Dítě v péči otce. Setkaly jste se s tím?

luca.k
24. bře 2008

dobrý večer,

chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se někdy setkaly s připadem, kdy bylo dítě svěřeno do péče otci...?

Chtěla bych vědět jaké byly "podmínky" získání dítěte do péče otce...

bohužel jsme v situaci, kdy bysme potřebovali získat dítě do péče otce a uvědomujeme si, že to není asi jednoduché... sama jsem matka a nechtěla bych tuto sitaci někdy řešit.... (sitaci jsme řešili i s právníkem, dal minimalní naději...)

vím, že dnešní doba a soudy pracují spíše pro matky, jestli to tak dá říct... a tak tajne doufám, že víte o nějakém případu....,
je to strašně težká situace....,

v tuhle chvíli, je otec s rodinou pouze kvuli dítěti, (ona má tedy děti dvě, ale jen jedno je jeho), bez ní nechce odejít, má kam..., šel by na mateřskou a byl s ní doma

diky za příspěvky

j.a.n.i
9. zář 2013

@nunas A proč si nezažádáš o svěření do péče ty?

nunas
10. zář 2013

Protoze ja ted ziju v nemecku uz ctyri mesice a v cechach nenan zadne zazeni tesko by mi ho daly do pece stima soudama v cechach je to hrozny myslis ze mam sanci ho ziskat

j.a.n.i
10. zář 2013

@nunas S bydlením v Německu nevím, to asi bude problém, ale jinak pokud bys byl tady, tak myslím, že bys mohl mít větší šanci ty než babička, přece jen si rodič... i když souhlasím, že v tomhle ohledu je to se soudama hrozný, nějak nevím proč se bere automaticky matka jako lepší rodič.

geryl
12. lis 2013

@desideria Co to meleš??Chceš řict že vazba mezi otcem nikdy nemůže byt tak silná??? To díte spodí DVA lidi a maji na něj pravo každý stejně!!! Chapeš to?! Takže pokud otec má zajem vychovavat dite a mit ho v peči tak má na to právo a měly by mu dát u soudu šanci a ne pořád dokola strkat díte matkam!!! Je to vůči otcum nefér!! Znám labilní matku Z.M ze Šternberka a ta je zralá na lečení, a otec má zájem o dítě,chce ho vychovávat a tak musi neustale obchazet soudy a dokazovat že matka je labilní, psychicky nevyrovnaná!
Tak tady nevypravejte nesmysli že díte má zustat u matky.
Kdyz vyroste u otce tak z něj bude mutant?debil?Ididot?neschopa?
Nebo co jste tim chtěla říct? 🙄

amoramor
17. pro 2013

Dobry den, jsem otec a mam syna matka od nas utekla za jinym chlapem a chlapy strida jako svoje boty. Pozadal jsem soud o svereni syna do me pece. Tak jsem zvedavy jak to dopadne.

leyla1234
14. dub 2014

@desideria a milá paní můžete mi říct co dělat když se matka podváděla otce od dítěte dělala sceny nadávala celé rodině tak jí nakonec řekl po tom co ho podvedla před celou ulicí na zahradě se třema chlapama on jířekl že si muže najít jiný bydlení a ona druhý den když byl v práci zmizela s vecma pryč? od tédoby se šestkrát stěhovala (jsou to dva roky) pokaždý od jednoho chlapa k druhýmu a kluk je z toho uplně neštastnej my ho máme ve střídaví na její příní přesto že ona u soudu požádala o výhradní , syn k ní nechce jezdit place. a i v tuhle chvili je spravné neodtrhávat ho od matky. když jí evidetně nezáleží na dítěti ale jen na jejím osobní blahu? to nemluvím ani o tom že ho nekojila a chodila pořád na párty a vracela se v šest ráno. kluk je ve střídavé péči od roku a půl ted jsou mu tři. My ho chceme do vlastní péče matka umí jen uskoky a lží a podvody vždycky něco slíbí a udělá praví opak.

