Dítě v péči otce. Setkaly jste se s tím?

luca.k
24. bře 2008

dobrý večer,

chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se někdy setkaly s připadem, kdy bylo dítě svěřeno do péče otci...?

Chtěla bych vědět jaké byly "podmínky" získání dítěte do péče otce...

bohužel jsme v situaci, kdy bysme potřebovali získat dítě do péče otce a uvědomujeme si, že to není asi jednoduché... sama jsem matka a nechtěla bych tuto sitaci někdy řešit.... (sitaci jsme řešili i s právníkem, dal minimalní naději...)

vím, že dnešní doba a soudy pracují spíše pro matky, jestli to tak dá říct... a tak tajne doufám, že víte o nějakém případu....,
je to strašně težká situace....,

v tuhle chvíli, je otec s rodinou pouze kvuli dítěti, (ona má tedy děti dvě, ale jen jedno je jeho), bez ní nechce odejít, má kam..., šel by na mateřskou a byl s ní doma

diky za příspěvky

25saxana
25. led 2012

a neznate nakyho dobryho pravnika s prahy ktery se tim zabyva dekuju

anatanka
25. led 2012

@25saxana Pises, ze u matky nema nic - tim myslis zrejme materialni stranku. Na druhou stranu pises, ze o dite se stara ona a otec je velmi zaneprazdneny. Takze zaver je takovy, ze otec dite muze lepe zajistit, ale starat se o nej nebude moct a bude to delat cizi zena misto matky, ktere by tohle pravo melo byt odebrano... Pro me to je tedy jasny...

25saxana
25. led 2012

@anatanka ano nak tak to vyznelo zajistit ho urcite muze lepe a stara se o nej v odpolednich hodinach a vecer kdyz zena chodi po kamaradkach a necha mu ho doma ma dalsi dite s jinou zenou ktera mu da vsechno a bude se mu venovat dekuju vam za rady

petrakm
25. led 2012

@luca.k
Ahoj,už ti tady holky docela pomohly..muzu říct z vlastní zkušenosti,jak to bylo u nás..ale prcek Už byl pubertak,mohl se rozhodnout sám..no nemyslím si,ze to byla pohoda,mama se musela z toho sesypat..ale hlavne přijde socialka k vám i k matce,takže musíš mit perfektní zázemí pro díte,nic narychlo,opravdu tam musi byt vidět,ze mate zájem a dítěti se tam líbí..naše soudkyně byla jednoznačně pro peci otce,matka byla bezproblémová VŠ,přesto se soudkyně vyjádřila,ze synové v pubertě ,pokud chtějí,tak u nich ma zájem podpořit peci u otce..u vás to bude na dlouhou trať,přítel by se měl poradit na socialce a pod.,ale myslím,ze matka bude bojovat,kazda by bojovala..dnes s odstupem
Času musim rict,ze bohužel dodnes jeho mama mu vyčítá odchod k otci a ze nezůstal s ni a svou sestrou..klukovi je dnes 25..kluk to ma taky těžký..promin,já nevím,zda mas deti,pokud jsi bezdětná,tak by to bylo lepší,musíš toho prcka vzít za svyho..a hlavne to nebude žádná sranda..je to krok do neznáma a kazdou chvíli se muže všechno otočit..

ined77
25. led 2012

@25saxana ...ahoj, já jsem to poznala na vlastní kůži, vyrůstala jsem od 6ti let jen s otcem.je to sice už nějakých x let, ale ono se toho tak moc nezměnilo.řekla bych, že jsou pouze tři způsoby jakým může muž získat dítě do péče...buď se tak s ženou domluví, nebo se žena dítěte zřekne anebo je prokazatelně nezpůsobilá se o dítě starat...drogy, alkohol atd.pokud bude matka jen trochu způsobilá, soudy se vždy přikloní k tomu, aby dítě zůstalo u matky...někdy bohužel 😔 .

