Alimenty na manželovy děti, zajímá soud i můj příjem?

admin
20. zář 2012

Anonymní dotaz:

Ahoj, prosím o radu. Manželova bývalka žádá soudně o zvýšení alimentů (děti 9 a 12 let, aniž by se před tím pokusila o mimosoudní dohodu). Zajímá mě, jak bude soud probíhat? Žádný papír nám dosud nedošel, víme to jen od ní, že žádost podala. Bude se soud zajímat i o moje příjmy a výdaje, nebo jenom manželovy? Před dětmi jsem pracovala na plný úvazek s celkem slušným platem (podstatně vyšším než měl tehdy manžel), od r. 2010 jsem byla na MD/RD s prvním synkem, nyní jsem na MD s druhým synkem. S penězi vycházíme jen tak tak, na dovolené jsme nikde nebyli, téměř vše pro děti mám děděné a bazarové, opravujeme domeček, platíme půjčku na bydlení – to asi soud ale nezajímá.) Snad se nebude nic počítat z mé MD, protože ta byla krásná, ale už mi končí. Tak abychom potom alespoň zvládli poplatit půjčku a inkaso. Bývalka je teď opět vdaná (po rozvodu s mým mužem se znovu vdala, pak rozvedla a opět vdala), nyní má ještě třetí dítě se kterým je na RD. Pokud někdo máte zkušenost, na co se máme připravit, budu ráda.

Samozřejmě čekám, že se ozvou i maminky, co výživné na dítě dostávají, a budou mít pohled na situaci z druhé strany. Kdyby byla s dětma sama, tak neřeknu ani ň, ale ona je znova vdaná, má manžela a pořídili si další dítě…Můj manžel má ale taky novou rodinu, dvě maličké děti, takže podobná situace jako u nich. My taky nežijeme kdoví jak, jenže na rozdíl od nich alimenty platíme, ne dostáváme. Jinak samozřejmě když už manžel ty děti má, tak na ně hodlá dál platit, to je jasné, nám jde jen o to, z čeho se bude příjem počítat (jak dozadu), když mi mateřská cca 19tis. končí a dál budu brát jen cca 6900. Tak abychom měli aspoň na to nejnutnější. Ještě prosím, kdo je ochotný to tu napsat, kolik se průměrně platí výživné na dítě, které navštěvuje ZŠ. Díky všem, kdo dočetli až sem, za případné odpovědi.

spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
11. črc 2013

Velká škoda ,že my byla většina mých příspěvků smazána adminem kvůli údajnému porušení pravidel.Je ale logické že pokud se do člověka začne někdo navážet nebo mu snad začne říkat jak si vůbec může dovolit při svém platu myslet že by mohl mít ještě dalšího potomka tak že se začne bránit.Provokativní byl už první příspěvek od uživatelky superkousky kde provokuje tím jak napíše jsi chlap tak si dobře rozmysli než někde stáhneš kalhoty poté pokračovala přes to jaké jsou mé děti chudáci a že se musí léčit snad nějakými kořínky protože nemají na léky a pomalu nemají co do pusy ,neznají co je kolo,nebo dokonce neví co je dovolená a přitom nemá vůbec představu jak žijí.I to se dá brát jako provokování a tyto příspěvky admin nesmaže.Že by to bylo tím že se chlap ozve a nenechá se urážet,provokovat od ženy která s těmito názory a dál přilévá do ohně tím jak se vlastně málo starám a jaký jsem vlastně špatný otec.To se nebere jako provokování? Z obyčejného dotazu jsem byl najednou nejhorší chlap na světe aniž by mne kdokoliv ze zúčastněných znal a okamžitě se na mne začalo útočit.Abych to uzavřel.Když se dva lidi co mají spolu děti rozvedou neznamená to že chlap bude zajišťovat kompletní chod domácnosti po stránce finanční když už v ní nežije.Samozřejmě že se musí ať jeden či druhý starat.každý kdo se rozvádí musí počítat s tím ,že se jeho náklady na domácnost podstatně změní a ne čekat že řeknu chlapovi a on to zaplatí.Pokud chlap se snaží být i nadále dobrým tátou..děti pravidelně navštěvuje a věnuje se jim..dává jim vše co může (v alimentech polovinu výdajů co na děti dát může - druhou polovinu dává manželka)tak je proste dobrý otec.Pak jsou samozřejmě otci co radši nepracují,neplatí alimenty vůbec,o děti se prakticky nestarají a ty zrovna tak odsuzuji i já.Jen by si každá žena měla uvědomit že v případě že se rozvede život se ji změní nejen tím že bude bez partnera ale i tím že ji ubude financí a že ji bývalí manžel nebude financovat rozbitou lednici či pračku atd.Zrovna tak jako ona nebude financovat manželovi náklady na jeho jiný nový život.Tím bych celou debatu zde uzavřel protože počítám ,že se stejně opět dostanu pod ostrou kritiku některých žen.Nebudu už v této diskusi pokračovat.napsal jsem zde vše a věřím a i podle lajků a zpráv co mne přišli ,že nejsem v těchto názorech sám.

