Alimenty na manželovy děti, zajímá soud i můj příjem?

admin
20. zář 2012

Anonymní dotaz:

Ahoj, prosím o radu. Manželova bývalka žádá soudně o zvýšení alimentů (děti 9 a 12 let, aniž by se před tím pokusila o mimosoudní dohodu). Zajímá mě, jak bude soud probíhat? Žádný papír nám dosud nedošel, víme to jen od ní, že žádost podala. Bude se soud zajímat i o moje příjmy a výdaje, nebo jenom manželovy? Před dětmi jsem pracovala na plný úvazek s celkem slušným platem (podstatně vyšším než měl tehdy manžel), od r. 2010 jsem byla na MD/RD s prvním synkem, nyní jsem na MD s druhým synkem. S penězi vycházíme jen tak tak, na dovolené jsme nikde nebyli, téměř vše pro děti mám děděné a bazarové, opravujeme domeček, platíme půjčku na bydlení – to asi soud ale nezajímá.) Snad se nebude nic počítat z mé MD, protože ta byla krásná, ale už mi končí. Tak abychom potom alespoň zvládli poplatit půjčku a inkaso. Bývalka je teď opět vdaná (po rozvodu s mým mužem se znovu vdala, pak rozvedla a opět vdala), nyní má ještě třetí dítě se kterým je na RD. Pokud někdo máte zkušenost, na co se máme připravit, budu ráda.

Samozřejmě čekám, že se ozvou i maminky, co výživné na dítě dostávají, a budou mít pohled na situaci z druhé strany. Kdyby byla s dětma sama, tak neřeknu ani ň, ale ona je znova vdaná, má manžela a pořídili si další dítě…Můj manžel má ale taky novou rodinu, dvě maličké děti, takže podobná situace jako u nich. My taky nežijeme kdoví jak, jenže na rozdíl od nich alimenty platíme, ne dostáváme. Jinak samozřejmě když už manžel ty děti má, tak na ně hodlá dál platit, to je jasné, nám jde jen o to, z čeho se bude příjem počítat (jak dozadu), když mi mateřská cca 19tis. končí a dál budu brát jen cca 6900. Tak abychom měli aspoň na to nejnutnější. Ještě prosím, kdo je ochotný to tu napsat, kolik se průměrně platí výživné na dítě, které navštěvuje ZŠ. Díky všem, kdo dočetli až sem, za případné odpovědi.

spada21
24. kvě 2014

@brunetka11 veřejne? Ja nekde uvedl jeji jmeno? Nebo to kde bydli? Nebo nejaky naznak toho o koho se jedna? Bych rekl ze je to hodne anonymne...a to s tim privedenim dalsiho potomka na svet bylo jasne mysleno na.mne. Cela diskuse tady se tocila o tom ze dle mne neni spravne aby jakykoliv partner kvuly rozhodnuti soudu (soud totiz pocita oba platy ne jen muj) platil na pro nej cizi deti jen proto ze si jeden s partneru zazada s tim ze mame dva platy tak proc by sem nemel platit vic..vubec neresi ze ten druhhy plat je manzelky co s jejima detma nema nic spolecneho ale penize i od ni by vlastne chtela..Protoze my samozrejme dalsiho potomka chceme a v pripade ze by soud nejak zasadne zvedl alimenty na ukor manzelcina platu tak v pripade narozeni dalsiho ditete by jsme zazadali o snizeni aby byli na tom vsechny deti stejne..

petrajurinova
24. kvě 2014

@spada21 a na to i spousta lidí reagovala tak, že spravedlivé to není - aby i nová manželka/manžel "platil" na partnerovy děti z prvního manželství. Ale je to tak nastaveno v českých zákonech a běžný člověk s tím nic nenadělá.
Na druhou stranu, my jsme podnět k přepočítání a novému určení výše alimentů dávali na soud sami v okamžiku kdy mi (ženě která s ní biologicky nemá nic společného) výrazně stoupl příjem, s tím, že částka kterou měl manžel určenou od 2 let dcerky, kdy žil sám s nízkým příjmen (bylo to 700,-) byla hodně mimo toho co jsme skutečně posílali a chtěli jsme mít nějaký úřední podklad pro skutečnou částku. Výpočet jsme nechali na soudu a ten vzhledem k tomu, že podnět dával otec - plátce určil tu částku v nejnižší možné výši (takže stejně pořád posíláme víc než určil soud, aby na tom dcera byla podobně jako naše společné děti).
Takže ten podnět k novému určení výše výživného může přijít z obou stran (příjemce/plátce) a pokud soud uzná, že by na tom dítě/děti vyrůstající v nové rodině byly ztrátné, tak tu částku upraví tak, aby to bylo spravedlivější, ale pořád je tam ve hře taková ta tabulka s procenty z příjmu rodiny plátce.

