Dítě v péči otce. Setkaly jste se s tím?

luca.k
24. bře 2008

dobrý večer,

chtěla bych se vás zeptat, jestli jste se někdy setkaly s připadem, kdy bylo dítě svěřeno do péče otci...?

Chtěla bych vědět jaké byly "podmínky" získání dítěte do péče otce...

bohužel jsme v situaci, kdy bysme potřebovali získat dítě do péče otce a uvědomujeme si, že to není asi jednoduché... sama jsem matka a nechtěla bych tuto sitaci někdy řešit.... (sitaci jsme řešili i s právníkem, dal minimalní naději...)

vím, že dnešní doba a soudy pracují spíše pro matky, jestli to tak dá říct... a tak tajne doufám, že víte o nějakém případu....,
je to strašně težká situace....,

v tuhle chvíli, je otec s rodinou pouze kvuli dítěti, (ona má tedy děti dvě, ale jen jedno je jeho), bez ní nechce odejít, má kam..., šel by na mateřskou a byl s ní doma

diky za příspěvky

aaa333
17. dub 2009

Ahojky mam na vas dotez s prosbou co vlastne dal delat. V roce 2006 jsem se vdala asi po pulrocni znamosti,hlavnim duvodem bylo me tehotenstvi. Mame dcerku 2,5roku,ale nase manzelstvi bohuzel nevydrzelo.Jsme kazdy jiny a nedokazali jsme spolu zit,i kdyz manzel je nazoru,ze za vsechno muzu ja,mozna ma pravdu ale chtela jsem aby jsme zacali vsichni normalne zit a ne jen prezivat. Dcerku jsem dostala do pece a manzel si ji bere jeden vikend od patku do nedele a dalsi tyden ve stredu odpoledne a pak v sobotu,vsechno bylo fajn,az do doby nez zjistil za mam pritele o kterem tvrdi ze je devkar a dceru mu nenecha chce se o ni soudit. Myslite ze ma sanci ji ziskat?????? MOc dekuju

kubaka
17. dub 2009

pokud si normální příkladná matka, máte slušnou domácnou, sociálka vás shledá vztah přítele k vaší dceři oboustranně dobrý, tak odhaduji, že toto jsou rozhodující fakta, se kterými soud pracuje - tak si můžeš udělat představu, jak jste na tom. .
Manžel může tvrdit co chce, ale skutečnost je pro soud důležitá - to si teda jen myslím, nejsem právník - fakt se raději poraď s odborníkem na rodinné právo

cargy
18. kvě 2009

no jeste ze taketo neco sem nemusel resit Matka mojich deti se umi o ne postarat ale de jim primo strasnim prikladem Semnou se rozesla po 8 letech a behem 14 dni jsi nasla pritele a to mne dorazilo kdys sem zistil co je to zac Bezdomovec teda mestky urad Svitavy je nezamestnany a pocas sylvestra ji znasilnil ale ona ho miluje.Rpimo parazitoval na rodinnem rozpoctu. Tak sem to nenechal tak a rekl sen ze v tomhle prostredi moje dve holky vyrustat nebudou a ze si je necham a bez myhnuti oka se zvedla a odesla soud to cele odklepl a o deti se radne staram jenom se bojim at je casem nechce spatky. no Zatim to bylo bez boje 😀

anatanka
25. kvě 2009

Nemyslim, ze by se nozily pripady, kdy deti jsou soudem matce odebrany, spis se mnozi pripady stridave pece, ackoliv i ta by pro me byla dost nesnesitelna, neumela bych bez maly zit ani den.

myrtil
26. led 2010

Dobrý den. Můj bratr má s přítelkyní asi tříměsíční holčičku. Matka holčičky je velice mladá a pochází z děckého domova. Přestěhovala se k nám do rodiného baráku krátce po 18ti, ještě nemá dodělanou školu a je zatím na mateřské. Trpí epilepsií a nebere ohledy na miminko. V zimě, když je opravdu Ladovská zima s miminkem jezdí po městě a ukazuje jej všem kámoškám. Nedbá o jeho zdraví. Ráno se sebere veme dítě a jede pryč v zimě. Jenom s jednou lahví mléka. Nekojí a neodsříkuje. Mléko vyrábí z Nutrilonu. Přijede se domů třeba až ve dvě ve tři. A druhý den jede zase do města a tak dále. Nedávno zjistila, že si vlastně vůbec neužila života, chodí po zábavách, mého bratra už tak nemiluje a chce se odstěhovat. Přitom má vše, bratr tvrdě dře aby se měli dobře. Všem nám často lže. Ani neuklízí, nevaří, prostě jenom sedí za počítačem celý den, miminko strčí babičce. Pak je naštvaná, když ji vyčítáme, že s miminkem jezdí v zimě, že se nestará o domácnost. Bojíme se aby neutekla i s miminkem někam do Ostravy do azyláku.