isoldaeva
11. črc 2013

Smazala jsem nakonec veškeré příspěvky ohledně ostré diskuze mezi rozvedeným mužem a dalšíma uživatelkama, které hájili názor ze strany ženy. Musím přiznat, že jsem měla mazat hned všechny příspěvky, nejenom některé, které obsahovali přímo urážlivá slova a havnlivá pojmenování na adresu druhé strany, ale nakonec jsem došla k tomu, že obsah dalších příspěvků provokují svým obsahem taktéž, i bez nadávek. Tímto se omlouvám uživatelovi spanda21, že to působilo dost diskriminačně a mohlo to působit, že jedna strana - jeden názor se upřednostňuje. Vím, že toto je dost choulostivá otázka a není obecně jednoznačná, vždy záleží na konkrétní situaci.

spada21
11. črc 2013

@isoldaeva Děkuji za nestranost.

superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrajurinova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
superkousky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
spada21
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
matitaa
18. črc 2013

ahojky, mám též dotaz jsem 6 let vdaná, můj manžel má z prvního manželství nezletilého syna(17let). Podotýkám, že jsem manžela poznala jako již několik let rozvedeného pána . Na syna platíme pravidelně alimenty a kdykoliv je potřeba pořídíme jiné potřebné věci -nad rámec alimentů,mám od začátku pěkný vztah se synem z manželovo prvního manželství a proto mi nedělá problém děcku něco pořídit, například zájezd ze školou do zahraničí v hodnotě 9000,kč který jsem na polovic platila já a napolovic můj manžel, naše finanční situace není právě skvělá a hodně jsme se uskrovnili ,bývalá se nepodílela, že prý na to nemá a syn z toho byl zklamán, protože neměl nikdy možnost jet k moři .Se svým nevlastním synem mám pěkný kamarádský vztah. Bývalá manželka mě nenávidí , aniž by mě někdy viděla nebo semnou mluvila,- v minulosti očkovala syna a myslí si že když má s mým manželem dítě má právo na všechno. Když byl můj manžel na vojně prožil tam jednu noc , po té noci se s ní nikdy neviděl až po 8 měsích ho našla její rodina a donutili ho si jí vzít, protože ona byla těhotná, oni spolu ani nechodili. Nebrali se z lásky.Chci se zeptat krom alimentů jsme povinni platit věci na víc,? Bývalá vzkázala po synovi (arogantním způsobem) že musíme zaplatit toto a ono a mě už dochází trpělivost. a z principu nechci vyhovět protože máme také své manželské věci a problémy a rozhodně kdykoliv tomu dítěti něco koupíme , jako v uvozovkách macecha se rozhodně nechovám a mám syna ráda ale nepotřebujeme aby nám to někdo nařizoval z titulu, že my musíme. Bývalá mého muže synovi nedává žádné kapesné a syn se stravuje z toho co uvaří jeho babička (žije po rozvodě jeho rodičů s matkou a babičkou) , rozvedli se když bylo synovi půl roku, nefungovalo to.....nebyla tam láska...bylo to donucené manželství z rozumu. Dokonce syn platí výdaje své matky ze svých alimentů... Bývalá mého muže má partnera, který s nimi žije. Synovi vše odpírá, je závislý na nás a maximálně mu něco koupí jeho babička. Nedávno se bývalá nechala slyšet že budeme platit všechny výdaje spojené se školou a že potřebuje i věci na sebe. Můj nevlastní syn chtěl po své mámě 200korun na osobní potřeby---200korun musel vrátit z výživného, které od nás dostal. Při jakékoliv návštěvě dávám synovi kapesné, protože od své mámy nemá nic a ještě mu není schopná mu ani uvařit. Když požádá svou matku, aby mu dala byt stovku odvětí, že si má jít za náma a má zkásnout nás. Co tomu říkáte???? Né vždy je chudák ta bývalá jak tady skoro všichni píšete.

