Alimenty na dítě z 1. vztahu a nová vyživovací povinnost

sestrickajanulka
27. lis 2013

Hezký den. Zajímalo by mě, jak je to s úpravou výše alimentů, pokud vznikne nová vyživovací povinnost. Přítel má z 1. manželství 14tiletého syna, platit na něho musel 2500 kč i když příjem měl značně snížený kvůli insolvenci (takže dostal cca 8 tisíc a z toho ještě 2500 poslal na alimentech), ale nechtěl do toho nějak vrtat, aby mu to neohrozilo tu insolvenci nebo aby bývalá nedělala problémy. Jenže teď čekáme spolu dítě, po Novém roce se chceme i vzít, takže pokud budu potom s dítětem doma, bude mít přítel vlastně o dvě vyživovací povinnosti navíc. Insolvence mu ale po Novém roce končí. Má si zažádat o úpravu výše výživného? Myslíte, že se mu to sníží nebo ne? Podotýkám, že jeho bývalá je vdaná a s jejím manželem mají několikanásobný příjem než my.

aneta0707
27. lis 2013

manzel platil 5000 na dve deti. narodila se karolina a potom gabina (+ja) a nejenze mu slusne rekla, ze si nemel dalsi dite delat, ale ze mu to muze i zvysit... a to prosim nemel prijmy kvuli urazu patere ktery se mu stal az kdyz sem byla tehotna. mel veskerou zdravotni dokumentaci a stejne to neuznali. tot nase soudy
bude to zalezet na tom, jakou soudkyni/soudce dostane, prijmy jeho bejvaly a novyho chlapa nehrajou zadnou roli

blahova_andrea
27. lis 2013

co jsem tak slyšela, tak fakt záleží na soudci, co je to za člověka a jak se vyspí. kolikrát nechají chlapovi fakt jen ŽM a jeho nový život je nezajímá. přítel má s ex alimenty na dohodu, takže další dvě vyživovací povinnosti se neřešily. ale docela by mě to taky zajímalo, protože občas vyhrožuje s tím, že si zažádá o zvýšení. to, že my pobíráme sociální dávky a ona si našla zazobaného milence asi nikdo řešit nebude ☹

kaculka46
27. lis 2013

To,že spolu v takovéto situaci čekáte dítě je vaše věc a váš problém. Moc nechápu proč by měl kvůli tomu soud ubírat staršímu dítěti.

lesanka845
27. lis 2013

Suhlasim s @kaculka46, ak idete do vztahu s chlapmi, ktori uz maju vyzivovaciu povinnost, musite s tym ratat a necakat, ze sa jej zbavi len preto ze porodite dieta. Nemam nic proti tomu, aby si chlapi so zavazkami zkladali nove rodiny, ale nech sa o ne aj dokazu postarat a nie vyplakavat, ze musia prispeivat na deti z predosleho vztahu. Tie deti za nic nemozu.

j.a.n.i
27. lis 2013

@kaculka46 No, třeba protože když se narodí další dítě do rodiny, tak se tím taky životní úroveň toho prvního dítěte sníží... tak proč by to mělo být v tomhle případě jiné.
A jinak opravdu záleží na soudci, pokud bylo výživné vysoké, tak může dojít i ke snížení, ale zase 2500,- na 14 letého mi nepřijde, že by bylo něco ke snižování.

anushka111
27. lis 2013

Pokud se mu zruší insolevnce, spíš by mu je mohly zvýšit, a pokud se mu insolevence skutečně zruší, nechápu proč jeho dítě z prvního manželství chcete připravit i o tak vcelku nízkou částku, kterou mu má otec odvádět naalimentech 😖

leni78
27. lis 2013

Ať požádá o snizení. Je pravda, ze se u něj změnily poměry, coz je důvod pro žádost o zvýšení, nebo snížení alimentu. Hodně se o tom teď mluví. Že chlapi maji kolikrát větší alimenty, nez příjem. Bohužel u me je opačný případ. Soudkyně byvalymu nadrzuje a ja jsem ta zlá. Po porodu budu opet žádat o zvýšení. U posledního soudu me soudkyně rekla, ze mam asi peněz dost, kdyz jsem opet těhotná. Budu na ni dávat stížnost. Takže se ničeho nebojte, a zadejte o snížení. Z něčeho zit musíte. Maminka dítěte se s tím bude muset poprat. Blbý, ale další krk bude mít taky hlad.

