Dítě v péči otce. Setkaly jste se s tím?

luca.k
24. bře 2008

dobrý večer,

chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se někdy setkaly s připadem, kdy bylo dítě svěřeno do péče otci...?

Chtěla bych vědět jaké byly "podmínky" získání dítěte do péče otce...

bohužel jsme v situaci, kdy bysme potřebovali získat dítě do péče otce a uvědomujeme si, že to není asi jednoduché... sama jsem matka a nechtěla bych tuto sitaci někdy řešit.... (sitaci jsme řešili i s právníkem, dal minimalní naději...)

vím, že dnešní doba a soudy pracují spíše pro matky, jestli to tak dá říct... a tak tajne doufám, že víte o nějakém případu....,
je to strašně težká situace....,

v tuhle chvíli, je otec s rodinou pouze kvuli dítěti, (ona má tedy děti dvě, ale jen jedno je jeho), bez ní nechce odejít, má kam..., šel by na mateřskou a byl s ní doma

diky za příspěvky

olikaberk
3. lis 2016

@ivular Děkuji už mám po soudě a mám malou svěřenou do péče akorád on chce testy když podepsal otcovství

crusj
22. říj 2017

Mám dotaz,syn 14 .let je momentálně ve střídavé péči,u matky která bydlí u kamarádky která má být 2+kk kde má syn pokoj o který se dělí se svým bratrem kterému je 23.let a je postižený a ktomu všemu je tam pes a u mě má svůj pokoj se vším všudy a má i u mě soukromí na učení a klid,a u bejvalé manželky si musí pustit sprchu na minimum aby nenacákal a i notebok si musí ztlumit na minimum aby nerušil mámi kamarádku při koukání na televizi,chci syna do své péče,co mám udělat

ivular
22. říj 2017

@crusj A co by si přál syn? V tomto věku je už soud vázaný názorem nezletilého.

crusj
22. říj 2017

Syn by si přál být u mě a u děda a u babičky

ivular
23. říj 2017

@crusj Tak v tom případě je Vaše šance na svěření syna do VP docela velká. Tedy nikoliv z důvodu toho materiálního konfortu, který popisujete, ale právě vzhledem k přání syna.

crusj
23. říj 2017

@ivular
@ivular A navštíví nás sociální pracovnice,oba a k čemu soud bude přihlížet když syn nebude chtít k soudu

ivular
23. říj 2017

@crusj OSPOD určitě navštíví obě domácnosti. Pokud by syn nechtěl k soudu, možná by stačil pohovor se soc. pracovnicí - ale je otázka, co ona pak řekne u soudu.. Pokud ani pohovor ne, těžko se vám bude dokazovat, že si vaši výhr. péči skutečně přeje..

sluneccnicee
19. lis 2017

Manžel dostal dceru do péče když ji bylo 6-7.Matka neměla kladný přístup k psycholozce,soudu
Atd ...byla si jistá že ji dostane do péče. Manžel je však úžasný člověk a dceru na u sebe.Ac to nebylo jednoduché nyní je ji 19 a stále je s námi.Matku navštěvuje 1x měsíčně nebo jak jim to vyjde....

jajuska38
8. pro 2017

Zdravím vás, pročítala jsem si vaši diskuzi, každopádně také se zeptám..S mým bývalým přítelem jsem nečekaně otěhotněla, ale už jsme byli dávno od sebe, nikdy jsme spolu nežili ani žít nebudeme, moc mě ublížil, dozvěděla jsem se nevěru z jeho strany a také to, že je ženatý ano bohužel, ale opravdu jsem o tom nevěděla, ale k věci, jelikož po tom všem co jsem si s ním prožila už bych se k němu nedokázala vrátit ani kvůli malému, to prostě nejde, tak mi dělá nehorázné peklo, celé těhotenství mi chodí sprosté vyhrožující SMS dokonce i takové, že mi nechá zabít psa i matku a neustále mi vyhrožuje jak mi nechá malého sebrat opravdu mě ponižuje, tím, že si najde velký byt a práci a že malý bude mít stokrát větší zázemí u něj než u mě...Již jsem byla na ospodu spilupracuji s nimi i s nadací svatá Sára, ti mi moc pomáhají, ale mám hrozny strach...Žiju v bytě 3 plus kk který je psaný na mě a z důvodu ušetření jsem si vzala do podnájmu maminku s mladší sestrou jelikož sama bych prostě nájem nezvládla, nebo tak zvládla, ale pak mi nic nezůstalo, takže žijeme tady ve třech s malým pejskem , být máme plně vybaven, je zrekonstruován, já s malým budu obývat prozatím velký pokoj který bude přizpůsoben hlavně mu, já tam budu mít jen rozkládací postel, nic víc, všechny věci které potřebuje již má pořízené, tím myslím postýlku, kočárek hromadu oblečení a prostě vše co miminko potřebuje, takže zaopatřený bude, termín mám už za pár týdnů, ale malý půjde dřív a já se vás zkušených ptám, co v téhle situaci??Jsem.uplne na dně psychicky ze všech výhrůžek, může v tomhle případě soud mi odebrat novorozené dítě a svěřit do péče otce? Podotýkám, že jsem se chtěla na všem domluvit, ale prostě to nejde, pokud nepojedu dle jeho podmínek nechá mi vzít malého, buď a nebo prostě a proto bych chtěla radu zkušených, moc vám děkuji za případné reakce a moc se omlouvám jestli není něco srozumitelně, jsem už opravdu poslední dobou v háji a kor po dnešku co chodí jedna SMS za druhou..

