Jak probíhá první jednání u soudu-svěření dětí do péče?

mikulka
18. bře 2013

Ahoj, prosím, jak probíhá první jednání u soudu - svěření dětí do péče a alimenty?
Na co se nás tam budou ptát?

U nás to bylo tak, že manžel odešel k jiné krátce po porodu druhé dcery...

evulinkab
18. bře 2013

@mikulka Ahojky, tak záleží, jestli jste schopni se spolu s manželem dohodnout.My se na všem dohodli, na výši alimentu i na tom, že maleho budu mit v péči já(bývalej se všim souhlasil),takže jsem to s pracovnikem se sociálky vše sepsala, oni pak ze sociálky ke mne přišli se kouknout jak bydlim-jestli má malej dobre zázemi.U soudu to probihalo v pohode(ale jak říkám, my se na vsem dohodli),takže se me ptala na ruzné otázky, pak jeho...A za 3/4 hodiny bylo po všem🙂
Jinak ty otázky-záleží asi na soudci a situaci, ale u nás to bylo tak, že se me ptali na finančni situaci-jak zvládám platit byt, jestli po mateřské nekam nastoupim do práce a kam??Chteli vedet adresu pracoviste a vysi prijmu(což já mám nastesti stálou práci a mela jsem i pred MD), ptali se me, jak se domlouváme s bývalým na návštevách malého, jestli jsme schopni se dohodnout,jak casto za malým jezdi.Bývalého se ptali, jestli má treba nejaké vytky k mé výchove, taky se ho hodne ptala na zamestnáni a výši prijmu, na to jestli mimo alimenty jeste necim prispeje...Otázek dost, už si na vic nemužu vzpomenout, ale bylo to v poho...Ale jak říkám, záleží na vas dvou, jak jste na tom s komunikaci.

mikulka
autor
18. bře 2013

@evulinkab Je, diky. U nas je to tak, ze s manzelem se nedohodneme na nicem.
Dohodu bohuzel odmita. Je zly, s nicim nam nepomaha atd.
Bude to asi spatne.

mrnous81
18. bře 2013

@mikulka Tohle mě všechno také čeká ... mám před prvním stáním ... zítra mi do domu přijede sociální pracovnice shodnotit mojí situaci,tak jsem také na to zvědavá ... jinak my s manželem máme mezi sebou ústní dohodu , on je zastupován svou právničkou , já zatím nejsem, ale zvažuji to ještě ... bojím se toho, že to nepůjde tak hladce,jak to zatím vypadá ☹

mikulka
autor
19. bře 2013

@mrnous81 Tak je vždy lepší mít právníka, pokud ten druhý právníka má...

hanacek
19. bře 2013

@mrnous81 oni ti návštěvu ze sociálky oznámí???Já jsem podala návrh k soudu o alimnety a vyživný koncem ledna,tak sem zvědavá jak to bude dlouho trvat...jinak já jsem napsala do návrhu o alimentym,že to nechávám na soudu tak sem zvědavá,tem muj má plnou hubu kecu,slibi slibi....Ted je malá nemocná a ani nemá zájem....a o penize ani nemluvím...
HOLKY VŠEM PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

mrnous81
19. bře 2013

@hanacek Ano, přímo mi volala paní ze sociálky a ověřovala si, zda budu doma, aby sem nejela zbytečně !!! Už to mám za sebou, ověřovala si jen to, co bylo sepsáno v návrhu na úpravu dětí a v žádosti o rozvod !!! A ptala se, zda budeme schopni se ohledně dětí a placení ohledně dětí domluvit !!! Samozřejmě se manžílek přetvařoval a všechno odkýval, ale pravda je a bude úplně někde jinde ... ☹

hanacek
19. bře 2013

@mrnous81 my jsme teda nebyly svoji,zaplat pánbu 🙂 ...Já když sem to podala k soudu tak sem mu to oznámila a on proč jsme se spolu nedomluvily a já že sem nechtěla že mu nevěřím...už to chci mít za sebou,měsíc bydlíme bez něj a aby mi dal nákou korunu a zajímal se o malou ani náhodou ☹ ...Ach ty chlapy 😠 ...