Věk dítěte
Díl z platu připadající na výživné
0 - 5 let 9 - 13 %
6 - 9 let 11 - 15 %
10 – 14 let 14 - 18 %
15 - 17 let 17 - 21%
18 a více let 20 - 24%

ladkaspackova
24. kvě 2014

@petrajurinova důležité je jak ex dokáže s alimenty naložit. MŮžeš platit pořád víc a víc. Ale dítě na tom bude pořád stejně.

petrajurinova
24. kvě 2014

@ladkaspackova tak u nás jdou opravdu peníze na náklady pro dítě, to už je ověřené a prověřené

brunetka11
24. kvě 2014

@spada21 To si vážně myslíte, že když sem vkládáte fotky vašich dětí, že nikdo z jejich okolí na ně nenatrefí a nepošle ty informace dál?

spada21
24. kvě 2014

@brunetka11
Boze to jsou ale nesmysly..mne je uplne ukradeny kdo a co tu cte. Ja se nemam za co stydet ci schovavat..je my to ukradeny

petrajurinova
28. kvě 2014

@spada21 nechci znova rozvíjet diskuzi, jenom jsem narazila na dnešní článek, který potvrzuje, že náš rozpočet a náklady na děti jsou pro čechy průměrné a vůbec ne "nad poměry" jak jsem se dozvěděla od Vás.

http://www.novinky.cz/finance/337548-vetsina-ro...

spada21
28. kvě 2014

@petrajurinova nikdo neřikal ze naklady me zeny jsou nad pomery,ja rikal ze vy si zijete nad pomery..ze 90% rozvedenych premysli o tom za co utraci a kde nakupuje uplne jinak nez vy. Dnes sem se zasmal u TV kde rikali ze fotbalista repka neplati na sve deti..a kolik zen to ma stejne..a ja ze sveho obycejneho platu davam pravidelne..platim i veci navic a stejne mne tady x zen napadlo a dokonce meli tendenci rikat zda mam jeste dite mit ci nikoliv

brunetka11
30. kvě 2014

@spada21 Promiňte, ale přestože máme dle vašich představ nadprůměrné příjmy, velmi dobře zvažujeme, za co utrácíme a proč jsme ochotni investovat nějaké finance za věci, které třeba nejsou každému dostupné. Je to otázkou osobních priorit.
To, že někdo vydělává víc, ještě neznamená, že má potřebu kupovat nesmysly a jak říkáte - "žít si nad poměry".

petrajurinova
30. kvě 2014

@brunetka11 ono podle pána žije nad poměry v podstatě každý, kdo nepřepočítává desetkrát každou korunu a navíc podle posledního příspěvku to vypadá, že asi ani neumí pořádně číst. 😎

spada21
31. kvě 2014

@petrajurinova @brunetka11 si tady notujte jak chcete..poslední příspěvek jsem četl.teda krom toho odkazu..ten mne opravdu nezajímá.. a jak paní psala že přece její děti musí mít denně zmrzlinu..nebo že si neumí představit že by šla do zoo aniž by jste nakrmili zvířata a nebo že je skoro pod vaší uroven si namazat sebou housku atd atd.to podle mne nad pomery je...je to pořád dokola.. co si delate s penezi vy je vase vec..slyset o tom že veci ktere jak vy říkate jsou pro vas či vaše děti nutné slyset nechcete tak nevím co zde pořád chcete řešit..navíc vás se toto téma jak jsem se už dříve dočetl netýká (obě jste vdane a vy konkretne na zadne deti neplatite) . To co je pro Vás priorita je pro mne treba blbost a zbytecne utraceni penez..vy mate svuj nazor a ja take..proto budte rády že se máte dobře a nemusíte tyto běžné věci které řeší x rodíčů denně řešit.

petrajurinova
31. kvě 2014

@spada21 tak to jste opět četl špatně, jelikož já konkrétně s manželem na jeho dceru platím 😎 a několikrát jsem tady i rozepisovala kolik konkrétně a na co 😎 A kdybyste si důkladně přečetl ten odkaz, který byl v příspěvku stěžejní, zjistil byste, že Váše reakce byla zcela a naprosto mimo.