marci_1
24. dub 2014

@luca.k Ahoj,tak my jsme přesně ten případ,kdy se řeší svěření do péče otce. Můj manžel mám svou malou ve střídavé péči,která ji evidentně nesvědčí a několikrát se stalo,že malá nám řekla,že by chtěla bydlet u nás. Není to tak jednoduché získat dítě do své péče,ale paní na sociálce nám říkala,že v dnešní době mají na dítě oba rodiče stejné právo a je čím dál víc otců,které mají děti ve své péči. My podali návrh na soud o změnu vyýchovného prostředí a už to jelo,navštěva sociálky,sehnání dobrého právníka,schůzky na sociálce,s právníkem,s malou si musela sociální pracovnice promluvit,pak byl soud,u soudu se nejspíš hned nerozhodne,nevím jak to mají třeba jiní,ale soud poslal manžela, malou a jeho ex k psycholožce,která vypracovala znalecký posudek. Na to se bude hodně přihlížet. Naštěstí pro nás,by doporučila svěření otci,(matka je magor 😀 ) ted k květnu bude další soud,u kterého se rozhodne. Pokud to pro nás dopadne dobře,tak ale stále nic nekončí,ex se může odvolat a vše se o další 3-4 měsíce protáhne. Kdyby jsi chtěla cokoliv vědět napiš do zpráv,ráda zodpovím.

marci_1
24. dub 2014

@luca.k tak teprve ted jsem si všimla ,že tvůj přispěvěk je milion let starý 😀,ale tak snad moje situace pomůže někomu jinému 🙂

marci_1
24. dub 2014

@leyla1234 tak to přesně známe. Takovýhle matky někde zavřít 😀

marketakucova
13. kvě 2014

setkala jsem se s tim jak ma byvala svagrova odesla od manzela a casem dala soudne do svereni do pece a soud ji to odmitl,byli svereni otci....

cerminda
21. kvě 2014

holky, jsem ráda, že listicka, johanda apricots a geminis vidí věc střízlivě...🙂 Chudák matka, na níž je házená špína otcovou milenkou ...

charlie73
26. čer 2014

člověk v životě uděla mnoho chyb jsem matka dvou děti a take jsem prošla touto zkušeností po 15 letech manželství jsem přišla o všechno bohužel nemam rodiče aby mi nějak pomohly aspon jak se řiká psychicky ale k věci jak už jsem psala přišla jsem o byt a vlastni chybou o děti jelikož jsem nezaměstnana a mame nad životni minimum nedostavam ani korunu tim padem jsem nemohla požádat o děti do sve peče a musela jsem je nechat manželovy jelikož ma to co děti potřebuji střechu nad hlavou a finančni podporu a po dlouhodobe m zvažení a rozhodnuti děti jsem tedy přenechala děti z manželem a odjela jsem po několika měsici rozloučeni jsem citila v srdci samotu ten schon kolem děti hluk jejich hadky mezi sebou najednou to vam chyby a můžu vam řict že 2 krát jsem se vratila k dětem ale už manžel děti tak krásně zpracoval že v srdci svich děti pocituji že mně nemusi a davaji to krasně znát vulgarnimy slovy a dokonce vam ukazuji že jsou pany oni že jsou víc než vy ale jak řikám manžel děti v tomhle zpracoval nadavkamy před nimy ponižovaní že vy jste ta špatna atd a ze sebe udělal obětniho beranka děti ziskal na svou stranu i hmotnymi dary čim ja si to nemohu dovolit ale byla jsem dobrá matka i když jsem jim nedala věcne dary dala jsem jim vše lasku a spousta dobrodružnych vyletu což manžel zapomněl že mněl děti a vic času travil v restauracich tim chci říci ačkoliv se v životě snažíte sebe více nikdy nebudete oceněni časem snad ale prodejte ješte težkymi zkouškamy vaší lasky k dětem omlouvam se za chyby

ivca75
11. črc 2014

@konoupek Ne že bych měl radost z toho co píšete ale stalo se mi něco podobného

louskova
7. zář 2014

Spoustu lidí řeší sebe,ale četli jste na jiných stránkách,jak střídavá péče působí na děti?Stres,cestování,neustálé balení kufrů,místo dvou domovů ani jeden,nakonec nenávist obou rodičů,utěk na internát atd.Psycholog dal otázku dětem,jestli si dokážou představit že jsou víc s mámou a otec není skoro doma.Odpověd byla ano,protože tátové jsou stejně pořád v práci,někam jedou,nebo jdou na pivo.Stejnou otázku otočili a ptali se jestli si dokážou představit,že jsou víc s tátou,protože máma není doma.Odpověd byla ne.Takže řešte dítě,ne sebe.Nepomlouvejte se navzájem,nedělejte z matek děvky a otcú chudáky bez mozku a citu. 😢

j.a.n.i
7. zář 2014

@louskova Vidíš a moje odpověď by třeba zrovna byla, že si to nedovedu představit bez táty, takže ani tohle nejde paušalizovat...