mrnous81
19. bře 2013

@hanacek Já už bydlím od ledna sama ... manžílek se dostavil jen na schůzku ... žádost máme podanou od 5.2. 2013 a zatím se to nějak moc nehýbe ... ještě jsme neměli ani stání ohledně dětí ☹

hanacek
19. bře 2013

já jsem to podávala 25.1.2013,a když sem se ptala paní na sociálce jak dlouho to trvá,tak ta říkala že jim to trvá 2-3měsíce,že toho mají hodně a to v Lednu braly případy z Října...Nechápu co jim na tom tak dlouho trvá?Jo jsou případy složity,ale jsou zase takový,který jsou šup šup...Jako já,já chci aby mladýmu určily kolik platit,a nic víc nepotřebuji....Jojo budeme si muset počkat ☹ ...

jana2907
19. bře 2013

Ono to jde aj zpětně,myslím až 3 roky,aby to doplatil.Nejhorší je,když se jedna strana chce domluvit a druhá ne,to se může táhnout aj rok než se to vyřídí.Držím palce!

petulateplice
13. dub 2013

holky,holky,netušim proč jsou chlapi tak bezohledný,ale pokaždý na to doplácejí ti druzí-hlavně děti.my se s bejvalym taky nikdy na ničem neshodli,naštěstí jsme nebyli manželé,ale tahá mě po soudech do tedka.nejsme spolu 4 roky a měli jsme 7 soudů,docela záhul.soudy byli docela rychlé,pár nepříjemných otázek..výživné taky stanovil soud,ale ex stejně neplatí,o malou extra zájem nejeví,jen to dokazuje návrhama k soudu.pokud jedna strana á právníka,je určo lepší mít ho taky.děti jsou na 90procent svěřeny matce..každý soudce má jinej přístup,já narazila na dobrý,i na blbý.držim všem palce

veverunka000
3. čer 2013

holky chci se zeptat,když mám taky před rozvodem a jak jsem se tu dočetla,že se mě budou ptát i na finanční stránku.. když platím nájem skoro stejnej jako je moje mateřská a budu žít jen s toho co mi dá exmanžel( samo že mám ještě něco stranou,nedovedu si představit jak bych vyšla) nemůže to být u soudu nějakej zádrhel kvuli čemu by se rozvod protáhl ? moc všem děkuju za odpovědi

aja2004
8. čer 2013

@veverunka000 protáhne se když se protistana bude odvolávat,Uražené mužské ego 😝 Vždycky ty rozvodové tahanice odnesou hlavně děti,my se posbíráme ze dna a začneme znova ,utěšuji se tím že co mě nezabije to mě posílí, 😀,soudy zajímá hlavně to že uživíš ditě ,a řekni že máš přislíbenou brigádu a hlídání od babičky ,zjištovat to nebudou ,hlavně mít pádný argumenty důkazní břemeno nese vždy protistrana. 😀

aja2004
8. čer 2013

@mikulka To že manžel odešel k jiné ti u rozvodového soudu velmi pomůže ani nevíš jak,protože je to on kdo zapříčinil rozpad manželství to je potřeba tam zdůraznit ty ses řádně starala o domácnost a děti .Ovšem pokud si pořídí dítě s novou paní tak to má vliv na alimenty,v případě že bude on žádat o snížení,schovávej si všechny učtenky a výdaje za děti a kolik ti poslal peněz .pokud nic bude muset doplácet zpětně .

loci
21. čer 2013

Ahojky holky.Já jsem dávala papír k soudu kvůli alimentům a svěření do mé péče už v dubnu a pořád nic.Pořád čekám.A mám prozbičku.Od září bydlíme bez něj.Párkrát mi jen zavolal,co děti a tak.Ale nikdy neměl zájem je vzít někam na výlet nebo já nevím.O penízkách ani nemluvím.Ze začátku platil a teď nic.Začal mi volat,že chce vidět děti,ale oni za ním nechtějí.Vždycký začnou brečet.Já ho nechci ani vidět a nechci aby vůbec byl ve styku s dětmi,když neplatí a celou dobu se o ně nezajímá.Ani je nemá kam vzıt.Nemá vlastní bydlení,bydlí u své sestry a ta chlastá jedna báseň.Tsk mu děti nechci vůbec dávat.
@mikulka