spada21
1. čer 2014

Vy konkrétně neplatíte ne? platí Váš manžel..ale to je jedno..já už nemám potřebu tady ať už s vámi nebo druhou paní o čemkoliv diskutovat. Diskuse se točí pořád dokola a dle mne je už dávno bezpředmětná. Proto tedy přestávám konkrétně na příspěvky od Vás či druhé paní reagovat..je to pro mne jen ztráta času.

petrajurinova
2. čer 2014

@spada21 kdyby platil jen manzel tak vzhledem k jeho platu by toho mlada nedostala ani polovinu.Vzhledem k tomu, ze muj prijem je vyssi nez jeho a castku alimentu jsme zvysovali po tom co muj prijem zasadne vzrostl, tak prakticky ty alimenty z velke casti platim ja.
A mate pravdu ze diskuze s vama je zbytecna, argumenty ignorujete, z prispevku ctete jen casti a jen porad dokola opakujete stejne blbiny.

spada21
2. čer 2014

@petrajurinova UZ NA ZAČÁTKU VAŠEHO VSTUPU DO DISKUSE JSTE SE SAMA OHODNOTILA CITUJI : nechtěla jsem být znovu a opět (jako často na MK za tu protivnou) COŽ SE VÁM DAŘÍ NEJEN ZDE ALE NEJSPÍŠ V HODNĚ DISKUSÍCH. 😀 Kupujte dětem denně zmrzlinu, dávejte 2500 na jedno dítě na volnočasové aktivity, nakupujte pravidelně helmu na kolo, míč či penál do školy,jezděte si do zoo vláčkem,krmte opice a ne aby vás napadlo odejít bez toho aby jste tam nakrmili zvířata 😀 to by děti už vůbec nerozdýchaly, a samozřejmě ať vás ani nenapadne si udělat sebou někam housku..MOHL BY VÁS NĚKDO VIDĚT A CO POTOM..PANÍ S HOUSKOU V RUCE..NO HRŮZA 😀 Nezapomeňte na to že u Vietnamcu maji jen same spatne veci viz gumičky do vlasů (neprošly kontrolou jak jste tady psala 😀 ) dávejte nevlastní dceři kapesné měsíčně 1000 ,- kč a plaťte ji klidně tancování a vše co s tim souvisí. Kdyžtak bejt váma jen pro váš klid bych šel sam od sebe k soudu a nechal bych si přepočítat alimenty protože se vám zdá že platíte málo 😀 a pak nam tady pošlete článek že rodiče na sobě šetří..jestli na sobě šetříte aby vaše děti měli toto všechno pak je my vás upřímně líto. buďto jim dáváte uplně všechny peníze a pak vy sama jste chudák a nebo naopak což si spíše myslím máte peněz dost (je jedno jestli díky vám či manželovy.) A máte pravdu kdyby platil alimenty jen manžel malá by toho TOLIK nedostala ale rozhodně by se s toho nezhroutila.Měla by jste si tedy najít chlapa co si je schopen postarat se o své závazky sám (uživit svou rodinu a platit na děti ktere splodil bez toho aniž vy by jste to za něj platila)..to jste my tady přece vyčítali. já sice dávám méně..za to vím že si své závazky plním sám..a že je nepřenáším na manželku..je fajn že dětem můžeme dopřát něco víc díky tomu že mám manželku ve smyslu že si zaplatíme dovolenou v cizině s dětmy ale STYDĚL bych se sám za sebe kdyby sem se měl spolehat na manželku jestli bude z větší části přispívat na mé závazky. Stačí se ted zamyslet kdo má jakou zodpovědnost a za sve činy nese jak velkou odpovednost...sahnete si nejdříve do svedomí sama resp.u vás doma a pak moralizujte o mne a mém životě..