25saxana
25. led 2012

@petrakm tak ti dekuju mame spolu dalsi dite jen me zajimal nazor dalsich lidi spis jde oto ze matka se snim nastehuje k rodicum na garsonky do jednoho pokoje a dite nebude mit soukromy a vlastne ani skolu a nic protoze ho nezajisti ale dekuju za nazor

anatanka
25. led 2012

@25saxana Tak teprve ted jsem pochopila, ze jde o tebe, myslela jsem, ze jde o pohled treti osoby. A ty toho maleho znas? Myslis, ze bys byla ochotna ho prijmout za vlastniho a mela na to dost sil, kdyz mas uz sve dite? Ted to vidis vse trochu jinak, protoze bojujes o toho muze, ktery zrejme nechce odejit od manzelky prave kvuli synovi, tak myslis, ze kdyz ho ziskas, bude vse ruzove a mate vyhrano. Starat se ale denodenne o "cizi" dite, zvlast, kdyz uz mas doma svoje vlastni, neni zadny med. To mi muzes verit.
Kazdopadne ale, pokud ho otec opravdu bude chtit ziskat do pece, tak nebude mit lehkou cestu... Navic si myslim, ze takhle male dite by melo jeste vyrustat s matkou a s otcem udrzovat pravidelny styk, aby se nepretrhla vazba a az bude starsi, tak se muze rozhodnout samo, kde mu bude lip.

25saxana
25. led 2012

ano maleho znam vidam ho temer kazdy druhy den a o muze nebojuju protoze muze mam a hlavne dalsi hacek je vtom ze on neni zenatej jen s pritelkyni zije 4 roky a neklape jim to od te doby co maj syna ktery se narodil jeste ktomu s umelyho oplodneni nikdy spolu nic nemely jen si poridily dite ano vym to ze bych ho prijmula za svyho jo ja to vym že to neni med ale vychovala sem uz dve deti do dospelosti byvaleho manzela od miminka a to mi problem nedela vym ze lehkou cestu mit nebudem uz jsme si to jednou prosly a u jeho starsiho syna nebyl problem protoze byl starsi to je ten dalsi problem je sice maly ale na tatovi hodne zavisli a u mamky nechce byt ale dekuju za radu

anatanka
25. led 2012

@25saxana Prijde mi to trochu jako sci-fi. Jsem muz, mam pritelkyni, ziju s ni, ale nikdy jsem s ni nic nemel, jen jsem ji nechal ze svych zasob umele oplodnit a pak s ni dal zil a nic s ni nemel...

Myslela jsem podle nicku, ze je ti 25, ale pokud jsi tedy starsi a uz jsi vychovavala dve nevlastni deti, tak to je jina...
Proc maly nechce byt u matky?

25saxana
25. led 2012

@anatanka jeho byvala pritelkyne byla jako mlada holka docela zoufala mela hodne zdravotnych problemu tak si nasla na internetu chlapa ktery ji zaplati spousta operaci a ktery se o ni postara nechala se umele oplodnit muj manzel vte dobe stim souhlasil ze ho neuvede jako otce ale nakonec to udelala aby toho mohla vyuzit a vyhledaval si spolecnost zen nikde jinde a pak uz rezignoval kuly malymu a aby nebyly na ulici tak je nechal u sebe bydlet a zajistil je je zavisly na otci a matka se k nemu chova asi tak ze porad rve a nadava a bouzel jde oto ze mozna ma ten dojem ze vlastne je ji na obtiz ona sama ma pritele s kterym se obden schazi

25saxana
25. led 2012

@anatanka aby si tomu rozumela slo ji jen oto aby dostala jeho penize

jop
25. led 2012

@25saxana ježišmarja, to je šílený, z které jste planety, lidi??? Tohle je fakt neuvěřitelná story, buď si děláš srandu ty, nebo ti tvůj přítel kecá a ty mu to baštíš, sorry.

petrakm
26. led 2012

@25saxana
ahoj, ja jsem si to blbe precetla a odpovidala luce.k, kt zacla diskuzi 😒 vr oce 2008, ja tvuj pribeh vlastne vubec necetla, tak snad jsem te nijak nerozhodila..