matitaa
18. črc 2013

@spada21 zdravím četla jsem vaše přízpěvky, mohu Vás požádat koukněte se Vy na můj zajímá mě Váš názor . Děkuji. Mimochodem je pravdou a logické, že Vaše přítelkyně nemá s těmi dětmi nic společného a neměla by to jak píšete odnášet.... v tom souhlasím.......když bude chtít a bude mít pěkný vztah s dětmi proč by jim něco nekoupila, ne ? 🙂

spada21
18. črc 2013

Je to přesně tak jak píšete.Ač s dětmi nemá nic společného (má současná přítelkyně za nedlouhou manželka) tak se naopak dětem snaží dopřát..já sem psal pouze totiž dotaz jak by to bylo v případě že bych se třeba dostal já do finančních problémů v budoucnosti. Ale to je jedno.Nebudu to tady moc rozebírat,byl jsem tady několikrát napaden jak málo dávám a ze mé děti jsou chudáci.Je super že pokud můžete tak dětem dopřejete a máte super vztah se synem od manžela.Nicméně vracím se k dotazu co jste měla.Pokud váš manžel nemá v rozsudku napsáno že musí přispívat na mimořádné výdaje nemůže je po vás jeho ex chtít. v případě že to tam napsané má a dětem cokoliv dáváte a nebo mimořádně přispíváte doporučuji posílat vše přes účet a do poznámek napsat nač byli peníze poslané, Při popotahování u soudu by toto totiž bylo zohledněno že i přes řádně placené alimenty přispíváte i nad rámec.A druhá věc,píšete že manželova ex žije ve společné domácnosti s novým přítelem v tom případě platí to co tady říkali i mne.Ač to nejsou tedy jeho děti tak musí finančně přispívat (ač s tim já třeba nesouhlasím- finanční záležitosti ohledně dětí by podle mne měli řešit jen rodiče - ostatní osoby co nemají s dětmi nic společného by podle mne toto vůbec řešit neměli).Stejně tak jak chtějí peníze po vás protože máte v uvozovkách více peněz tak tedy rovněž manželova ex má další příjem v podobě svého přítele.

Abych ještě upřesnil vše proč jsem vůbec do diskuse přispěl..na jednu stranu stát zajímá že člověk již tedy nežije sám a partner co nemá s dětmi nic společného má na ně přispívat ale obráceně co když se stane to že přispívat nebude moct z důvodu např.nemoci,těhotenství(všichni víme jaká je mateřská) a již bude placení na alimentech navýšeno z důvodu větších příjmů.Bude zohledněno také tedy to že už si nemůžete dovolit platit více právě z důvodu výše uvedených? nebo to už nikoho nezajímá. Když to řeknu odlehčeně..cizí ženská plať na děti co nejsou tvoje ale nechtěj své vlastní protože pak by jsi už nemohla platit tolik na ty co tvé nejsou a chtěla by jsi peníze dávat svému- skoro to znamená že už by jsi pomalu člověk nemohl chtít pořídit rodinu s novou manželkou protože těch víc peněz co už mají musí dávat jinam než do své vlastní rodiny a svého dítěte. Trochu absurdní nemyslíte?Jako stylem my budem chodit na přesčasy..snažit se vydělávat víc aby pak někdo kdo třeba nemá ten zájem si finanční situaci nijak vylepšit přišel a řekl..heleď..jste teď dva tak dávejte víc..a ne že si pořídíte své vlastní děti to už by jste neměli tolik pro ty co mam s bývalým manželem. Přijde my to k smíchu a k pláči zároveň.