Rád bych znal váš názor. Myslíte si, že i přesto, že zanedbává miminko, by soud svěřil dítě matce a bratr by pak musel platit alimenty atd ? Napadlo by vás někdy odcházet na diskotéku od tak malého miminka ? ☹

paegaska
27. led 2010

myrtil, z toho co jsi napsala nevyplývá, že by přítelkyně tvého bratra byla špatná matka. Vidím teď v mrazech venku hodně malých miminek v kočárku a nedovolila bych si říct jejich matkám, že je to špatně. Kojení není povinnost. Já jsem např. na mateřské nemohla taky doma s dítětem vydržet sama a scházela jsem se s kamarádkami rovněž na mateřské, to je normálka, je to hodně mladá holka, život se ji hodně změnil.
To, že zjistila, že si vůbec neužila života je fakt, je jí 18 a má dítě, je z DD a má najednou domácnost.MMCH kolik je bratrovi ?
Myslím, že by jste s ní měli jednat hodně citlivě a opatrně,nevyčítat a nepoučovat, a nabídnout pomoc, ale nenechat se využívat. Věřím, že je to hodně těžké, pokud bydlíte společně. Ale bohužel, co bude dál je na bratrovi a na jeho přítelkyni.

ria80
27. led 2010

Myrtil,nezlob se,ale taky mi připadá,že jen hledáš chyby,kde nejsou.Mě to chování nijak moc špatné nepřijde.Zkus se do ní vžít,je hodně mladá.To,že dítě nekojí,není trestné.Ze s ním chodí ven,taky ne.Však nevíš,určitě s ním není celou dobu venku,věřím tomu,že se postará o to,aby nemrzlo.Naprosto se do ní umím vžít,taky vím,jak člověku chybí trochu volnýho času a když nekojí a někdo jí pohlídá,proč by si někam nezašla?Já jí to přeju.

Možná bych si i troufla říct,že chodí takto z domu s miminem i proto,že od vás slyší jen výčitky.Možná bych v takové situaci taky přemýšlela o odstěhování.
Nezlob se,ale podle našeho názoru dítě zanedbané není.Což by zjištovala i sociálka.A tak malé dítě by určitě přisoudili matce a otec by platil alimenty a měl by stanovený styk.

ria80
27. led 2010

Řekla bych,zkuste na ni nekoukat tak špatně.I když se vám třeba uplně nelíbí,nežije s vámi ale ale se svým manželem.a ON by si měl udělat vlastní názor.Rekla bych ale,že byste mohli i vy tímto přispívat ke krizi.Zkuste si prostě říct,že i když je mladá a taková,je to matka a o svoje dítě se stará podle svého nejlepšího názoru a určitě mu nechce nijak uškodit.Možná se to neměla kde uplně naučit,ale snaží se a nedělá to z ní špatnou matku.Zkuste si svoje názory aspon nechávat pro sebe a uvidíte,že ona přestane tolik utíkat z domu.Když už kvůli ničemu jinému,udělejte to třeba proto,abyste nepřipravili otce o dítě.Oni mají určitě ještě šanci.

frisbee
27. led 2010

Myrtil nezlob se,ale to je jejich život,proč se jim do toho mícháte???? 😕 😕 😕 A to,že nekojí znamená,že je špatná matka?Vy nemáte svoje starosti?Se zamysli,proboha! 😠

ria80
27. led 2010

Ted si asi Myrtil bude myslet,že my ženský jsme jasně proti chlapům.Ale není to tak.Taky bych na místě té mladé paní utíkala z domu.At to nechají na nich.Já jim určitě přeju,aby zůstali spolu a aby to fungovalo.

kubaka
27. led 2010

mysrtil - jestli jí to, co jsi tu popsal, předhazujete, tak se opravdu může stát, že před vámi uteče do nějakého domu. Jak ty umíš přesně zhodnotit, co smí, co dělá špatně a přesně víš, že "bratra už tolik nemiluje" - takovou zasvěcenost fakt miluju. Vyštvete ji jen těmi řečmi.