kaculka46
27. lis 2013

@j.a.n.i
Děti si pořizuji,když vím že na to mám a ne že druhýmu budu chtít urvat. Mám děti tři to by se tomu prvnímu snížila úroveň už dvakrát,takto to opravdu nefunguje. Holt je potřeba přitlačit jinde a ne přemýšlet tomu od ex seberu aby moje mělo víc.
@leni78 Ne že maminka se musí poprat,tatínek udělal,tak se musí mrsknout aby je uživil.

j.a.n.i
27. lis 2013

@kaculka46 Ale snížila nebo se vám tak výrazně zvýšili příjmy mezi prvním a třetím dítkem?

kaculka46
27. lis 2013

@j.a.n.i Ne jen mám zodpovědnýho a pracovitýho chlapa který umí úměrně tomu zvýšit pracovní nasazení aby pokryl potřeby nás všech.A to není žádné "výrazné zvýšení příjmů".Jen se spoléháme sami na sebe a v tom je ten rozdíl. Jednoduchá rovnice pořídím si dítě postarám se. Nekalkuluju že seberu dítěti od ex,abych zůstala u tématu.

superkousky
27. lis 2013

@sestrickajanulka
Platit na 14ti letého kluka 2500,-Kč a ještě uvažovat o snížení, tak to je opravdu mazec.
Bych se u toho soudu hanbou propadla.

Proč si teda nevezmete kluka do péče?
Nebudete muset platit alimenty žádné a vsadím se,že vám EXka ráda dá i tisíce tři 😀.

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@superkousky Platí na něho 2500 už asi od jeho 7mi let. A neznáte podrobnosti. Ex nechala příteli dluhy s dohodou, že ho nebude dřít na alimentech - nakonec platíme i její dluhy i alimenty, o to jde.

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@kaculka45 Hlavně, že když jeho bývalá čekala druhé s jiným chlapem a požádala si o zvýšení alimentů se slovy ,,že jí to teďka nevychází" tak jí to odklepli. Trošku jednostranná spravedlnost, nemyslíte?

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@kaculka46 Nezlobte se, ale vůbec neznáte poměry. Tatínek sice udělal, ale bývalá mu potom zdrhla s jiným a nic ji nezajímalo, ještě nám nechala její dluhy. Takže nechápu proč bysme jí měli pořád horemdolem cpát. Už spolu 9 let nejsou a on stále splácí! A ještě z 8 tisíc co mu zůstane jí 2500 kč dá - o to jde. A že klukovi kupuje i věci, dárky, potřeby do školy a o prázdninách je u nás celé 2 měsíce a alimenty jí stejně pošlem. Takže nebojte se, ona se opravdu špatně nemá 🙂 A kromě toho, ona si chtěla zařídit nový život a odešla, tak proč by na to měl přítel celý život doplácet - copak on nemá právo založit si novou rodinu?

