Jak dostanu z bývalého přítele peníze na dceru?

tery58
3. črc 2014

Ahoj, chci se pobavit. Kamaradka se rozesla s pritelem a on ji ted vyhrozuje, ze ji na dceru (2 roky) neda ani korunu a ze zazada aby mu ji dali do pece. Coz je blbost, protoze se nedokaze pomalu postarat ani sam o sebe. Jake mate zkusenosti bud s tim samym problemem nebo podobnym?
Diky za Vase reakce
Terka

frantiska85
3. črc 2014

Proč by svoji dceru nemohl dostat do péče? Je stejně tak rodič jako matka. Pokud to není nějaký alkoholik a násilník, pak nevidím důvod.

andelka
3. črc 2014

Copak oni nemají soudně určenou formu péče, alimenty a styk s dítětem? Pokud mají, tak jí nemá co vyhrožovat. Pokud nebude platit, je možno nechávat strhávat alimenty rovnou ze mzdy.
Na druhou stranu, on je také rodič, takže kdykoliv může požádat o změnu formy péče. Ovšem tady se nabízí splečná nebo střídavá (vzhledem k věku dítěte, maminka je asi na RD, tak střídavá těžko, to jedině až za pár let).Pro změnu jednoho pečujícího rodiče (z matky na otce) by musel být hodně dobrý důvod, a to není, pokud se maminka normálně stará.
Chlapi takhle umí vydírat dobře, ale pokud by došlo na lámání chleba, 90% se stáhne.

tery58
autor
6. črc 2014

@frantiska85 své přítelkyně bil a bije o svou dceru se nedokáže postarat... jen jí vyhrožuje, protože její rodiče nemají moc peněz a on je z bohaté rodiny....

tery58
autor
6. črc 2014

@andelka ne k soudu ještě vůbec nešli, jsou to jen řeči, teprve minulý týden od něj definitivně odešla...a ano ona je na mateřský

andelka
6. črc 2014

@tery58 tak to jsou jen kecy v situaci, která je emočně hodně vypjatá. Ono ho to přejde.

smidatka
10. črc 2014

@tery58 Přesně, jen vyhrožuje...Od nás manžel odešel v srpnu 2013, o malou se nestaral ani když jsme spolu žili, od září ji viděl cca 5hodin, nezajímá se ,nestará se, peníze žádný neposílá a je to asi 3 týdny, co mi vyhrožoval po sms....Fakt tyhle ubožáky nechápu a upřímně, mám hrozný vztek na chlapy obecně...Protože můj otec je to samé,co můj manžel....A automaticky považuji všechny za stejné zmetky...i když vím,že všichni určo stejní nejsou... 🙂

smidatka
10. črc 2014

@tery58 Hlavně ať kamarádka neotálí a hned požádá o předběžné opatření. Já podávala návrh na úpravu práv a povinností na konci listopadu a dodnes se nic neděje...Prý mám počítat až někdy na podzim....

andelka
11. črc 2014

@smidatka to je mazec, od konce listopadu. U nás to bylo za 2měsíce hotové, ale šlo o dohodu rodičů, tak nevím jestli to nemá třeba přednost.

tery58
autor
11. črc 2014

@smidatka tak to je hustý... no ona už se byla informovat na sociálce tak už něco sepisuje, ale nevím přesně...
Tak držím palce a pevné nervy s ex... a věř mi, že všichni chlapi nejsou stejný... já mám skvělýho chlapa...🙂

smidatka
11. črc 2014

@tery58 U nás je to asi složitější,protože já to podávala na Plzeň-sever dle trvalého pobytu,jenže jsem byla nucená se odstěhovat v září k mamce. Soudkyně si mně pozvala k výslechu do Plzně v lednu,ale řekla mi,že to musí postoupit k soudu do Loun, protože dítě se v tom okresu teď zdržuje trvale. No a v Plzni to leželo do března...Na konci března to teprve posílali do Loun a tam spadám pod soudkyni, která prý byla dlouhodobě nemocná,takže je ve skluzu a přes prázdniny si prý nic nesjednává, tak mi bylo řečeno,že mám počítat spíše na podzim...Je to děs,ale co nadělám...Jo jo,ve mně se to pře...Já vím,že všichni chlapi nejsou stejní,ale momentálně se v mém okolí žádný "normální" nenachází, jen psychopati jako je manžel a otec....A to myslím fakt doslova...Před pár měsíci jsem sem někam dávala příspěvek, že by mně zajímalo, zda má někdo zkušenost s takovýmto člověkem a zhruba v kostce jsem napsala,co manžel např. dělal a většinou tam byly komentáře,že jsem si to vymyslela,že to není možný 🙂.To co jsem s malou prožila, by bylo na dlouhé povídání, ale je mi jasné, že je to neuvěřitelné, protože asi málokdo takové svinstvo zažije..

smidatka
11. črc 2014

@andelka Já nejdříve totiž s manželem byla domluvená, že to podáme dohodou, on že to sepíše a pošle mi to k podpisu, jenže to bylo 5x, že to pošle, pořád nic nedocházelo...pak že už to poslal-v pondělí a ve středu že si to rozmyslel...A myslel si asi, že mu to projde 😀 .Ona totiž jeho matka mi tvrdila,že přece nic takového nepotřebuju,ne??Podle mně když se podá dohoda,tak není co řešit a je to vyřízené hned.

tery58
autor
12. črc 2014

@smidatka tak to je husty... no uvidis jak to bude a drzim palce!!! Pevny nervy Hodne stesti!!!

hanulkapal
12. črc 2014

@smidatka Ty jo tak to je mazec, že jim to trvá tak dlouho.. A celou tu dobu člověk musí být v nejistotě.. S chlapama nevím, já mám pocit, že potkávám snad jen samé nezodpovědné a zadlužené a teď mi nezbývá, než se s tím poprat 😖 Ale snad někde ještě ti normální chlapi jsou.. Já na ně asi nikdy nenarazím 😀

smidatka
13. črc 2014

@hanulkapal To jsme na tom asi stejně... 🙂

hanulkapal
13. črc 2014

@smidatka Já mám pocit, že se snad nikdy nepoučím.. Čím jsem starší, tím jsem snad blbější 😀 Zůstává mi až kolikrát rozum stát..