petrajurinova
2. čer 2014

@spada21 já mám své svědomí čisté a nemám proto kam sahat, jak už jsem psala několikrát, vše co mám jsem si poctivě vydělala a dosáhla jsem všeho vlastními silami. Chlapa jsem si vybírala podle toho jaký je a co k němu cítím, ne podle toho kolik vydělává - nepotřebuju pochodující bankomat, potřebuji vedle sebe člověka se kterým je mi dobře a na kterého se můžu spolehnout. Nevidím důvod k tomu aby v 21. století dřel chlap jak vůl jenom proto aby měl vyšší příjem a "uživil rodinu" stejně tak jako nevidím důvod k tomu aby se ženská sama starala o domácnost - existují muži, kteří dokážou bez problémů žít s partnerkou, která má lépe placenou práci a nemají z toho mindráky.
A to, že můj muž má dítě z předchozího vztahu a že když se za něj provdám beru tím pádem na sebe i částečnou starost o toto dítě jsem věděla od prvního "rande" a vzhledem ke vzájemným vztahům s mladou nemám nejmenší problém brát ji jako vlastní a dávat jí to samé co vlastním dětem. A ano přepočítání alimentů u soudu bylo z našeho podnětu, protože částka, která byla určena v době, kdy dítěti byly necelé 2 roky, toho s potřebami 13 leté puberťačky nemá moc společného a chtěli jsme mít na to, co posíláme "úřední štempl".
Dětem toho dávám a budu dávat tolik co mi připadá adekvátní a co si můžu dovolit a rozhodně si nebudu dělat výčitky, jestli jim toho náhodou nedávám podle názoru nějakého zakomplexovaného šovinisty příliš 😎

spada21
2. čer 2014

@petrajurinova ja nebyl ten kdo tady vycital to ze za sve zavazky si musi byt kazdy zodpovedny sam..ma manzelka taky vydelava vice nez ja..o to tady ale prece vubec nejde ne? Chytate mne za slovicka a pak neunesete kdyz vam rekne neco co se vam nelibi..a pokud se snizujete uz i k urazkam svedci o tom ze celou debatu neunasite. Nez neco nekam napisete ujistete se nejdriv doma ze nemate doma stejny pripad na ktery sama poukazujete a ktery vam vadi..aneb nejprve si zamette pred vlastnim prahem.

tulikiss
26. čer 2014

Neda mi to a musim tu napsat, protoze se fakt bavim.. libi se mi jak tady vecne nekdo tvrdi ze rodice se maji podilet rovnym dilem na platby za dite a v teto situaci jsou si najednou rovni...ale pak se tu tvrdi jak chlap si ma moc dobre rozvazit jestli si muze dovolit udelat dite i s jinou, ale zenska nic ,ta muze byt fabrika na deti a natahovat ruku na chlapa a to je vporadku. Proc nekdo nerekne ze i ta zenska si mela zvazit jestli dokaze uzivit a postarat se o deti i kdyby zustala sama.

@spada21 dost nechapu proc se do vas tady tak pousti, na deti platite a to jestli chcete i jine deti je jen a jen vase vec a jediny kdo do toho muze kecat jste vy a vase zena.

spada21
2. črc 2014

@tulikiss tak každá žena má jak je vidět jiný názor..každopádně díky za podporu

marketa11112
8. črc 2014

@spada21 stojim za vámi. ! zena , která si porizuje deti musí dnes také premyslet nad tim, ze se muze stat, ze s dětmi zustane sama --- je jedno, zda jako vdova, ci rozvedena --- stat se muze cokoli. stat temto zenam umoznuje vydírat byvale manzeli ci pritele a požadovat cokoli. nerikam , ze to mají jednoduche, to urcite ne, nerikam , ze by odpovědnost nemela byt i na muzich, to také ne, ale vždy je největší zodpovednost na matce! mela by samozrejme chodit do práce, byt zodpovedna, starat se a byt stastna , ze byvali manzel prispiva a stara se--- dnes je spis vice tech , co ne. ale nechapu, proc ona by mela zit dal, mit další muze, deti a pod, a proc by jako bývalému manzeli mel skoncit život, zustat sam bez deti a vse strkat do vycurane byvalky? pane boze, to byl teda názor. na rovinu? jsem stastna, ze ani ja a ani manzel zadne takove zavazky nemame. a kdyby byly? deti by dostaly to, co by urcil soud, pak stravu a zaplaceni pobytu, pokud by byly u nas. nic vic. proc by mel byt zodpovedny muz --- a dle nektere z dam zde --- koukat kam ho str..... a zena by to delat nemela? taky nemusela mit tri deti a mela byt zodpovedna , ne? jde o hloupy názor , ze pokud si byvalka piskne, tak ma dostat co chce. znam několik rozvedenych muzu v okoli a musim rict, ze jsou spise chudaci --- byvalky jim deti nepujcuji, soud to neresi. deti jsou naockovani proti tatinkum, pokud uz za nimi prijdou, vždy jen kvůli penezum , zvyseni alimentu a soudy cekaji zname pravidelne, telefonáty, vydirani jsou také bezne.
ted třeba muj bratr? nasel si prijemnou pani s jednim prckem a co se z ni vyklubalo? diteti nedava poradne jist --- kluk v sesti vypada na 4, je podviziveny --- jeji maminka je totiž xxl a preci kluk takovy nebude, lze lékařům, rychle si bratra přidržela --tedy není jiste zda jeho ----- tvrdila, ze bere antikoncepci a ceka hned další dite. ve 35 letech nikdy nepracovala, je na sociálních davkach --- bratrovi navíc lze o jejich vysi, bratra vydira přes tehotenstvi, pozaduje , aby platil vse-- nastehoval si ji domu, plati najem, stravu --- zivi ji i jeji dite --ona ma alimenty pry jen 500 kc --- divne, ze? kdyz zde mluvime o vysi alimentua nekteri tvrdi, jak i 2000 jsou malo. !!! ted pozaduje, aby zaplatil celou výbavičku pro dite --- ona na to preci nemá a pritom druhy den jede na nakupy do nemecka --- také smesne. cely den se flaka po kramech, s maminkou. ta ji zrejme dobře radi. bratrovi uz jsem rekla, ze ji ma vykopnout --- ona ma svůj byt , tak at si jde. stejne chtěla jen vola, který ji bude zivit. on to vi a udelat to chce. jen ted nevi jak --- stále ho vydira tehotenstvim--- nikdo nevi, zda to bratra je ci není--- to urci az testy otcovstvi po porodu. ona se totiž stále stykala se svým bejvalym. bratr by decko klidne chtěl do pece, ale je jasne, ze sanci nemá. ona chtěla dite proto, aby nemusela dal chodit do práce -- rodicak, alimenty, vyzivne a zbytek od státu to jiste zajisti. bratr do toho spadl ani nevedel jak.