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

Jinak, nechte to být, šlo mi o to diskutovat k věci a ne se vozit po někom, koho ani neznáte a nevíte podrobnosti. Jinak samozřejmě si nepořizujeme dítě proto, abysme ,,obrali to starší", ale tady jde o to, že to starší z těch peněz stejně nic nemá, maminka si dle vlastních slov nechala zvýšit alimenty nejdřív proto, že si pořídila druhé dítě s jiným a nevycházela potom s pěnezi a podruhé proto, že potřebovali udělat nová okna. Že její muž vydělává 40 tisíc a mému kvůli jejím dluhům zůstane 5500 je asi vedlejší. Víte, nemusí být chlap vždycky ten hajz, kterej utekl od rodiny a bývalá chudinka, která je na tom špatně, u nás to tak opravdu není. A @kaculka46 já mám taky zodpovědnýho a pracovitýho chlapa, za celý život nebyl ani den na ÚP, dře se jak kůň aby zaplatil něco, na čem měla značný podíl jeho bývalá, dluhy nechal přepsat na sebe s dohodou, že to zaplatí, ale ona ho po tu dobu nebude dřít z kůže a řeknu vám že asi není takovej lenoch, když za 5 let splatil 300 tisíc 🙂

leni78
28. lis 2013

@kaculka46 Jo holcicko 🙂, taky jsem byla takhle naivní. 🙂 To neber prosím ode mr zle, spíš v dobrém. On je totiž život nespravedlivej. A hodně. Co ja jsem si u soudu vyslechla, co to jako po otci dítěte chci, aby přispíval na velmi drahou zdravotní péči na syna...ja se klidně mohu zadluzit, abych synovi doprala péči, ne otec nad rámec alimentu nekoupí ani pero do školy, natož boty, nebo kolo, ani na zdravotní tábor nepřispěje a to si sedí na nemovitostech a v padesáti je věčný student. Prostě pohoda dzez. Hlavně ze si vybojoval prázdniny, vánoce, vše. Hodny tatínek. Ja se o své děti umím postarat a vždy postaram. Děláme pro to s přítelem maximum, a kdyby přítel odešel od rodiny, zase se o ne postaram. Ale to mi nezabrání, abych nezadala při změně poměru o zvýšení alimentu. To, že mi soudkyně ošklivě zhanela moje rostoucí bříško, místo aby otci nejstaršího syna dala najevo, ze i kdyz platí alimenty, je eticky žádoucí, aby se zajímal o syna v rámci narazovych nutných a vysokých finančních výdajů, častých, radši poplivala moje planovane těhotenství, i kdyz ja vždy a vše do koruny platila sama. To jsou řádově desetitisíce jen za to zdravicko. Takže spravedlnost není. Chlap muže byt skvělý a úžasný a po rozchodu utrum. Proto radim zakladatelce, aby to chlap zkusil, proc ma byt zase ona tou, která bude bez dítěte ? Byvalka se bude muset starat. Tak jako se musím starat ja. Je to tak. Chlapi delaj děti, a my ženy to ale musime táhnout. Tak to je.

j.a.n.i
28. lis 2013

@kaculka46 Takže ty jako chceš tvrdit, že když bude mít rodina plácnu příjem 40000,-, tak že může to samé pořídit jednomu dítěti jako třem? Nemůže, prostě peníze, které má, musí rozdělit na aktivity 3 dětí místo na aktivity jednoho... ano, netvrdím, že se všechny 3 nemohou mít dobře, ale prostě jejich životní úroveň (i když od určitého příjmu spíše ta teoretická) se sníží.

