Zajistí předběžné opatření, aby expřítel platil alimenty, než dojde na soud?

veruklasova
28. srp 2017

Ahoj holky,
Mam tech otazek pomerne vic. Muj ex pritel, otec meho 9ti mesicniho syna je gambler. Odesla jsem od nej po tom co nas dvakrat ochudil o velkou cast jeho vyplaty. Zacal sekat latinu, tak jsem mu pomahala najit ambulantní lecbu atd, ve finale to vypadalo na to, ze by nas rozchod nemusel byt definitivni. Ovsem prisel zkrat a my se opet pohadali. Ted mi vyhrozuje, ze nebude do soudu platit. Moje otázky teda zni. Zajisti mi predbezne opatreni to aby platil i nez dojde na soud? Muzu vymahat, ze si nepreju aby se stykal s jeho rodiči, za tech okolnosti, ze oni o problému vedi ale v podstate ho podporuji. Nechci aby me dite melo vzor v nekom takovem. Snad to ode me neni sobecke :(

beetlejuice1666
28. srp 2017

@veruklasova pises porad "meho" ditete. Ale to dite je VASE, ne jen tvoje. Na to nezapomen. Jinak prarodice maji na kontakt s vnukem pravo ze zakona, tezko tomu zabranis. Ale pokud tam je nejaka patologie, muze to soud resit a vyresit. Kontaktuj OSPOD.

veruklasova
autor
28. srp 2017

Ja ted cetla, ze maji narok, ale ze muzu pozadovat aby to bylo pouze za me přítomnosti.

j.a.n.i
29. srp 2017

@veruklasova No, požadovat můžeš různé věci, nicméně aby ti bylo vyhověno, tak to musí mít nějaký objektivní důvod, což to, že je nemáš ráda, fakt není. A ani to, že je otec gambler není důvod pro to, aby se nemohl bez dozoru stýkat se svým vlastním dítětem...

puresin
29. srp 2017

@veruklasova Sobecke to neni, ale jak pise @beetlejuice1666, je to dite vas obou a nemuzes si ho plne narokovat nebo jim vydirat okoli.
Ale rozumim Tvym obavam, a situaci fakt nezavidim.

veruklasova
autor
29. srp 2017

Nechci synem nekoho vydirat, jen mam obavu, ze kdyz nebudou respektovat me a nas zajety system, povedou ho k tomu co dela jeho otec. Vim, ze na to aby to doslo takhle daleko by s nima musel travit vic casu nez s nima stráví,ale sama jsem z rozvedene rodiny a vim jak deti umi být vycurane a vycítí,když jim nekdo jde na ruku. Sama jsem se chovala stejne jako dite a ted vim, ze to nebylo spravne. Ona je ta situace trosku složitější o synuv zdrav. stav. Priklad sam za sebe je ten, ze nikdy nerespektovali, jak s nim manipulovat natoz aby se zeptali, jak s nim napr cvicit ( docházime na rehabilitace). To dite musi cvicit kazdy den a oni o to neprojevili sebemenší zajem. Uz jen z tohohle hlediska jsem mozna trosku zaujata. Těch situaci ovsem bylo podstatně vic.