Domácí násilí a trestní oznámení. Jak bude probíhat výslech a na co se připravit?

15. říj 2021

Přeji krásný den. Několik let jsem žila v domácím násilí. Po posledním útoku byl tehdejší partner vykázán a já celiu situaci začala řešit. Odstěhovala jsem se a po výpovědi na policii mi bylo řečeno, že si to převezme kriminálka a bude zahájeno trestní řízení. Vyslechli sousedy, mě, tchyni která o všem věděla celou dobu. S tou si dal schůzku právník mého ex a ona u výslechu vše poprela. Několikrát mě viděla s modrinama, monoklem ale tam řekla, že nikdy nic nevidala. On tam samozřejmě navykladal pohádky o tom, jak jsem byla promiskuitni a proto se to dělo. Že jsem pila a byla zlá na děti, kterým jsem údajně nadávala atd. Mám jít k dalšímu výslechu a děsím se toho, že si všichni budou myslet, že si to vymyslím. Nějaké lékařské zprávy mají ve spisu, ještě i policie si fotila modřiny a rozbité čelo po tom vykázáni, takže mají i hmatatelme důkazy. Samozřejmě většina je ne prokazatelně, protože jsem k lékaři nechodila. Prosím o jakoukoli zkušenost, jak to zhruba probíhá, na co se. Mám připravit a co mě dále čeká. Moc děkuji 💐

merope
15. říj 2021

Pokud nemáš právníka, tak zkus zavolat na Bílý kruh bezpečí či jinou podobnou organizaci. Samozřejmě, že tchýně bude stát za svým synem. Otázkou je, co bude u soudu, když jí vysvětlí, že nesmí lhát (ale může nevypovídat).

To, že jsi promiskuitní a zlá na děti, nadávala jim a podobně - nic z toho není důvodem, který by opravňoval domácí násilí.

Pokud na to máš peníze, sežeň si právníka (když už si ho sehnal partner). Je to soud i o děti nebo jde o to, aby byl odsouzen za to domácí násilí?

sigyn
15. říj 2021

Řekla bych, že vyšetřovatelé budou zvyklí, že každá strana podává svou verzi, takže "co si budou" myslet bych s nebála. Pokud byl vykázaný z bytu a jsou důkazy/záznamy o zranění, tak to hraje v jeho neprospěch. Oni zase na kriminálce nejsou úplně "blbí". 😉

treasurka
Autor odpověď smazal
Zobraz
treasurka
15. říj 2021

Najdisi AK Hrdá,ta se tímhle přímo zabývá a je skvělá. Z jejího webu:
Nemusíte se bát, máte právo na to, aby vám v této těžké životní situaci někdo pomohl. Možná jste to nevěděli, ale jako oběť závažného domácího násilí máte právo na to, aby vám v trestním řízení pomáhal advokát na náklady státu. Ten vám pomůže jak při podání trestního oznámení, tak při veškerých dalších úkonech v trestním procesu.

autor
15. říj 2021

@merope mám právnicku.... Chvilku předtím než ho vykázali jsem začala docházet do nadace proti domácím násilí. Kde mi hodně pomohli. Syna už máme vyřešené ho, ten je v me péči. Už od července. Tady se pouze řeší to co bylo u nás doma. On si v té výpovědi o dost protireci. Bylo vidět, že mu to poradil právník. Ale já mám schované fotky, kde je datum. On tvrdí, že se to děje posledních půl roku a to právě z důvodu mé nevěry o které se dozvěděl, že mi chodil do telefonu. Což já vím, že je blbost, protože jsem tam žádné zprávy ani milence neměla... Ale to nijak neprokážu... Nechtěla jsem aby šel do kriminálu, jelikož mu hrozí sazba 2-10 let. Ale když on se k tomu postavil tímto způsobem a celé si to vylhal, tak po tom všem, kdy moji přátelé byli popotahovani po vyslesich budu muset použít i tyto fotky o kterých nevěděl že mám. Uvidím ještě co mi k tomu celému řekne právnická po tom výslechu. Že to bude náročné mi bylo jasný, ale tohle jsem nečekala

jijulka
15. říj 2021

mama žádný modřiny nemela a chlapa odsoudili, sice podminene, ale jo. A to ovlivňoval svědky, lhal, z mámy udelal totalni pip… Takze hlavu vzhůru, je to nepříjemný, ale uz jsi dokázala odejit, tohle zvladnes taky. Dulezity je mit právníka a terapeuta

merope
15. říj 2021

Pokud máš právničku i poradnu, tak buď v pohodě. Že se snaží ovlivňovat svědky a možná si i vymýšlet, na to je soud zvyklý. A že to dělá tchýně, to je pochopitelné. Držím pěsti. Je to vždycky šílený boj - už jenom odejít natož to dát k soudu. A pak se s tím ještě i vnitřně srovnat. Já to poslední začala řešit po 20 letech.