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@leni78 Váš případ je ale úplně něco jiného. Je mi moc líto, že to takhle musíte táhnout sama a že je syn navíc nemocný. U nás je to ale zcela jinak, jak už jsem psala. Dítě tehdy chtěli oba, neudělal ho jen on. A že jí bylo tehdy 19 a potřebovala honem shánět další chlapy zatímco dítě dávala prarodičům, když on byl v práci, to taky nebylo v pořádku. Nakonec se rozvedli, protože to nikam nevedlo a ona se sbalila a odešla víc jak 100 km daleko i s klukem, tam si nabrnkla dalšího chlapa a s ním si pořídila dítě... Nerozumím tomu, když si pořídila dítě s jiným, proč na to tehdy musel doplácet přítel a proč on má být pořád bitý za její nezodpovědnost - nestačí, že za ni platí dluhy, že mu nezůstalo lautr nic z vybavení domácnosti co si spolu pořídili, že i přes dohodu platí alimenty a kdykoliv je třeba posílá ještě peníze nad rámec, protože kluk každou chvíli někde něco rozbije nebo provede. Když ho k nám pošle na 2 měsíce prázdnin, pošle ho nemocnýho a nedá mu ani základní věci, my pak lítáme po nemocnicích a sháníme věci jako pyžamo, trenky, kartáček na zuby, ručník nebo hřeben a jí to nepřijde ani trošku divný, že klukovi na tak dalekou cestu nedá základní věci osobní potřeby a už vůbec ji netankuje, že ho posílá s horečkama. Ale pořád ona bude ta chudinka a my budeme ti špatní, protože ona je ta rozvedená manželka. Chápu, že spoustu žen se cítí zle, protože u nich to bylo naopak tak, že od nich chlap odešel za jinou, ale můj přítel byl celé roky sám a poznali jsme se až 6 let po jejich rozvodu, on nikam neutekl, to ona se rozhodla, že chce ještě něco zažít... Proto stále nerozumím tomu, proč on by měl všechno za ni platit, posílat klukovi dárky a peníze na kredit a další věci a ona není schopna ho ani naučit, že by mohl popřát tatínkovi k narozeninám nebo odpovědět babičce na pozdrav. A proč on by měl být ten obětní beránek a po zbytek života živořit, když měl tehdy smůlu a žena se zbláznila, proč on by neměl mít právo mít pohodovou rodinu a milující ženu - jenom proto, že ta první si toho všeho nevážila?

leni78
28. lis 2013

@sestrickajanulka Však ja vam fandím 🙂 psala jsem to 🙂

leni78
28. lis 2013

@sestrickajanulka máte pravdu v tom, ze kolikrát lidi ze sebe dělají chudáka a všichni jsou na jejich straně. Jsem pro spravedlnost, proto to podejte. Záleží pak na soudci. Ja mam na soudkyni smůlu.

superkousky
28. lis 2013

@sestrickajanulka
Ty taky neznáš podrobnosti,bo si ho potkala až za 6let a jen oni dva vědí,jak to doopravdy bylo 😝 .

Ty toho jeho kluka asi moc nemusíš,viď?
Platit se Vám nechce,vychovávat (vzít si ho k sobě taky ne) – viz.diskuse: Manžel chce vzít domů nevlastní dítě. Co mám dělat?
Tak co takhle chlapce „vodstřelit“ ?
Je úplně jedno,kdo a kam utekl.Na výchově a výživě se mají podílet OBA rodiče a pokud s tím máš problém /což evidentně máš/,tak sis měla nabrnknout bezdětný model 😉.

Nojo no – EXka je příšerná mrcha a NEXTka je svatá 😀 .

lesanka845
28. lis 2013

@sestrickajanulka ak mas slusneho a zodpovedneho chlapa, tak sa musis zmierit s tym, ze sa aj nadalej bude zodpovedne starat o syna z predosleho vztahu. A moze ta to len tesit, ze sa raz rovnako zodpovedne postara o dieta, ktore sa Vam narodi. A zbytocne riesis jeho byvalu, ci uz bola taka lebo onaka, to ti neprislucha hodnotit, ty si s nimi nezila, len si tym zbytocne ublizujes.

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@superkousky Náhodou znám, jsme z jedné obce 😝 Kluka mám ráda, jenom se mi nelíbí jeho pubertální projevy, což je myslím jasné. Nechápu proč bysme ho jako měli vychovávat, když jeho matka nám nechala statisícové dluhy. A nepřišla jsem se sem hádat ani napadat ani nikomu nic vysvětlovat, takže s takovým jednáním se z dovolením rozloučíme 😉

