Expřítel platí na dítě jen 2000 Kč, musím na sociálku?

petulka79
11. říj 2013

Ahojky maminky,potrebovala bych nutne poradit,s pritelem jsme se rozesli a mame spolu 2 leteho synka a dava me na ruku 2000kc,zda se mi to malo,vydelava si nejakych 18000kc a pisou mu malo a k tomu pobira jeste duchod,rekl mi ze to radsi bude davat malemu,na maleho ucet,nez me do ruky,porad se jen kvuli tomu hadame!!musim zajit na socialku,a jak to tam probiha,budu rada za kazdou zkusenost,mockrat dekuji

berenika39
11. říj 2013

ahoj, pokud se nedohodnete sami, tak, abyste dohodu i dodrželi, tak můžeš podat normálně žalobu. soud rozhodne o výši výživného. jde to i zpětně. nezáleží na tom, jestli jste manželé nebo ne, povinnost "živit" dítě mají oba rodiče. asi bych to nechala upravit soudní cestou, protože takhle se budete třeba dohadovat roky a odnese to dítě. výživné není žádné spoření, to jsou peníze, které by mělo sloužit na uspokojování potřeb dítěte, pravidelně a v aktuální dobu. soud ti pomůže, alimenty určí a ty to pak můžeš i vamáhat, tahle na dohodě je to dost na vodě, i když povinnosti dítě živit ho nic nezbavuje☹
držím palce

kopretina77
11. říj 2013

moje kamarádka má dvanáctiletého kluka a otec ditěte ji dává 2500,a druhá kamarádka dostává 4500

petrajurinova
12. říj 2013

@petulka79 na výpočet výživného mají soudy tabulky, ale pokud otec vydělává nějakých 18000,-, tak nepočítej s tím, že by ti soud přiřknul nějak výrazně vyšší částku než jsou ty 2000,-. Když se soudce blbě vyspí, tak na tom můžeš být ještě hůře než takhle. Nejlepší je zkusit se s otcem rozumně domluvit, když nemůže (nebo nechce) dávat více a chce to dávat rovnou malému, ať mu každý měsíc kromě výživného koupí to, co je zrovna aktuálně nejvíce potřeba - boty, kombinéza na zimu, zásoba plenek/UM ...... Ale i při dohodě je lepší mít tu výši alimentů soudem orazítkovanou.