pajula123
15. říj 2021

Jsi skvělá, že jsi odešla, že to řešíš, syna jsi dostala do péče. Moc ti držím palce ❤️

autor
15. říj 2021

Moc vám všem děkuji 🤗 asi jsem potřebovala uklidnit, že mě tam nebudou mít za nějakou hysterku, co si to vymysli... On to navlikl tak, že vlastně já ho napadla, kvůli tomu, že se mě zeptal na nevěru.. No a jak se mi bránil, aby jsem mu neublížil, tak nešťastné machl rukou a zlomil mi nos 🙈 takové věci mu ale asi rádi právník... Asi jsou tam na tohle zvyklý. Tak snad mu to neuvěří

cikitkapb
15. říj 2021

Já nechápu jednu věc… i kdybys měla milence, to je jako důvod dát ti přes hubu? 🤷🏻‍♀️ Právníka chápu, ten je za to placenej… Ale že i jeho matka bude lhát, když tě viděla několikrát s modřinama? Ta by si měla nafackovat, že vychovala takovýho kreténa… pokud tedy sama není obětí domácího násilí.

autor
18. říj 2021

@cikitkapb jeho otec byl stejný... On v tom vyrůstal. Ale i jeho matka mu řekla, že je větší hajzl, než byl on. On se s ní chtěl sejít jeho právník. Podle mě ji řekl, že to má popřít aby on nešel do kriminálu. A jelikož ona chce aby byl potrestán, ale boji se, že by šel sedět, tak to poprela. Trošku ale nedomysleli, ze když se ukáže, že lhali, tak to bude ještě horší. U prvního výslechu jsem ještě právnickou neměla, teď tam bude, takže jsem na to celé zvědavá. Oni s jeho právníkem totiž vědí, že už to není je slovo proto slovu. Ale tě tam jsou důkazy, plus výpovědi sousedů, který mu Teda vůbec neprilepsili. Z toho totiž vyplynulo to, že není nebezpečný jen za zavřenými dveřmi, ale že je celkově agresivní...

cikitkapb
18. říj 2021

No tak teď už tomu vůbec nerozumím… ona chce, aby byl synáček potrestán, ale nechce aby šel do kriminálu? V tomhle případě ho ale nic jinýho nepotrestá. A jeho rodiče jsou spolu, nebo čeho se bojí?

autor
19. říj 2021

@cikitkapb no ona chce, aby ho potrestali podmínkou. Prý kdyby musel do kriminálu, tak to nepřežije... Ne, ona už s ním není skoro 20 let. Taky tehdy utekla. Ale on v tom žil do 15 a pak zůstal s tátou. Ale vždy když o tom mluvil, tak to vypadalo, jak to špatně nese a že by to nikdy neudělal... Ona se pořád ohání tím, jak je to její jediný syn atd. Chápu, že mateřská láska je silná... Mám tři děti, ale on se jj ozve jen když něco potřebuje, nejlíp tahat peníze. Jinak je na ní hnusnej. Já by jsem Teda radši neměla zadnyho syna, než tohle

cikitkapb
19. říj 2021

Tak pak zbývá možnost, že by za pravdu dostala po hubě od svého jediného synáčka. 🤔 Mám děti 2, ale učím je, že za své činy musí nést zodpovědnost a následky pouze oni.

autor
20. říj 2021

@cikitkapb ano, i já ty své. I tchyni jsem k tomu řekla, že to trestní oznámení nestahnu, protože mu to procházeli moc dlouho. Že je dospělý, a už by moc dobře měl vědět, že když něco provede, tak si za to musí nést následky. Že ho nemůže každý donekonečna omlouvat. Od toho je policie a soudce, aby to prosetrili a rozhodli o tom, jaký si zaslouží trest. On si to jen zhoršuje podle mě právnický. Kdyby byl Pokorný, omluvil se a řekl, že udělal chybu, dostal by mírnější trest. Takhle když se prokáže, že si vymysli tak mu to moc nepomůže.