Jak legálně zabránit, aby mi vzal expartner mé dítě?

samurajka
13. čer 2011

Holky, poraďte, prosím. Jsem vdaná, ale čekám dítě s jiným, nicméně chci, aby otcem dítěte byl můj manžel a tedy aby bývalý milenec neměl žádné právo se s dítětem vídat atd. Manžel o situaci ví a přeje si totéž, co já. Jak právně zabezpečit, aby se tak stalo? Bývalý milenec je Nigerijec a vyhrožuje mi ☹

sarzan
14. čer 2011

@ivett ja by som ho zobral v nestrazenej chvili 🙂

sarzan
14. čer 2011

@ivett chapes ivet? normalne ho zobral a fujááz do nigerie-tomu ver,že to hrozí

fiallinka
14. čer 2011

@samurajka no, v podstatě jsi to shrnula naprosto přesně 🙂, jediná hrozba by mohla být, že by ti dítě někam unesl, ale toho bych se až tak nebála, protože než by případně soud nařídil styk s dítětem, tak musí být otcovství určeno, a to trvá nějakou dobu... to už bude někde v prachu a možná si na dítko ani nevzpomene... většina chlapů takhle vyhrožuje opravdu jen proto, aby nějak vystrašili ženskou, neboj... (jsem z oboru, takže mi věř 🙂

fiallinka
14. čer 2011

@sarzan jenže takhle většinou jdou "unést" děti, které se s rodiči normálně stýkají, kde jsou mezi nimi nějaké vztahy.. na dálku se těžko soudí, ale stejně si myslím, že k navázaní hlubších vztahů ani nedojde 🙂

sarzan
14. čer 2011

@fiallinka asi sa len vyhráža,ale neviem..vie kde byva napr.? šak ked mu dala dala mu z lasky a ma aj on to dieta 🙂

fiallinka
14. čer 2011

@sarzan dyť ona píše, že mu v tom bránit nebude, ale tak nějak si myslím, že to spíš skončí nezájmem... ne, že bych byla děd vševěd, ale prostě v tom oboru dělám a většina podobných případů tak končí. Ale neznám ho, třeba překvapí 🙂

sarzan
14. čer 2011

@fiallinka no a teraz mi porad holka zlata,že ako donutim ex aby isla na dna test 🙂

ivett
14. čer 2011

sarzan já netvrdím, že nejde unést dítě, samozřejmě že jde, ale to už mluvíme trochu o extrému ne? dítě není ještě ani na světě, otcem není určen nigerijec, věřím tomu, že to dopadne dobře a než by se angažoval, vyprdne se na to, ale samozřejmě tohle všechno tu hrozí, to nepopírám...

přesně jak píše fialinka, většina chlapů "štěká, ale nekouše", než by se měli naplno do takových sporů pustit, tak to radši vzdají, kor jestli o to dítě opravdový zájem nemá a mít nebude, chlapi jsou v tomhle mnohdy slaboši, protože ženské co se týká dětí, dokážou být neskutečné...

ivett
14. čer 2011

samurajka pokud jde o to "občasné vídání" tak pokud byste byli jako rodiče rozumní a schopní se s ním domluvit a dohodu doržovaly obě strany, není v tom problém, klidně dítě může odjet na týden třeba k němu, nebo on přijede sem, ale pokud by hrozilo, že ti ho už z ciziny nevrátí, tak bych rozhodně byla pro, aby styk s dítětem upravil soud...i tak je sice možné, že to rozhodnutí poruší, ale tak tomu by ses nevyhla nikdy, pokud bys mu to dítě prostě dala, jakože dobrovolně s tím, že ti ho zase vrátí, musela bys mu věřit nebo ne, unést ho může vždycky...ale to jsou extrémy...

sarzan
14. čer 2011

@ivett tak s nim nemala spat ked ho chce z toho teraz vynechat

ivett
14. čer 2011

sarzan a proč bys měl někoho nutit, aby šel na dna test?

sarzan
14. čer 2011

@ivett ivet zlatino odrataju mi leazing ked sa urcuje vyska alimentov?

sarzan
14. čer 2011

@ivett aby som vedel,či je to díte 🙂

fiallinka
14. čer 2011

@sarzan jedině přes soud, určit otcovství...

ivett
14. čer 2011

sarzan chceš to tu rozhádat nebo co? nechápu...jako hláška "tak s ním nemala spat, když ho z toho chce vynechat"...moralizovat umí každý, copak vidíš do toho, co se mezi nimi dělo a proč k tomu došlo??? nezlob se na mě, ale tohle je jen její věc a neptala se na názor, kdo si myslí, jestli to je nebo není správné, do toho nám nikomu nic není...chtěla jen poradit...
a jestli čteš dobře, tak ho z toho nechce vynechat, pokud by měl opravdový zájem, chtěl se k dítěti přihlásit se vším všudy, tzn. platit výživné a nějak se o něj i starat, z toho pak vyplývá i její povinnost samozřejmě mu tu péči k dítěti dovolit...

sarzan
14. čer 2011

@fiallinka no dobre,ale...co tam mam napisat do zaloby ked chcem ten dna test?

