Dá se žít důstojně i svobodné matce na mateřské?

kridalu
14. črc 2014

DOBRY DEN , Doufam ze mi nekdo poradi. Mam dve deti z toho jefno s predesleho vztahu. Ten byl velky boj alimenty plati dedecek ta sina za dcerkou ani nejezdi jen dedecek ... Nyni me ceka asi rozvod zname se 8 let Dcerku jsme spolecne vychpvavaly pd 8 mesice pak prisla rec o dalsim diteti. Nevidela jsem provlem otehotnela na podruhe... A zacalo peklo veseli kamaradi meli prednost agres... Po porodu se sklidnil ale alkoholove vykyvy jsou porad neni vubec doma deti vychovavam sama dcerka uz ma 4 roky a synovi budou 2 ted uz to vygradovalo da se rict v sikanu ja si budi delat co chci a ty si zvykni vi ze nemuzu nic delat protoze jsem doma a nepracuji.... Jak by vypadal zivot kdybych se rozvedla utahla bych bydleni deti?? Na co mam narok??? Mam 7100 rodicak 500 pridavky byt stpji cca 9000 a alimenty 1500 takze mam 9100 na vse z toho platim skolku 1100 mesicne... Manzel dela cisnika penez ma hpdne ale nikde nejsou vefene rika tomu osobni ohodnoceni predem moc vsem dekuji za rady kazda rada dtaha 🙂

evulina77
14. črc 2014

zašla bych za právníkem a zjistila přesně na co mám nárok. Bude to ale hustý. Podle mě bude muset manžel platit i na tebe, když jsi na rodičáku. Ale s těma penězma na černo nevím nevím, ty mu nedokážeš a on se určitě postará o to, aby měl ificiálně co nejmíň. Nešlo by to to ještě zkusit vyřešit třeba přes poradnu?

zamilovanadonej
14. črc 2014

@kridalu No, prvně prosím tě používej čárky, tečky, dá to problém vůbec přelouskat. 😉 Holt by sis musela najít práci, nějaké hlídání by sis určitě našla, pokud by ses porozhlídla, i za cenu, že bys měla dát za hlídání dětí půl platu. Jinak samozřejmě bys měla alimenty na syna, ale kolik, těžko říct. Jakto, že máš přídavky 500? Bereš jen na jedno dítě? A byt máš svůj, na hypo, nájem? Třeba i s bydlením se pro začátek uskrovnit 😉

zamilovanadonej
14. črc 2014

@evulina77 Právník nic nevyřeší, když pistelka píše, že nemá financ, tak kde by na něj vzala? 😕 Maximálně se poradit na OSPOD, stejně je soud přizve k jednání o svěření dítěte do péče.
@kridalu Sama jsem rozvedená, a právníka jsem k tomu fakt nepotřebovala.

evulina77
14. črc 2014

@zamilovanadonej mě jde o konzultaci (myslím, že 500,- by mohlo stačit, ne?), co všechno můžu chtít, na co mám právní nárok. Možná by stačila nějaká poradna, člověk prostě nemůže vědět všechno 🙂

zamilovanadonej
14. črc 2014

@evulina77 To nevím, spíš nestačilo. Berou si za každou započatou hodinu cca 8-9 stovek, spíš jedině nějaká bezplatná právní poradna. Ale o rozvodu atd. jde vše dohledat na netu 😉

kridalu
autor
16. črc 2014

Dobry den pisu z mobilniho telefonu , kde sice jde psat s diakritikou ale kdyz co pet minut chodi jedno nebo druhe dite s nejakou potrebou a s internetem taky sila... Hlidani neni mozne mam jednu babicku a ta je vice nez pracovne vytizena do prace chodi na 4 a vraci se v 18:00 takze to je paseeco se tyka pravniku tak byvala ravnicka brala 1500 na hodinu a dokazala mluvit o svych nehteh zahradcre a pak to litalo pekne ty prachy ... Vim ze pokud se rozvedeme tak na me bude muset platit ale kdo to z nej vytriska???