Dá sa vyžiť z rodičovského príspevku?

olusik87
3. led 2018

Rozmýšľam, že od manžela odídem. Ale máme tri deti , najmladšia má rok. Dá sa vyžiť s 7600,- nechcem sa spoliehať na manžela.

pavca1982
3. led 2018

@olusik87 tak snad bude taky platit výživné?Se 7600 se snad ani vyjít nedá😲

chocolady
3. led 2018

To zalezi na vice vecech, nespecifikujete, zda mate vlastni byt, ci jak velke jsou ostatni deti, na 4 osoby (byt nejmensi ma rok) je 7.600 docela malo penez. (tzn. 63 kc/os./den - jidlo, plenky, drogerie, obleceni, jizdne/auto, platebni zavazky, krouzky, skolka..)Bez vlastniho bydleni je to dle meho nazoru uplne nerealizovatelne. Tato castka nepokryje ani najem. Dalsi vec je, ze neni jiste jakou platebni moralku bude mit vas muz v pripade alimentu..Zkuste se radeji nejdriv poohlednout po nejakem privydelku..Mate nekoho kdo by vam pohlidal deti? Nekoho kdo by vam pripadne pomohl v zacatku financne?

stuplakova
3. led 2018

@olusik87 Asi bude záležet kam chceš s dětmi odejít, pokud třeba do nájemního bytu tak si můžeš zajít zažádat o nějaké příspěvky a taky by jsi měla dostávat výživné na děti. Ale aby jsi měla jen rodičovský příspěvek na všechno, tím myslím nájem, oblečení, škola, školka, jídlo. Tak podle mě rozhodně ne.

backora30
5. únor 2018

Ahoj

backora30
5. únor 2018

Ahoj mám dotazy sem matka dvou dětí 8let 2 roky a čekám další dite sem v 6mesici.S manželem nam to vubec neklape dite sme chteli ale ja otehotnela a on si našel milenky, chtela bych odejit od neho lebo už to nezvladam,bydlíme v jednom byte kterej plati on vlastně on plati vse :( ja mam materskou 7500 za par měsíců se mi narodi dite a ja nevim co mam delat rodice už nemám a sem sama nemam se na koho obratit muzete mi nektera poradit co delat ? A co vyřídit k případnému rozvodu a jake mám moznosti na finance alebo tak dekuji