nerikam, ze takove jsou všechny bejvale, ale dnes je jich dost. a vůbec --- v cechach se zblazili všichni. lidi se chovaji jako dobytek, jsou zli, zavistivi. poctivi clovek uz zde nemá moc sanci a je zde spise ukamenovan davem.

kazdopadne vam drzim palce, preji stastnou novou rodinu a koukejte zit dal --- je to vas život a nenechte si ho nikym nicit. na svůj život mate pravo.

jo a ještě s temi prijmy! je asi rozdil zit v praze a zit například v usteckem kraji---zde ziji ja. stejnou praci zde clovek dela za podstatne mensi peníze. manzel ma napr. v praci v prumeru 10000 a na lepsi praci jednodusse nenarazi---hleda aktivne. nikde mu nenabidnou vic, takze je hloupost z jedne práce prechazet do druhé! nyní 2 x neprosel zdravotkou, skolu si další dodělávám ja, takze finance na další vzdelani pro nej opravdu nezbyvaji. navíc pujdu za par mesicu na mateřskou --- a reci -- nemeli jste si pořizovat dite jsou hloupe. je mi 31 let, dele uz jsem nemohla cekat --- zrejme bych dite nemela nikdy! pokud je clovek s financema v pohode, mluvi se o tom jinak. my nezivorime, ja mam nyní 2 práce, ale az budu tesne po porodu kojit co 2 hodky, tezko budu schopna i pracovat. a opet reci --- at si manzel najde brigádu. pro informaci -- v usteckem kraji nabizeji za brigádu 25 kc za hodinu, pokud tam manzel musí dojet autem ci vlakem, je zbytecne tam chodit. navíc, tim, ze neprosel zdravotkou je asi jasne, ze jeho zdravotni stav mu to nedovoli. chranene dilny zde nabizeji 9000 hrubého. to si asi nekteri představit neumi. i ted dela na smeny, nocni, dvanáctky a ani to by ze zdravotnich duvodu nemel. ale nejsme socky a uživit se musíme a prcka taky. ale je to nesrovnatelne zde a v jinych krajích! neumim si ale představit, mit na krku ještě jakousi vydirajici ex s dítětem. asi bych ji odstřelila.

jo a pana obdivuji --- pokud mu zbyva 8500 mesicne a je schopen z toho zit v pohode, tedy s prispivajici skoro manželkou, musí zit hodne skromne a hodne setrit. ( nevim tedy jaky prijem ma pani a myslim, ze nikomu zde do toho ani nic není!) . nevidim ani důvod, proc by ona mela zivit cizi deti, nejsou jeji, nemá s nimi nic spolecneho, nechtěla je. proste jen nahodne se zamilovala do jejich otce -- a to preci není hrich a nemela by za to do konce života platit. a pokud je laska spojovana s tim, ze se ma zena zamilovat jen do svobodného muze bez zavazku --- no to je také trochu divne a zenske by mely byt telepatky , vestkyne , kartářky a videt do mužských dusi , předvídat a pod.