Jestli vám jde o život dítěte v mrazech: náhodou vyrábím doplněk na kočárek, který zakryje otvor v boudě a funguje proti mrazu a větru - dám odkaz do IP - pak může jezdit venku i když bude mrznout třeskutě. 😝 😝 😝

myrtil
28. led 2010

Opět zdravím, neberu ohled na to, že mi odpovědělo jenom něžnější pohlaví, názory beru, sem rád za vaše komentáře. Ovšem věc není až zase tak jednoduchá z vašeho pohledu. My jsme to brali, že přechod z DD do rodiny chvilku může trvat, měli sme od toho takový odstup. Inu, řekli sme si, že ta holka se do toho vžije. Ovšem opak je pravdou. Ona si zvykla na to "nicnedělání" a ať druzí létají a starají se. My to brali, je maminka, stará se o miminko. Ale teď běda, zda mi nedáte za pravdu !!!!!! Když miminko spí, po pokoji roztahané prádlo nevyžehlené, neuvařené, neuklizené a ona celý den od rána do doby než přijede přítel z práce si hraje na počítači každý den, vše za ní dělá přítel. Ona jediné co udělá, je maximálně to, že nakrmí miminko, zajde si na Facebook a ostatni pc veci, vecer ho vykoupa spolu s pritelem, jinak decko strci dedovy babicce nebo me. Nerikam ze se o nej nestara, tady jde o ten princip. Deda, s ni jezdi po doktorech, ve všech vecech ji vychazi vstric, babicka ji hlida dceru aby si mohla lozit po "kamaradkach" a jeji vdek???

Clovek ji rekne, aby aspon vyzehlila, a ona hned je vbreku ze jsme proti ni. Co se tyce ohledne mleka vyrabeneho ze Sunaru a Nutrilonu. Ja sem nerekl ze je spatna matka v ohledu ze nekoji. !!! ale ze je spatna matka v ohledu toho, ze s jednou jedinou lahvi jde do mesta v mrazu s ditetem, ktere pak ma hlad, Lahev ji vypije za "chvilku". a co pak??? nekoji.. Nutrilon nebere sebou ...

Vy tady tvrdite, ze je normalni miminka vozit v kocarku venku v mrazu. Ano mate pravdu, ale!!! Jeji dcera se narodila 2 mesice predcasne. To sem mel predtimi zminit tak se predem omlouvam. Ted kdyz jsou mrazy to je pro male miminka nejhorsi co muze byt. Ryma ucpany noc... spatne se miminku dycha. Jenze ona si to neuvedomuje. Nereknu kdyby bylo teplo...

A ted vazene damy, slecny, maminky... nedavno se nam potvrdilo, ze asi opravdu utece. Klidne at jsi de ale bez miminka. protoze... chce se asi odstehovat do ostravy a asi za svoji matkou, ktera !!! trpi epilepsii, je socialne slabsi, zije s romy. Dokaze te si predstavit ze by to male krasen stvoreni by vyrustalo ve takove spolecnosti, kdyz ma zazemi, krasny domov. vse co chce.. proste je to tezke tady psat.

Chapu, nemuzete to tak videt jak to je. nazor stavite na tom co sem tu napsal a urcite se ve vsem neshodnem. Ovsem sem velice rad ze ste mi odpovedeli, rad bych jenom vedel, zda mate zkusenost, nebo jestli vite, jak by se melo postupovat, kdyby matka utekla s ditetem od otce. On ma taky pravo na to miminko. Myslite, ze by soud bude brat na vedomi, kvalitu zivota miminka u nas a u jeji matky v ostrave ?
Nekdo tady psal, ze soudy vetsinou male miminka nechavaji u matky a otec musi pak platit alimenty. Mejte se a predem diky

myrtil
28. led 2010

kubaka: Ano jsem zasveceny jak ty rikas, protoze ona to sama rikala ze ho uz tak nemiluje. Nerikam tady nic co bych ja sam vydedukoval. To vse jsou fakta. a ne domnenky

ria80
28. led 2010

Ahoj,na to,co jsi psal ted v posledním příspěvku,jestli to tak je,proč jí teda miminko hlídátte?Když jí nebudete hlídat,tak nebude mít tolik času na počítač.Lehká pomoc.
Jestli se celá rodina přetahuje o minko na hlídání,to se má mamina dobře!Takže si dělá,co ji baví,to se dá pochopi.jestli se vám to nelíbí,nehlídejte.

K ostatním věcem se nebudu vyjadřovat,to jak to doopravdy,to ví ona a vy máte nějaký názor.

Kdyby utekla?No v tom případě by si měl otec zažádat soud o svěření dítěte do péče nebo aspon o pravidelný styk.To je první,co by měl udělat.Jak k tomu soud bude přistupovat,těžko říct,jestli bude žít v takových podmínkách,jak říkáš,určitě se o to bude zajímat a vezme to do uvahy.Ale je fakt,že miminko je hodně malé a taková miminka,když to jen trochu jde,nechají matce.S tím nic nenaděláte.Ale at do toho jde,ale at si vezme dobrého právníka.

myrtil
28. led 2010

Ahoj, dobře neřešme už ty okolnosti, jenom me ciste zajimal ten nazor, jak by se to asi resilo s tim soudem, nevedel jsem ze to vyusti v tak zhavou diskuzi. Děkuji všem zúčastněným ženám. Mějte se krásně a přeji vám všem krásné a především zdravé děti.

paegaska
29. led 2010

myrtil, promiň,ale kde je ten čas co jste jí dali ? je jí jak píšeš 18,je z DD a mimino má 3 měsíce, matka trpí epilepsií jako její matka, může tyto problémy mít i to mimino.
Kolik je tvému bratrovi, ptám se znovu.
Tohle vše asi věděl předem. Soud to rozhodně vezme do úvahy.
Já nepíšu, že je to dokonalá máma a že bratr nemůže dítě získat do péče, vůbec vás neznám, ale ty nepíšeš žádné zásadní fakta, které by z ní dělali horší matku.
A že ho má mí'n ráda, nemá s péčí o dítě nic společného a u 18 leté holky po porodu to může být bublina jak hrom.
On tvůj bratr by si měl uvědomit, že i velmi vyzrálé dvojice neustojí bydlení ve společné domácnosti s rodinou jednoho partnera, zvláště pak jestli se rodina vměšuje do jejich vnitřních záležitostí. Vlastně je to i proti bratrovi.
Slečna si zřejmě neuvědomuje, že se svěřuje nepříteli, byla zvyklá na spolubydlící ne rodiny spolubydlícíh.

danfal
29. led 2010

Mě by se taky nelíbilo, kdybych viděla, že se maminka od mé neteře jenom fláká. Myslím si, že by to dělat neměla. Ať si jde za kamarádkama, ale nejdřív, ať se trochu postará o domácnost.
Taky si myslím, že by si s ní o tom měl popovídat hlavně její partner, protože pokud na to upozorňujete vy, může se u vás cítit nesvá, i když to není myšleno ve zlém.
Přeju, aby mamina dostala rozum a byla z nich spokojená rodinka.

beruthiel
29. led 2010

Tak já nevím, ale tohle rozhodně není ideální matka a myslím si, že pokud by na to došlo, tak dítě ráda přenechá v péči otce. Pokud dítě nekrmí tak jak má, bude špatně přibírat, na což musí reagovat pediatr, ke ktermu s miminkem chodí. V 18ti po odchodu z dětského domova, bude mít problém postarat se sama o sebe natož o malé miminko.

tux
29. led 2010

mě to normální nepřijde jak se tady pár z vás vyjádřilo, to asi vedete podobný život když ho tak obhajujete, je to nevyzrálá osobnost a bude mít problém sama se sebou natož se starat o dítě a o rodinu stejným dílem jako manžel. Asi bych jí bejt rodinou přestala pomáhat a stanovila jí pravidla, které dodržují všichni bydlící v tom domě, takže nejen starost o dítě ale i o domácnost/dům. Lidi z děcáku mají dost problém v reálném životě.

pavlapap
29. led 2010

To se nedá číst!
Nejdříve píšeš že celý den courá v mrazech venku, podruhé že celý den sedí na počítači. 😖
A že sebou nebere nutrilon víte jak, To když odejde jí prohledáte její domácnost, Jak víš že si ho nebere sebou? Může si odsypat a poznáte houbeles.
No to by mě štvalo pokud bych odešla z bytu a manželova/přítele/ rodina by mi prolezla domácnost a hledala chyby!!!!!
A že nežehlí je její věc proboha !!!!!
Neříkám že je dokonalá matka ale tohle mi přijde jako hon na čarodějnice!!!!! 😠
Úplně jsem se tady rozčílila 😝

ria80
29. led 2010

No já si taky myslím,jak to můžou všechno vědět.Ono to tak bývá,že si rodina myslí,že ta mladá matka je ta nejhorší na světě,což platí i o mých rodičích.A jen ta matka ví,jak to opravdu je.
Ale to my nevíme.Každopádně je potřeba počítat stím,že dítě by bylo s matkou a otec by platil alimenty.
takže když si to nepřejete,bude nejlíp se chovat tak,vy celá rodina i její manžel,aby neměla potřebu od vás utíkat.

pavlapap
29. led 2010

Prostě mi to přijde že jí neměli rádi ještě než přišla k nim do domu.
Dozvěděli se že je z dětského domova a už byli proti ní!!!!

frisbee
29. led 2010

Myrtil..lozit někomu do soukromí je nepřípustné a pokud nastane rozchod,tak to budou řešit oni dva ne vy,nejsme na Sicílii 😠

jana.ch
9. únor 2010

ria80 velmi dobre si to napisala, suhlasim s tebou 😵
Moj nazor je taky, ze mozno len skrz Vas uteka z domu. Zamyslite sa nad tym kde sa asi stala chyba, preco odchadza z domu. Urcite ma dovod na to. 😒 A to ze je vonku zima a chodi s babätkom na prechadzky nevidim tiez na tom nic zle.

25saxana
25. led 2012

dobry den chtela bych se zeptat jestly ma nikdo zkusenosti jak to chodi u soudu jestly muze otec dostat do pece 3,5roku syna nejsou manzele pouze spolu ziji a dite je zapsano na jmeno otce v rodnim liste neziji spolu ani po sexualni strance zena chtela pouze dite a to ma a chlapa nechtela nasel si holku ktera snim zdily vsechno a u otce by mel zazemi a stalou peci i po financni strance a matka mu nemuze nabidnout nic nevite jaka je sance na uspech toho aby dostal syna do pece dekuji

helenabasova
25. led 2012

AHOJ MAM STIM ZKUSENOST TO BY MUSELY OBE STRANY STIM SOUHLASIT ABY BYL V PECI OTCE VETSINOU DITE ZUSTANE S MATKOU TO BY MUSELY DOKAZAT ZE MATKA TREBA PIJE A NEDOKAZE SE POSTARAT O DITE JA SI MYSLIM ZE DITE BY MELO ZUSTAT S MATKOU A TAK TO VETSINOU JE .

jitafol
25. led 2012

Já teda ne z vlastní zkušenosti, ale z mého okolí znám případ, kdy dítě je v péči otce. Ovšem v tomto případě je to po jejich oboustranné domluvě a né že by se o něj tahali. Šance možná je, ale musel by to všechno nějak prokázat, že ona nemůže tomu dítěti poskytnout. No nevím, myslím že v tomto se víc nadržuje ženám. Docela by mě to zajímalo, jak dopadne.

25saxana
25. led 2012

@jitafol tak dekuji pak dam vedet jak to dopadlo

25saxana
25. led 2012

@helenabasova dekuji ti za odpoved neco takoveho sem cekala ani stim moc nepocitame matka se do ted o dite stara a otec je scela vytizen ale muze ho zajistit myslim ze se nedohodnou ale kazdopadne dekuju

jop
25. led 2012

@25saxana pokud matka není feťačka, alkoholička, bezdomovec, tak dítě soud svěří jí. Musí mít aspoň kde bydlet a mít peníze na zákl. potřeby.