Chci dát dceři moje příjmení, co k tomu potřebuji?

kachora25
11. zář 2012

dobrý den,htěla jsem se zeptat , jestli někdo nevíte jak je to,když chci dceři dát zpátky své příjmeni..S bývalým nejsme v dobrém vztahu taky nechci,aby ztratil nárok platit alimenty...co k tomu potřebuji????a nebo jak je to ,když se budu vdávat a budu mít příjmení po mém muži...bude ho mít i malá???Předem díky...

tvarlula
11. zář 2012

Myslim si že na placeni alimentů bude lepší nechat jeho příjmení.Nevim jak by to bylo kdyby jste jí dala vaše....ale pokud se znovu vdáte přijmení automaticky určitě mit nebude po vašem novem manzeli.Musel by k tomu dat on sam svoleni a to vse na matrice.Zajdete se zeptat tam....

mavanka
11. zář 2012

@kachora25 Při placení výžívného určitě nezáleží na příjmení, ale na tom, kdo je otec.... Ve Tvém případě myslím, že se změnou příjmení dítěte musí souhlasit oba rodiče, ať už je to se změnou na Tvé příjmení nebo na to, které vyvdáš...

ria80
11. zář 2012

Se změnou příjmení musí vždy souhlasit oba rodiče. Soud může nahradit souhlas otce, ale je to jen v odůvodněných případech, třeba když dítě odlišným příjmením než zbytek rodiny trpí, samo si změnu přeje... Dá se říct, že změnit příjmení dítěti bez souhlasu otce je skoro nemožné. Budeš se s tím muset smířit, aspoň na několik příštích let určitě.

kachora25
autor
12. zář 2012

Všem Vám moc děkuji za rady atd...já jen,že jsem nad tím přemýšlela..ale pochybuji,že bývalý by s něčím takovým souhlasil.Myslela jsem,že když ji mám v péči tak mužu skoro cokoli,ale jak vidím tak to tak lehké nebude...Myslela jsem to tak,že vlastně mi teďka žijeme s přítelem.On má svoje příjmení já taky svoje a Natálka taky.Takže každý má jiné..Uvidíme..možná bývalý stratí zájem...je to hnusný takto to říkat,ale pravda je holt taková..ještě jednou díky..