jezis, tady padlo blbosti. nerikam, ze musite mit stejny názor, jasne, ze budu kamenovana, ze jsem se chtěla pana zastat, ale co--- drzim mu palce!

marketa11112
8. črc 2014

jo a ještě jedna věc --- pokud bych si vydělala vice penez nez bezne --- radeji bych je investovala do vlastnich deti nez do dítěte nejake cizi zenske, která si doma vali sunky. ja budu drit a zivit ji? tak to ani nahodou. a ted me bejvalky můžete ukamenovat!

spada21
9. črc 2014

@marketa11112 díky za podporu..tak v současné době už to není přítelkyně ale manželka..v práci vydělává více než já..což neberu jako podstatné..oba jsme ve věku kdy jsme v podstatě na hraně zda ještě budeme moci mít potomka..a proto do určitého věku bychom ho chtěli..já děti mám..ale neznamená to že bych nemohl mít ještě jedno se současnou manželkou..byli doby kdy jsem na veskere vydaje byl opravdu pouze ja sam a zustavalo mi tech pouhých 8500..na alimentech jsme se ještě před rozvodem s bývalou manželkou dohodly sami..stejně tak jako jsme udelali ustni dohodu ze jakmile syn zacne chodit do skoly budu davat byt jen o tu jednu 500 více. nepocítam do toho samozrejme kapesné pro dceru syn byl ještě maly)..nepocitam vidaje kdy byli u mne..nepocitam mimořádné příspěvky na školu v přírodě,pomůcky do školy a už vubec nepočítam peníze spojene s dárky k vánocum,narozeninam či svátkům(proste to beru jako samozrejmost). Navíc i s tech blbejch 8500 jsem vzdy(kazdy rok) dokazal nasetrit na rodinou dovouleno..sice to nebylo moře ale týden v chatě v ČR ale i tak jsme si to vždy všichni žili.v té době upozorňuji jsem měl na jídlo 1600 mesíčně včetně drogerie a jiných vecí. Po té co jsem si našel tehdy novou přítelkyni v současné době již manželku se samozřejmě má potažmo naše finanční situace podstatně zlepšila (oproti 1600 na jídlo máme řekl bych ucházející finance ) Toto zaregistrovala i exmanželka pro kterou to byl signal k tomu aby čím dál častěji požadovala peníze prakticky na cokoliv.Ono totiž najednou bylo videt ze nechodim stale ve stejnem oblecení které jsem x let po rozvodu jeste nosil protoze jsem nemel abych si pravidelne nakupoval ale naopak ze si tu a tam koupim neco na sebe a letos jsme si dovolili vzít děti na dovolenou k moři. první telefonát jsem měl hned jakmile se to ex dozvěděla od dětí a bylo mi vyčteno že peníze navíc (v míře a na věci které si ex představuje nedám) ale na dovolenou k moři jedeme..nijak ji v tu chvili nezajimalo ze beru i děti za které samozřejmě musím také zaplatit a v dnešní době to není zrovna málo..A místo radosti s toho že se děti strašně těší ,že syn ktery u moře nikdy nebyl natož někde v Egyptě kam by se tezko s ex dostaval tak jsem slysel jen výčitky. Nepotrebuji se tady nijak obhajovat..Ono i na tu dovolenou u moře jsme museli nasetrit a jedeme na ni vlastne díky tomu ze mám manželku která ze svého příjmu nemá problém dát peníze i pro mé děti (moc si ji za to vážím).A proto nevidím jediný důvod proč by jsme nemohli mít ještě jedno dítě..celá podstata diskuse byla a je proč by měl(a) muž či žena (pokud sám dobrovolně nechce) platit na cizí děti které nejsou jeho a navíc pak přemýšlet způsobem "tak já dám peníze jeho/její dětem a pak sama kvuli tomu budu řešit zda finančně zvládneme mít své vlastní? To je přeci postavené na hlavu. To jak se tady do mne paní obuly už spíše přecházím protože když si kdokoliv přečte jaké mají životní a finanční nároky...bez čeho se ony či jejich děti neobejdou pak každy kdo má standartní finanční možnosti a nároky tak se proste musí ozvat..přeji jim to ze se mají dobře ale to neznamena ze mi by jsme kvuli jejich názoru neměli přemýšlet o společném potomkovi.To je asi tak vše .

tripisek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz