Dluh bez důkazu, projde to u soudu?

veronikanel
11. únor 2013

Ahoj maminky,tak jsem tady znova,ale s úplně jiným druhem dotazu.Spíš se rovnou zeptám,jestli mezi vámi není právnička 😀
Ale abych se dostala k věci¨,v létě jsem "randila" s klukem,který mi pomohl s jedním nájmem ( a co,přespával u mě víc než často),peníze jsem odmítala s tím,že mu je nebudu mít jak vrátit,ale dal mi je,že je zpět nechce...Naposledy jsem ho viděla vím já v srpnu...Teď ale píše,že je chce zpět a že pokud ne,dojde k soudu...
Měla jsem podobný problém s otcem malé,který mi dlužil přes 200tis,bylo mi ale řečeno,že pokud to nemám sepsané,mám smůlu...Myslíte,že je tohle stejný případ nebo že mu tohle "nechtěla jsi mě,vrať mi co jsem ti dal" projde?
Být to na mě,dám mu je hned mít na to,abych měla klid,ale jeho vydírání,že nás dotáhne k soudu a rozmlátí nám okno mě fakt vytočilo...

evitaa
11. únor 2013

Půjčka by měla být sepsaná, ale pokud tě chce dát k soudu, k žalobě mu bude stačit "uznání" dluhu. Pokud si tedy píšete sms typu "vrátím ti to z výplaty", jedná se o uznání dluhu. Každopádně bych z toho neměla strach, protože k sepsání platebního rozkazu je potřeba inteligence a on nevykazuje ani známku.

lenicka07
11. únor 2013

u soudu by musel předložit nějaké důkazy - buď písemné, event. svědecké výpovědi. Moje ségra kdysi půjčila jednomu nápadníkovi značkou částku, sice si něco sepsali, ale nebylo to na celou částku, byl tam sice datum ale ne rok - velmi pravděpodobně bychom u soudu neuspěli, ale protože to byl trotl a měl strach, tak jsme ho donutili peníze splácet - podali jsme na něj trestní oznámení (policie to odložila), jenže on se bál a nakonec podepsal dohodu o splátkách a za několik let postupně peníze uhradil. Jinak by to bylo bez šance. Nevím teda jestli jsi mu něco psala (v smskách ? ) nebo jsi vůbec nereagovala? Jen dej bacha, aby ti nějak neublížil, popř. to ohlaš na policii že ti vyhrožuje.

monad
12. únor 2013

jasně, to by mohla ale říct každý, že já "mu dlužím peníze".... 😉