jesterice123
16. únor 2012

Dobrý den,

pritel ma 3 a pul letou dceru se svoji pritelkyni, nyni ji chce dostat do vlastni pece,vcera byl na sociálce,nahlásil tam ze matka pije a fetuje, jeji rodice chlastaj taky. A ze z tohoto duvodu chce dite do vlastni pece. Chtel se odstehovat ke Strakonicum odkud pochazi, ale socialni pracovnice mu rekla,ze jeho dcera je mala, a ze potrebuje oba dva rodice a ze tim padem kdyz on ma trvale bydliste a dcera taky napsane u jeho pritelkyne,ze se nesmi odstehovat nekam jinam.Ze musi byt tam,nebo ve stejne lokalite,jinak ze mu dceru nedaji,neni to nejaka kravina?tohle se mi nejak nezda,vzdyt kolik je rodin co se rozpadnou a otec je na druhe strane republiky a taky to jde,Mohli by jste mi nejak poradit? JEstli to je doopravdy pravda?A nebo by se mohl normalne odstehovat a resit to?Vzdyt je to kravina aby byl nekde tady v podnajmu,Chteli sme si vzit byt tam a zaridit to pro malou,.,,Ale takhle to nepujde a me samotne se to nelibi ze bude stale zit kuli male u sve expřítelkyne,Prosim poradte mi nekdo,Dekuji...Nebo nejaky kontakt na nejakeho odbornika.Dekuju mockrát.

delfi
21. únor 2012

Ahoj, on se chtěl k těm strakonicím přestěhovat i s malou? (jako sbalit kufry a bez předchozí dohody s matkou odjet). Jestli ne, jestli se tam chtěl odstěhovat jen sám tak to klidně může. Pokud však by chtěl i s malou musel by k tomu mít dohodu s matkou, event. povolení soudu (nahrazení souhlasu). Pokud by se však i přes absenci těchto dokumentů odstěhoval a malou by tak v podstatě "odtrhl" od matky (a 3.5 roku je hodně malý dítě) pak by měl dost veliký problém. Soud by pravděpodobně nařídil, aby dítě odevzdal matce, resp. aby ho vrátil do jeho původního bydliště a pro budou spor by to bylo velké mínus. Doporučuju všechny kroky dopředu! probrat s právníkem. Pokud chceš ozvi se mi do IP

ria80
22. únor 2012

Jen tak se s dítětem odstěhovat nemůže, ale kdyby ho měl svěřené do péče, tak ano. Matka by to teď taky mohla udělat, když má dítě v péči.

gloria13
1. bře 2012

Ahojte dievčatá...neviem či môj problém spadá do tejto sekcie, ale nič vhodnejšie som nenašla....mám problém...a aj keď som sa snažila vždy so svojimi problémamy vysporiadať sama, tentokrát mi došli sily...Som rozvedená matka s dvomi deťmi...dcéra 15 a syn 10..rozvedená som: bude tomu 4-roky. Mám priateľa, ktorý ich akceptuje a snaží sa s nimi vychádzať, no ale tiež si nenechá brnkať po nose...snaží sa z nich spolu somnou vychovať slušných ľudí..no a to sa mojim deťom zrejme nepáči, keď má k ich správaniu výhrady niekto kto nie je ich otcom...včera mi proste povedali, že chcú ísť bývať k otcovi..☹(((((((((((((( nechápem, neviem čo mám robiť..nič neplatí..ani presviedčanie že ich ľúbim, že som pre nich robila všetko čo som mohla...som v koncoch a najhoršie je že nemám silu už ich presviedčať...je tu niekto kto toto zažil? poradí mi ako ďalej?

jop
1. bře 2012

@gloria13 osobní zkušenost nemám, ale kamarádka ano. U kamarádky byl problém v tom, že nevlastní otec s dětmi neuměl komunikovat, on se sice snažil, ale byl příliš razantní na puberťáky (nechoval se nějak extrémně, ale - prostě puberta). Toto je fakt strašně těžká situace. U kamarádky to dopadlo tak, že puberta u dětí přešla a situace se sama zklidnila, nicméně to byl opravdu několik let krutý boj. Napadá mě jedině zajít s dětma do nějaké psychologické poradny.
Když se na to dívám objektivně, tak by bylo možná také řešení nechat děti jít za vlastním otcem. Časem by si uvědomily, jaká je situace doopravdy. Ale to by pro tebe bylo strašně těžké.. nicméně když budou chtít, tak stejně půjdou ☹

paegaska
4. bře 2012

@gloria13 Ahoj Glorie, ano, tohle se stává. Děti v pubertě takto občas reagují. Chtějí být prostě jinde než u rodičů, kteří je vychovávají.
Mají pocit, že by to jinde bylo lehčí a lepší.
Kamarádce takhle odešel syn, ale nakonec se zas vrátil.Teď již odejít nechce - 17 let, ale na běžné pokyny od přítele matky reaguje úplně jinak než na běžné pokyny od otce či matky. Ale tam se podařilo situaci zprůhlednit i vůči otci chlapce, který nakonec jednání přítele od matky i podpořil.
Jasně tohle je ideální situace, je nutno jen závidět.
Někdy je dobré nechat to děti vyzkoušet, jindy je to spíše proti dětem ☹ Záleží na vztazích v rodině. A také na vychovatelských schopnostech druhého rodiče.
Poradit nedokáže nikdo. Možná zkusit nějaký kompromis.
Držím palce a přeji hodně sil.

virusius
20. lis 2012

Dobry vecer, zaregistrovala jsem se jen proto aby dolozila take jeden pripad - zkusenost. Jde o druha a druzku a jejich syna. Po nekolika letech spolecneho ziti dosla otci ditete trpelivost se stalym domlouvanim a vysvetlovanim ...a ze vztahu odesel a timto dnem mu nastalo peklo na zemi. Bavala druzka ho stale vulgarne urazi a to pred ditetem. Urazky rozseva i na jeho rodinu, ublizuje i diteti., neuvari mu, nikdy mu neprecetla pohadku na dobrou noc, s hygienou pokulhava, nesedne si k nemu aby si s nim pohrala, neumi prisit poutko, zalozit kalhody a jen narika jak je "unavena. Snazi se pokazit kazde setkani otce s ditete, byt soud uz rozhodl ve prospech otce, muze dite vidavat jak casto chce a po domluve muze mit syna nakazdy druhy vikend. Pokud otec nestihne dite presne na minutu vratit, vyhrozuje policii.....Domluva neexistuje = IQ u matky na bodu mrazu, puvod matky = romske koreny, t, zn. valet se, nepracovat, narikat a delat jen problemy.
Obratite-li se na socialni urad: zapomente ze vam pomohou, je to jenom svindl ze se staraji o DOBRO deti. Neumi zjistit pravdu a nemaji opravdovy zajem. Maji i strach, zvlaste z romu pozn. bylo i potvrzeno. Predem bylo otci receno, dite nalezi matce, byt to neni opravdova, dobra a zodpovedna matka. A ted dokonce odtahne dite do cikanskeho doupete. Otec je psychicky vycerpany ale jeste bojuje dal. Rika ze jen syn ma pro nej duvod aby zil dal a pokud ho ztrati, nechce bez nej zit. Poradte, jak mu mame pomoci. Zustaneme na veky vdecni, dekuji predem.

virusius
20. lis 2012

dodatek: jde o naseho vnuka, nechce s matkou byt, nechce se k ni vracet, kdyz s ema vratit chce do tatovi naruce, pevne se drzi a place. Nikdo nam neveri a on je jeste maly (chodi do skolky) nemuze se branit tak aby byl vzat vazne. Pokud zustane u matky nic slusneho z nej nevyroste a nam na nem tak moc zalezi ....trapime se a trpime, zna nekdo radu aby nam pomohla?

virusius
20. lis 2012

Dobry vecer, zaregistrovala jsem se jen proto aby dolozila take jeden pripad - zkusenost. Jde o druha a druzku a jejich syna. Po nekolika letech spolecneho ziti dosla otci ditete trpelivost se stalym domlouvanim a vysvetlovanim ...a ze vztahu odesel a timto dnem mu nastalo peklo na zemi. Bavala druzka ho stale vulgarne urazi a to pred ditetem. Urazky rozseva i na jeho rodinu, ublizuje i diteti., neuvari mu, nikdy mu neprecetla pohadku na dobrou noc, s hygienou pokulhava, nesedne si k nemu aby si s nim pohrala, neumi prisit poutko, zalozit kalhody a jen narika jak je "unavena. Snazi se pokazit kazde setkani otce s ditete, byt soud uz rozhodl ve prospech otce, muze dite vidavat jak casto chce a po domluve muze mit syna nakazdy druhy vikend. Pokud otec nestihne dite presne na minutu vratit, vyhrozuje policii.....Domluva neexistuje = IQ u matky na bodu mrazu, puvod matky = romske koreny, t, zn. valet se, nepracovat, narikat a delat jen problemy.
Obratite-li se na socialni urad: zapomente ze vam pomohou, je to jenom svindl ze se staraji o DOBRO deti. Neumi zjistit pravdu a nemaji opravdovy zajem. Maji i strach, zvlaste z romu pozn. bylo i potvrzeno. Predem bylo otci receno, dite nalezi matce, byt to neni opravdova, dobra a zodpovedna matka. A ted dokonce odtahne dite do cikanskeho doupete. Otec je psychicky vycerpany ale jeste bojuje dal. Rika ze jen syn ma pro nej duvod aby zil dal a pokud ho ztrati, nechce bez nej zit. Poradte, jak mu mame pomoci. Zustaneme na veky vdecni, dekuji predem.

virusius
20. lis 2012

virusius Dobry vecer, zaregistrovala jsem se jen proto aby dolozila take jeden pripad - zkusenost. Jde o druha a druzku a jejich syna. Po nekolika letech spolecneho ziti dosla otci ditete trpelivost se stalym domlouvanim a vysvetlovanim ...a ze vztahu odesel a timto dnem mu nastalo peklo na zemi. Bavala druzka ho stale vulgarne urazi a to pred ditetem. Urazky rozseva i na jeho rodinu, ublizuje i diteti., neuvari mu, nikdy mu neprecetla pohadku na dobrou noc, s hygienou pokulhava, nesedne si k nemu aby si s nim pohrala, neumi prisit poutko, zalozit kalhody a jen narika jak je "unavena. Snazi se pokazit kazde setkani otce s ditete, byt soud uz rozhodl ve prospech otce, muze dite vidavat jak casto chce a po domluve muze mit syna nakazdy druhy vikend. Pokud otec nestihne dite presne na minutu vratit, vyhrozuje policii.....Domluva neexistuje = IQ u matky na bodu mrazu, puvod matky = romske koreny, t, zn. valet se, nepracovat, narikat a delat jen problemy.
Obratite-li se na socialni urad: zapomente ze vam pomohou, je to jenom svindl ze se staraji o DOBRO deti. Neumi zjistit pravdu a nemaji opravdovy zajem. Maji i strach, zvlaste z romu pozn. bylo i potvrzeno. Predem bylo otci receno, dite nalezi matce, byt to neni opravdova, dobra a zodpovedna matka. A ted dokonce odtahne dite do cikanskeho doupete. Otec je psychicky vycerpany ale jeste bojuje dal. Rika ze jen syn ma pro nej duvod aby zil dal a pokud ho ztrati, nechce bez nej zit. Poradte, jak mu mame pomoci. Zustaneme na veky vdecni, dekuji predem.
Dnes ve 21:50 • Odpověz • Pošli IP •
virusius dodatek: jde o naseho vnuka, nechce s matkou byt, nechce se k ni vracet, kdyz s ema vratit chce do tatovi naruce, pevne se drzi a place. Nikdo nam neveri a on je jeste maly (chodi do skolky) nemuze se branit tak aby byl vzat vazne. Pokud zustane u matky nic slusneho z nej nevyroste a nam na nem tak moc zalezi ....trapime se a trpime, zna nekdo radu aby nam pomohla?

virusius
21. lis 2012

Dite ma zustat tomu, kdo prokaze ze se o nej muze lepe postarat a ke komu ma dite hlubsi vztah. Mame pripad ze dite place a drzi se tatovi naruce, nechce zpet k mame a slavna socialka vubec takovou vec nebere v uvahu. Jak se mame smirit s tim ze socialka rozhoduje o necem co rozhodne jen proto ze dostava plat?! Zeptala jsem se socialni pracovnice: (popsala jsem ji jak dite reaguje na to ze se ma vratiti zpet k matce, popsali jsme situaci u matky, dolozili jsme dost dukazu o spatne vychove vnuka atd., ....) co vy byste delala v takovem pripade vy, kdyby se jednalo o vaseho syna a vnuka?! A vite jak reagovala? Zarazila se, zacala se kroutit a odpoved byla ze ona je jen socialni pracovnice a muj syn neni jeji syn a ani vnuk neni jeji. At z pohledu matky nebo i taty, jak byste postupovali?! Nepatri taci pracovnici spolecne se zakony z doby Napoleona chytit za fligr a hodit do Vltavy?! Ja nechci nadrzovat ani jedne strane rodicu, jde me o to aby bylo rozhodnuto spravne a ne aby nam z vnuka vyrustal gauner a to jen proto ze matka je neschopna.

renkol
30. lis 2012

Tak můj manžel, má děti ve své péči, ale tam byla situace, že jeho ex, ty dva nechtěla a vzala si jenom 10letého syna. a těch dvou se přímo řekla a všude prohlašovalo, že nechce být ani v jejich rodných listech zapsaná, že s nima nechce mít nic společnýho.

speedygon
7. únor 2013

Můj přítel taky dostal syna do péče. Matka odešla od rodiny s dalším(mezitím paertnery i bydlště pěkně střídala), přítel si zažádal o svěření syna do péče, jelikož matka nejevila zájem, nekomunikovala, peníze neposílala, atd. Přítel uspěl, byť po delší době, než se podařilo matinku objevit. Bylo stanoveno výživné, které ale neplatila a požádala o snížení...a snižovali a snižovali, až mu měla posílat jen 100Kč měsíčně. Výsměch toto. Kluk s námi již nežije, byla nařízena ústavní výchova. Matka peníze neposílá ani ústavu, příteli dluží přes 70.000Kč, ale jelikož nedělá(alespoň ficiálně), nic z ní nikdo nedostane. A to přítel splácí dluhy z jejich manželství. Hlavně, že si madam s někým pořídila další dítko. Otce nejspíš nezná ani ona sama, bydlí s partnerem ,který jej přijal za svého. Takže asi tak....ale tyto situace jsou opravdu ojedinělé, obvykle dítě získá matka

moucha
11. dub 2013

autorka by se zřejmě měla vžít do situace, kdyby ji někdo chtěl sebrat vlastní děti!!!!! Mějte vlastní a ty děti nech laskavě mámě. Starat se o cizí děti?vůbec nevíš do čeho jdeš.

nunas
6. zář 2013

Dobry den chtel jsem se zeptat vychovaval jsem z pritlkyni jeji dite od sesti mesicu pak se nam narodil kluk ten je muj holce jsou tri a klukovi rok ale pred tremi mesici jsme sly od sebe a ji vyhodily z peti bytu lita od chlapa k chlapovy kazdy tyden a trpi tim hodn deti ona neumi varit a furt nekam strka deti aby mohla jit chlastat nebo parit. A me jde samozdrejmne o kluka kdyz se ho dobrovolne vzda a sveri ho do pece moji matky myslite ze to soud vyhovi tehle zadosti.dekuji za rady

jedendomov
6. zář 2013

@nunas Babička by musela sama podat návrh na svěření dítěte do péče. Jestli s tím bude matka i otec souhlasit, neměl by být se schválením problém. Jestli s tím matka souhlasit nebude, pravděpodobně jí děti zůstanou. Dítě je možné svěřit i do péče jiné osoby než rodiče, jestliže je to v jeho zájmu. Ve skutečnosti se toho využívá jen výjimečně, pokud matka prokazatelně dítě zanedbává, je závislá, zemřela, je ve výkonu trestu apod. Ve vašem případě by se jednalo i o rozdělení sourozenců, to hovoří silně ve prospěch matky.
Pokud by byla matka schopná se postarat o dceru, bude nejspíš schopná se starat i o syna.
Ale babička to zkusit může.

nunas
8. zář 2013

Dekuji moc za radu ale musim ji teda prokazat ze tohle vse dela co jsem napsal co kdyz se domluvime z bejvalou pritelkyni a babicka zazada o peci pak by to snad mohlo klapnout ne.stejne dekuji