Dohoda o alimentech. Máte vzor? Nemůžu to najít

wansday
22. kvě 2009

Ahojky.. chtěla jsem se zeptat jestli někdo nemáte vzor této dohody o placení výživného. Nemůžu to nikde na internetu najít ☹

popelka.miri
22. kvě 2009

Wansday, já jsem žádnou dohodu o alimentech nepodávala 😕 ..nejdřív jsem šla na sociálku-odbor péče o dítě a tam jsem řekla soc. pracovnici jak se věci mají a ona se mnou sepsala návrh na alimenty k soudu. Ten jsem podepsala a pak šel k soudu a tam nás předvolali + i tu soc. pracovnici a tam jsme se teprve dohodli o výši alimentů. Musí to být soudně určené, ale dohodnout se stejně můžete i tam 😒 ..

cargy
23. kvě 2009

no jo taky tam musim moja si mysli ze 500 na dite staci prej at jsi zvikam na chudobu 😀

mandarinka
23. kvě 2009

Já to taky měla bez žádosti, prostě se to projednalo při tom soudu o opatrovnictví dětí...

popelka.miri
23. kvě 2009

Dohoda o alimentech na děti se projednává u soudu, ale výživné na manželku na MD nebo exmanželku si může napsat mezi sebou a nechat úředně ověřit podpisy ať máš něco v ruce. Nebo se to taky dává k soudu, jak se dohodnete..A pak se ta dohoda ukazuje při žádosti o soc. příplatek.

wansday
autor
24. kvě 2009

myslela jsem to jako dohodu jenom mezi partnery.. ne nic podávat na úřady

kremca
24. kvě 2009

ahoj, my máme dohodu o výživném a péči jen podepsanou na matrice a ověřenou. Sepsala jsem to já, jak mě to napadlo. 🙂 Není s tím problém. Na soudu mi řekli, že se k nim nemusí, pokud dohoda funguje a nejsou problémy. Pokud bys však žádala přídavky atd., tak se k soudu asi bude muset. ☹

popelka.miri
24. kvě 2009

Kremca, to slyším prvně, že to stačí na matrice. Ale vy asi nejste rozvedení, že ne, jinak byste k soudu museli 😒 . Jestli jste nikdy nebyli manželé, tak se to soudně asi neřeší, když skončí manželství, tak se do toho kvůli dtem zapojuje sociálka..

wansday
autor
24. kvě 2009

popelka.miri: jj nejsme manželé a ani jsme nebyli... už jsem tu dohodu na tom internetu našla.. tak už jenom aby s tim souhlasil a je to 😉

popelka.miri
24. kvě 2009

Wansday, mě totiž vůbec nedošlo, že jako partneři a ne manželé vlastně k soudu nemusíte, když neexistuje žádné úřední stvrzení vztahu a tudíž ani rozvod 😅

wansday
autor
25. kvě 2009

tak nakonec musíme stejně k soudu.. ty chlapy jsou hrozný kurvy ☹

popelka.miri
26. kvě 2009

Copak se stalo? Nechce se mu platit? Nebo je mu ta částka proti srsti? Ano, souhlasím s tebou, jsou to kurvy... 🙄 A někdy i jejich rodina...Já myslela, že stačí, když se zbavíš toho chlapa, ale ona do mě kope ještě jeho familie 😠 ...Já myslím, že už mě u nich nemůže nic moc překvapit 🙄

wansday
autor
28. kvě 2009

popelka.miri: spíš mu jde o to mi komplikovat a otravovat život...jj to jsme na tom stejně s tou rodinkou 😀 nejdřív malou vůbec nechtěli a nutili mě na potrat a teď maj hroooznej strach aby jí viděli 😠

popelka.miri
28. kvě 2009

Spíš by si měli srovnat u nich doma synáčka a naučit ho zodpovědnosti a slušnosti 😠 a ne ti ještě komplikovat život!!! 😠

wansday
autor
28. kvě 2009

přesně tak.. to jsem taky řikala 😀

popelka.miri
28. kvě 2009

Wansday, to, že ti bude muset platit na dítě, to je samozřejmé, ale co tvoje výživné? Už jsi se s ním domluvila? Po dobu na mateřské a rodičovské máš nárok od něj dostat výživné! Jestli nechce, tak ho dej k soudu. A když je takový mizera i jeho rodinka, tak si nenech nic upřít ať hezky solí, když si udělal dítě, tak ať se taky točí 😉 Tyhle situace mě vždycky dokážou vytočit 😠

wansday
autor
29. kvě 2009

popelka.miri: no dneska jsem byla u právníka, tak už na něj kujem pikle 😉 už si taky od něj nenecham nic líbit, byla jsem blbá tři roky a už toho mam fakt dost

popelka.miri
29. kvě 2009

Tak to znamená, že se tedy znáte dlouho a to dítě taky není po krátké známosti, tak už by měl mít nějakou zodpovědnost 😠 Držím palce 😉

wansday
autor
29. kvě 2009

měl by no.. ale nemá.. rači si našel šestnáctiletou přítelkyni a o mě každýmu vypráví jak jsem nesnesitelná 😀

pinkatko
28. lis 2014

To mi chcete říci, že já i když spolu nežijem,či jsem ani nebyli manžele, musím ho tahat před soud? to nestačí, že mezi námi funguje nějaká dohoda o pravidelných měsíčních alimentech??

berenika39
28. lis 2014

@pinkatko pět let stará diskuse, asi nikdo nezareaguje, a už se toho hodně změnilo, tak jen abys nečekala odpověd.

pinkatko
29. lis 2014

@berenika39 doprdele,tak toho hsem si nevšimla jejda díky ti ale.....