tomasekkk
2. zář 2014

@hanacek vždy neni chyba jen na otci ale i matky jsou kolikrát vyčurané ☹ dceru jsem neviděl 4 mesíce až po 6 mesícich litani po soudech jsem dceru vyhral do uplné peče 🙂

monisiiik
22. zář 2014

Ahojky, odešla jsem od manžela a čekám,až se příjde podívat sociálka k nám domů.Můžete mi prosím napsat, na co se dívají, co je hlavně zajímá? Bydlím v domku po babičce, je to tam v původním stavu,trochu to tam jde cítit....Moc děkuji za odpověď.

edy004
22. pro 2014

@monisiiik Ahoj, chtějí vidět dětský pokoj, kde má dítě postel, kde oblečení, kde hračky a koupelnu. Prošly celý byt a každý pokoj. Zajímal je také rozměr bytu a kolik má pokojů. Kdo s námi bydlí a kolik platím nájem. Pak se ptaly na mé příjmy.

spellda
17. čer 2015

Tak i já přispěju svou troškou do mlýna...Od loňského července mám na soudě návrh na svěření do péče..dceři jsou 3 roky, od bývalého jsem odešla v listopadu 2013, protože neustále napadal mou dceru z předchozího vztahu..vulgárně ji nadával, jednou ji napadl fyzicky. Ve finále napadl mě, tak jsem sbalila holky a odešla jsem....Bohužel má zájem a chtěl by se starat..ale je nezodpovědný až hanba...dceru vozil bez autosedačky protože mu řekla, že tam nechce být a spousta dalších věcí...Nikdo na to nebere zřetel, nikoho to nezajímá..že mi od něj malá přijela s tím, že maminka je debilní,že to řekl táta, všem přijde asi normální...jeho matka mě žaluje o 120.000,-Kč za údajný nájem, samozřejmě na jeho popud.......na ničem se nedohodnem...on si podal návrh na předběžko a ve všem mu vyšli vstříc...já si podala taktéž návrh na předběžko (aspoň abych měla malou v péč) aby si ji opět svévolně neodvezl a soud mi to zamítl...Nehledě k tomu, u předběžka má soud zákonem danou lhůtu 7 dní na rozhodnutí...u mě jim to trvalo 11 dní.pracovnice OSPOD jde na ruku jemu, stačí že on pronese, že jsem alkoholička a kolotoč hrůzy se rozběhne...Takže holky, držte se....i když je to peklo a peklo to bude i dál

simcatom
10. črc 2015

My mame soud o svereni do pece a o alimenty 16.7.2015 v 10:00h.. On chce malou do vlastni pece.. Misto aby se o malou staral tak chodi se svoji matkou do hospody, ktera ho jeste v tom podporuje a kdyz neni tam tak se svyma "kámoškama" dokonce si je pozval domu a nechutne me pomlouvali a nebxla sem doma. Pred mym nynějším přítelem a jeho tzv. kámoškou mi vyhrožoval, že mi vyhlásí válku. Vlezla sem mu do mejlu ( znala sem jeho heslo) vim ze je to odeme podraz ale od nej vetsi.. A psal sve socialni pracovnici ze se o malou nedokazu postarat ze to vubec nezvladam. Debil jeden nahodou se o ni staram ve dne v noci kdy on dement chrapal a byl linej mi s ni pomoct. Na co vsechno se me budou ptat u soudu ja to nikdy nezažila a lezou soc.pracovnice do skrini? A jelikoz nemam na vlastniho pravnika tak sem asi v pytly.

