Jak legálně zabránit, aby mi vzal expartner mé dítě?

samurajka
13. čer 2011

Holky, poraďte, prosím. Jsem vdaná, ale čekám dítě s jiným, nicméně chci, aby otcem dítěte byl můj manžel a tedy aby bývalý milenec neměl žádné právo se s dítětem vídat atd. Manžel o situaci ví a přeje si totéž, co já. Jak právně zabezpečit, aby se tak stalo? Bývalý milenec je Nigerijec a vyhrožuje mi ☹

ivett
14. čer 2011

sarzan proč bys nemohl? i když teda, pokud by matka nepopírala, že jsi otcem jejího dítěte, tak není důvod, abyste to u soudu souhlasně neprohlásili, prostě manžel by popřel otcovství a pak byste souhlasným prohlášením ty a matka uznali, že dítě je tvoje a je to...

sarzan
14. čer 2011

@ivett nema manzela teda zatial...ale to je jedno proste si zoberme situaciu-cez matriku neuznam a teraz dam na sud a ona povie,že spala len so mnou v rozhodujucej dobe a sudca povie,že test neni nutny,ale ako si ho ja vynutim?

ivett
14. čer 2011

ria tak koukám lehce do těch poznámek a lze určit otcovství podle 3. domněnky (§ 54-56)

ivett
14. čer 2011

sarzan soudce nepoví, že posudek není nutný, pokud se neshodnete, tzn. pokud ona tvrdí, že spala jen s tebou, ale ty budeš tvrdit, že ne, že spala ještě určitě s někým, tak soud ten posudek udělat nechá...
nenechá ho jen v případě, že se shodnete a souhlasně prohlásíte, že otcem jsi ty...

ivett
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivett
14. čer 2011

jé pardon, to tu nepatří 😀 to je do jiné diskuse 😀

hancazivocich
14. čer 2011

nečetla jsem to celé, ale našla jsem tohle : http://www.vasedeti.cz/rodina-a-vztahy/paragraf...

ria80
14. čer 2011

@ivett Jak to myslíš? Žádost o určení otcovství může dát bio otec, ale musí tomu předcházet popření otcovství, který může dát jen jeden z rodičů, tady je to zakladatelka a její manžel, nikdo jiný.

v tom článku od Hanči je to taky

ivett
14. čer 2011

ria já si to sama moc nepamatuju a z těch svých poznámek mi to ani není moc jasný 😀 ale přece musí existovat možnost, jak se bio otec domůže svých otcovských práv ne? to by pak ženská mohla kdykoli otěhotnět s kýmkoli a honem se vdát než se prcek narodí a bio otec by pak měl smůlu, protože otcem je manžel matky, který je se situací srozuměn a matka ani manžel tím pádem popírat nebudou chtít a jak on se domůže, že je skutečně otcem on?
pak je přece ještě možnost, že o určení otcovství žaluje státní zástupce...tam lhůty pokud vím nejsou...

hancazivocich
14. čer 2011

@ivett - právě, že je s tim problém - domoci se svých práv.. Byl o tom nějaký pořad na Nově. Žena se rozváděla, čekala dítě s jiným, bojovali o to, aby v rodném listě byl uvedený jako otec současný přítel. V jednom případě dokonce bojoval podváděný muž - aby nebyl zapsán jako otec. Je to komplikované, říkali, že je to špatně nastavené..

ivett
14. čer 2011

hanca špatně nastavené to určitě je, taky jsme na přednáškách řešili různé případy, ale už si nepamatuju k čemu jsme se dobrali 😀