matitaa
18. črc 2013

souhlasím s Vámi v plném rozsahu. Před chvilkou jsem měla rozhovor s právníkem, který se zabývá rodinným právem.Ptala jsem se i na Vaší otázku a bylo mi řečeno, že pokud bývalá zažádá o zvýšení alimentů bude se posuzovat příjem domácnosti a výdaje domácnosti na určení výše alimentů.. záleží co a jak splácíte a je lepší mít s sebou právního zástupce, má to pro soud větší váhu. Vaše přítelkyně brzy již manželka nemá vyživovací povinnost vůči Vašim dětem a kdyby se stalo, že by jste přišel o zaměstnání, tak není povinna platit za Vás alimenty na děti. jestli Víte také jsem byla v roli ex...ale že bych byla taková zvolme slovo nepříjemná vůči bývalému partnerovi , to fakt ne. Je to o lidech a vzájemné úctě ke druhým. U nás je to o tom, že bývalka mého muže si je vědoma toho, že si mě manžel vzal z lásky, my jsme se poznali a za tři měsíce mě požádal o ruku, láska jako trám a že už jsme toho spolu překonali dost těžkého. Je to jen o prováděných schválnostech...... ze strany bývalé ženy. Nejsou všechny stejné, to je jasné. Záleží na konkrétním případu, někdy je v právu bývalá, někdy opačná strana řekněme... tak to chodí. to není jen toto. Jak jsem zmiňovala mám se synem pěkný vztah a skoro každou návštěvu posloucháme od syna stížnosti, že na nás jeho máma nenechá nit suchou že na nás nasazuje...že čekala deset let a on se oženil apodobně, ale ona má partnera který se od ní nechá živit i když si vydělává ten partner..proto nemá na to, aby vlastnímu dítěti dala stovku kapesného☹ ...bývalé vadí i to..že občas synovi zavolám..jak se mu daří...kdy zase přijede apodobně a náhodou byl syn doma...měl prázdniny a ona viděla..že mu volám a byla na něj nepříjemná...jak to že si takhle voláme...cituji: "ona ti takhle volá jo a co si řikáte...". Syn se mi hodně svěřuje i o svých láskách..problémech...nemá takový vztah se svou mámou. Kvůli financím nemůžeme mít s manželem dítě pomáhám mu umořovat hříchy z minulosti a tak tu lásku která ve mě tiká dávám synovi a beru ho tak jako by byl můj. Synovo matku respektuji, že je ..jsem slušná a tím to pro mne končí. Ale já jsem ta nejhorší....protože ona čekala deset let jestli náhodou si jí muj muž nevezme zpět.... Je to dlouhý příběh...

matitaa
18. črc 2013

@spada21 .. a ještě...pokud se dostanete Vy do finančních potíží vaše žena nemá vyživovací povinnost vůči vašim dětem. Soud vypočítá výživné z momentálního vašeho příjmu ale říkám je lepší mít právníka.....kdyby bylo akutní mohu poskytnout kontakt na toho mého určitě poradí - udělá dobrý skutek.

matitaa
18. črc 2013

@spada21 pokud se Vám sníží společný rozpočet tak naopak Vy můžete zažádat o snížení výživného ... . Můj názor je ten, že býfvalé manželky jsou si plně vědomi toho...že nová manželka dopřeje jejich dítěti nad rámec alimentů...... ale proč by z bývalého manžela nevyrazila ještě víc...když má tu možnost... je to jen schovávání za to...že to chce kvůli dobru dítěte. Tak když ze svých neseriozních pohnutek takto jedná ex partnerka...tak proč my bychom naopak nezažádali o snížení alimentů. když budu chtít ze srdce tomu dítěti cokoliv koupit tak mu to koupím a nějaká bývalka mi může být ukradená. když jsme mohli automaticky jsme synka brali na dovolené bylo to fajn. V ničem jsme to děcko nešidili. Nastal zvrat a řeknu na rovinu, že manžela dostihla minulost a má na platu exekuce bohužel stalo se... všechny výdaje včetně alimentů na syna hradím já a včetně výdajů na syna které jsou na víc... přesto že máme finanční potíže snažím se uspokojit potřeby dítěte. Ovšem namíchl mě vzkaz že mám zaplatit veškeré výdaje za školu at s tím počítám... a ona? ani synovi neuvaří ☹ Nemám na to popravdě a proto se ptám...jakou mám obranu...protože jak říkám co mohu zaplatím ...ale toto jsou výdaje na víc na které nemám. V soudním rozhodnutí jsou jen alimenty, nic jiného. Nebaví mě poslouchat nesmyslné vzkazy že jsou to jeho děti tak musí platit ..ona na to taky prý nemá tak musíme my.