Alimenty na dítě z 1. vztahu a nová vyživovací povinnost

sestrickajanulka
27. lis 2013

Hezký den. Zajímalo by mě, jak je to s úpravou výše alimentů, pokud vznikne nová vyživovací povinnost. Přítel má z 1. manželství 14tiletého syna, platit na něho musel 2500 kč i když příjem měl značně snížený kvůli insolvenci (takže dostal cca 8 tisíc a z toho ještě 2500 poslal na alimentech), ale nechtěl do toho nějak vrtat, aby mu to neohrozilo tu insolvenci nebo aby bývalá nedělala problémy. Jenže teď čekáme spolu dítě, po Novém roce se chceme i vzít, takže pokud budu potom s dítětem doma, bude mít přítel vlastně o dvě vyživovací povinnosti navíc. Insolvence mu ale po Novém roce končí. Má si zažádat o úpravu výše výživného? Myslíte, že se mu to sníží nebo ne? Podotýkám, že jeho bývalá je vdaná a s jejím manželem mají několikanásobný příjem než my.

rituska88
30. lis 2013

@superkousky Já teda nevím o tom, že bych měla víc profilů. Mám jen tenhle jeden, jelikož ten předchozí byl zrušen 🙂 Jak už jsem tu psala asi tisíckrát vůbec nejde o alimenty, ale o princip, že jsme za někoho zaplatili 300 tisíc korun - takže asi taková svině nebudu, nemyslíš? A taky jde o příjem rodiny - když někdo má 8 tisíc, těžko může dát třeba 5 tisíc dítěti, jehož matka vydělá 20 tisíc.. Asi taky má právo z něčeho žít. Ale s váma nemá cenu o něčem diskutovat. Nashledanou 😀

freete
12. únor 2016

@kaculka46 nějaká chytrá.

kaculka46
12. únor 2016

@freete Problém s jiným názorem? Je mi to fuk.

jirinka1989
30. říj 2016

@superkousky Asi tak.....2500 je tak pro prcka před školkou....při dnešních cenách a co toho takovej kluk sní......

marek009
3. dub 2019

@kaculka46 já to pochopil že nechce aby bylo staršímu ubráno ale spíš aby EX nechtěla navýšit alimenty. Já to pochopil že každé dítě by mělo mít srovnatelnou životní úroveň. Uvedu přiklad : Matka prvorozeneho ditete ma prijem 50.000 měsíčne. Otec má prijmy 30.000 mesicne a platí na díťe 4000 mesíčně. Je ve vztahu s partnerkou s kterou má další dítě. Nova partnerka má jen rodičovský přispevek ve vysi cca 10.000 mesicne. To znamena že otec po zaplacení alimentu musí zaobstarat dovedna 3 osoby za 36 tisic kdež to matka musí zaobstarat 2 osoby s castkou 54 tisic. Za těchto okolností mi přijde v rozporu se zájmem ditete (deti) aby soud přistoupil na návrh matky a ješte zvýšil životní úroveň jednoho dítete na úkor druhého. A to mi celkem reálne hrozi