katari123
28. led 2015

Jak to tady čtu,jsem z toho neštastný!!! Jsem táta 2letého klučiny,s partnerkou jsme se rozešli/ona se zamilovala, po 2letém soužití se mnou-odešla bydlet s jiným mužem a chtějí založit rodinu. Malý je povětšinou u mne.mám práci,byt,a hlavně babičku/67let/ která se o nás stará ,vaří,pere a podobné domácí práce--což umím i já,jsem na vaření expert,říká moje matka, ustně jsme se dohodli na střídavou péči,což jakž.takž dodržujeme!!Ona je zdr,sestra,pracuje na směny-služby 12hod. nepřetržitý provoz,já mám kvůli malému 8hod.prac.dobu,věnuji se malému ,všechen volný čas s ním trávím na hřišti,chodíme plavat,na výlety autem dáváme ho občas i do soukromé školky,jen na dopoledne a je nadšený!,je nám spolu dobře,mám ho nesmírně rád a chtěl bych ho do vlastní péče,,,,ted mi dámy,poradte,jak jsem na tom,protože,jak tu čtu,jste zkušenější než já Moc díky Slávek

andelka
31. led 2015

@katari123 pokud funguje střídavá péče, nechapu proč to chceš měnit. Pomsta matce nebo co? Nevidím jediný důvod. Ona se snad nestará když ho má? Práce na směny bohužel přináší i ne úplně ideální možnost pečovat o dítě. Je dobře že snad fungujete oba.

katari123
1. únor 2015

Díky za odpověd,střídavá péče je u nás zatím OK,jen s malými problémy-které snadno přehlédnu,jako že mi .syna vrací v pozdních večerních hodinách, v 21 hod i v 22.00hod.!!!hladového,atd.. domluva byla,že ho budeme předávat nejpozději do 18 hodin!! synkovi je 2 roky,dávám ho spát okolo 19-20 hodin,takže mi to narušuje.Já jsem byl na mateřské dovolené,od jeho 6 měsíců.spěchala do práce,asi se nudila,nechtěla na venkově žít,lákala ji Praha a do práce dojížděla 1 hodinu busem.po krátké době se zamilovala a odešla od nás,vracela se na noc,někdy i za 3 dny,přestali jsme spolu rozumně komunikovat,měla jinou lásku a my se synem jsme byli na druhém místě. Ted si ho předáváme každý týden vždy podle toho,jak si určí ona,má 12ti hodinové služby-.chci ho do své péče,ale nemělo by se nic měnit na naší střídavé péči,ani nechci alimenty, nemá peníze,má dluhy,exekuci na plat/nevím nic podrobného/ žije uz 8 měsíců s přítelem,který za ní platí dluhy.myslím,že se o syna postarám lépe,nez ona a mám matku/67 let/ ta mi pomáha hodněbudu rád,když mi poradíte,jak dál? Slávek

andelka
2. únor 2015

@katari123 stejně bych nic neměnila. Právně totiž dokud máte střídavou péči, tak se ona starat a pečovat musí, kdežto když bys měl dítě v péči ty, tak ona by měla právo styku, ale ne povinnost. Ohledně dítěte je to krok zpět a dolů. Nevidím solidní důvod měnit formu péče, pokud nechceš nic měnit, ani alimenty.
Mrzí mě její přístup, ohledně návratu dítěte, bohužel tohleto a horší věci dělá spousta otců a maminky nezmůžou nic. Maximálně schůzku na sociálce, aby rodiči bylo domluveno, co je prospěšné pro dítě.