ivular
9. pro 2017

@jajuska38 Nevím, jaké jsou Tvé finanční možnosti, nicméně rozhodně doporučuji veškeré výhrůžky (jakoukoliv formou) ukládat, nahrávat,dokladovat, poté se spojit s právníkem a kontaktovat policii.
Jestli píše to, co uvádíš, pak by měl být dosažitelný úplný zákaz styku a možná i zbavení rodičovských práv k vašemu dítěti.

jajuska38
9. pro 2017

@ivular mockrát děkuji za odpověď, ano bohužel opravdu píše to co jsem uvedla a každý d

jajuska38
9. pro 2017

@ivular Mockrát děkuji za odpověď, ano bohužel opravdu píše to co jsem uvedla a každý den to je něco jiného, po neděli jdu do občansko právní poradny, tak snad poradí..Jinak příjmy nebudou nějak velká hitparáda, jelikož budu samoživitelka, ale zvládnout to zvládnu , ještě Jendou děkuji za vaši reakci 😊

dulinnka
1. led 2018

Pročetla jsem diskuzi ale nenašla jsem odpoved proto se poptam :Moje sestra je rozvedena maji 5leteho syna.Syna ma sestra v péči.Pred tremi lety se sestra vratila zpet k byvalemu ale vztah nevydrzel.Po kratke dobe se vztah dostal do starych koleji,sestra byla jen kucharkou a uklizeckou ,nalakal ji zpet jen kvuli malemu a protoze ho mela rada skocila mu na lep.Rozhodla se najit si byt a odstehovat se ale souhrou nahod nyni zjistila ze ji podvadi a pomlouva jaka je spina,ze je mu z ni spatne atd....odstehovala se i s malym .jenze maji problem maji stejnou smenu a kdyz je v praci o vikendu (2vikendy v mesici)chce aby si maleho vzal manzel ovsem ten si odmita vymenit smenu a vyhrozuje ze mu odpira styk se synem a ze poda zadost o svereni do pece.sestre smenu nevymeni uz tak si musela domluvit aby chodila az na 7hod kvuli skolce . Vubec nevi jak siruaci vyresit a boji se ze ji syna vezmou treba mate nekdo podobnou zkusenost.Maly by s tatinkem urcite zit nechtel je na mamku fixovany je mozne ze by mu soud sveril maleho ?

adriana1314
20. čer 2018

Ahoj , mam jednu otázku . Jsem mlada maminka a pred necelým rokem a pul mi přítel s moji matkou vzali dceru , ted spolu společne žijí a vychovávají ji . Ja jako mlada a hloupá jsem nevěděla jak na to a nechala si vse prekazit az tak ze musím platit alimenty a malou mi nedávají , soudem dane to nebylo . Tudiz to zbylo na domluvě s otcem . Kdyz se jim chtělo dali mi ji nebo ukázali , někdy i na víkendy . Pak jsme se nepohodli a malou mi uz několik měsícu opět neukazali . Obcas se tam objevim a proste za malou prijedu kdyz ji mají babička s dedou , ted minule mi vyhrožoval ze na me zavola policii . Co si myslíte ze by mi mohli říct ? Je to trestné navštěvovat své dite které vas chce videt a brečí kdyz odchazite . Díky za odpověd .

teeerez
20. čer 2018

@adriana1314 Soudem mas urcene alimenty a styk "na domluve"? Zajdi na nejblizsi ospod a informuj te, ze otec brani ve styku s ditetem, pozadej o radu, pozadej soud o urceni pravidelneho styku. Muzes pozadat i o pridelelni advokata a odpusteni soudnich poplatku. Jednej okamzite.

Trestne navstevovat sve dite v zadnem pripade neni, nebylo-li to soudem urceno a nikam ho neodvadis, aby to mohlo byt povazovano za unos.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adriana1314
14. únor 2019

@ter ahoj děkuji za radu . Uz nebude treba 🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jendaottmik
7. srp 2019

Ahojky. Mám problém. Bývalá přítelkyně má v péči Naší 5 ti letou dceru ale občas bere drogy. Já jsem epileptik, tak se chci jen zeptat, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti, nebo kam se obrátit. Děkuji za info.

jendaottmik
7. srp 2019

@adriana1314 ahoj. Vůbec bych se nebál, když to není soudně a zkusil bych to dát k soudu.

honzik89
13. srp 2020

Mám takovou otázku doufám ze mi pomůžete co dělat . Máme s přítelkyni dítě 1,5 roku už bydlíme ve vlastním bytě před tím jsme bydleli u rodičů . Přítelkyni pomáhám doma s malou s uklizenim s vařením se vším co potřebuje . Poslední dobou se je nás vztah na rozpadu všímá si furt telefonu sociální sítě nepustí telefon z ruky . Našla si kamarádku která ji neustále tahá ven a malou mi nechá doma a ona je venku někdy do noci . Ani nenapíše kde ke apod. Jestli je v pořádku . Třeba nedávno řekla ze jde ke kamosce na kafe a přitom byla někde venku . Přítelkyni je teprve 17 let . Myslíte ze kdyby došlo na nejhorší ze bych mohl dostat malou do pece ?

dawechb
4. kvě 2023

Trubky sem otec samo živitel starám se o dcerku už dva roky chodím do práce.a po práci si dcerku vyzvednu ve školce a zvládám to.to jen vy furt vymejslet naky alimenty a zákazy se scházet s otcem. Já žádný aliky nedostávám její máma o ní nejeví zájem což mi je líto. A s dcerkou máme výbornej vztah a všechno zvládáme.az na pečení cukroví