Alimenty - přijdou se podívat, jak s dítětem žije?

ajurka
15. čer 2014

Kamarádka je s dítětem sama a já jí poradit nemohu tak se chci zeptat vás... Se svým přítelem se kterým má dítě už není... v březnu si podávala na soud žádost kvůli alimentům a péči o dítě. Sepsali si spolu dohodu kde si uvedli nějakou částku... ještě pořád se jí neozvali... slyšela, ale že domů se jí někdo příjde podívat jak s dítětem žije.. je to pravda? co se bude dít na soudu? Dohodou mají sepsanou má to nějaký vliv.. nebo otci dítěte soud může navrhnout jinou částku než se domluvili??

pupickova
15. čer 2014

Blbost, nikdo k ní nepřijde. Pokud mají dohodu a dali to pro jistotu k soudu, tak soud tuhle dohodu schválí a nijak to dál nebude řešit. I když, záleží dost na soudci. My taky měli dohodu a soudce tu částku celkem o dost snížil. Jinak v dohodě by mělo být i kdo bude mít dítě v péči a upravený nějak styk s otcem.

ajurka
autor
15. čer 2014

@pupickova Ted je tu a říká že to mají sepsané kdo se o dítě bude starat atd. ale mluvila asi se 3 ženskými a ty jí řekl, že k nim domu přišla kontrola ze soc. kvůli tomu jak dítě žije atd. ona je totiž také sociální případ...

pupickova
15. čer 2014

@ajurka no tak pokud je sociální případ, tak je možný, že přijde kontrola přímo ze sociálky. Ale to není v kompetenci soudu. To dělá přímo sociální odbor města, kterej je vlastně dokud soud nerozhodne komu svěří dítě do péče, opatrovníkem dítěte.

ajurka
autor
15. čer 2014

@pupickova ale tak ona s tím by neměla mít problém pokud má pro dítě vše a také se o dítě stará do ted...

pupickova
15. čer 2014

@ajurka má dítě kde spát? Nebydlí v 1+kk s deseti dalšíma lidma? Pokud ty podmínky nejsou nijak šílený, tak se nemají čeho bát 😉

ajurka
autor
15. čer 2014

@pupickova Ne ne je z dítětem sama v 2+1

pupickova
15. čer 2014

@ajurka nemá se čeho bát 😉 Taky mi domů jednou přišli, tenkrát jsem žádala o sociální příplatek. Přišly dvě paní, jen koukly do bytu, napsaly si, že maj holky postele a to bylo fakt všechno, nezajímalo je oblečení ani lednice, prostě nic... Taky jsem měla nahnáno, navíc jsem zrovna pekla koláče a doma byl šílenej svinčík 😀
Od tý doby jsem nikdy o žádný dávky radši nežádala, aby nepřišly zase 😀

ajurka
autor
15. čer 2014

@pupickova a dali vám vědět, že se staví?

pupickova
15. čer 2014

@ajurka ne, najednou zazvonili.
Ještě jsem se jich ptala, co by dělaly, kdybych nebyla doma, a ony že prej by to zkusily jiný den...

ajurka
autor
15. čer 2014

@pupickova Ok tak vám děkuje

kikimaruska
15. čer 2014

Tak my měli s expřítelem také dohodu, kterou jsem dávala na soud a kontrola ze sociálky mi teda přišla. Neohlášeně a přišla...

ajurka
autor
15. čer 2014

@kikimaruska a první vám přišel dopis kdy proběhne soud? a pak přišla kontrola nebo první přišla kontrola a potom vám přišel domu dopis

kikimaruska
15. čer 2014

První dorazilo oznámení o přidělení opatrovníka dítěte. Pak dorazila kontrola a poté další lejstro, kdy se bede konat soud...Ale je možné, že každý soud a kraj to může mít trochu jinak (stačí ten binec na sociálce, kdy každý pracovník říká něco jiného)...a také se to vše odehrávalo před 5 lety.

ajurka
autor
15. čer 2014

@kikimaruska no ona chce dítě do péče takže jí příjde domu oznámení a na to ma hned čekat návstěvu ze soc.

ajurka
autor
15. čer 2014

@kikimaruska vy jste z ÚL jak vidím?

kikimaruska
15. čer 2014

JJ, i soud byl v UL...s dohodou co jsme měli spolu již hotovou a přiloženou k papírům k sudu jsme byli do 3 měs.hotoví...Jedno stání, 20 minut...a bylo hotovo. Jo jo, ale bylo to tak tak jeden den přišla obsílka s pruhem, druhý den zvonila sociálka...kdybych byla nebyla doma,tak bych to oznámení o opatrovníkovi mohla vyzvednout déle, takže by přišla první sociálka...já bych se na to co kdo měl před x lety moc nespoléhala...prostě jakmile odevzdáte papíry a vše na podatelnu soudu, tak očekávejte návštěvu takřka kdykoliv...myslím, že do 14 dní dorazily...ale přesně už si fakt nepamatuji.

andelka
16. čer 2014

@ajurka tak, mám čerstvou zkušenost. Máme na všechno dohodu. 12.3. jsem podávala návrh k soudu, asi za 14dní jsem měla ve schránce dopis od soudu a lístek, že tehdy a tehdy se dostaví sociální pracovnice. Bylo to měsíc od podání návrhu. Sociální případ nejsem, dokonce jsme s otcem dětí bydleli spolu, přišla paní, šly jsme do kuchyně, děcka lítaly po bytě, sepsaly jsme nějaké papíry, ptala se na příjmy, výdaje, potřeby dětí, jak fungujeme s otcem dětí..a 2měsíce od podání došlo na soud. Sociálka měla jiný názor než my, ale k soudu se od nich nikdo nedostavil, takže soudkyně rozhodovala jen podle výslechu nás, a dohodu schválila. O výši výživného se taky vyjádřila, přišla jí adekvátní, tak jak jsme se domluvili.

