Expartnerka mi bráni stýkať sa s dceru. Pomôžte

zelo22
10. črc 2011

Ahoj potreboval by som pomôcť. Mám 3 ročnú dcéru a jej matka mi od narodenia bráni sa snou stýkať. Snažil som sa dohodnúť snou ale počul som len: nikdy ju neuvidíš! Som zúfalý. Ako mám požiadať súd aby som ju mal aspon na výkendy? Neboli sme zobratý, môj záujem je veľký o malú. Potreboval som si usporiadať život zohnal som si bývanie, dobré zamestnanie, teraz mám novú priateľku ale stále mám záujem o dcéru. Rozhodol som sa bojovať aj súdnou cestou. Ak má niekto podobné skúsenosti alebo to už zažil prosím o vašu pomoc ako postupovať.

ria80
10. črc 2011

Tak nejdřív musíš požádat o určení otcovství, malá asi ted žádného otce zapsaného nemá. Potom až to bude vyřízeno, můžeš žádat o styk s dítětem. taky ti bude určeno výživné. Počítej, že soud nařídí testy otcovství, které se platí, takže to bude něco stát.

morturi
10. črc 2011

A proč ti s ní brání se vídat? že ji to nepřešlo za celé ty tři roky ... Soudní cestou jsi to měl řešit už dávno. Možná už má v rodném listě jiného otce a ty budeš mít smůlu. Upřímně, skoro bych ti to přála. Čekat tři roky, než začnu přemýšlet o tom, že když mi druhý rodič brání vídat vlastní dítě, požádám soud .... zdá se mi to trochu divné.