sarzan
14. čer 2011

@ivett co ty vieš? mozno ma tolko penazi,že nepotrebuje vyzivne a potom co?

ivett
14. čer 2011

sarzan, ale ona nepopírá, že to dítě je toho nigerijce...a pokud by to k soudu došlo, tak je na tom nigerijci, aby dokázal, že dítě je jeho a není nic jednoduššího, než muodebrat vzorek dna a pokud se tedy domáhá určení otcovství, předpokládám, že proti odběru vzorku nebude...nikomu jinému se vzorek odebírat nemusí, matka je matka, to je jasné a otec je manžel matky, pokud to ten nigerijec nevyvrátí a pokud by se o vyvrácení pokoušel, tak musí nějak prokázat, že je tím otcem a to jedině testy dna, co je na otm k nepochopení?

příjmy a výdaje rodiče k určení výživného se posuzují individuálně a komplexně, dítě má nárok na to, mít stejnou životní úroveň jako jeho rodiče, a podle toho odpovídá pak výše výživného...mnohdy to tak teda není, ale ze zákona by to tak být mělo...

sarzan
14. čer 2011

@ivett pockaj pockaj..ved tomu nigerijcovi treba odobrat vzorek a dietatu nie?

ivett
14. čer 2011

sarzan když podáváš návrh na soud, jakýkoli a něčeho se domáháš, musíš na podporu svých tvrzení uvést skutečnosti a hlavně důkazy, kterými ty skutečnosti chceš prokázat, tzn. když bys podal návrh na určení otcovtsví, musíš uvést, že se teda narodilo nějaké dítě, z té a té matky, pak další skutečnosti, které o tom víš (třeba, že otcem v RL je manžel matky atd.) a pak uvedeš, že máš za to, že otcem toho dítěte jsi ty, protože...a teď uvedeš proč si to myslíš, třeba, že v době rozhodné pro početí dítěte, se matka pohlavně nestýkala pouze s manželem, ale i s tebou, což chceš dokázat svou a matčinou výpovědí (tam většinou oba potvrdíte, že jste spolu v tu dobu fakt spali) no a že se teda cítíš být otcem toho dítěte a navrhuješ k prokázání této skutečnosti provedení znaleckého posudku z oboru tuším genetika a žádáš, aby soud určil, že ty jsi otcem toho dítěte...
takhle hodně zjednodušeně to nějak probíhá, už je ti to jasné?
soud pak provede dokazování a když uzná za vhodné ten posudek udělat, tak ho nařídí a stranám (tobě, matce) nařídí spolupracovat, tudíž nechat si odebrat vzorek dna...

ivett
14. čer 2011

samozřejmě i dítěti...

ria80
14. čer 2011

@samurajka Myslím, žese nemusíš bát. Když se dítě narodí v manželství, je za otce považován automaticky manžel, je to taková ochrana dítěte. Existuje sice nějaká lhůta na popření otcovství, sranda je ale v tom, že ta lhůta je právě pro tvého manžela, ne pro bio otce.
Aby se bio otec mohl domoct svých práv, muselo by být nejdříve soudně popřeno otcovství dítěte a potom zase soudně uznáno otcovství bio otce. Žádost o popření otcovství můžeš ale podat buď jen ty nebo tvůj manžel, nikdo jiný. Takže jestli to ani jeden z vás nepodáte, bio otec nemá do toho jak vstoupit, je to pro něj prostě neprůstřelný.
Fakt si nedělej starosti.

sarzan
14. čer 2011

@ivett vieš zlato,ale to je dilema..teraz ja dam na sud urcenie otcovstva s tym,že chcem ten dna test hej a ona povie,že ja som otec netreba test a potom co? lebo ja ho chcem..

sarzan
14. čer 2011

@ria80 tak toto som nevedel...proste ked sa ex vyda biootec je z misy ven? to mi ani zo srandy nevrav

ivett
14. čer 2011

sarzan musíš si uvědomit, že ten posudek něco stojí, řádově asi 20tisíc, ty náklady na něj musí někdo zaplatit = účastníci řízení, takže pokud ty chceš určit, že jsi otec a matka to nebude popírat a souhlasně prohlásí, že jsi otec a soud uzná, že netřeba ten posudek dělat, a ty přesto na něm budeš trvat, tak si jej zaplatíš...

sarzan
14. čer 2011

@ivett ano ja si to zaplatim aj ked je to drahe

ivett
14. čer 2011

ria já si nejsem úplně jistá, že je to tak neprůstřelné, popřít sice otcovství může jen bio otec nebo matka, ale určit může i chlap, co si myslí, že je otce...
já si opravdu nejsem už jistá, ze školy nejsem tak dlouho, ale těchto případů tolik není a už jsem nějakou dobu pryč z práce, tak mi zakrňuje mozek na mateřské...ale mě se zdá, že nějak se v tom ten nigerijec angažvat může...

ivett
14. čer 2011

sarzan, ale když soud uzná, že je to zbytečné, tak může rozhodnout, že tento důkaz se nepřipouští a tečka...

sarzan
14. čer 2011

hm to je zlozita situacia...ja to potom nemozem dat na sud..

sarzan
14. čer 2011

@ivett 09 51 odkaz pre teba