Chci odejít od manžela. Ale kam?

monny89
16. bře 2012

Chci odejít od manžela, podat žádost o rozvod, ale nevím jak na to. Rodičák mám 3800,- takže nájem nikde nezaplatím, brigádu hledám, ale nemám hlídání.. Není tu nějaká maminka která se v tom vyzná? Nebo neposkytne někdo místnost v bytě? Mám skoro 10m chlapečka.. ☹ Děkuji..

beruthiel
17. bře 2012

Proč chceš odejít? Od rodiny (ať už své, nebo partnerovi) asi pomoc čekat nemůžeš, že?

pajiskazemlyna
17. bře 2012

A co se stalo nebo co se děje ? ☹
Rodina by nepomohla ?
A je tohle tvoje rozhodnutí opravdu konečné ? .. jen abys později nelitovala, přeci jen je to tatínek tvého syna ...

eficenka
17. bře 2012

@monny89 ahojky, přidávám se k holkám - doopravdu je konec, víš že si to nerozmyslíš? napadá mě spoustu důvodů kvůli kterým bych od manžela odešla - bití,nevěra, opíjení...
Já bych možná o jednom pokoji věděla....

iluss
17. bře 2012

A nepomohla by tvoje rodina nebo kamarádky?
Začínat sama od nuly, když jsi ještě na rodičovské, je opravdu hodně komplikované a dá se to hodně těžko zvládnout. Být tebou, tak bych se obrátila na rodinu nebo kamarádky. Jinak to neutáhneš.
Držím palce! 😉

levandule_vanilkova
19. bře 2012

Taky mám poslední dobou takové myšlenky a s rodinou ani přáteli moc počítat nemůžu. Nevím jestli je tohle období jen chvilkové nebo už konečné, každopádně to špatně snáším....nechci se tu moc rozepisovat, když si budeš chtít popovídat tak napiš do IP
@monny89

monny89
autor
21. bře 2012

@beruthiel
@pajiskazemlyna
@eficenka
@iluss
@levandule_vanilkova Holky, je to bohužel smutné, ale návrat možný není, manžel nás dostal do problémů, podvádí mě, peníze nemá, a měsíc nebyl doma.. Nestará se, nezajímá se, akorát nasekal dluhy a já to za něj platit nebudu. Chci ochránit Davídka... 😒
Kdyžtak mi pište IP, moc tu sice nejsem, ale vypadá to že se už budu stěhovat, tak snad to dobře dopadne..

anatanka
21. bře 2012

@monny89 Tak to bohuzel u maminek byva, bud se vrati se sklopenyma usima k rodicum nebo ostrouhaj... ☹
Neni to u vas ale jen prechodne obdobi a krize po narozeni ditete? Prvni rok je ten nejkrizovejsi pro oba partnery...

anatanka
21. bře 2012

@monny89 Ted jsem cetla novy prispevek - evidentne duvody mas zasadni... Na dluhy pozor, o tom vim svoje. Byt samozivitelka a jeste splacet za nekoho, to je eno nuno...
Takze bydleni nejaky uz se rysuje?

monny89
autor
28. bře 2012

@anatanka Bydlení padlo, měla jsem jít ke kamarádce, ale ta má doma zvěřinec, takže nepřichází v úvahu, malý byt a Davídek se tam bál ☹ Takže zase nanovo... Do týdne se musím přestěhovat ☹ Jsem zoufalá ☹

anatanka
28. bře 2012

@monny89 No prave, s ditetem uz je to cele o necem jinem. Kdyz by byl clovek sam, tak si sbali par svestek a jde kamkoliv, s ditetem uz si to musi sakra rozmyslet. Navic samotna zenska se uzivi, ale se zavazkem a bez hlidani to jde taky do haje...

sayast
28. bře 2012

@monny89 mony a k vasim nebo nekomu z pribuznych aspon docasne nemuzes?

monny89
autor
3. dub 2012

@sayast S rodiči nemluvím už 5 let, a nemám kam jinam jít ☹

fifca
3. dub 2012

@monny89 co zkusit aspoň pro začátek azylový dům pro ženy s dětmi v místě bydliště? Pracovala jsem před mateřskou jako sociální pracovnice a žen v tvojí situaci je spousta. A ten azylový dům neni špatnej na tu přechodnou dobu, než si rozmyslíš co dál.

danaruj
3. dub 2012

@monny89 s bydlením ti nepomůžu, ale co je třeba udělat dál a jak to vím.. Nejdřív je třeba podat návrh na úpravu práv a povinností k nezletilému synovi. Dokud rozsudek nebude pravomocný, nerozvedou vás a dokud nebudete rozvedení, dluhy, pokud jsi o nich věděla (a nemůžeš prokázat, že nevěděla) jsou do té doby vás obou..hodně štěstí!

sayast
3. dub 2012

@monny89 souhlasim s holkama,pokud je situace natolik vazna, podat zadost o rozvod a jit treba pro zacatek do azylaku. vzala bych si te klidne k sobe, ale mam jen 1+1 a uz tak nam je tam tesno. navic mi tam mamka hlida malou kdyz jsem v praci, takze by to neslo ☹
s tema rodicema me to moc mrzi 😔 . ja mam stesti na skvelou mamku a o to vic me mrzi ze ne vsichni maji to stesti..
drz se!

beruthiel
4. dub 2012

@monny89 Zavolej na sociálku a zjisti si, jaké máš možnosti. Přídavek na bydlení, na dítě atp., zjisti si, jak tam u vás fungují jesle a jestli není možnost tam dítě třeba na pár hodin denně umístit a najít nějaký přivýdělek.

brambora20
4. dub 2012

@monny89 taky bych navrhovala azylový dům, nebo najít něco přes charitu atd. Myslím, že nejhorší by asi bylo, než si najdeš nějakou práci, pak už by to bylo lepší...DRŽÍM PALCE

ivaanka
4. dub 2012

Určitě běž na sociálku, tam ti přesně řeknou, jaké máš možnosti. Neboj se, nezůstaneš jen s 3800,-, dostaneš příspěvek na bydlení, na dítě, někde jsem snad četla, že je i příspěvek na topení atd.
Máme tady v sousedství Armádu spásy a ti taky nabízí bezplatné poradenství a právní pomoc, takže se můžeš obrátit na takovou organizaci a oni ti taky pomůžou.
Držím palce, začátek bude asi krutý, ale určitě to stojí za to, než být do konce života s člověkem, který za to nestojí.

monny89
autor
3. lis 2014

Ahoj holky, nevím, kdo všechno mě tenkrát sledoval, či mi psal, ale dávám vědět, že už je vše za námi 🙂 Díky všem!

jajik25
18. lis 2014

Ahojky zajímalo by mě jestli bych si neublížila při rozvodu tím že kdybych odešla ještě před rozvodem a vzaly si sebou věci co jsem dostala od rodiny,co splácím nebo jsem splácela?Mám nárok si to vzít aniž bych si ublížila potom při rozvodu?Díky

andelka
20. lis 2014

@jajik25 pokud jsou to dary od rodiny přímo tobě, tak to stejně do SJM nespadá.

jajik25
20. lis 2014

Oni jsou to spis veci ktere jsem bud splacela nebo je splacim.