kopacka01
16. bře 2015

Ahoj holky,jsem už zoufalá tak se obracím na vás jestli mi někdo dokáže poradit.Odešla jsem od manžela,rozvádíme se,probíhá soud o svěření dětí do péče.Manžel má záznam u policie za napadení,dost i pije a hrozí mu snad i vězení ale chce děti do péče.Dokonce mě i všude pomlouvá,vymýšlí si napadení a jiné věci,někdy mám pocit že mě i sleduje,prostě se ho bojím.Já se domluvit chci ale on si pořád něco vymýšlí.Přes měsíc jsme domlouvaly dohodu,on jí sice podepsal ale vzápětí jí zase stáhnul a teď chce aby si soud vyžádal od sociálky vyjádření dětí kde chtějí být (5 a 7 let).Jak moc k tomu přihlíží soud a můžu něco dělat?Už nemůžu jen tak sedět a čekat co si zase vymyslí.Díky moc za jakoukoliv odpověď

danfal
18. bře 2015

Učila jsem několik dětí svěřených do péče otce. I můj kamarád má dceru ve své péči. Už to neni taková zvláštnost.

j.a.n.i
19. bře 2015

@kopacka01 Že by je dostal do péče moc pravděpodobné není, ale střídavou klidně ano.

vuksamotar
27. bře 2015

zdravim vas a jsem cizinec a zijem v Cesku.dostal jsem dve deti do sve peci a nebilo to snadni a je to u kazdeho pripadu jinak.Soud vzdy rozhodne jak je najlepsi pro dite a nebo jak se jim zda ze je to najlepsi a tam rozhoduje spousta veci jako je naterijalni a socijalni zazemi a jestli otec a nebo matka ma praci a neni trestan a nebo trestana a jestli se nevede nejake trestne rizeni u jedneho z rodicu proste je to od pripadu k pripadu jinak,Ja mel to scesti ze ani manzelka nemela zajem o peci o deti a taky mela noveho pritele kteri taky nechtel deti a to mne vse pomohlo a dostal jsem ji do peci

vuksamotar
27. bře 2015

@kopacka01 zdravim vas pani a nemusite se bat jestli je tak jak rikate situace ze ma nejake trestni rizeni tak soud mu nesveri deti do pece ale bude to narocne a zdlouhave

chytrapani
25. říj 2015

Podle mě si jen ženská která usiluje rozvrátit rodinu.Taková ženská jako ty by měla viset na stromě.Chceš být tou nejlepší a získat dívko do péče otce aby si ho mohla mít pro sebe ale vůbec ti nedochází jak tím skurvíš zbytek života těm dvoum dětem a i té matce.On se vracì jen kvůli dítěti?Tak tomu rozhodně nevěř.Doufám že zůstane u své rodiny a ty si najdeš svobodného,bezdětného chlapa! 😲 Hledáš jen informace jak biologickou matku připravit o dítě je mi s tebe nazvracení!!!takovímu člověku jako jsi TY přeji jen to nejhorší aby tě rakovina vzala ty nejchytrnější rozvracečko rodiny.Vždycky se budu zastávat maminek pokud to nebudou alkoholičky či feťačky.

olikaberk
23. říj 2016

když soud svěří dítě otcům tak musí být vážný důvod : nestarat se, drogy,a alkohol ne ? ale když se matka stará jak má o dítě tak soud nesvěřuje dítě otcům

olikaberk
26. říj 2016

@vladunka Prosím vás za jaké podmínky získal vás maznžel do péče dítě ?

xx123
27. říj 2016

@luca.k Právě dnes proběhl už i odvolací soud kdy byl syn svěřen do péče otce dítěte (mému manželovi)

olikaberk
30. říj 2016

@xx123 prosím vás a vy ste souhlasilla stím aby měl vám manžel v péči dítě ?

ivular
3. lis 2016

@olikaberk V ČR se děti proti vůli matky nesvěřují do péče otce. To pouze v případech, kdy má matka závažné duševní onemocnění, trpí nějakou závislostí, příp. není schopna se o sebe ani dítě postarat ani v nejzákladnějších potřebách.
Co se týká majetkových poměrů (tedy životní úrovně) matky a otce, tyto nemají na určování formy péče žádný vliv. OSPOD se pouze zajímá, zda u obou rodičů má dítě svoje zázemí (postel, nábytek na oblečení a hračky, prostor na hraní), tím to končí. Výrazný rozdíl v majekové situaci má pouze vliv na výši výživného na dítě (případně i na matku), tzn. že např. i při střídavé péči by movitější rodič platil výživné.