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan koukám, že ty máš opačný problém, no víš, ono je to u nás samozřejmě trochu složitější, než jak to vypadá, když to tady člověk popíše pár větami... já bio otci určitě žádná práva upírat nechci, jen mě strašně děsí ta představa, že by mi děťátko někam odvezl, přecejen je to asi trošku jiný vztah, když cítíš, jak se ti malej převaluje v břiše a každý den jsi jeho součástí, než když si někdo po půl roce vzpomene, že má někde dítě a chce si mocí mermo prosazovat nějaká práva, když ani není schopen říct, co vlastně chce. Ten psychický nátlak z jeho strany je fakt hrozný. Byla jsem s ním jen do té doby, dokud jsem věřila, že je to dobrý člověk, když jsem zjistila, jak mě tahal za nos, tak už bylo pozdě. Lhal mi ve spoustě věcí, např. mi řekl, že je mu 33 let, ale bylo mu 43. Řekl, že je svobodný, ale byl ženatý. Tvrdil, že děti nemá, ale má už dospělého syna. Od rodiny odešel. Bývalou manželku poslal na potrat, současnou manželku poslal na potrat, přítelkyně přede mnou taky skončila na potratu. Já na potrat nechtěla, pro mě to mimčo je naprosto svatý, ale vzhledem k tomu, že jsme spolu nikdy nežili, měli jsme fakt jen milenecký vztah a já ani dítě ho vůbec nezajímáme, chce nás jen trápit, tak bych fakt byla nejraději, aby s dítětem žádný styk neměl. Ale bylo to moje rozhodnutí mu o mimču říct a dala jsem mu šanci se k tomu postavit jako chlap a otec, on tenkrát nechtěl. Taky chci, aby dítě vědělo, kdo je jeho otec, ale ten strach, že mu ublíží, ve mně prostě převládá.
@fiallinka
@ivett díky holky za podporu, kdyby to bylo tak, že pokud my s manželem otcovství nepopřeme, on nemá šanci se ho domáhat, bylo by to naprosto ideální 🙂

ria80
14. čer 2011

@ivett Asi to vypadá blbě, ale to fakt tak.

ivett
14. čer 2011

@samurajka já bych se fakt nebála, pokud je to tak jak píšeš, tak on bude právě ten slaboch, co jen vykřikuje...spoléhat na to nemůžeš, ale nestresovala bych se dopředu, mysli na to mimčo...dobře to dopadne...držím palce...

samurajka
autor
14. čer 2011

@ivett děkuju, snažím se nestresovat a chodím kanálama, abych ho někde nepotkala, bohužel ví, kde pracuju, ale naštěstí (snad) neví, kde bydlím 🙂

sarzan
14. čer 2011

@ivett ale to by som jej musel dokazat,že spala s iným nie?

sarzan
14. čer 2011

@samurajka dilema vyriesena-najskor by si ty alebo tvoj manzel museli zapriet aby on mohol dokazat otcovstvo-asi to tak bude potom mozne len na zaklade nejakej vyssej moci-do toho on nepojde..

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan jestli je to fakt takhle, tak mi právě spadl obrovský šutr ze srdce 🙂

sarzan
14. čer 2011

@samurajka a tvojmu manzelovi to nevadi? asi nie,ale moze zacat casom..

sarzan
14. čer 2011

@samurajka no neviem ak je to nejaky cvok,davaj bacha aby ti ho niekedy nezobral ked s nim budes vonku-toto ti podla mna momentalne najviac hrozí..

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan no, to víš, že to pro něj není lehké, ale vyříkali jsme si to a víme, proč jsme spolu, máme fakt krásnej vztah, což je trochu divný tvrdit po tom, co jsem vyvedla, ale je to tak, je to nejlepší chlap, co znám a máme se rádi... on pro mě fakt hrozně moc udělal tím, že se mnou zůstal, ale já pro něj taky hodně dělám, myslím, že jsme si celkem kvit 🙂

sarzan
14. čer 2011

@samurajka keby ti ho zobral už z porodnice nespravis nic..nemas ho vo svojej opatere a tak

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan cvok je, ale zas podle mě snad není kriminálník... studuje práva, tak snad ví, že tímhle by to úplně pos..l, ale to víš, že mám strach, člověk nikdy neví 😔

sarzan
14. čer 2011

@samurajka lebo je to chalan a to sa muz do toho moze opriet tomu ver 🙂

sarzan
14. čer 2011

@samurajka aaale co sa bojis ty sa teraz nešokuj potrebuješ klííídek 🙂

sarzan
14. čer 2011

@samurajka on je v cechach ci v tej nigerii?

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan je v Čechách, tvrdil mi, že tu nebude dýl než do konce června, ale evidentně změnil plány, resp. nevím, kdy a kam se chystá, jelikož mi nic nechce říct. Do Nigerie se ale myslím vracet nechce, většinu života strávil v Londýně a nejraději by žil někde v Californii, popř. v jižní Evropě... alespoň to mi vždycky říkal.

sarzan
14. čer 2011

@samurajka no to neni dobre,že je v cechach...

samurajka
autor
14. čer 2011

@sarzan viď 🙂

sarzan
14. čer 2011

@samurajka vieš ako to spravime? porod radsej doma 🙂