Dědické řízení, jak to u notáře probíhá?

stekkna
7. pro 2016

Prosím vás o radu. V úterý jsme u notáře předvoláni k jednání ohledně dědictví. Mezi sebou jsme se dohodli, jsme dědicové a 3 se dědictví vzdáme v prospěch jednoho. Jak to probíhá? Co se bude v úterý u notáře dít? Jemu jsme již stanovisko sdělili.... Je možné že se to už v úterý uzavře a on nám dá papír že je to vše ukončené? CHCI TO MÍT VŠECHNO UŽ ZA SEBOU. UZAVŘENÉ. CHCI JÍT DÁL. STÁLE TO HODNĚ BOLÍ, CHCI TO UŽ UZAVŘÍT.

caverina
7. pro 2016

@stekkna ahoj...pokud to mate takhle tak to notar sepise vy podepisete s je to....pak vam to akorat prijde postou domu...

stekkna
autor
7. pro 2016

Děkuji za odpověď. To by bylo moc fajn kdyby to rozhodnutí vydal takhle rychle

caverina
7. pro 2016

@stekkna on vyda to na cem jste se vy dohodli...kdyz mi umrela maminka tak jsme se my tri deti dohodli ze se sveho podilu vzdame v prospech tatinka...notarka to sepsalo a bylo to..

marika.y
7. pro 2016

Nejsem si jistá, ale domnivám se, že pokud se vzdáš, tvůj dedický podíl přejde na tvé děti.

caverina
7. pro 2016

@marika.y my jsme se ho vzdali i za deti a dostal to tata..

marika.y
7. pro 2016

@caverina tak to je super že už to jde. U nás to nešlo☹

caverina
7. pro 2016

@marika.y my jsme to resili pred 4 roky a slo to..

marika.y
7. pro 2016

caverina a byli jste už plnoletý? To potom jo. U nás to bylo asi tím, že se jednalo o nezletileho. Ten už se vzdát nemohl.

caverina
7. pro 2016

@marika.y ne...synovi bylo v te dobe 5 let....ale fakt to slo...rekli jsme ze to dedictvi nechceme ani nase deti..

magdalenax
7. pro 2016

V roce 2008 jsme se vzdali dědictví, resp. manžel. Nic se ohledně dalšího dědice (našeho syna - vnuka) neprojednávalo.
Notářka nás však slušně naštvala, když začala dělit mezi ostatní částku za pohřebné. To jsem se zvedla a povídám, zda si dělá legraci..... . Že se vzdáváme dědictví ve prospěch... a přitom se máme na pohřebném podílet? Zalapala po dechu, ale švagr řekl, - né, to zaplatíme my, tím to bylo vyřešené

stekkna
autor
8. pro 2016

No u nás se dědí nějaké nemovitosti a hotovost. Jediné co já dostanu je polovina částky za pohřeb, který jsem platila já. Takže to máme jako dohodu že do toho a toho data dostanu takovou částku. Na zbytek jsem udělila plnou moc, tomu komu připadne dědictví. Po vydání jakéhosi rozsudku či co mi dotyčný pošle peníze na účet, budeme vyrovnaní a chtěla bych celou věc uzavřít :/ Všem děkuji za příspěvky