24. bře 2012

@bocinka taky si myslím. Podnájem nepřizná.

zzz111
autor
24. bře 2012

@neu.sona Bere si ho jen párkrát v měsíci na půlden. Jinak v ten den ho někdy bere do kina. Ale když jsou narozky, většinou koupí co mu řeknu.

neu.sona
24. bře 2012

@zzz111 Tak můj názor je, že bych to neřešila. Přijde mi, že Ti na něj posílá dost a ještě když mu sem tam něco zaplatí a posílá peníze na účet a stavebko. Ale asi bych to tak viděla já. Záleží, co ty a jak jsi na tom finančně.

mamkamarketa
24. bře 2012

@zzz111 3000,- neni tolik,ale zase pokud klukovi neco plati ''bokem'' (stavebko,krouzky..) tak jak pise @neu.sona nechala bych to byt. muzete se zbytecne (teoreticky) rozhadat a to by nebylo idealni 😒

rkatka
24. bře 2012

@zzz111 Myslím že je to ok hlavně že platí. Dcera má 11 let a ex neplatí několik let. Má platit 2000 Kč. To že tvůj ex platí můžu jen závidět

pelenka
24. bře 2012

Ahoj, trošku jsem se v tom pohybovala, takže ti odpovím takhle: z platu 22000 se dvěma vyživovacíma povinnostma je strop pro jedno dítě 4400 Kč - to je suma pro dítě v 18ti, takže pro mladší je částka poměrně nižší, náklady nad rámec se také berou v potaz, o dobrých vztazích a možnosti dohody nemluvě, takže za mne je to také OK.)

mucu
24. bře 2012

Taky bych řekla ,že je to ok 🙂 nehledě na to ,že ex platí stavebko ,koupí co je potřeba 😉 můj bejvalej si dceru nebere ,na nic nepřispívá ,nic nekupuje dceři bude 14náct a platí 1750kč a to ještě držkoval ,že je hodně 😠

zzz111
autor
25. bře 2012

@rkatka neplatí? to je nejhorší varianta. Naštěstí se dá s tím mým ex domluvit - v rámci možností. Platí 2700 a bez soudu začčně platit ty 3000. Takže aspon to půjde lehce. A dá se s tím něco dělat když neplatí?

zzz111
autor
25. bře 2012

@mucu tak to můžu být ráda že budu mít na něj ty 3000.

rkatka
25. bře 2012

@zzz111 šla jsem jednou za půl roku podat tretní oznámení že neplati udělali bu bu bu a zaplatil pak už nic tak jsem to dala k exekutorovi. Ted mi nezbívá jen čekat co se bude dít.

mucu
25. bře 2012

jj to buď ráda 😉 a je super ,že se s ex i domluvíš ,to se cení..S mojim ex není domluva žádná ,všechno musím řešit přes soud...Když jsem chtěla dceři změnit jméno byl jako nepříčetnej domluva žádná jméno povolit nechtěl ,ale na adopci by přistoupil jenom aby platit nemusel 😠

zzz111
autor
25. bře 2012

@rkatka tak to je mazec. Ale ted by to mohlo jítt rychle, ne? Aspon drýím pěsti, aby to tak bylo a vrátilo se ti to.

smudlinka10
25. bře 2012

Ahoj,
nedávno jsem probírala zrovna tento problém a dala bych si pozor na vymáhání alimentů exekucí. Pokud by se dlužníkovi něco stalo, dluhy automaticky připadají jeho zletilým dětem a oni můžou dopadnout tak, že si nakonec ty alimenty budou splácet za otce 😅 Je to postavené na hlavu, na exekuci bych přistoupila až bych vyzkoušela všechny možné varianty

xkacatkox
25. bře 2012

@smudlinka10 musím souhlasit, takto dopadla moje kamarádka, otec se zadlužil a ona aby jí nesebrali barák tak musela splácet alimenty které na ni dlužil