spellda
10. črc 2015

Na všechno musíš mít důkazy a ani ty ti moc nepomohou...dneska se totiž musí nejdřív někomu něco stát. .mně jedná pravnicka řekla že si od něj mám nechat rozbít tlamu abych měla Něco v ruce ale ani tak mi to nepomůže protože dokud něco neudělá dítěti tak je podle nich vše v pořádku...
socialka u mě byla protože otec řekl ze jsem alkoholicka a o malou se nestaram že je špinavá a zanedbana...do skříní neleze ale chce vidět pokojicek někdy i koupelnu a záchod...
Já podávala návrh na soud loni v červenci a jednání by mělo být letos v říjnu!!!jeden soud uz za sebou mám...před 12 rokama..To byla situace úplně jiná...dnes kdy preferují střídavku a tatinkovske sekty všechny zastrašení, i sociální pracovníky, tak nemáš jistotu vůbec v nicem ☹ ...každý si chce usnadnit práci a hlavně být v klidu takže zájmy dítěte rozhodně nejsou na prvním místě..
co me napadlo je to ze asi musíš působit jako zdeptana chudinka která je hloupá nic neví a je vystrasena...protože pokud máš výši iq než tvůj ex tak to použitou proti tobě...můj ex je hlupák a všichni mu zobou z ruky...
smutná dnešní doba...

spellda
10. črc 2015

@simcatom ještě jedna vec..pokud ma tvuj ex pravnika tak si ho vezmi taky..nebo vyuzij toho ex offo. .jinak jsi ještě dál nez pipises

simcatom
10. črc 2015

No joxale kdyz na to nemam na toho pravnika tak se v prd

fiskulinda
6. lis 2015

Ja se z byvalim budu soudit o děti ,nejprve problemy nedělal tvrdil ze soud rozhodne o alimentech a ted se odvolal a chce děti do péče..tvrdí a píše soudu ze sem odvezla děti bez jeho souhlasu daleko a ze mu je nechci pujcovat ale on nás tam nechtěl a ochotně nás odvezl k me matce..děti mu pujcuji a když si je odvezl na vykend tak v neděli jsem měla telefonát od něj ze dceru 4.letou odvezli vrtulníkem do nemocnice je v umelim spánku a neví co sní bude dal. Myslela jsem ze v tu chvíli umřu a byl to nejhorsi den v mým životě..on i presto o deti bojuje a ma tu drzost dělat mi naschvali právníka si vzal atd..prosim vás o názor jak tohle muze dopadnout?

martina_mic
10. lis 2015

@tomasekkk Dobrý den. Mohu se zeptat, jak to u Vás tedy probíhalo? Přítel se teď také složitě rozvádí a žádá o plnou péči o kluka, jelikož paní je opravdu labilní jedinec, ale je to těžko prokazatelné, jelikož u soudu se prý nesmí zveřejnit žádné video ani audio záznamy, fotky nic.. Tak mě zajímá Vaše zkušenost 🙂

Díky

simcatom
14. lis 2015

Vše dopadlo dobře vyhráli SME to a ex plati

tregrovka
1. zář 2016

Dobrý den potřebovala bych poradit . Podala sem navrh na svěření dětí do péče. Mam s bejvalim dve holčičky Nelinku tý je rok a čtyri měsíce a Andrejku tři měsíce. Přítel je romského původu ,nechodil do práce a díky to jsme byly s malou bez peněz. Abych mohla Nelince kupovat jídlo a plinky tak sem si dost napujcovala snad vse co šlo tak sem si vzala :(.Bojím se jak dopadne soud . Prosím o vaše rady a typi .

lucie009
19. lis 2016

@simcatom prosim na co se te ptali?? Mela jsi pravnika??

lucie009
19. lis 2016

Holky tak vam nevim, mam podany navrh a uz to prislo i protistrane jenze panicek si najal pravnika a takove lzi jsem nevidela chci to nejak napadnout, ale na pravnika nemam penize... nekdo mi rikal, ze si ho mohu najmout a protoze nemam jak platit tak to soud naridi zaplatit protistranu je to pravda??? Nekdo kdo to tak mel???

emil12
21. lis 2016

Dobry den,
Zajímalo by mně,když odemně odešla před časem expřítelkyně i s dítětem k jinemu mužovi,nedavno měli svatbu( vzala si ho jen kvuli tomu abych nedostal střídavou péči do budoucna),jestli to muže ohrozit střídavou pečí? Když moje(dcerka 2 roky) má(podle ex) uplnou rodinu? Předem děkuji za odpověd.