pupickova
16. čer 2014

Koukám, že to je asi všude jinak. Já ale měla soud před skoro osmi lety, tak možná se taky dost změnilo za ty roky...

sisstin
16. čer 2014

@pupickova my se rozvadime, mame dohodu, socialni pripady fakt nejsme a teda pani z odboru na kontrolu prisla. Rikala mi, ze proste musi, at jde o dohodu nebo ne, ze je to ze zakona.

sisstin
16. čer 2014

Jinak soud o svereni ditete byl mesic po podani navrhu, rozvodovy stani az po peti mesicich bude, trva to celkem i u dohod.

pupickova
16. čer 2014

@sisstin zrovna píšu, že se asi změnilo něco za ty roky. Já tenkrát byla u paní v kanceláři, na sociálce před tím, než byl soud. Tam jsme sepsaly nějaké papíry a tím to skončilo. Oni byli opatrovníkem, dokud neproběhl soud a pak už se nikdy nikdo o nás nezajímal.

andelka
16. čer 2014

Oni píšou zprávu pro soud, takže na kontrolu by přijít měli. I když...naše tam napsala že děti mají svůj pokoj, ale z výslechu pak vyplynulo že děti spí se mnou v ložnici a hrají si v obýváku. Tak to soudkyni došlo že tobyla jen zevrubná návštěva. Jinak ale co jsem řekla sociální pracovnici, to jsme pak řekli i u soudu, takže to sedělo.

andelka
16. čer 2014

@pupickova když jsem před víc jak 10lety žádala s mamkou o zvýšení výživného na mě, tak jsme taky byly jen v kanceláři a doma nikdo nebyl.

sisstin
16. čer 2014

Jinak my se dohodli na urcity castce a vyzivny mu soudkyne dala o dost vyssi. Oni to maji opatrene i tak, aby si rodice ofiko nedohodli malou castku, pak otec daval bokem a matka zadala o socialni davky 😉

pupickova
16. čer 2014

@andelka hm, tak je možný, že i ta naše soc. pracovnice měla jen laxní přístup a měla přijít už tenkrát taky. Ale prostě to stačilo sepsat v kanceláři a nikdo mi domů nešel. Tak snad jsem slečnu moc nezblbla 😅

pupickova
16. čer 2014

@sisstin u nás to bylo přesně obráceně ☹ Šli jsme tam s tím, že mi bude dávat 2 tisíce na každou a soudce to snížil na 1500,- a 1700,- 😒

sisstin
16. čer 2014

@pupickova ja zadala jednomistnou castku a dostal dvojmistnou, ale jeho prijmy nejsou uplne prumerne, ja pecuju o postizene dite jako asistent soc. pece, coz se nebere jako prijem a syn ma specialni vzdelavaci potreby, ke vsemu se prihlizelo.

sisstin
16. čer 2014

@pupickova jsem to blbe napsala, proste dostal vic jak deset tisic, dohoda byla pod deset 😉

pupickova
16. čer 2014

@sisstin tak to měl konečně taky jeden soudce rozum... 🙂

kikimaruska
16. čer 2014

Tak já tedy v té době sociální případ nebyla také a když sem se ptala, jaktože kontrola chodí, bylo mi řečeno, že je to standartní postup a že musí vidět, kde bydlíme...Takže to rozhodně není, že chodí kontroly k sociálním případům tedy...Jinak my šli s 1500 Kč, já tenkrát blbá sem věřila ex, že bude na mimořádné výdaje přispívat navíc. Soudce chtěl dát aspon 2000 kč, já řekla, že stačí těch 1500 Kč. Výdaje atp.na mě vybafli zničehožnic až přímo u soudu, at napíšu na papírek za měsíc, nic sem neměla připravené, vubec sem ani nevěděla, co se bude dít, takže sem narychlo sepsala, co mě napadlo cca....mj.sem zapomněla uplně např.obuv, která mě později na syna stála už tisíce a tisíce (má problémy s nožkama a v té době nechodil ,takže obuv sem žádnou ještě nekupovala ani neměl představu, co zdravotní boty stojí a tudíž jí nezapočítávala)...oblečení sem měla nakoupené bazárkové za své až do dvou let, takže to sem nějak uplně opomněla také...a co si budeme povídat, slepě sem věřila řečem ex.že se k nám časem vrátí....ale to byla moje blbost. Soudce (samosoudce) vše schválil jen na tech 1500 Kč s tím, že větší výdaje se půlí...ale pak sem s tím měla dost problémy a jen slyšela-nemám, nemám...takže nás dost dotovali naši rodiče, kteří kolikrát zdravotní draho boty synovi koupili...a pak jakmile začal syn chodit do školky jsme si dohodu upravili na částku vyšší...Otec platí,kdyby ne, jdeme na zvšení k soudu, ale není to potřeba. Ted nastupuje syn do školy a chystám se s ním dohodnout opět o zvýšení alespon o pár stovek...přecijen syn měl a má velké výdaje za léky, obuv atp.ale tenkrát sem to viděla uplně jinak-takže pořádně spočítat ty výdaje...