sestrickajanulka
autor
28. lis 2013

@lesanka845 Já ji neřeším, jen jsem tady paní chtěla vysvětlit něco, co stejně nepochopila 😀 Jinak mně nejde ani v nejmenším o to, aby se o dítě nestaral a neplatil na něho, ale o to, že pokud za někoho zaplatím 300 tisíc, mám taky právo žít a ne mu cpát donekonečna. To, že jsem s nimi nežila je pravda, ale vím o tom všem docela hodně, bydleli kousek od nás a ještě dnes si vrabci na střeše cvrlikají...proč asi ex odešla radši tak daleko že... Vůbec tady nejde o zřeknutí se povinnosti platit, ale o to, že každý máme stejná práva a i my máme právo normálně žít. Jinak nemám strach, že by se nepostaral, stará se i o svého syna, i o staré rodiče. Ale samozřejmě, někdo tady bude neustále urážet, aniž by ty dotyčné znal. Děkuji za zprávu a přeji Vám hezký den.

kaculka46
28. lis 2013

@sestrickajanulka
Mé poslední vyjádření.Založila jsi diskuzi.Pár z nás se vyjádřilo.To že máme některé jiný názor na věc není žádné napadání a už tě tu vůbec nikdo neurážel! Pominu velké rozpory v tvých příspévcích,ale příště si dej do názvu oponentní názory nevkládat prosím. Nikdo tě neurážel jen jsme některé bohužel měly jiný názor a s tím ty máš asi problém.

anushka111
28. lis 2013

Za blbost se platí - tím myslím, pokud dluh udělali oba společně, neměl si ho nechat přepsat na sebe, nebo to snad bylo jinak? To, že jste z jedné obce, neznamená přece, že jsi stála u nich v pokoji, když tyhle problémy vznikaly a o ni je ne/řešily. A je opravdu zvláštní, jak o jeho synovi mluvíš. Z toho co jsi psala, evidentně nesnášíš jeho bývalou ženu,, no budiž, to mi nepřísluší soudit, ale nemusí to odnášet přece syn 😖

erika_dvorackova
29. lis 2013

Taky jsem sem zabrousila, protože moje sestra má zrovna podobný problém jako zakladatelka. Co ale nechápu je, proč ji tady všichni tak odsuzujete. Já teda nikde nevidím že by psala o tom že nemá syna svého přítele ráda. Nebo jeho bývalou. Prostě jenom popsala jejich situaci a vy protože jste možná právě v opačné situaci se do ní hned navážíte. Taky si myslím, že když spolu už několik let žijí tak něco o tom ví. Asi musela taky číst rozsudky od soudu a další věci, asi o tom ví víc než vy tady. No potom co tady čtu se až bojím popsat problém sestry. @kaculka46 kde vidíte rozpory v tom co sestrickajanulka píše? Dost by mě to zajímalo než popíšu náš problém.

kaculka46
29. lis 2013

@erika_dvorackova
Tak třeba v tom, že JIM ex nechala dluhy, pak píše že je rozvedený šest let a ona s ním je tři roky tak jaký jim?A že nepsala že ho nemá ráda? přečti si diskuzi na kterou tu odkazuje superkousky .Psát,že si nedoveze kartáček a ručník? Oni nemají ručníky? A kartáček by snad mohl mít vlastí u nich aspoň takový model znám já když tam dítě jezdí..To je jedno já už to nehodlám komentovat. A znovu říkám, nemám pocit že by se do ní někdo navážel, zkrátka odlišný názor, znáte ten termín?Prostě pokud chcete pohodový život nezatížený minulostí partnera musíte hledat chlapa bez manželské minulosti. V opačném případě počítat a umět se vyrovnat s prudící ex.

erika_dvorackova
29. lis 2013

@kaculka46 Tak je asi jasné že se na jejich splácení musí teď podílet oba ne? Když spolu žijí a tímpádem určitě tím trpí oba a nejen ten muž, prostě celá jejich domácnost. Když má muž insolvenci, asi těžko může platit třeba nájem apod. a tímpádem to musí všechno táhnout ta žena. V tomhle vám teda vůbec nerozumím, promiňte. Kdyby měl váš muž dluhy brala byste to že jsou jenom jeho nebo byste se mu snažila pomoct? A taky myslím psala že syna vezli do nemocnice hned po příjezdu, že bydlí daleko a ona ho poslala už nemocného, já v tom teda nic divného nevidím. Asi nejde o ručník ale o princip ne? Jinak když k nim jezdí jednou nebo dvakrát do roka tak chápu že u nich nemá třeba ten kartáček - ten se přece často musí měnit a je to věc kterou má mít každý svou když jede daleko, nikdy nevíte co se po cestě stane. A já teda nevím ale to samé si myslím i o hřebenu Já když jezdila k babičce vždycky jsem měla svůj i když jsem k ní jezdila každý víkend, tím spíš když k nim jede jednou nebo dvakrát do roka. Asi těžko může mít u nich syn oblečení a podobné věci když k nim jezdí jednou za čas - už z důvodu hygieny nebo proto že roste a příště už by se do nich nevešel, např. ty trenky, pyžamo nebo papuče, ale to je přece jedno jak píšu jde asi spíš o princip že posílám syna na prázdniny a nedám mu základní věci. Jste opravdu zvláštní, přijde mi že hledáte chyby v něčem v čem ani nejsou. Jinak tu diskuzi jsem si četla a napište mi teda konkrétně co vám na tom přijde divné. Když je dítě v pubertě a chová se jak buran to by snad vadilo každému ne? Paní podle mě jenom chce aby se choval líp a přesně to na konci taky píše, že jí je to líto a že doufá že se to zase spraví, že dřív byl zlatíčko. Nikde teda nevidím že by ho neměla ráda, připadá mi spíš že je naštvaná na matku a to se asi není co divit když platí roky to na čem měla podíl ona a ne ta paní, které se to teď taky dotýká. A potom když syna vezmou na prázdniny a on je nevychovaný. To přece hned neznamená že ho nemá ráda. Někdy mi tu přijde že než abyste tu druhou vnímaly, hledáte na ní jenom chyby promiňte. Ale to je jedno, svůj dotaz jsem raději napsala do jiné diskuze, tady byste ho asi rozebraly do posledního nepodstatného detailu a než byste poradily hledaly byste jenom co je na mě nebo na sestře špatné.

superkousky
29. lis 2013

@rituska88 a @sestrickajanulka v jedné sobě 😀 .
Nikdo tě nenapadal,jen jsem napsala s @kaculka46 názor,který jsi nechtěla slyšet a který nemůžeš rozdýchat.

Na diskusi - Alimenty na manželovy děti, zajímá soud i můj příjem? si jako @rituska88 stěžuješ,že tě napadáme,že vlastně výživné nechceš snižovat a jiné diskusi (pod jiným nickem) píšeš - Myslíte, že se mu to sníží nebo ne? 😕

V další diskusi píšeš: Proč já, která jsem mladá, svobodná, bezdětná a těším se, že jednou budu mít vlastní pohodovou rodinu bych měla vychovávat dítě ženské, která chlapa celou dobu manželství podváděla, pak od něho utekla a ještě mu nechala dluhy, vymohla si vysoké alimenty, čímž už tak dost trpíme .....

Máš pravdu....Všichni tě jen napadají a přitom netuší,jak hrozné je,když si EXka vymůže VYSOKÉ alimenty a ještě ti strčí 2x do roka kluka 😒.
Je vidět,že děti nemáš a tudíž vůbec nevíš " vo co gou " ,jinak bys takovou hloupost nikdy nenapsala - částka 2500,-Kč opravdu vysoká není (pro 14ti letého hocha je spíš směšná)..
Moje kámoška má alimenty na syna (8let) 2700,-Kč a to má kluka ve střídavé péči - tak si to přeber 😉 .

Přeji hezký večer a mnoho sil pro vytváření nových profilů 😀.